Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Leeza válasza rien (#250) üzenetére


Leeza
tag

Semmi vicceset nem találok benne... Aki meg igen, jobb, ha megtartja a véleményét magának. És akkor nagyon finom voltam.

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#252) rien válasza Leeza (#251) üzenetére


rien
senior tag

szerintem félreértettél, de mindegy nem akarok belemenni

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#253) Borify Péter válasza Louro (#244) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

valóban voltak gusztustalan pletykák róla,de kiről nem,és gondolj bele egyes emberek mire nem képesek a pénzért

(#254) Leeza válasza rien (#252) üzenetére


Leeza
tag

Nem is ellened szántam, hanem melletted.

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#255) #41635072 válasza Kidus (#248) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én egyre többet gondolkodok vel kapcsolatban.
Mindig bevillan, és róla jár az agyam. Pedig előtte tényleg nem foglalkoztam vele, nem az a korosztály vagyok. Sajnos. :(
Nah szóval, tegnap éppen azon járt az agyam, hogy manapság (főleg hogy meghalt a pop királya) nem nagyon vannak olyan előadók, akiket mindenki szeret és igazi ikonok. A történelem során szinte mindig voltak iylenek. Pl: Elvis, Mercury, MJ.
Most viszont nincs ilyen mindenki által kedvelt ikon. Manapság az árenbí a menő, az max a rajhercegek körében kemény. Konkrétan arról jutott eszembe, hogy vannak együttesek, amelyeket mostanság hallgatunk, jónak vélünk, és akkor belegondoltam, hogy mily messze vannak ők az igazi nagyoktól...
Még annyit, hogy az említett ikonok közül szerintem Jackson volt a legkiválóbb. Ő nem csak énekelt, hanem stílust és tánckoreográfiát épített köré.
Jaj istenem, csak még egy kicsikét élt volna. :O Nagyon nem ezt érdemelte. Nagyon nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#256) Pala


Pala
veterán

Ez a video két nappal (!) Jacko halála előtt készült. Éppen nagyban készült a koncertezésre és szvsz itt teljesen normálisnak, mondhatni egészségesnek látszik. Iszonyat jó hangja volt még így az ötvenen túl is!

(#257) leeate válasza #41635072 (#255) üzenetére


leeate
senior tag

Madonna? A popkirálynő.

És mi van amúgy, ha nem is halt meg, csak szívat benneteket? Vagy ez kizárt?

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#258) Silent77 válasza leeate (#257) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, kizárt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#259) Leeza válasza Pala (#256) üzenetére


Leeza
tag

Ez egyszerűen hihetetlen... Ha ez a video tényleg valódi és akkor készült, az az orvos valamit nagyon elszúrt... :(

"Szerintem az téveszti meg, hogy amikor begépeled a szöveget, akkor lefelé nézel... :)" - elmoraan

(#260) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

biztos,h mostani a felvétel?

(#261) Bikerman válasza #41635072 (#255) üzenetére


Bikerman
aktív tag

azért vannak manapság ikonok. bono, a u2-ból, depeche mode, ac/dc, rolling stones...

ragazzi della curva...

(#262) Pala válasza Borify Péter (#260) üzenetére


Pala
veterán

Hát én személyesen nem tudom igazolni, de szerintem egyáltalán nem hihetetlen. Ami nekem kicsit gyanús rajta, az az énekhang...teljesen olyan, mint a stúdiós verzió.

(#264) Bikerman válasza stangli (#263) üzenetére


Bikerman
aktív tag

összesen 6 hsz-t kellett volna visszaolvasnod :(

ragazzi della curva...

(#265) stangli válasza Bikerman (#264) üzenetére


stangli
senior tag

Hát hallod, épp akkor kaptam hírlevélben az infót, gyorsan linkeltem komment nélkül, karrieremet kockáztatva, hogy a Jeckson rajongók friss kenyeret kapjanak te meg leszolsz... hihetetlen vagy :(

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#266) Bikerman válasza stangli (#265) üzenetére


Bikerman
aktív tag

omfg :O :F

ragazzi della curva...

