Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

Mi a legjobb egyetem/főiskola itthon?

(#2) Protoss


Protoss
senior tag

miben?

hangulat
tananyag
végzettség
stb

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#3) renegade válasza Nimrod (#1) üzenetére


renegade
aktív tag

Szerintem erre nezéz objektív választ adni, mert nagyon sok szempont van, és talán annál is több intézmény. Nincs ember, aki mindet végigmustrálta volna.
Arról nem is beszélve, hogy nehéz összehasonlítani egy ógörögöt egy agronómus szakkal.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#4) Nimrod válasza Protoss (#2) üzenetére


Nimrod
addikt

tanagyag-követelmény viszonya

(#5) KovacsUr válasza Nimrod (#4) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hm? Ez egyszerű: minél több a tananyag, annál magasabbak a követelmények :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) Den


Den
veterán

próbálj meg máskor értelmes címet adni a topicodnak.

www.simson4t.hu

(#7) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egyáltalán milyen területen? Egyébként legjobb úgy sincs. Mint ahogy semmiben sincs legjobb.

(#8) Protoss


Protoss
senior tag

meglátásom (TELJESEN SZUBJEKTÍV, Senki ne vegye magára!)

Szóval fősulikban nagyon gyötrik a diákokat, nagy tananyagot vágnak a fejükhöz. De félév alatt sok vizsga letehető. (DE szakonként változó!)

Egyetemeken a féléves munka általában aláírásért megy, a vizsgaidőszakban mennek a vizsgák. Bukta az, hogy ha nincs félév aláfirka ugrott a vizsga lehetőség mindenből. Egyetememen rálátást és tájékozottságot igényeltek, valamint hangsúlyt fektettek az összefüggésekre.

Ennyi

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#9) Protoss


Protoss
senior tag

szóval nehéz ezt megmondani, mert mindenki szerintem a sajátjára büszke!

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#10) Nimrod válasza Den (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Én meg keresgéltem, hogy hova lett a topicom :)

(#11) Protoss válasza Nimrod (#10) üzenetére


Protoss
senior tag

először én is :DD, azt hittem meghibbantam

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#12) jeges


jeges
senior tag

Szerintem ez 1 kicsit olyan, hogy mindenkinek más a ''legjobb''. Én pl. úúúútálnám az orvosit, mióta láttam 1 anatómia könyvet. Viszont visszatekintve szépnek látom az egyetemi éveket - mindent egybevetve, értve ezalatt a követelményeket, a vizsgákat, a tananyagot, a társaságot, a hangulatot, a kollégiumokat, a tanárokat, és még sorolhatnám (BKE, mostanság inkább BKÁE). Mivel a bátyám a műszakira járt, az ottaniakkal is ismerkedtem, és pl. a társaság ott is király vót. Ja, és többek szerint az elvárások/tananyag is jó. (Az más kérdés, hogy bizonyos tárgyakat az ember a búdös életbe' nem fog használni, ez mindenhol így van)

(#13) Bagoly


Bagoly
senior tag

Várj még egy évet, aztán irány a Sorbon..;]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.