Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Az árán fog múlni a sikere, mert a hardver az b@szó :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) Picco válasza Segal (#1) üzenetére


Picco
addikt

ha jo ara lenne es elegendo keszlet is rendelkezesre allna akkor mar kozzetettek volna

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#3) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kíváncsi vagyok a korábban leakelt 800dolláros ár mennyire valós.

Live-Die-Respawn

(#4) Deske89 válasza oriic (#3) üzenetére


Deske89
csendes tag

A The VR-os srácok szerint "szeretnék 1000 dollár alatt tartani az árat" Asus-ék:
[link]

(#5) kicsako válasza Deske89 (#4) üzenetére


kicsako
őstag

A VR-os srácok meg aztán akkora szakemberek.. :C :U :DDD

(#6) Crus válasza oriic (#3) üzenetére


Crus
őstag

649$-ról szólt a fáma az 512GB NVMe-vel szerelt gép esetében. Ennek ennyinek is kell lennie, ha a SD-kel akar versenyezni.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#7) oriic válasza kicsako (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Függetlenül attól, hogy szakemberek-e vagy sem, ezt az infót mondhatták az embargó miatt. Aztán vagy valós, vagy nem.

szerk:

Külföldi hands-on videókban is csak ennyit mondhattak.

"ASUS on ROG Ally pricing: "I can tell you for sure that the price will be below $1,000. 200% it will be below $1,000." "

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8) dredjudge84 válasza Segal (#1) üzenetére


dredjudge84
őstag

Honnan tudod? Nem publikus még a specs.

(#9) flexxx2 válasza kicsako (#5) üzenetére


flexxx2
őstag

jóban vannak az Asus-al, ezt már miért ne tudhatnák jobban mint itt mi :U

[ Szerkesztve ]

(#10) mad823 válasza dredjudge84 (#8) üzenetére


mad823
őstag

(#11) opr


opr
veterán

Ar, akku, hutes, dokkolasi/toltesi lehetosegek fogjak eldonteni a sorsat szvsz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) vakablak93


vakablak93
őstag

Hát az adaptiv sync meg a 120Hz király :C , pont a szinkronizáció a steam deck legnagyobb kihagyott ziccere, de valahogy nem hiszem bármilyen erős is lesz hogy
a Fhd-nak értelme lesz igp mellett.
A 720p 120Hz viszont ekkorában nekem remekül hangzik. :K Gondolom ez ilyen szokásos asusos dolog hogy "csakazért is" belerakják...

Kíváncsian várom, remélem jól sikerül és lejjebb nyomja a használt SD árakat, már többször is láttam 300 euróért SD-t alig használtam, hátha még lejjebb tolja majd ez a cucc akkor egy Deckre beruházok majad, pedig már időközben letettem róla.

Ami az árat illeti, egy cucc amire Rog van írva és 1000 dodó alatt? Hisziaipiszi :D

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#13) Duree


Duree
veterán

Kíváncsian várom, de már most úgy érzem az FHD panel sok, szerintem elég lenne a 720p is a többi rendben van, remélem nem fixx ssd lesz benne hanem m2 és cserélhető bármilyenre.

duree54

(#15) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Na erre nagyon kíváncsi leszek, nem mintha lenne időm mostanában játszani, de akkor is! :K

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#16) dodo1114


dodo1114
csendes tag

Szerintem igyekeznek időben felszállni a robogó vonatra :)
Razer-ék kütyüjét csalódásként éltem meg, az SD már beette magát a handly gamingbe (nekem is van és imádom)
ASUS-ékban pedig bízom, hogy tovább tudják finomítani ezt a műfajt amiből majd a többiek is tanulhatnak
Verseny nélkül nem haladnak :D

PC: CPU:Ryzen 5 2600 GPU: RX 6700 XT RAM 32GB, Laptop: Lenovo X260, Konzol: Steam deck, Teló: S22U, céges: iP 2022 SE

(#17) mad823


mad823
őstag

Ezek a cuccok úgy lesznek majd igazán érdekesek, ha egy VR jellegű szemüveggel a fejre kerül a kijelző. Onnantól a PC és a konzol léte meg fog kérdőjeleződni gaming szempontból.

