Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Meghamisították a történelmet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32) BaliTHC


BaliTHC
tag

Régen, kora kamaszkoromban sok ilyen könyvet olvastam (Pl. Nemere könyvek, Erich Von Daniken, stb), és baromira ''tetszettek''. Egyet tanultam belőlük: a legnagyobb baromságokat is meg lehet támasztani néhány jól hangzó érvvel, és a demagógia ősi szabályait alkalmazva a képbe nem illő tényeket kihagyjuk, átugorjuk, illetve sugalmazunk olyan mérföldes f@szságokat, amiket csak az hisz el, aki el akarja, de az nagyon.

Ha a világban körülnézünk, akkor mindenhol ez van: az emberek őszintén hisznek a legszélsőségesebb dolgokban. (Példákat nem merek írni :)

Ne értsetek félre: nem vélem tudni az igazságot, de az tény, hogy gyakran egymásnak ellentmondó dolgokat különböző emberek igaznak hisznek, ergo általában nem valószínű, hogy egy ilyen tézis abszolút igaz.

Az is igaz, hogy az Ember gyári hibás, egyrészt gyakran buta, másrészt a hatalom, a mások irányításának képessége szédítő érzés, így bárki, aki kellően meggyőző tud lenni, kiötli a legnagyobb hülyeségeket, csak hogy megkaparintsa az irányítást a butább társai felett (pl. Hitler).

Ezekben a mechanizmusokban viszont őszintén hiszek, és ez alapján matematikailag valószínűtlennek tartom a topic kérdését. Ugyanis arra a vágyra apellál, hogy a Sumérok milyen jó fejek, fejlettek voltak a saját idejükben, ráadásul különlegesek is, ugyanúgy, amilyennek mi érezzük magunkat, ergo milyen könnyű elhinni, hogy ez nem véletlen.

Mondom ezt az után, hogy még csak nem is olvastam a könyvet (ami azért biztos megváltoztatná a véleményemet a dologról valamennyire)

In the ghetto - washing non colour fast synthetics at 60 degrees - could cost you your life! (Ali G)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Meghamisították a történelmet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.