Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Ez az alakítás tuti feláras lesz :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#2) zed1983


zed1983
őstag

Ez számomra örömteli, hogy a gyártók próbálkoznak a kábelek elrejtésével. Mégha pár ezret el is kérnek pluszban.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#3) Goblin12


Goblin12
őstag

Csak nekem nem jön ki a matek?

A képek teljesen rosszak, vagy teljesen képtelenek a SAJÁT kártyájukat rendesen lefotózni?

A kép a pirossal jelölt csavar hely a balodlali képen teljesen eltünt :F
A képen a zöldel jelölt helyet nehéz lett volna úgy megcsinálni, hogy a fehér alatt átlehessen vinni a kábelt, és akkor az egész részt lelehetett volna takarni azt nem látszik semmi a kábelből. :U Igazából mind1, úgyse venném meg.

(#4) Angie™


Angie™
addikt

Szerintem ez jó ötlet

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#5) JulianSinulf válasza Goblin12 (#3) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem csak a csavar helye nincs ott, hanem a bemélyedés sem kicsit odébb.
Gondolom előre gyártott kép, nem fénykép. Ez lenne a tippem.

A zölddel jelölt helyen átvinni szerintem nem működne. Útban lenne az alaplap.
Vagy annyira ki kellene tolni a kártya végébe a csatlakozót, hogy mindjárt a ház oldalába menjen a kábel. Viszont a házak ilyen szempontból nem egységesek.
Szerintem jó ez itt, sajnálatos, hogy még csak most kezdtek el ezen dolgozni, mikor vitrin házak már elég régóta vannak.

Emellett az ilyen szép kártyákat érdemes vertikális tartóval berakni. Mert amúgy meg tök fölösleges a venti felöli dizájn, mikor úgyis lefele néz a kártya.
Nem vagyok egy nagy karácsonyház fan, de már csak azért is vettem vertikális tartót, mert a Palit gyémánt kártyája úgy néz ki jól. És, mert a korábbi MSI kártya meghajlott az alaplapban. Én egy ilyen csatinak csak örülnék.
Viszont vannak már 90 és 180 fokban hajlított kiegészítő csatik is, amikkel ügyesen el lehet rendezni a kábelt.

(#6) Komplikato


Komplikato
veterán

A Colorful megoldása a lepattintható hátlappal jobban tetszett.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) djbb534


djbb534
tag

Mekkora varázslat :)) :))

the way it's meant to be played

(#8) Akula válasza zed1983 (#2) üzenetére


Akula
őstag

Bocs, láma vagyok. Miért fontos ez? Modding?
Én azt se látom, mi van a gépben lent a lábamnál.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) Rayyy válasza Goblin12 (#3) üzenetére


Rayyy
senior tag

Természetesen nem fotó, hanem 3D render és el van rontva ( :F ). Ha a saját hétköznapjaimból indulok ki, akkor elkészült bemélyedés és csavar nélkül, aztán szóltak, hogy hélóhéló, kéne oda még ezmegaz, a következő render már jó lett, de a cover nélküli verziót nem csinálták meg újra bemélyedéssel és csavarral, maradt az eredeti render. Amúgy sehol nem találok olyat, ahol nyitott állapotban ott lenne a bemélyedés :) LINK

Minden a legnagyobb render!

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Praktikus innováció, de én hátrafelé irányítottam volna a csatlakozót, mint az OEM VGA-k esetében teszik a gyártók (Dell, HP, Lenovo...).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) tibaimp válasza AxBattler (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mondjuk elég rövid a kártya ez megoldható, de gondolom a kisebb házakba való beférés miatt csinálták így.

