Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gáborka


Gáborka
tag

A kérdés a címben adott.Volt egy oldal, ahol már létezett A303, a hivatalos www.lge.com csak A301 van.Használta valaki már az elsőt?Tapasztalatok?Megéri feltenni?Jelenleg csak 2x tud írni DVD-R lemezeket.
Thx

(#2) Gáborka


Gáborka
tag

UP

(#3) 0519


0519
senior tag

lge.com -on belül, hol vannak a firmware-ek?

Köszi!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#4) vicces válasza 0519 (#3) üzenetére


vicces
addikt

nem ott kell keresni :DD
mindjárt kereek egy linket .:)

meg is van:
Bővebben: link

[Szerkesztve]

:)

(#5) 0519


0519
senior tag

Kösz, ezt ismerem. Innen van a jelenlegi, de kiváncsi lennék (ha van) a hivatalosakra.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#6) CWorm


CWorm
aktív tag

Helló,
bocs hogy ilyen hülyeséget kérdezek, amit mindenki tud, de...
mi az a firmware? :) (katonaság miatt fél évig nem jutottam hw/sw hírekhez)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#7) Sanya válasza CWorm (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

firmware:
egy pici bios a meghajtóban. mindenben van bios. vinyó, cd, dvd, író, hangkártyák, videókártyák. minden eszközben. ebbe írják bele azokat az adatokat, amelyek a működésükhöz és a felismerésükhöz kell

szerintem

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) Gáborka válasza vicces (#4) üzenetére


Gáborka
tag

Én is innen szedtem le az A303-asat.De felrakni még nem mertem...

(#9) Gáborka válasza 0519 (#5) üzenetére


Gáborka
tag

Te innen szedted le, felraktad és megy?Mert nekem is kéne, hogy 4x írjon, de kicsit bizonytalan vagyok.A címben említett íród van?

(#10) NoNick


NoNick
tag

Nálam a 303-as firmware van fenn.
Eddig teljesen jól működik.
Valószinűleg neked is segíteni fog a firmware csere, hogy tudj 4x-esen írni, nálam bejött.

(#11) agrarfiatal válasza NoNick (#10) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

''hogy tudj 4x-esen írni,'' - ezt nem érem. Nálam az lg gsa4040b-s író A301es firmware-rel 4x irja a -R lemezeket.

Amúgy még mit tud ez a A 303as firmware?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#12) rzoli


rzoli
senior tag

Nekem is 303-as van, jól mükszik.

A 4x írás lemeze válogatja, én is találkoztam már olyan lemezzel, amit csak kétszeresen engedett, volt olyan, amit az update után már négyszeresen is enged. (Igaz én továbbra is majd mindent 2x írok, az időmből kitelik.)

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#13) NoNick válasza agrarfiatal (#11) üzenetére


NoNick
tag

Némely lemeznél nem engedte a 4x-es írást, frissítés után igen, ahogy rzoli kollega is mondja.
Amúgy nemtom mit tud az új firmware, kólát nem hoz a büféből, ez biztos.:)
Ha jól tudom, ilyenkor a különböző lemezkhez finomítgatják a beállításokat.
Hogy tudj ultranóném lemezre is 4x-esen írni pl.

(#14) vicces


vicces
addikt

én a 302-est raktam fel innen. de hamarosan nekiesek a 303-asnak is. elvileg több lemezfajtát ismer, és nem leszenek irási sebesség malőrök /2x ?, 4x?/ szóval értitek :)

jah, és a pioneeremet is innen frissitettem. :D de az már nincs meg.

:)

(#15) CWorm válasza Sanya (#7) üzenetére


CWorm
aktív tag

Thx!

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#16) 0519 válasza Gáborka (#9) üzenetére


0519
senior tag

Onnan szedtem le, feltettem, működik, de más típusú íróm van.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#17) Gáborka


Gáborka
tag

Köszönöm az eddig válaszokat.
Új kérdés: Ki használ lg 4040b-hez A303 firmware-t?

(#18) vicces válasza Gáborka (#17) üzenetére


vicces
addikt

én, mától:D

:)

(#19) Gáborka válasza vicces (#18) üzenetére


Gáborka
tag

A #4-ben említett oldalról szedted le?
Előtte csak 2x tudott írni, most megy a 4x is?
Ez nem hivatalos ha jól tudom, ugye?
Thx

(#20) vicces válasza Gáborka (#19) üzenetére


vicces
addikt

jah, onnan.
én ugy tudom, hogy a hivatalos van összegyüjtve. illetve amit meg tudtak hakelni azt is kirakják./ regio free/
ma még csak cd-ket irtam vele, de gondolom a dvd gyár is müködik. egyébként nekem semmi bajom nem volt a 302-sel, csak gondoltam, ha már van 303.. :)

[Szerkesztve]

:)

(#21) Gáborka válasza vicces (#20) üzenetére


Gáborka
tag

Az lg oldalán csak 301 van, tehát szvsz az a303 valami szorgalmi firmware lehet.