(#267) stangli


stangli
senior tag

Azé keményen megy a lehúzás MJ körül, bő két hete távozott el és máris megjelent egy könyv.... gőzerővel működik a PR gépezet, nehogy egy pár fillért is kimaradjon...

(#268) PazsitZ


PazsitZ
addikt

[link]
Bátor megfogalmazás, de valamilyen szinten van benne igazság is. Most mindenki felkapta több napig a zenetévéken és rádiókban csak Jacko ment. Szóval a média is meglovagolja elég rendesen a halálát.
Én pl már picit unom minden nap ugyanazt hírt meghallgatni róla.

- http://pazsitz.hu -

(#269) brownus válasza PazsitZ (#268) üzenetére


brownus
veterán

nyár van, uborka szezon

szard le...

(#270) Poszy


Poszy
csendes tag

Michael Jackson (1958-2009) emlékére: Liberian Girl - Michael Jackson

"A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, veszőség, számüzetés...." /Nietzsche/

(#271) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Állítólag nincs manipulálva a videó: Jackson szellemként kísért!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#272) Bikerman válasza BITBOYS (#271) üzenetére


Bikerman
aktív tag

ez nem harry potter a láthatatlan köpenyege alatt? :C

ilyen hülyeségeket... hihetetlen. :DDD

ragazzi della curva...

(#273) BITBOYS válasza Bikerman (#272) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerencsétlen ember...és még miket fognak kitalálni?
A Kínaiak pl. 2 hét alatt összedobtak egy Jacko önéletrajzot.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#274) Bikerman válasza BITBOYS (#273) üzenetére


Bikerman
aktív tag

ja, de az nem olyan nehéz azért. hát hülyék az emberek, ez van. :O

ragazzi della curva...

(#275) Kobe


Kobe
veterán

a "kísértetet" én inkább nézem valamelyik jóakarójának, aki majd pár hét múlva az ebayre pakolja fel ,a neverlandi zsákmányt :(

Most így a halála kapcsán én is elővettem a jacko cdket, de azon felül, hogy régebben rongyosra hallgattam, az tűnt fel leginkább, hogy menynire univerzális....a billie jean, beat it, és még sorolhatnám már több évtizedes számok, de simán koherensebb képet festenek zeneileg, mint a mai "alakítások". Talán a halála kicsit bizonyítékul szolgál arra, hogy a fejlődés nem feltétlenül a kinevelt celebekben testesül meg, meg a "yo yo yo homies", ela ela ela under my umbre el ela majd emgbasznak a színpadon a minitangámban" előadókban. Bár inkább látom esélyét, hogy nosztalgiahullámot megolvagolva készül 1-2 remake, feljavitott cd, stb stb, aztán megint jön az rnb és a modern popszemét.

Említették páran madonnát, mint popkirálynőt, hát, a régi madonna szerintem esélyes lehetett volna erre a címre, de a nem szigorú értelemben vett fusion nem az ő műfaja - értem ez alatt, hogy próbált belenyúlni modernebb dolgokba és ott elvérzett.

A másik ami felötlött bennem, hogy igazából jacko személyében eltávozott az utolsó nagy "zenész" is, mercury után. Hiába a U2 hatalmas sikere, Bono-t nem tudom zenészként anynira magasztalni mint jacksont, ellenben nagyon tisztelem a filantróp és jószolgálati tevékenységéért. Szerintem róla majd inkább ezek miatt emlékeznek meg.

(#276) Borify Péter válasza BITBOYS (#271) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

áááá...szerintem ez is valami médiafogás...

(#277) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Találtam a Youtube-on egy 10 részes interjúsorozatot, Living with Michael Jackson címmel.
Abból az időből, amikor pl a gyerekét is kilógatta a hotelszobából. Nézzétek meg.
Magánál volt, jól érezte magát, normálisan reagál mindenre. Elmondja a gyerekkori problémáit, a viszonyát a sajtóhoz, az arcához, elég sok mindent.
Szerencsétlen ember :(

(#278) nomotmo


nomotmo
csendes tag

Még mindig nem tudom elfogadni, hogy meghalt. Egy ekkora ember. :(

DIÓ!

