Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mongi


mongi
senior tag

itt csücsül a gépemben egy ilyen 1700+-os tbred b. AXDA JIHUB sorozatú. azt szeretném megtudni, ezeknek kb. hol van a végük, egyszerű eredeti amd hűtővel (2500+ barton mellé adott amd hűtő, réz maggal).

ha van vkinek tapasztalata ezzel a sorozattal, pls dobjon be ide okos dolgokat.
tudom hogy volt már topic erről, de konkrétumokat csak körbeírták, és nem kimondottan erről a sorozatról szólt.
előre is köszönöm
üdv
mongi

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#2) TitiRii


TitiRii
senior tag

hali
nekem 2200 mzh ig 400mzh fsb kis feszemelésel egy alap spire falconrock2 vel sikerült hajtani
elvileg jo coolerel 2400mzh is elérhető (nem biztos hogy 400 fsbn) enyi feszemelésel

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#3) mongi válasza TitiRii (#2) üzenetére


mongi
senior tag

tenx :)
nekem most 2600+-ként megy 266-os fsb-vel, de nem tudom mennyi az az fsb amit ezek még jól tolerálnak (tudom típus és gyártási idő függő is), csak megközelítően. érdemes a 166-200-as fsb-vel szórakozni, vagy teljesítményileg tök mindegy?

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#4) TitiRii válasza mongi (#3) üzenetére


TitiRii
senior tag

öö
játékokban NAGYON jotékonyan hat az fps ek növelésére:)
nekem egy kingston 400 as ramom van
ez cl 2 ben 400 on ketyeg szinkronban a procival
ugy vettem észre 2200mzh 200 as fsbn bőven elég nekem mindenre
egyszer ha lezs jobb cooler megnézném azért mit gagyog 2400 mzhn ekkora fsb vel
kérdés menyire lenen stabil :D
bár akinek van azt mogya gond nélkül mennek
alaplap és ram kérdése

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#5) mongi válasza TitiRii (#4) üzenetére


mongi
senior tag

na megpróbáltam emelni az fsb-t adott szorzón, erre fagyott :(
akkor marad a 2600+ 266-os fsb-n, így is 1700+-ként vettem meg :D
igaz csak egy kd7-E ben futkos szegény, még tesztelnem kell a raides KD7-et , lehet abban jobban szeresse ezeket az fsb emeléseket :)


[Szerkesztve]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#6) TitiRii válasza mongi (#5) üzenetére


TitiRii
senior tag

nekem 11*200 on ment
ha a ramod 400 as akkro már csak a lap lehet a szük kereszt metszett

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#7) mongi válasza TitiRii (#6) üzenetére


mongi
senior tag

az most csak 333-as a teszt miatt, de van 2db 400-as samsung ami 500-at is viszi símán :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#8) FlasH-BacK válasza mongi (#5) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Hi

Nekem is ilyen kombóm volt: KD7-E+JIUHB 1700+, de én még annyira se mentem vele, mint Te. Kb. 1600-1700mhz-nél volt a vége, a 2600+ meg 2.08ghz. Valszeg azért, mert a kd7-e-n még gagyi szar kondik voltak, nekem is nagyon ingadozott a vcore. Egy másik alaplapban tuti, jóbban érezné magát:U. Ja és ugye kt333-kt400-zal a max. fsb 166mhz, mert afölött növeli a pci/agp frekit is.
Ezek a processzorok egyesek szerint pedig 220-230-as fsb-vel is képesek futni, kb. 10x-es szorzóval, persze feszemeléssel és normális hűtéssel.

Sz.: Az FSB nagyon sokat tud dobni a teljesítményen, minél nagyobb, annál jobb! És ha teheted, járasd szinkronban a memóriákat is!

[Szerkesztve]

(#9) mongi válasza FlasH-BacK (#8) üzenetére


mongi
senior tag

tenx flash, ez megnyugtató :) akkor egy ritkán jól húzható lehet ez a proc :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#10) anulu


anulu
félisten

nálam FSB-ben 272MHz-en még POST-ol egy ilyen proc (ez van a gépemben). amúgy 240-es FSB-t gyönyörűen viszi. az optimális nálam 10,5x 200MHz volt, most 11x190-en megy, Gigabyte 7NNXP alaplapban.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) anulu válasza FlasH-BacK (#8) üzenetére


anulu
félisten

akár 230 felett is... :P

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) Alvin_ti4200 válasza mongi (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem JIUHB esetleg?:F

(#13) mongi válasza Alvin_ti4200 (#12) üzenetére


mongi
senior tag

de az. írtam is már alvin :P

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#14) Fade_Away válasza mongi (#1) üzenetére


Fade_Away
őstag

2600+ ot vitt enyém stabilan, kis feszemeléssel.

(#15) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Ezek a 250-270 es fsbk 2 rammal dualban milyen nforce2 es alaplabna történnek?

