Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) armand


armand
csendes tag

???

(#2) Thom!


Thom!
veterán

Csakis XP jó kis lappal KT333/nForce2. :)

(#3) armand


armand
csendes tag

kd7 alaplap nem jó?

(#4) Parci válasza armand (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Armand, már indítottál egy ilyen topikot pár napja, annak is túl hosszú volt a címe. Most csináltál egy újat, ugyanolyan címmel. Miért? Megint átírom a címét, de a következőnél egyszerűen törlök.. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) armand


armand
csendes tag

bocs

(#6) armand


armand
csendes tag

de nem tudok dönteni, és senki nem ír nem segít senki!

(#7) Parci válasza armand (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ha nem tudsz dönteni, az azt jelenti, hogy mindkét cucc már elég jó, nem szívhatsz vele. Szerintem egyébként egy 2.0A Ghz-es P4-est vegyél, és tuningolj.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) armand


armand
csendes tag

AMd nem jobb?

(#9) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Miért nem lehetett az összes cuccot 1 topicba írni?
Nyitottál volna egy ilyet: ''Gépvásárlás, help!'', és abban összefoglaltad volna mit akarsz venni és miben nem vagy biztos. A lehető legrosszabb megoldás minden egy hw elem miatt külön topic-ot nyitni... :(

Amúgy meg inkább vegyél Intel-t, az jobb választás kevésbé tapasztaltaknak (nem t'od lesarkazni, nem égeted el, nem kell a VIA driverekkel szívni, stb).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#10) sardna


sardna
csendes tag

Én XP -t vennék A7v8X ASUS alaplappal!
nekemmost ez a legszimpibb párosítás!
:))

(#11) sardna


sardna
csendes tag

UHH mostlátom! NETUNINGOLJ!!!!!!
2 GIGÁT!!!!!!!! minek???? inkább legyen stabil!
márkás cuccokat vegyél az ASUS az nagyon korrekt!
és ne TUNINGOLJ!!!!!!!!!:o

(#12) pedrohsi


pedrohsi
tag

Szerintem se tuningolj, itt fölösleges, hacsak nem sz számít, hogy 3mp-vel korábban kész legyen a trace.)
Amúgy meg azé is vegyé XP-t mert az jó(mérvadó az lehet talán, hogy melyik lesz olcsóbb és ugyanakkor megbízható alaplappal együtt).
Akár ECS lap is jó(nem kell qrva drágát venni, hogy problémamentes legyen). Persze ASUS meg EPOX a menő...

(#13) fzoy


fzoy
csendes tag

Csak az elérendő cél ismeretében lehet jó tippet adni.Ha játékokat is használsz.akkor Athlon+nForce(2) a nyerő.Tuningolható,az értékeket koppig feltekerve is nagyon stabil marad.

Ahonnan én nézem,elég ocsmánynak tűnik a világ

(#14) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Már mé' ne tuningoljon? Az én 2.0-esen 2.5-ön megy már lassan 8 hónapja és még egyszer sem fagyott/hibázott, stb... A gép 24/7-ben megy, állandóan videókat kódolok, sz'al ha hibázik akkor már rég előjött volna... Intel azé' van ecsém hogy tuningold, alapszabály. :) És elég sokat számít a +500 Mhz... (2 órás kódolás lecsökken 1:45 körülre)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#15) sentinel


sentinel
aktív tag

Amd Xp-t vegyél. Sokkal jobb. A via-a driverekről meg annyit, hogy a windows telepítése után egyből fel kell rakni a legújabb via 4in1 drivert és semmi gonod nem lesz vele... Ne halhass másokra, ezt tapasztalapból mondom.

(#16) fügike


fügike
senior tag

Most ugyan ne kezdjük el a legújabb Intel vs. AMD vitát, jó? Az a lényeg, hogy ha kezdő vagy, akkor stabil gépet rakj össze. (Igaz, egy haladónak is jobb, ha nem kell vele állandóan töketlenkedni.) Szóval azt válaszd, amelyik szimpatikus. Ha meg van pénzed, akkor főleg, hiszen az Intel drágább ugyan, de ha telik rá, miért ne? Az alaplapok kb. egy árban vannak, max a proci kerül többe. (Bár az jócskán.)
Bár ahogy elnézem, csak 10+Fa a különbség. Ha gondolod vegyél Intelt.
Én AMD-t vennék:)):DD

Boci-boci tarka!:D

(#17) rog válasza fügike (#16) üzenetére


rog
addikt

pontosan
az intel-amb dologrol ez jut eszembe:
mindaketto melegszik egy szar hazban. mindakettohoz vannak ingatag alaplapok.
es mindaketto nagyon draga.
ja es mindaketto iszonyu gyors, mindaketto jo olcso, mindaketto atomstabil.

valojaban nem nagyon lehet igazan esz erveket felhozni, hogy melyik a jobb valasztas, inkabb csak erzelmi alapon lehet ervelni.

gondolom en. :)

(#18) fügike válasza rog (#17) üzenetére


fügike
senior tag

Hát igen!
Egyébként jó szöveg:''es mindaketto nagyon draga.
ja es mindaketto iszonyu gyors, mindaketto jo olcso, mindaketto atomstabil''!
:))
De igaz! A másik dolog: bármikor kifoghatsz egy hibás vagy ''kényes'' alaplapot! Akkor pedig akár Intel, akár AMD, szívni fogsz! De azért márkás a márkás, hogy ennek kisebb legyen a valószínűsége. (Röhej, de nem tom, hogy írják, hogy esély. Ly-al vagy j-vel???:)):DD)

Boci-boci tarka!:D

(#19) bz


bz
tag

nem tudja valaki, egy mostani amd-s alaplapba meddig tudok procit rakni ?
2800+, hol lesz a vége ?