Ezzel az elhelyezéssel meg akkor lehet gond szerintem, ha ott nincs megfelelő nyílás az alaplapi tárcán (ami valószínű, mivel ez a VGA rövidebb, mint egy átlagos ATX lap, szóval maga az alaplap zavar be), akkor viszont ennek így nem sok értelme van. :F

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) flashpointer válasza Akula (#8) üzenetére


flashpointer
őstag

Mivel az uj 12vhpwr kabel csatlakozoja nem oylan flexibilis mint a klasszik 8 pin ezert vagy 50mm-t ra kell szamolni a kartya magassagara ami miatt alig van haz ahova befer vertikalis adapter nelkul.

(#13) zed1983 válasza Akula (#8) üzenetére


zed1983
őstag

Neked akkor ez így nem opció, nekem az asztalon van a gép 50cm-re tőlem, akkor már nem mindegy, hogy mennyi kábelt látok, mégha rendesen el is igazítom is zavar..

Valamint ahogy flashpointer is írja a #12 hozzászólásban, bizony ezek a kábelek nem annyira hajlanak és egy ITX házban fontos szempont :)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#14) ricsi99


ricsi99
addikt

Kapott hűtést a tápcsati... problem solved

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15) BiP


BiP
nagyúr

Én még mindig nem értem az egészet. A takarólemez alól csak kijön a kábel, hogy bemenjen a tápba. Akkor itt igazából mit is takar el? Magát a csatlakozó részt? De attól még a kábel kilóg.

szerk: találtam beszédesebb képeket egy másik megoldásról. [link]
Így már értem, mi a cél.

[ Szerkesztve ]

(#16) Semplar válasza BiP (#15) üzenetére


Semplar
őstag

A ronda izzó, füstölő, olvadó csatlakozót takarja el. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#17) b.


b.
félisten

Jól néz ki ez a dizájn. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) gianni85 válasza zed1983 (#13) üzenetére


gianni85
veterán

Teli oldallapos ház kell. Akkor a kábelek mellett a barna noctua venti / piros vga kombó se fog zavarni :)

(#19) edward2 válasza flashpointer (#12) üzenetére


edward2
addikt

de ezen a kártyán ha jól látom klasszik 8 pin van.

#18gianni85
Nem is könnyű találni már teli oldallapos házat ami jó is.

[ Szerkesztve ]

(#20) zed1983 válasza edward2 (#19) üzenetére


zed1983
őstag

Ha ITX-ben gondolkozol, akkor megvárhatod a meshroom D -t :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#21) BiP válasza Semplar (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem hiszem, hogy a 4070-en lévő 6+2-es pinnél lenne ilyen kockázat, de ahol ez az, legalább benntartja a füstöt (a gépek meg ugye füsttel működnek), meg legalább nem lesz kormos a szép fehér műanyag :)

#18 gianni85 : Vagy ha már üveglapos ház van, nem kell lecserélni csak ezért, egyszerűen a falhoz kell tenni a plexi oldalát :)

[ Szerkesztve ]

(#22) Alaaf Pi válasza BiP (#15) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Tehát a kábelt be kéne nyomorítani az alaplap és a VGA közé? Azt hiszem ez különösen fantasztikus ötlet lesz.

#14 ricsi99: ha valaki meghekkeli a VGA-t, akkor a csati leégésekor füstjelekkel kap értesítést morse kóddal?

(#23) Synthwave válasza gianni85 (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A barna/bézs Noctua venti egy akváriumszerű üvegkalitkában sem zavar. Még ránézni is nyugtató hatású. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) podtibi


podtibi
senior tag

Nem igazán vagyok tisztában ennek a kábelezésnek a rögzítésével, bár a többivel sem ami a 12pin-t illeti. Én fogtam magam és törtem egy-két darabkát egy kötözőből, azt becsúsztattam a pattintó alá és nincs azaz isten hogy kicsússzon a 2x8pin.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#25) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ennek mi értelme? komolyan kérdezem. ezzel a megoldással hátrafelé rá fog lógni a szomszédos slotra a kábel. vagy ez már desktopon rég nem szempont és ha normális kialakítású kártyát vennél akkor maradnak a workstation/szerver kártyák?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Érdekes ötlet...

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.