(#279) Borify Péter válasza nomotmo (#278) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

valahogy én sem:(
azóta is szinte csak Jacko-számokat hallgatok

(#280) kaik21


kaik21
tag

nagyon jó előadó volt.......... :K :K
pedig nem szerettem

Feel me, Lick me, Love me....

(#281) leeate


leeate
senior tag

Meghalt Michael Jackson, na és akkor mi van? Józsi bácsi is meghalt a szomszédban, neki miért nem nyitunk topikot? Mégis mit adott nekem ez az ember, amitől nekem is sírva kéne fagadnom? Zenéket? Ugyan már! A Smooth criminalon kívül nem volt jó száma. 90-es évektől kezdve meg semmi. Különben is csak egy előadó volt, a zenékhez nem volt semmi köze. Kornyikált egy kicsit meg csinált néhány koxos mozdulatot, azt' annyi. Jótékonykodott? Én is jótékonykodnék, ha fel lennék futtatva, lenne pénzem, és ez segítené az imidzsemet.

Kicsit túl volt misztifikálva a gyerek.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#282) Silent77 válasza leeate (#281) üzenetére


Silent77
veterán

Attól ,hogy téged nem érdekel, mást még igen.
1et nem fogok megérteni soha, ezzel hogy idejössz, és lököd a hülyeséget, neked jobb?
Ha vmi nem érdekel, nem írok bele topikba.
Valószínű a több millió ember mind hülye, buta, mert szerette M.J-t.
Véleményed persze lehet, csak ez megemlékező totyik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#283) Borify Péter válasza leeate (#281) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nagyon nem szép dolog így lereagálni ezt az egészet
Józsi bácsi bizonyára azért nem kap topicot,mert őt nem ismerte egy egész világ.

(#284) leeate válasza Silent77 (#282) üzenetére


leeate
senior tag

Naná, levezettem a feszültséget. Nem csak ez a topik, ezt látom a tévében, újságokban mindenhol. Ha még olyan ember körül lenne ekkora felhajtás, aki le is tett valamit az asztalra..

Ancsi: Ja, Józsi bácsiból nem akart LA sztárt csinálni.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#285) mephi666 válasza leeate (#284) üzenetére


mephi666
nagyúr

az az oldala, amit te említesz, direkt haszonszerzésre megy... az undorító tényleg, hogy most az utolsó utáni ismerősei is meg akarnak a nevéből gazdagodni... a bulvárlapoknak meg nagy reklám Jacko a címlapon valami szaftos felirat társaságában :W ez undorító... szerintem inkább az ilyeneknek írj sokkal durvábbat, mint ide a békésen megemlékezők topikjába flame-keltő hangnemben... mert kb ez a 2 véglet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#286) Silent77 válasza leeate (#284) üzenetére


Silent77
veterán

Ismételni tudnám magam... ne nézd, ne olvasd! Nem tett le semmit asztalra... :U csak szerinted! Feszültség levezetésre lenne 1 jobb tippem. Amikor Ő sztár lett, még az igazi tehetség számított.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#287) Pala válasza leeate (#284) üzenetére


Pala
veterán

Ő letett valamit az asztalra! Vagy a több százmillió eladott lemez az szerinted semmi? Vagy azok az emberek, akik elmentek a fellépéseire, talán mind hülyék? Kihangsúlyoznám a 80-as évekbeli produkcióit; akkoriban még nem zúzott ilyen hevesen a mai értelemben vett sztárcsináló gépezet. Szóval... ilyesmiket az általad említett "Józsi bácsitól" nem nagyon láttunk...
Az meg más kérdés, hogy a bulvármédia mit művel vele még halála után is. Ehhez neki semmi köze. Vagyis de: pusztán a hírneve elegendő ürügy arra, hogy egyesek ebből csámcsognivalót gyártsanak, vagy fesztivált keltsenek, esetleg meggazdagodjanak rajta. Ez is biztos Jacko hibája, volt mersze sikeresnek lenni! Ejnye-bejnye! Ez ömlik most mindenhonnan, na és? Ki fog pisztolyt a homlokodhoz, hogy nézd, figyeld, hallgasd? Hmm? Kötelez rá valaki vagy valami?
Az meg aztán végképp szubjektív, hogy neked személy szerint mennyire jön be / nem jön be a zenéje. Viszont a saját véleményedre, mint tényre hivatkozni (lsd: "Ha még olyan ember körül lenne ekkora felhajtás, aki le is tett valamit az asztalra..") elég gyerekes és nevetséges. De igen, letett valamit az asztalra. És ezen nem változtat az sem, ha te vagy én vagy a Józsi bácsid nem ismerjük el a munkásságát!

