Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pitruka


pitruka
csendes tag

PC3200 samsung vagy Kingston????????

(#2) anulu válasza pitruka (#1) üzenetére


anulu
félisten

szerintem Samsung, kevesebb vele a szívás.

no kötözködés, de a mondat végére egy ''?'' is elég...

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Gomezz válasza pitruka (#1) üzenetére


Gomezz
senior tag

A Kingston -ból többféle is van.
De mindegyiket jobbnak tartják.
Legalábbis ami a márkanevet illeti.
Szerintem viszont annyival nem jobb mint amivel drágább.

(#4) Tapsi válasza pitruka (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Samsung..:)

(#5) Flashy


Flashy
veterán

amelyiket kevesebb kérdőjellel irják. tessék már megtanulni normálisan kommunikálni neten.

(#6) Bencom válasza Flashy (#5) üzenetére


Bencom
senior tag

Ne kötekedjetek már szegény újonccal!
Még csak 9 hsz-je van...

Figyu:velem is ezt csinálták...Olvasd el az alapelveket, és sokáig gondolkodj a topicok címein.Nem kell túlzásokba esni:''???????????''.:)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#7) Cane válasza pitruka (#1) üzenetére


Cane
őstag

Aztán milyen kingston? Vagy csak így simán, lazán kingston oszt kész?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) Bencom


Bencom
senior tag

Na ez az!
Erre is vigyázz:
Mindíg pontos adatokat írj, mert örökké bele fognak kötni...És megjegyzik...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#9) Bencom válasza Cane (#7) üzenetére


Bencom
senior tag

Hogy csináltad az aláírást?

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#10) zsoltee10


zsoltee10
addikt

legközelebb légyszi ne írj 15 írásjelet a topiccímbe.
javaslom olvasd át az alapelveket, és használd a keresőt, mielőtt topicot nyitsz

(#11) Cane válasza Bencom (#9) üzenetére


Cane
őstag

sima ASCII

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#12) mobal


mobal
MODERÁTOR

kingston ez egyértelmű. (szerintem). lehet hogy kicsit drágább de ott a minőséget veszed meg és biztos ,hogy eredeti meg létezik kamu samsung memória is.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#13) SylverBullet


SylverBullet
tag

Egyértelműen Kingston a jobb...

***AMD*** Forever......

(#14) Dufresne


Dufresne
addikt

Én is azt hallottam, meg olvastam, hogy Kingston a jobb. Viszont nekem van itthon több mint 1 giga samsung ram és nincs semmi baj velük.

(#15) űáélkM válasza pitruka (#1) üzenetére


űáélkM
tag

A Samsungok is jók általában, de vannak problémás darabok is, a Kingstonnal a tuti minőséget veszed.

(#16) Amigo78 válasza pitruka (#1) üzenetére


Amigo78
senior tag

hmm.... a Kingston is lehet samsung ugyanis van mikor más memgyárto VÁLOGATOTT csipjeit teszik a ramjaikra ha minöséget akarsz vegyél TwinMos-t...
nincs aranyárban de minöség...

(#17) sziszegő


sziszegő
senior tag

Na ez a Kamu samsung téma érdekelne mert én jól bevásároltam 6 db 512 es ramból és honnan tudom megállapitani hogy kamu-e vagy sem?
Másik
A Kingston Value ram-ja a legolcsób nem? Az milyen időzitésekkel bir 400 mhz-n?
Hol lehet a legolcsóbban beszerezni?

(#18) bbazsy válasza zsoltee10 (#10) üzenetére


bbazsy
őstag

aláírás poWa :DD :DD :DD

..

(#19) b0unCe válasza bbazsy (#18) üzenetére


b0unCe
aktív tag

figyelhetned a privit. luxus valaszolni?

kingston annyival jobb hogy van ra gari. (nem is keves)
samsung az utobbi idoben (10honap) elegge jo lett. de erre akkor se kapsz elettertam garit ha a foldhoz vered a segged.

de ezek melett vehetsz infineont, hynixot, pqi-t.
mind hasonlo szinten vannak.
szvsz: azt vegyel ami olcso es legalabb 1év gari van ra!


[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#20) djtörök


djtörök
senior tag

nekem samsung ddr333 van és nincs vele gondom, megy rendesen, elfogadható
sebességgel cl2-vel

(#21) sz.j


sz.j
nagyúr

Én óvakódok mindkettőtől, viszont a Kingmax nagyon bejött!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#22) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ár/teljesítmény arányban Infineon. Bár nem ezt kérdezted, de én mégis azt vennék.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) bbazsy válasza b0unCe (#19) üzenetére


bbazsy
őstag

kiccsiga, ha BNCnek irogatsz, azt nemfogom látni azonnal :))

Kingston, gari miatt.

