Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Korábban is értetlenkedve olvastam, de a végső állapotba is úgy került be, hogy World of Warcraft: Shadowlands. Ez egy másfél éve túlhaladott állapot. Mivel nem hinném, hogy másfél év alatt egyetlen inteles szoftvermérnöknek sem tűnt fel ez a probléma, így inkább valami jótállási oka lehet, hogy egy régi verzió kapcsán ígérik az APO problémamentes működését.

(#2) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

És ez a falatnyi program, meg még kevesebb támogatott processzor, ez még a win 11 -hez is kötve van, vagy működik az optimalizáció win 10 alatt is?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#3) ricsip válasza Cyberboy42 (#2) üzenetére


ricsip
addikt

Win10 nem tudja kezelni a heterogén magokat.

-

(#4) Busterftw


Busterftw
veterán

Na ezt kiprobaljuk Alder Laken :D

(#5) Jagon válasza ricsip (#3) üzenetére


Jagon
tag

"Win10 nem tudja kezelni a heterogén magokat."

Ez lenne az oka, hogy a W11 egyáltalán létrejött? Nekem már egy ideje gyanús, hogy igen...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#6) ricsip válasza Jagon (#5) üzenetére


ricsip
addikt

Szerintem igen :B

-

(#7) Busterftw válasza Jagon (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Windows 10-re is ígérték a hybrid ütemezőt , nem tudom jött-e azóta.

Amúgy is, a régi Windows számozást el kell engedni.

(#8) ricsip válasza Busterftw (#7) üzenetére


ricsip
addikt

Nem lett (lesz) soha win10-ben hibrid ütemező, az a vonat elment már rég.

-

(#9) menthix


menthix
tag

12600k-val és Z690 chipsettel egyelőre nem fut a program, illetve elérhető frissítést jelez, de nem lehet frissíteni sehogy.
Elvileg minden driver fenn van, aminek fenn kell lennie, DTT és GNA biosban bekapcsolva.

(#10) Busterftw válasza menthix (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

A DTT driver nem friss a legtobb helyen, Intel rep szerint ezt az alaplapgyartoknak kell kiadni. Ha jol lattam tobben ugy oldottak meg, hogy mas gyarto driverevet tettek fel.
Asrock-tol szarmazott ha jol lattam egy videot, az mukodott Asus lapon is.

Ezt linkeltek Redditen, tehetsz vele egy probat.

Penteken lesz tobb idom, akkor majd megnezem en is, Gigabyte z690-hez nem jott semmi uj meg a hivatalos honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#11) menthix válasza Busterftw (#10) üzenetére


menthix
tag

Ezt próbáltam én is, mivel ASUS-nál még semmi frissítés sajnos.
Redditen úgy olvastam, hogy ez segít a 13-as szériás procikkal, viszont a 12-essel még egyelőre gondok vannak.
Az APO-s program is gyanús nekem ezzel a frissítéses üzenettel.
Sajnos csak microsoft store-ból lehet telepíteni, ami ugye úgy szar ahogy van.

(#12) Busterftw válasza menthix (#11) üzenetére


Busterftw
veterán

Igazabol az tortent, hogy az Intel kiadta az APO frissitest, engedelyezve a regebbi generaciokat, de az APO cucc uj DTT driverrel akar hivatkozni, amit viszont az Intel nem koordinalt a mobo gyartokkal...

Nem tudom miert nem teszi maga az Intel elerhetove...
De eleg sok ticket van ezzel kapcsolatban, szerintem valamit lepni fog az Intel.

[ Szerkesztve ]

(#13) menthix válasza Busterftw (#12) üzenetére


menthix
tag

Úgy néz ki imáink meghallgattattak: friss bios jött ASUStól, illetve az APO applikáció is lefrissített. Működik a cucc. Már csak bővített támogatásra lenne szükség, a jelenlegi lista elég szegényes és elavult.

(#14) Busterftw válasza menthix (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

Advanced reszben elvileg mindenre ra tudod engedni, persze a siker nem garantalt. :)

(#15) menthix válasza Busterftw (#14) üzenetére


menthix
tag

Én is így értelmeztem az előzetes olvasgatások alapján, viszont a végtermékben nem láttam rá opciót.

(#16) arabus válasza menthix (#15) üzenetére


arabus
addikt

Bios-ban advanced fül alatt van valami olyasmi menü hogy processor thermal akármi ott belépsz és az ott lévő akármit enabled-re kell tenni.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#17) menthix válasza arabus (#16) üzenetére


menthix
tag

Igen, ez az "Intel® Dynamic Tuning Technology" alapkövetelmény, hogy az APO fusson a rendszeren. Itt már az applikációról van szó, hogy elvileg lehet hozzá rendelni hivatalosan nem támogatott játékokat, gyakorlatilag viszont nem látok ilyen lehetőséget. Az Advanced Mode csak egyszerre kapcsolja "ON/OFF" a listán meghelenő játékokat.

(#18) arabus válasza menthix (#17) üzenetére


arabus
addikt

Nem kell külön társitani szerintem,ha tudja használja.
Dirty Rally 2 fhd high.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#19) menthix válasza arabus (#18) üzenetére


menthix
tag

Elképzelhető, hogy így működik, mivel bekapcsolt állapotban az Apex Legends teljesen jatszhatatlan. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.