Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Már csak a tévinformáció forgalmát kell tisztába tenni.
Mint például a diverzitás nem gond, ha csupa nem fehérekből áll a csapat.
23947691832691649716234 különböző nem létezik és mind boldog, együtt örülünk velük.
A szankciók működnek.
A történelemben mindenki fekete bőrű volt, kivéve a nácik.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) cuebler


cuebler
senior tag

pont az AI szerint... [link] :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#3) clon


clon
aktív tag

"A Meta is bejelentette, hogy az európai parlamenti választásokra tekintettel egy olyan csapatot rak össze"
amely a saját mármint a Meta mármint a alapító/tulajdonos Zuckerberg nézeteit közvetíti (mint a korábbi választások alkalmával)

", amelynek a feladata, hogy küzdjön a tévinformáció és az AI-alapú visszaélések ellen."
és, hogy mi a tévinformáció az a Meta belső szabályozásában rögzített ami NEM nyilvános NEM kiadható/megosztható a büntetett/korlátozott/letiltott bárkivel (mint eddig)

"Sokan attól tartanak ugyanis, hogy beavatkoznak majd egyesek a választásokba"
mint ahogyan a Meta Zuckerberg nézeteit közvetítve eddig is tette...

", többek között félrevezető, AI generálta tartalmak terjesztésével."
amit, mármint az AI-t a facebook esetén a Meta is tervez hivatalosan bevezetni és nem szeretné ha a választások alkalmával a saját AI "tesztelését" más tartalmak AI generált félrevezető vagy ami még rosszabb "valós" tartalmak nem a Meta vagyis Zuckerberg nézetének megfelelő irányba vinné (mint az eddigi választások alkalmával AI nélkül tett a Meta vagyis akkor leánynevén facebook)

A Meta/facebook akkor tenne a legtöbbet a választások befolyásolása ellen HA erre az időre "szüneteltetné" a működését mert ugye a reklámpénz az most ömleni fog amit "vétek facebook" szinten kihagyni és az eddig "altatott" retró/múltidéző/főző/bulvárlap csoportok amik eddig nevüknek megfelelően működnek hirtelen "ismét" (mint az előző választások alkalmával) felélednek és beteljesítik az eredeti funkciójukat és keményen tolják a politikai agitációt - majd hangos "Mea culpa, Mea maxima culpa" közepette jelzik feltörték (megint pont választásokkor) a csoport oldalt...

(#4) bambano


bambano
titán

tehát a választás alatti ai visszaéléseket meg kell fékezni, egyébként meg nem?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Cassi


Cassi
senior tag

"a feladata, hogy küzdjön a tévinformáció és az AI-alapú visszaélések ellen"

Apró betűs kiegészítés: "kivéve olyan esetekben, amikor ez a Meta vállalat nyereségét csökkentené"

(#6) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Mindig is így volt! Előbb létrehozzuk a problémát, aztán megoldást kínálunk...
.
pénzért. ;]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#7) #57018880


#57018880
törölt tag

húzzák ki a szerverekből a tápkábelt

/micdrop

(#8) UnA válasza #57018880 (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez a tökéletes módszer :K

(#9) stellaz válasza Sanya (#1) üzenetére


stellaz
addikt

Így :DD

(#10) cucka


cucka
addikt

A Meta is bejelentette, hogy az európai parlamenti választásokra tekintettel egy olyan csapatot rak össze, amelynek a feladata, hogy küzdjön a tévinformáció és az AI-alapú visszaélések ellen.
A Meta, aki egy amerikai nagyvállalat nyíltan vállalt politkai/ideológiai értékekkel, na majd ők fogják saját szakállra ellenőrizni az EU-s választásokat. Ezért hálásnak kéne lenni?

Sokan attól tartanak ugyanis, hogy beavatkoznak majd egyesek a választásokba
Igen, például ahogy ebben a cikkben a Meta bejelentette, hogy be kíván avatkozni a választásokba.

Mi lenne, ha végre valahára nem lennénk ekkora csicskák, és mondjuk az EU-s választások tisztaságát az erre létrehozott, választott képviselők által delegált EU-s hatóság ellenőrizné? Mondjuk a Meta, a Microsoft, a Google, meg az ő seggükből előbújó tényellenőrök és szakértők helyett?

(#11) bambano válasza cucka (#10) üzenetére


bambano
titán

figyelembe véve, hogy a tecsőre percenként több, mint 500 órányi videót töltenek fel, kijelenthető, hogy egyetlen eu-s hatóságnál sincs annyi ember, forrás, hogy bármit is érdemben ellenőrizzenek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) cucka válasza bambano (#11) üzenetére


cucka
addikt

Nem baj. Ha aközött kell választani, hogy egy hatóság hiányosan képes elvégezni a munkát, vagy hogy a Meta önjelölt hatóságként viselkedjen, én az előbbit választom. Semmi se tökéletes, ez van.

A Meta egyszerre akar üzleti vállalkozás, politikai aktor, és önjelölt ellenőrző hatóság lenni. Ha van valami, amit meg kéne rendszabályozni EU-s szinten, na az pont ez.

(#13) bambano válasza cucka (#12) üzenetére


bambano
titán

próbáld meg átgondolni, hogy mire válaszoltál.
PERCENKÉNT 500 óra. Az egy műszak alatt 240 EZER óra.
Ahhoz, hogy ezt ellenőrizni tudd, nagyjából 150 ezer embert kellene felvenni csak erre a feladatra, plusz még hasonló mennyiséget egyesével a facebookra, meg a többi marhaságra.

Az eu nem fog millió embert felvenni erre a célra, mert nincs pénze rá. Tehát a hatóság annyira hiányosan végezné el ezt a munkát, mintha nem is lenne. Felesleges hozzáfogniuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) cucka válasza bambano (#13) üzenetére


cucka
addikt

Én átgondoltam, érdemes neked is átgondolnod a számokat.