(#20) bélanéni


bélanéni
őstag

2400+ -as XP gyorsabb, de nem tudod tuningolni.
2400-as P4 lassabb, de kicsit tudod tuningolni.

kb egy áron vannak, tehát mindkettő jó vétel (bár szerintem nem jó az ár/teljesítmény arányuk)

Olyan pici a különbség, hogy ennyit azért nem érdemes rajta meditálni :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#21) Adi


Adi
senior tag

Szerintem 4 procis Intel Shasta lapot vegyél, mert az a menő 4 P4/Xeonnal, procik nélkül 1 milla fölött van nagykerben. :D

ldm start-reconf primary

(#22) CsendPenge válasza Agyzuzo (#9) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Amúgy meg inkább vegyél Intel-t, az jobb választás kevésbé tapasztaltaknak (nem t'od lesarkazni, nem égeted el, nem kell a VIA driverekkel szívni, stb).''
Az égetésről annyit, hogy nem rég cserélték egy ismerősömnek a leégett P4-esét. Pedig ''csak'' a borda esett le, műtunningolva nem volt. Szóval a marketingesek hülyeségét inkább hagyjuk... :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#23) deepwell válasza bélanéni (#20) üzenetére


deepwell
aktív tag

hat igen ... teljesen jo amit leirtal, csak a jo megoldas ha 1,8 P4 (netto kisker 30) et vesz es 2,7 en hajtod ... megcsak kulonosebb drotozas sem kell hozza, TH7II ben es BD7II is probaltam ket masik 1,8A t mind a ketto 1,66V al ment atomstabilan 2,7 GHzn (150 FSB) a sajatomat megdrotoztam :))

Framerate is LIFE !

(#24) CsendPenge válasza armand (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

No, ha AMD-ben szeretnék gondolkodni, akkor nézd végig ezt a topicot: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=6384[/L] De ha Intel-ben inkább, akor ezt: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=6275[/L] Az kétségtelen, hogy igazán szakmai alapokon nem lehet dönteni, hogy Intel vagy AMD. Teljesítményük kb. hasonló szerintem, kivéve, ha rd ramot tolsz a p4 alá, de azt meg fizesd meg ha tudod. SZóval szerintem AMD, és egy NForce2-es deszka rulez! (árban kb, u.a. mint egy P4 Asus lappal, de ez nem 100% )
FLAME ON
AMD FoREveR! :t
FLAME OFF

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#25) CsendPenge válasza CsendPenge (#24) üzenetére


CsendPenge
őstag

''szeretnék gondolkodni''
Ó, én egoista disznó! :DD Javítom: szeretnél...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#26) Den válasza armand (#6) üzenetére


Den
veterán

''senki nem ír nem segít senki!''

Na ne már! :((( Vasárnap egyszerre 3 topicban szimultán segítettünk neked összeállítani egy ütős p4 konfigot, merhogy ''holnap megvenném'', most megint ott tartunk hogy intel vagy amd. Milyen segítséget vársz? Nem fogsz kapni egy egyértelmű konfig leírást amire_mindenki_azt mondja hogy ez az, csak ezt vedd.
20-25 ütős konfigot össze lehet írni kapásból 5 perc alatt, a pénz a te kezedben van neked kell dönteni.

www.simson4t.hu

(#27) Agyzuzo válasza CsendPenge (#22) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Na azt ne várod hogy ezt elhiggyem. :) Már csak azért se, mert már én is kapcsoltam be a gépem úgy, hogy nem volt a P4-en borda. BIOS-ban 85 fokig ment fel és ott megállt. A ventit meg már nem is tudom hányszor felejtettem el rádugni, úgy 74 fokig ment fel (gép nem fagyott, csak elkezdett 70 foknál sípolni az alaplap, mer' annyira volt állítva). P4 csak a mesében ég el meg a sűtőben.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#28) ManOwaR


ManOwaR
tag

egyértelmű, hogy intel p4! most cseréltem le az amd configomat intel northwood 1.8@2.4 Mhzra. még 1.8-on is gyorsabb mint az athlon xp 1800+. ráadásul nem melegszik és egy csomó programmal kompatibilisebb. Igaz nagyrészt a via miatt, de mégis... erről jut eszembe feltétlenül intel csipszett kell hozzá!!!