(#16) HM21


HM21
tag

Nekem is jiuhb 1700+ szos procim van, nagyon menne, de az alaplap meg a ram visszafogja...:O A jelenlegi a maximum az 2350 mhz, a ramok csak 333-asok, így búcsút mondhatok a magas fsb-nek, a lapom meg Abit kx7 333-as, a szorzót nem bírom benne 12,5 fölé emelni.. Jelenleg 12,5 * 188 = 2350, 1,75 (valójában 1,73) V -on.

Azért kíváncsi lennék mit szakítana ez a proci egy AN7-ben, 400-as ramokkal.;]

A srácnál akitől vettem léggel ment 2400 mhz-t, NF7 -ben. (nekem meg vízhűtésem van, szóval 2500 mhz szerintem simán meglenne, ha nem több.)

ÜDV : HM21

(#17) Alvin_ti4200 válasza mongi (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én csak JIHUB-t látok:)

(#18) mongi válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


mongi
senior tag

jaja. tényleg elb*szarintottam :B
így mennyit érhet eme kis proc?

[Szerkesztve]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#19) HM21 válasza mongi (#18) üzenetére


HM21
tag

Én az enyémet még anno 15K -ért vettem, szerintem nem volt sok érte, hisz ez egy kőkemény tuning-proci.:)

ÜDV : HM21

(#20) anulu válasza Fade_Away (#15) üzenetére


anulu
félisten

nálam Abit NF7 v1.0-ban történt a 272Mhz POST / 240MHz stabil menetel. ja igen. 1,825V-al, Spire WhisperRock hűtővel.



[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) aDM|RaL^ válasza mongi (#1) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

sokat megy. mehet akár 2600mhz-et is jóóó lapban. volt egy táblázata esmeinnek.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#22) FlasH-BacK válasza anulu (#20) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

:Y 1.825V?? És WhisperRockkal? Hány fokos volt?:F

Annak a táblázatnak én is örülnék...

(#23) anulu válasza FlasH-BacK (#22) üzenetére


anulu
félisten

max terhelésnél 56-57°C, ha jól emléxem, vagy chol a környékén. különösebb szívbaj nélkül tolom neki a feszt, mióta van a thermal diode, meg a proci is lelövi magát, ha túlmelegszik :D

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) Sidaries válasza mongi (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Nekem 2150 volt a vége. A fesz 1.75 volt. Jó darab volt. :D Azóta a tesómnál van 2083-on. Nekem meg Barton 2500@3200.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#25) Kicker


Kicker
senior tag

Hali, én is 1700+-os tbred-b-vel nyomom, egyenlőre 333fsb-n, de holnap jönnek (ha minden igaz és az égiek is úgy akarják) a 400mhz-s kingston ramok a jelenlegi 333 ASER-ek helyett. na meg persze bevásárolok pár bordát, izmosabb ventit... aztán én is megnézem mi a max a konfigomból... :)))

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#26) Kicker


Kicker
senior tag

ja a kérdés:
mi az a ''jihub''??

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#27) mongi válasza Kicker (#26) üzenetére


mongi
senior tag

az elírás :B
JIUHB akart lenni :P ez a procin lévő sorozat felirat. vannak igen jól húzhatóak és azok alapján eldönthető nagy valószínűséggel, hogy tunning vagy sem egy proc.
inkább azonosításra szolgál :P

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#28) Kicker


Kicker
senior tag

a gf5900xt ramjaira tettem hozzápasszoló zalmann hűtőbordácskákat, a hátulján pörög egy pici régi P1es venti és még most sem akkar nagyon feljebb menni és ami még furcsább rivatunnerrel nem enged húzni, test-re kattintva kiugrik vmi kis ablak és csak OK-zni lehet.
Mi a gáz?
A képernyő speciálisnál legalább tesztel, de nem akar nagyon feljebb menni.
adnátok pár tippet???

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#29) Kicker


Kicker
senior tag

előbb gondolkodom és kérdezek..
most highra állítottam az overlocking lehetőségeket.
így még károsodás előtt leáll a kártya, ugye? vagy mi a károsodás határa, kapcsoljak ki minden limitet?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#30) mr_ricsi válasza anulu (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''különösebb szívbaj nélkül tolom neki a feszt, mióta van a thermal diode, meg a proci is lelövi magát, ha túlmelegszik''

A túl magas fesz nem csak a meleg miatt tud kárt okozni, hanem megnőnek a szivárgóáramok, amelyek szép lassan lebontják a chipben a szigetelőrétegeket.
0,13u-os prociknál ~1,75V-nál húzzák meg a biztonságos határt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán


1700+@2800+(13,5x336=2266MHz)
1,725V
max. 56°C

(PC2700 RAM, FalconRock2)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#32) mongi


mongi
senior tag

újra teszteltem egy másik lapban, és csodák csodája 9.5x200-as fsb-vel gyönyörűen megy 1.675V-on :C

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#33) mongi


mongi
senior tag

nya megen egy új lap és új eredmény :)
Gigabyte K7 Triton sorozatú lapban (GA-7N400Pro2), 7.5%feszemeléssel elértem sztem a csúcsát, vagy megközelítetem.
a mostani eredmény:
2200mhz(11x200fsb)/2700+ -osként felismerve, sysoft szerint a 3200+-os teljesítményével.a hűtéséről egy gyári barton 2500+ mellé adott amd hűtő gondoskodik halkan :P


ja és kérnék egy moderátort hogy javítsa a cimben a jihubo jiuhb-re.:B
tenx


.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#34) inkab


inkab
aktív tag

Nekem 11x200-en volt stabil, GT2510proval, de rossz szellőzésű házzal, 11k-ért adtam el pár hete. Mobil barton lett helyette...