(#289) sbiii válasza Kalandor (#288) üzenetére


sbiii
csendes tag

Ez oké, de ettől az emberiségnek jobb lett valamivel is? :F

Alright, let's have some... fun.

(#290) mephi666 válasza sbiii (#289) üzenetére


mephi666
nagyúr

ennyi erővel akkor kétségbe lehetne vonni az összes művész létjogosultságát Beethoventől kezdve az ókori írókon át Jacksonig... mindenkiét... mellesleg ő a befolyt pénzből irgalmatlan sokat adakozott... (amit csomó hasonlóan pénzes ember nem mondhat el magáról) a régebbi művészeknél meg tényleg ("csak") azt lehet mondani, hogy annyit hagytak az utókorra, amit most is látunk/hallunk/olvasunk... konkrétan semmivel nem segítették az embereket, ha nagyon kukacoskodni akarunk... ha ilyen oldalról közelítjük meg, szerintem mindjárt más a leányzó fekvése... mellesleg nincs kőbe vésve, hogy a milliárdosoknak kötelessége az adakozás... oké, hogy kell ez az imidzshez is a popszakmában, de a lényegen ez nem sokat változtat...
...mellesleg hiába nem voltam/vagyok nagy rajongója, de úgy érzem, hogy én is sokat kaptam tőle... ha azokat a perceket beleszámítom, amikor pl pár nyugis zenéjére valami lánnyal lassúzhattam, stb... vagy amikor a kitűnően koreografált klippjeit néz(hett)em... rengeteg ember életének része volt és része is lesz Jackson még nagyon sokáig...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#291) Pala válasza sbiii (#289) üzenetére


Pala
veterán

Adott az embereknek (sok tízmillió embernek) szórakozást, önfeledt pillanatokat, formálta a popkultúrát és elég komoly befolyása volt a könnyűzenére úgy általában. Nem, nem élesztette újjá a dinoszauruszokat, nem találta meg a rák ellenszerét, sőt, talán még a kenyér sem lett olcsóbb tőle...akkor máris mehet a lecsóba? :F
Ő is ember, neki is van két keze meg lába, még füle is; nem a fizikai léte miatt szerették, ebben nem különb, mint te vagy én. Sokkal inkább azért, mert alkotott valami olyat, amit nem minden második ember tud leutánozni egy esős vasárnap délután, nagy unalomban. És ez most vele együtt elmúlt. Illetve nem múlt el, de újat létrehozni már nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#292) leeate válasza Pala (#287) üzenetére


leeate
senior tag

Nem vagyok biztos benne, hogy ez mind az ő érdeme. Sokan játszanak egy ilyen "vállalkozásban": managerek, zeneszerzők (producerek), hangmérnökök, kiadók, marketingesek meg persze egy arc, jelen esetben MJ. Azt nem vitatom, hogy a hangja az övé (akkor még term. nem létezett Antares), de ezen kívül semmi. Az utánad következő hozzászólásban lévő pontok sem az ő személyes eredményei, bár nem követtem az eseményeit.
A 80-as években nem működött a "sztárcsináló gépezet"? Éppen hogy akkor indult be igazán, a média agresszív előrenyomulásával együtt.

"Ki fog pisztolyt a homlokodhoz, hogy nézd, figyeld, hallgasd? Hmm? Kötelez rá valaki vagy valami?"