A Meta-nál maradva - a Facebook-nak az EU a felhasználói bázis 10%-a, Instagramnál 15%. Összesen a Meta termékein globálisan kb. 15 ezer tartalommoderátor dolgozik.

Szóval ha jó a matekod, akkor az elképzelhetetlen, hogy egy EU hatóság ellenőrizze a Meta felületeit, mert ahhoz 150 ezer embert kéne felvegyen. Ezzel szemben a Meta kb. 2-3 ezer moderátorral el fogja tudni látni jól ezt a feladatot.

Jól értelmezem, ezt kell elhinni? :D

Arról nem is beszélve, hogy a hatóság a helyi törvények szerint dolgozik, választott képviselők által delegált és számonkérhető testület, a Meta meg lényegében azt csinál moderáció címszó alatt, amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#15) bambano válasza cucka (#14) üzenetére


bambano
titán

nem állítottam, hogy a meta el tudja látni a feladatot.
ők SE.
de hogy az eu vagy bármiféle eu-s hatóság/gittegylet nem, abban teljesen biztos vagyok.

jaja, helyi törvények. most jött ki/lépett hatályba egy rakás rendelet meg irányelv, amiben veretes ökörségek vannak. de mondhatnám azt is, hogy a magyar hatóság meg nem tudja, kikre vonatkozik a rendelet.

a javaslatom: ha el akarod kerülni, hogy az arckönyvben hamis híreket láss, ne menj fel az arckönyvre. többi hasonlóan.

szerk: egyébként abból, hogy a szerintem szükséges 150 ezer ember helyett szerinted 3 ezer moderátor van, elfogadva ezt a két számot világosan látszik, hogy a metának eszébe sem jut rendesen moderálni. anyagilag ellenérdekelt abban is, hogy pénzt költsön nem produktív moderátorra, meg abban is, hogy kitiltsa a neki fizető szemetelőket.

szerk2: a meta annyival jobb helyzetben van, hogy neki legalább lokális az adatbázis. ha bármit rá akar ereszteni, kereső programot, ne adj isten ai-t, akkor neki ott van az adat helyben. ezt az eu nem tudja megoldani.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) cucka válasza bambano (#15) üzenetére


cucka
addikt

Igazából nekem elvi problémám van az egésszel, nem technológiai.

1. Nem vagyok benne biztos, hogy a tévinformációk elleni harc megéri az áldozatot. Ez nem technikai kérdés, mert technikailag Kínában megoldották, és egyikünk se vágyik arra, amit ott elértek.

2. Ha mégis fel kell venni a harcot a tévinformáció ellen, akkor semmiképp se egy politikai aktor magáncég játssza el az ellenőrző hatóság szerepét.

3. Nem csak hogy a Facebook hírfolyamban nem érdemes bízni, de a tévinformációkról ítéletet mondó ellenőrök/szakértők munkájában sem.
Az utóbbi pár évben láttunk példát arra, hogy totális hazugságok tényként futottak évekig a legnagyobb presztízsű médiákban. És láttunk példát arra is, hogy alufóliasisakos konteókról derült ki, hogy hát lényegében azok igazak.
És ne érts félre, ez nem jó, ennek nem örülök, és ez 1-2 évtizede máshogy volt. 10 éve ha meg akartam tudni, mi zajlik a nagyvilágban, megnéztem a CNN-t vagy a BBC-t. Ma meg van még épeszű ember, aki elhiszi egy szavát is ezeknek a médiumoknak, meg a belőlük kinőtt tényellenőröknek, szakértőknek, véleményvezéreknek?

[ Szerkesztve ]

(#17) btprg válasza cucka (#16) üzenetére


btprg
senior tag

+1

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#18) Sanya válasza cucka (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

Valahogy így. Akik anno Hunter Biden laptopjáról szóló információkat elnémították, na majd most fognak tiszta eszközökkel játszani.
A facebook beállt a woke vonalba és sajnos most el fogja játszani a nagy politikai rendőr szerepét. Kb mint a kommunizmusban a cenzúra.
Néhány év és jöhet a gondolatrendőrség.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19) apatyas


apatyas
Korrektor

Lehet hogy én vagyok lusta megkeresni, vagy sokadszorra is félreolvasom, de mi az a fényellenőrző?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#21) apatyas válasza #79484416 (#20) üzenetére


apatyas
Korrektor

Csak olvasói tartalmakra van korrektor, Logouton, a címlapos cikkekre. A belső cikkírókon nincs/nem mi vagyunk.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#23) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Ezt olyan érdekes hallani hogy a kapitalizmusban a küzdésért fizetnek. Eddig bármelyik melóból 2 lábbal rúgtak volna picsá*, ha nem megcsináltam volna, hanem megküzdök a feladattal. Egyesek rétegek a versenyszellemel és a piacgazdasággal, elérkeztek a kommunizmusba szép csendben.

Kérek egy számot a jútútú

(#24) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez amolyan előre elnézést kérek dolog... "mi megtettünk mindent, de... valójában csak úgy tettünk mintha tennénk valamit"

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) updog


updog
senior tag

Milyen oddst adnak arra, ha most megteszem hogy nem fog nekik sikerülni semmit megfékezni?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#26) ddekany


ddekany
veterán

Oda se neki... A politika eleve egy nagy deep fake... ;]

(#27) exec79


exec79
tag

gondolom azért trump-ról lehet majd továbbra is írni "mindenfélét"

(#28) Sanya válasza exec79 (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

Persze. De Biden Hunter laptopja lehet még mindig shadowban-t okoz. Ami persze normális

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.