..

(#24) Cane válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


Cane
őstag

én is így gondolom.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#25) Amigo78 válasza bbazsy (#23) üzenetére


Amigo78
senior tag

az életartam garira gondolsz?hmm és szted van értelme? akkor inkább Corsair

(#26) Lizzard


Lizzard
aktív tag

Az élettartam gari miatt én is a Kingstonra szavaznék, bár nem nagyon ér meg annyit, amennyit kérne érte. :Y
Tipp: Hynix, Corsair, PQI, Twinmos. Ezek azér annyira nem drágák, de minőségben megközelítik a Kingstont.

[Szerkesztve]

ASUS M4A785TD-V EVO×AMD Phenom II X2 550BE@X4 B50×AC Freezer 64 PRO×4 GB Mushkin Black DDR3 1600 Kit×2TB Hitachi SATAII×Sapphire HD4870 1GB Silent Efficiency×LG GSA-H12L

(#27) Amigo78 válasza Lizzard (#26) üzenetére


Amigo78
senior tag

nemcsak megközeliti le is hagyja

(#28) Amigo78 válasza Lizzard (#26) üzenetére


Amigo78
senior tag

egyébként semmi értelme a életartam garinak mert ugysem használod ki

(#29) sziszegő


sziszegő
senior tag

Ja az Infineon jónak tűnik au Aquaban br. 21e nem tudjátok véletlenül hogy cl hanyas?

(#30) Loha válasza pitruka (#1) üzenetére


Loha
veterán

Attól füg, milyen szempontból...

A Kingston mint márka sokal nagyobb név memóriák terén, és megbízhatóbb is.

Ha tuningról van szó akkor az meg tipustól függ.

Felhívnám még a figyelmet, hogy a Samsungnak kikiálltott modulok legnagyob része hamisítvány, csak a chipek samsung a nyák nem.
Az eredeti samsungot a nagy matricáról lehet felismerni, olyan mint ami a Kingston-on is van.

Kingston-ból van Samsung chipekkel szerelt is...

(#31) sziszegő


sziszegő
senior tag

Na ott a pont a samsungot illetően. A chip samsung a nyák nem.
De ez miben befolyásolja a dolgokat?
A chippek azok samsungok a nyák az ugyan az csak valami no name gyártó gyártja nem? Nem hiszem hogy sufnituningos garázsba gyártanák 1000 számra a modulokat.
Amugy melyik gyártó gyártja ezeket a ramokat?
Miért baj gogy hamisitvány? Lassabb? Nem lehet ugy tuningolni? Vagy miért?

(#32) moonman


moonman
titán

+1 pötty a Samsungra. (nekem matricás :) ) Előző gépemben Kingston volt...

(#33) Mankó


Mankó
veterán

Az attól is függ, hogy milyen gépben lesz. Nekem Epox lapom van, s az kifejezetten nem szereti a Samsung modulokat. Van amelyikkel el se indul. S ugyanaz a RAM vígan szaladgál egy P4-el.

(#34) Jarlaxle válasza sziszegő (#31) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Nekem először a boltban kettő ilyen ''hamisítvány'' samsungokat adtak.Kettő egyformát kértem. Úgy vittem haza hogy nem néztem meg. Otthon vettem szemügyre. Ez volt ráírva egy matricára a memón: PC3300. Furcsa mi?:)
Egyébként nem mentek rendesen duálba, a memtest86 mindig talált hibát. Rögtön vittem vissza a boltba és kértem rendes samsungot. Adtak.:) Egyébként a nyák kicsit ''szegényesebb'' a nem eredeti samsungon mint az eredetin és egy kicsit más volt a színe. Legalábbis én ezt vettem észre.

(#35) Notes


Notes
senior tag

Memóriavásárlás Magyarisztánban... húha. Szerintem már nem is az fontos, hogy mit veszel, hanem hogy hol. Valaki írta egy hasonló topikban, hogy a munkahelyéhez közel vásárol, hogy ha vissza kell vinni ne sokat kelljen gyalogolni. :) Van bebbe valami...
Az élettartam garancia is annyit ér amennyit meg tudsz belőle valósítani. Pl. egy élattartam garis EDO RAM-ja van még valakinek? :F

Romanes eunt domus!

(#36) I_Am válasza Notes (#35) üzenetére


I_Am
veterán

Edo korszakban nem is volt élettartam gari.:P

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#37) TRitON válasza Notes (#35) üzenetére


TRitON
aktív tag

:)))

Állásfoglalás: Szerintem Kingston (ugy kollektíve), a Samsungokkal mostanába difik vannak...