(#35) mongi válasza inkab (#34) üzenetére


mongi
senior tag

erre már igértek 13k-t is mivel 1.5V-ról indul, valszeg notiba szánta az ájemdé korporésön :D

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#36) emvy


emvy
nagyúr

Saját eredmény: 2350 MHz, Spire Whisperrock hűtővel.

while (!sleep) sheep++;

(#37) mongi válasza emvy (#36) üzenetére


mongi
senior tag

köcce emvy :P
csak szeretném tudni mennyi lehet a max amit kisajtolhatok egy ilyen procból :)
bár komolyabb hűtéssel lehet menne ez még többet, nem kísértem a szerencsémet, igen jutányosan jutottam hozzá :P
javítanád a címben a steppinget? :B

és kiszámoltam, most 1.625V on ketyeg:D

[Szerkesztve]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#38) MasOyama


MasOyama
őstag

1,6 V-n az enyém 180x10 megy. De 1,75V-n 2100MHz-ig jutottam el vele.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#39) robekri


robekri
addikt

Nekem 10*210 volt anno ugyanez a stepping csak 1800+ 1,75 volttal!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#40) mongi


mongi
senior tag

1.65V, 11x210mhz, 1700+@2800+ (2310mhz),ramok 83%-on (336mhz) felbootol a win xp, de 3dmarkban újraindítja a gépet. lehet ha tudna a lap több feszt adni stabilan meglenne eme eredmény is :)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#41) HarryPlotter


HarryPlotter
tag

1700 JIUHB 1.675V-on 12.5x166Mhz-en(kt400-as lap) 2075Mhz-en simán teker. Egy egyszerű Rézbetétes aluhűtővel idle: 39C, burn:47C

Nem tom mi a vége a procinak. Anno eladtam gabnak kb fél éve és most visszakerült hozzám.

gyiháááá

(#42) tjhooker464


tjhooker464
őstag

Hi! Azt szeretném kérdezni, hogy Palomino magos 1700+ t meddig lehet biztonságosan huzni?Olyan 2000+ már elég lenne. Ha lehet egyáltalán. Egy Titan hűtő van rajta ami a nagy lapát kis fordulat elven mükszik. Alaplap kt333 MSI

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#43) mongi válasza tjhooker464 (#42) üzenetére


mongi
senior tag

változó. próbáld meg állítani a szorzót (már ha nem lockolták), és ameddig nem fagy alap fesszel, húzzad. amikor elkezd fagyni, adj neki kis feszt, de ésszel. max fesz ami normálisan adható az +10% körüli.

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#44) mongi


mongi
senior tag

nah a proc lezúzta a 2. 24órás satbility tesztet is és megy mint atom :)
asszem én nem húzom tovább, így is +50% teljesítményugrást hajtottam vele végre, emlékeztet a celeron 300A@550 kategóriára :))

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#45) tjhooker464


tjhooker464
őstag

THX! Megprobálom. Melyik programmal lehet stability tesztet csinálni?

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#46) mongi válasza tjhooker464 (#45) üzenetére


mongi
senior tag

pl. sisoft sandra burn-in tesztje jó. ha nem fexik ki a cucc tőle, stabilnak mondható :) és megtudod abból azt is hogy mennyi max terhelésen a proci hőfoka :P

esetlep a passmark cuccaival [L]http://www.passmark.com/[/L]

[Szerkesztve]

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#47) mongi


mongi
senior tag

nah megen a kezemben csücsül ezgy AXDA proci, csak most ez 1800+-os.
a serialja:
AXDA1800DUT3C
JIUCB 0250UPFW

ennek a tuninglehetőségeiről van vkinek adata? ill. hol tudom a betüjelzéseket érthető nyelvre visszafordítani? (táblázat pl., hogy melyik betű mit takar, fesz, satöbbi miatt...)

üdv
mongi

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#48) realist


realist
őstag

nekem 1,5vcore az alap
210*10 1,55vcore
210*11 1,725vcore

(#49) Sidaries válasza mongi (#47) üzenetére


Sidaries
őstag

[L]http://tonyk.atw.hu/[/L]


[Szerkesztve]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#50) Sidaries válasza mongi (#47) üzenetére


Sidaries
őstag

Bár így elsőre nem tűnik a legjobbnak. :(

I am the Visionaire, follow me if you dare...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.