(#18) opr válasza mad823 (#17) üzenetére


opr
veterán

En imadom a VR-t, de hogy nincs az a kurvaelet, hogy egy tomott metron - buszon - vonaton - akarmin a fejemre vegyek egyet, az biztos. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) Solar Eclips válasza kicsako (#5) üzenetére


Solar Eclips
tag

Mert te nagyobb vagy 🤣😂

(#20) consono válasza mad823 (#17) üzenetére


consono
nagyúr

Nem fog. A VR egy viszonylag szűk réteg kedvence én pl. bottal sem piszkálnám :) De ismerősi és munkatársi körben is 1 db Oculus Questről tudok csak, konzol meg hegyekben van. Pedig azt most is a fejedre tudod húzni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#21) opr válasza consono (#20) üzenetére


opr
veterán

Korrektség és a teljes kép átadásának jegyében jegyezzük meg, hogy a konzolt is a fejedre tudod húzni, ha nagyon akarod. Csak elszántság kérdése a dolog.

;]

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) consono válasza opr (#21) üzenetére


consono
nagyúr

Jogos :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#23) mad823 válasza consono (#20) üzenetére


mad823
őstag

Nem feltétlenül komplett VR sityakra gondolok, bármi elég lehet, ami egy fullHD képet eléd tud vetíteni "monitor méretben". Sztereó kép sem kell. Egy ilyen cucc nem kell, hogy sokkal nagyobb legyen, mint normál szemüveg.
De a lényeg csak annyi, hogy otthonra, monitor helyett ha lenne bármi, egy ilyen Ally szerű cucc ki tudna váltani egy komplett asztali PC-t, játék szempontból.

(#24) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

699,99 dollár?

Live-Die-Respawn

(#25) consono válasza oriic (#24) üzenetére


consono
nagyúr

Hát ha ez igaz lesz (az első pillanattól ezt pedzegették a YT-N is, Linus meg Dave is), akkor gondolom jön egy jó kis leárazás lassan a SteamDeckre :) Mi csak jól járunk vele. Ez azt jelenti, hogy itthon is megállhat 300 alatt, vagy környékén tréfástól is, megint gondolkodhatok, hogy lecseréljem e rá a 90%-ban dokkolva használt notimat (5600h+rtx3050)...

"In God we trust. All others must bring data"

(#26) hackeeeee válasza oriic (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kérdés, hogy melyik.. a sima, vagy az extreme hardverrel rendelkező? Mert elvileg mindkettővel elérhető lesz. Valahogy meg lesznek vajon különböztetve? Elég szép különbség van erőben a 2 között. :) Szal..érdekes lehet..

consono: Praktikussáb szempontjából sztem ez jobb lehet mint a deck, nem kell mókolni, hogy legyen win, itt kapsz egy wint, és csinálsz amit szeretnél, nagyjából. :) Persze ha letolják a deck árát, akkor jó lehet.. és akkor megérheti mókolni..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27) mg1992mg válasza oriic (#24) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Jól hangzik, főleg ha a 700 dolláros ár a Z1 Extreme procis ár lesz, és a sima Z1 procis még ennél is olcsóbb lesz.
Nekem külsőre, kialakításra, meg úgy en bloc jobban bejön, mint a Steam Deck, lehet ez lesz a befutó, de még várok teszteket az embargó lejárta után a hőkezelésről, mennyire van normálisan összerakva (ne recsegjen ropogjon egy erősebb szorításra pl), stb...

(#28) opr


opr
veterán

Amugy, vajon a Ryzen master mukodni fog ezekkel?
Az ugy nagyon baba lenne, ha lehetne csinalni valami erosen undervolt-olt, kis teljesitmenyu modot, ahol letiltunk szinte mindent, aztan lehet rajta emultarozni orakon at, meg atlag hasznalatra/bongeszesre/ilyesmire boven eleg, halk, nem melegszik, stb.
Aztan amikor meg AAA kedve van az embernek, egy gombnyomassal profilt valt, es mehet ami a csovon kifer.

Vagy bilibe log a kezem? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) consono


consono
nagyúr

Azért itt [link] a benchmarkolt teljesítmény alacsonyabb, mint amit vártam... Bár 30, vagy 40 FPS-re fixálva azért jó lehet, csak meglepett a 720p+FSR, mint baseline...