(#29) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Szerintem 3 processzoros Acorp alaplapot vegyél, 3db AMD Pentium 5-tel, (6,0398 GHz), neuronális koprocesszorral... ;]

(#30) Rollin Limp válasza Agyzuzo (#14) üzenetére


Rollin Limp
csendes tag

Ez így van !

Van egy Swiftech MCX4000-rem!

(#31) eins-zwei-3


eins-zwei-3
csendes tag

amd vs p4 ??? illetve melyiket vennem meg?

szerintem egyszeru: ha hasznalsz olyan progit ami tamogatja SSE2-t (CAD,3D stb.) akkor p4 mert xp ezt nem tudja.
Amugy amd mar csak az ara miatt is.

(#32) gyozi


gyozi
aktív tag

Minden attól függ, hogy mennyi pénzed van, semmi mástól!!!!!!
Ha van pénz P4, ha nincs pénz Amd--->ennyire egyszerű

(#33) eins-zwei-3


eins-zwei-3
csendes tag

ha meg ultra giga sok penzed van akkor sgi vagy sun workstation jo kis risk procival.

(#34) Thx1138Hu


Thx1138Hu
tag

Én szerintem ha van pénzed 2,4 Ghz-es Intelre akkor azt vedd meg, mert szerintem simán lehet tuningolni 2,8 -ra ! Pont itt a prohardveren volt róla egy jó hosszú cikk ! és ha merhetek ilyet mondani a Windows XP és Intelre van optimalizálva.... hozzáteszem mielőtt az AMD rajongok megölnek, hogy nekem is AMD 1800 + -om van ASUS A7v8X-es alaplappal, és semmi bajom vele...csak 59 fokos a proci....a program szerint...bár azt mondjáka boltba hogy csak rosszul mutatja mert a hűtőborda meg még langyos se...

Its always a pleasure to meet a Jedi

(#35) rudi válasza armand (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha drága és közepes kell akkor 2,4es P4. Ha gyors és olcsó akkor XP.

Amúgy nemértem minek valakinek mostanában egy ilyen gyors cucc?! Ha játszani akar akkor úgyis a videokártya a mérvadó, ha meg nem akkor minden másra elég az 1,6os XP (esetleg kicsit húzva ;) ) ami most dögóccsó és majd ha kevés lesz akkor jöhet egy addigra megint dögóccsó 2,4es XP.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) gyozi válasza Thx1138Hu (#34) üzenetére


gyozi
aktív tag

Szerintem szó sincs róla, hogy az XP intelre lenne optimizálva! Gondolj már bele, akkor mért veri az Amd XP a P4-et a legtöbb alkalmazásban???

(#37) gyozi


gyozi
aktív tag

Ja, és nem vagyok AMD buzi!:))

(#38) PolarBear


PolarBear
csendes tag

Ütő config kell ? Nesztek:
Asus P4PE/P4-2,26/512MB PC2700/ATI R8500-128MB/IBM 180GXP/Audigy/ stb...

A tuningos hozzászólásokhoz:
a P4-2,26 úgy megy 2,8 -on mint a huzat !!!
Ment már 3,1 -en is de a WinXP itt már nem hajlandó a közreműködésre,
mindegy ez már tényleg túlzás, hiszen minek is ???
Ja, és mindez gyári Intel ventivel, 43-45 fokon!

A lényeg nem a 3DMark 98xx pontjában van, hanem egy magabiztos, jól működő rendszerben, ami neked robotol és azt teszi amire utasítod, nem pedig örök bosszúság forrása.

..s lőn a Windows OpenSource, s látá az Úr hogy ez jó..

(#39) PolarBear


PolarBear
csendes tag

Komolyra fordítva a szót:
------------------------------
Télen Athlon XP, nyáron P4.
Ha ügyes vagy és sorba kötöd (USB2.0) a PC -t a radiátorral, egy jól megtervezett Athlon config képes rásegíteni a távfűtésre. Bár ekkor vigyázni kell, nehogy lefagyjon. Mármint a radiátor.

Egy biztos, minden hardware gyártó bennetek/minket hülyít, és ahelyett hogy már átütőt alkotnának végre, a megahercekkel traktálja a szerencsétlen felhasználót.

Legközelebb akkor veszek új configot, amikor már etetni kell a processzort, mondjuk tejbepapival (lásd biochip). Persze ennek is meglessz az ára: vihetem a kicsikét influenza-B védőoltásra!
...hol fogják neki beadni ??? talán a Firewire porton keresztül...

:-(((((

..s lőn a Windows OpenSource, s látá az Úr hogy ez jó..

(#40) rudi válasza PolarBear (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

''Egy biztos, minden hardware gyártó bennetek/minket hülyít, és ahelyett hogy már átütőt alkotnának végre, a megahercekkel traktálja a szerencsétlen felhasználót.''

Igazad van de MINEK a gyorsabb újabb cucc?! Hogy jobban lehessen játszani?! Nem a gyártó a hülye hanem az aki meg is veszi a méregdrága 2-3GHz-es cuccot.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.