(#22) vicces válasza Gáborka (#21) üzenetére


vicces
addikt

az lg oldala elég vacak.:)
egyébként beirhatnának azok is akiknek gyári még a firmware-ük. vajon miylen verziok vannak?

:)

(#23) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

és ez a 4040b-t nem lehetne felhozni firmware-rel a 4080b szintjére?
vagy ennek más fizikai akadályai is vannak?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#24) Gáborka válasza agrarfiatal (#23) üzenetére


Gáborka
tag

A kérdés jó, nem tudom.Mennyivel jobb a 4080B?
Azt láttam, hogy itt a prohán hintett okosság szerint lehet a 4081B-ből 4082B-t generálni szolid kis firmware frissítéssel.
Szvsz 4x bőven elég, annyit igazán tudok áldozni az időmből míg 15 perc alatt megírja, csak még mindig nem raktam fel az a303-at.

(#25) HEBI válasza Gáborka (#24) üzenetére


HEBI
senior tag

15 perc tényleg nem sok, de DVD-RW-nél is jól jönne az a 15 perc.
Már régóta a A303 van fenn. Egyszer elolvastam mi a különbség, röviden annyi, hogy ez már többféle lemezzel kompatibilis. (pl.: Princo-RW)

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#26) Gáborka


Gáborka
tag

Naaa... felrakrtam, eddig minden jó, végre tudok írni 4x-en.Most megírtam 4 lemezt, de jó lenne ha rövidebb idő lenne :C :C :C

(#27) -:Renko:-


-:Renko:-
tag

Nekem A 302-es firmware van fenn - tökéletesen működik. Előtte volt fenn A300-as és A301-es is. Mind1ikkel tökéletesen ment.

ASUS P4T-E, P4 1.6Ghz, 2X 128 MB + 2X 256 MB Rambus, Maxtor 80, Samsung 80 GB, LG GSA 4040B, SB Audigy ES, Creative P580

(#28) DeX|


DeX|
tag

nekem az a kérdésem maradt hogy a fanti linken kinn van a gsa 4120b írónak a frimware-je is de hol van az író?:) lehet vhol kapni már?

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#29) net84


net84
őstag

:F
Hellosztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy hol tudom megnézni, hogy milyen firmware van az íróba. Nekem is 4040B-s íróm van.
Beégetett kód verziója: A301 - ez az?
A max írási sebesség, amit be tudok neki állítani, az a 2,4-szeres.
Noname Dvd-nél a max sebesség 2x-es és nem is engedi állítani.
Megéri letölteni a A303 firmware-t? Hogy kell használni, van neki valamilyen hátránya, ha felrakom (még garis)?
Pontosan melyik firmware-t töltsem le, mert találtam kettőt is.
az egyikbe van egy bin, exe és egy txt fájl, a másikba viszont csak egy olvashatatlan txt és egy exe.
Tud valaki leírást adni arról, hogy hogyan kell ezeket feltenni és mire kell figyelni?
:F

Read only...

(#30) efge válasza net84 (#29) üzenetére


efge
aktív tag

olvasd el a txt-t!! ha koreaiul van akkor bocs :)
egyebkent meg elinditod az .exe-t, kiirja most milyen fw-t lat es mire tud frissiteni. aztan ha neked ez jo(es biztos vagy benne h a folymat kozben nem fog semmi egyeb mas progi megzavarni), akkor katt a piros ikonra, update.
asszem ujra kell meg inditani a gepet...

sok sikert, nem nagy ordongosseg!

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#31) net84 válasza efge (#30) üzenetére


net84
őstag

dosos a progi, és nem lehet megnézni vele semmit, max csak feltölteni tud. Honnan lehetne olyat szerezni, ami megmondja frissítés elött, hogy milyen van most fent? 4040B-hez kellene frissítés, valami olyan, amit valaki már használ.... :DDD

Read only...

(#32) Geree


Geree
senior tag

Valakinek megvan, ill. próbálta már az A304-eset? Nekem 303-assal sok 8x-os lemezt csak 2x-esen hajlandó írni....:(

a friend in need is a friend indeed

(#33) Bass válasza Geree (#32) üzenetére


Bass
addikt

Az szinte kivétel nélkül ritek alapanyagu az LG oldalán le van írva a támogatott lemezek listája amiben a 8x ritek alapanyagú lemezek nincsenek benn pl ridata,arita,egyes emtec lemezek (asszem csak a minuszosak de nem 100%) amiket támogat (hogy csak egy két fontos nevet mondjak) Verbatim,TDK,Ricoh,ezeknek a 8x változatait mind írja 4x-en (talán a sok hamis ill.pocsék minöségü riteket unta meg az LG és ezért esett ki a pixisböl?)
Én mióta eltüntek az adataim egy-két Ridata lemezröl(pedig régebben más szóba sem jöhetett volna mint Ritek alap. lemez) azóta TDK,vagy Verbatim. Amúgy A304-es Biosom van.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.