Engem ugyan nem, én sokáig azt se tudtam, férfi -e vagy nő, később aztán hallottam valamit az orráról, meg láttam a Home alone-os képet, amit viccesnek találtam, de ezen kívül nem izgatott. Talán ezért nem értem meg a tömeghisztériát sem, hisz az emberek itt tul.képp nem egy embert szerettek, hanem egy ipari terméket.. És szerintem igazságtalan, hogy azok a zenészek, akik feltörekvőek voltak ugyan, de nem akartak a médiára hallgatni, most szinte a süllyesztőben vannak.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#293) Dr. Romano válasza sbiii (#289) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Miért? 1 ember ténykedésétől mikor is lett valaha jobb az emberiségnek... Ne használjunk már ilyen fellengzős dumát aminek semmi valóságalapja nincs plz (de ha akarnék én is ilyet akarnék írni: az emberiség jótevője a nap, ha az meghal 8 percig lehet sírni, utánna annyi :) )
Egyébként sokan rajonganak érte, zenéit sok embere szerette/szereti.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#294) Pala válasza leeate (#292) üzenetére


Pala
veterán

Oké, de ilyen a világ: igazságtalan. Azért Jacko nem abba a kategóriába tartozik, hogy "semmit sem tett le az asztalra, mégis éltetik, mint valami félistent". Persze akik pénzt láttak benne, naná, hogy segítettek neki befutni. De az emberek nem hülyék, nem lehet nekik mindenáron eladni a szart is (habár...ebben már nem is vagyok annyira biztos, főleg a mai zenei kínálatot elnézegetve...). Nekem sem volt a mindennapjaim része Jacko és az ő zenei tevékenysége. Csíptem a számait, ennyi, de nem voltam fanatikus rajongója, nem gyűjtöttem relikviákat. És igen, vannak zenészek, akik szintén tehetségesek, és mégse viszik még tizedennyire sem. De ez nem az ő személyes hibája, nem felelős érte. Igazságtalan a világ, mint mondtad (volt egyáltalán valaha másmilyen? :) ), de nem Jacko miatt igazságtalan. Szegény csak beleszületett ebbe a világba, de legalább neki sikerült itthagynia a lábnyomát, jó mélyen. Mások balszerencséje miatt miért kéne lealacsonyítani az ő érdemeit? Sajátos karakter, sajátos stílussal, sokan próbálták utánozni, mégsem tudtak felnőni mellé. Most meghalt és nem fog többé alkotni. A bulvármédia tevékenysége is tőle független. Ugyanezt fogják művelni majd, ha meghal Madonna, vagy a Bee Gees még életben lévő 2 tagja, vagy Paul McCartney. Megrágják a csontjukat, amíg lehet. Áldatlan állapot, de nem kell közösséget vállalni vele.

(#295) sbiii válasza Dr. Romano (#293) üzenetére


sbiii
csendes tag

Lehet hogy Szent-Györgyi Albert többet tett le. Vagy Albert Einstein. Vagy lehetne sorolni ám.

Alright, let's have some... fun.

(#297) Pala válasza sbiii (#295) üzenetére


Pala
veterán

A művészetnek / művészeknek nem feladatuk (mégannyira nem kötelességük), hogy megváltsák a világot. Nincs sok értelme egy zenész érdemeit hasonlítgatni egy fizikus vagy egy orvos érdemeihez. Más célt szolgál a kettő. De ettől függetlenül: az, hogy volt nála "jobb" is, okot ad arra, hogy őt félresöpörjük??:U

(#298) sbiii válasza Kalandor (#296) üzenetére


sbiii
csendes tag

Kb. annyit mint a nagyfaterom élete, azaz semmit, még. De amikor ő meghalt nem nyitottam neki topicot.

...Más kérdés, hogy akkor még nem is gondoltam hogy valaha PH! tag leszek...

Alright, let's have some... fun.

(#300) sbiii válasza Kalandor (#299) üzenetére


sbiii
csendes tag

De most azon kívül, hogy sok embernek örömet szerzett, ezt elismerem, azon kívül mivel lettünk gazdagabbak az Ő személyében? Egy pedofil, szó szerint elmebeteg emberrel lettünk többek.

Alright, let's have some... fun.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.