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#38) Skylark


Skylark
tag

Úgy le lett a topic indító gorombítva, hogy ő már hozzá sem szól... talán elég lett volna egyszer felhívni a figyelmét a hibára. :(

(#39) sziszegő


sziszegő
senior tag

És mi a helyzet a hynix ranokkal ??? Azok is kamu ramok?

(#40) KrúZ


KrúZ
csendes tag

40-45E ért milyen PC3200-as memóriát tudnátok ajánlani?(2X512MB)
??????????

Én nemértekhozzá, de szeretnék!...:)

(#41) shaft72 válasza Loha (#30) üzenetére


shaft72
tag

Kingston megbízhatóságról csak annyit, hogy a Value sorozatból nekünk vagy 3 ment szarrá a cégnél, körülbelül 2 hónap használat után, alaplap be se volt hajlandó bootolni, csak Samsunggal. Úgyhogy csak óvatosan... aki meg minőséget akar, annak ott a válogatott Corsair :)

(#42) Dominator


Dominator
aktív tag

Nekem az egy pár 256 megás 400-as Samsunggal semmi gondom. Az már csak plusz öröm, hogy a videokarimon is az van és laza 100 mhz-et húztam rajta bios átírással :)

(#43) Loha válasza sziszegő (#31) üzenetére


Loha
veterán

A hamisítvány samsungok szarok álltalában...
A samsung csinál sok chipet, és ami nem felel meg a saját szigorú követelményeinak, azokat eladja ilyen noname cégeknek. Ezeket a chipeket aztán a noname gyártók felszerelik a gagyi moduljaikra, és eladják, a kereskedők, meg kihazsnálják, hogy samsung felirat van rajta...

(#44) Loha válasza shaft72 (#41) üzenetére


Loha
veterán

Na nem kell a szöveg, hogy a kingston nem jó, meg gagyi meg ilyenek... :)

A kingston modulok 2 szer mennek át szigorú ellenörzésen. Egyszer amikor pl samsung legyártja és leelenőrzi a chipeket, aztán mé1szer amikor a samsung chipeket rárakja a kingston a moduljaira és leellenőrzi még1szer.

Szóval a kingston érheti sok kritika, de hogy nem megbízható az tuti nem igaz.

Nálatok, vmi más probléma lehetett, túlfeszültségtől kezdve sokminden, vagy csak egyszerüen nem volt kompatibilis a lappal és ez késöbb jött ki...

(#45) Allien


Allien
veterán

Nekem speciel 2x512/400-s Samsung (?) ramjaim vannak. A kérdőjel, hogy nem emléxem, mekkora a matrica rajtuk, de dualban mennek, és shimán beszívta az alaplapom őket (Abit AN7). Erre volt pénzem, és az külön téma, hogy jelenleg csak 155-s fsb-n mennek. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#46) shaft72 válasza Loha (#44) üzenetére


shaft72
tag

Egy alaplap tesztelő csarnokban dolgozom, az Inteltől kapjuk a RAM-okat. A Kingstonok egyszerűen szarrá mennek, úgy látszik nem bírják a ki-be cserélgetést :). Kb 5 Kingston után döglik meg egy Samsung. Egyébként röhögni fogsz, de pont ma halálozott el egy 256-os 400-as agyondícsért Kingston Value RAM bent, bezzeg a fél éves, gyötört Samsungok még mindig mennek :).

A minőségellenőrzésről meg hagy ne meséljek inkább... :t

[Szerkesztve]

(#47) Sundesz


Sundesz
őstag

Ha Kingston ValueRAM-ról van szó, akkor inkább a Samsung! Egyszerűen xar a VR!:( Olyan tetű lassú, a Kingston csak annyit ad érte, hogy örök gari meg garantált működés...de hát az én Kingstonomnak még a garantál 400MHz-es működés is gondot jelent!:DDD

Hörcsög Powa'

(#48) Sundesz válasza shaft72 (#46) üzenetére


Sundesz
őstag

Azért vannak zsákbamacsek, nem erdeti Samsungok, amik olyan xarok, hogy húúú...olyat véletlenül se...

Hörcsög Powa'

(#49) Fercsa válasza Sundesz (#47) üzenetére


Fercsa
senior tag

lehet h igazad van ,de ha kifogsz egy jo Winbond BH-5os v 6os ramot azt lehet huzni mint atom:D persze megfelelo fesszel..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#50) Sundesz válasza KrúZ (#40) üzenetére


Sundesz
őstag

2x512 TwinMOS CL2.5 400MHz
2x512 Brand(Samsung,Hynix,Infineon)

Ennyiért jobbak nincsenek!

Hörcsög Powa'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.