"In God we trust. All others must bring data"

(#30) hackeeeee válasza consono (#29) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg a Razer Edge is hasonlót tud, nagyjából. Szóval sztem nem olyan rossz ez.

Véleményem szubjektív...

(#31) consono válasza hackeeeee (#30) üzenetére


consono
nagyúr

No de az hány wattból tudja? :D Meg hát az nem natív futtatás...

"In God we trust. All others must bring data"

(#32) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Engem is nagyon kezd érdekelni a konzol. Ha a legtöbb játéknál a Z1 Extreme CPU-s modell tudna 1080p közepes beállításokon átlag 30 FPS-t, akkor már jól járnánk. RSR (aka DLSS by AMD) módban lehet ennél több is lenne. Kíváncsian várom az első teszteket (akkuidő, teljesítmény, kezelhetőség). :)

(#33) hackeeeee válasza consono (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen ez inkább stream, de a droid miatt elvileg itt is lehet ügyeskedni, ez kicsit hasonló mint a deck, de elvileg jobb annál.. Olvastam specet a snapi-ról, de már nem emlékszem.

De ez tényleg fog tudni 30 fps-t kb. mindenhol akkor bitang jó cucc lehet, főként jó fogyasztás mellett.

Véleményem szubjektív...

(#34) opr válasza hackeeeee (#30) üzenetére


opr
veterán

A razer edge csak herélt droidos fostaliga játékokat tud futtatni, bármi más az stream. Össze se lehet hasonlítani a steam deck-el vagy ezzel, nem is egy kategória.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#36) Smau


Smau
csendes tag

ha 300k, vagy alatta lesz a Z1E verzio insta buy. mondjuk kivancsi vagyok, hogy ezzel egyutt megjelennek e tobb helyen az XG mobile gpuk itthon mert ahogy most neztem sehol se kapni mar.

(#37) El Rey válasza oriic (#24) üzenetére


El Rey
tag

El lehet felejteni ezt a 700 dolláros árat.
Ezt egy az egyben átváltják eurora tehát 700 euro + áfa + haszon + akármi és így lesz belőle 850 eurós ár itthon minimum.

(#38) opr válasza El Rey (#37) üzenetére


opr
veterán

Nem... A 700 usd -> 700 euro az pontosan azert van, mert az usd-s ar netto, az euros meg brutto. Nyilvan a gyorsnaszadgazdasag eros penze meg rekordafaja az egy akkora extra kockazat, hogy muszaj rarakni nemi extrat, de boven nem olyan nagysagrendben, ahogy mondod.
Inkabb attol kell tartani, hogy 700 euro + faszkope scalperek = 1500 euro.

700 eur egyebkent 260.000 nerniai kredit, szoval ha tenyleg ennyi lesz az ara, akkor 300k alatt meg kene alljon mindennel egyutt is.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#39) El Rey válasza opr (#38) üzenetére


El Rey
tag

Ezt majd vezesd le a viszonteladóknak amikor 850 ért (kb 317ezer ft) fogják árulni.
De szerintem ezzel az árral még alá is lőttem.

(#41) opr válasza El Rey (#39) üzenetére


opr
veterán

A kerdes az, hogy mennyire fogjak legyalulni a piacot a scalperek. Normal esetben azt mondanam, hogy hulyeseget beszelsz, alatta lesz. Viszont az elmult par ev tapasztalatai utan oszinten szolva arra is boven latok eselyt, hogy 500k lesz az a 320. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) Noukoum válasza El Rey (#37) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha így számolnának akkor nem 850 euró lenne hanem 1100.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43) El Rey válasza Noukoum (#42) üzenetére


El Rey
tag

Jó számot írtál de az 1000-1100 euro a legerősebb verzió lesz a 850 amit inkább 900 ra módosítok meg a gyengébb változat.

(#44) Noukoum válasza El Rey (#43) üzenetére


Noukoum
veterán

Dollár árra számolj vámot, áfát, hasznot, akármit és ki is jön.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#45) El Rey válasza Noukoum (#44) üzenetére


El Rey
tag

Értem, hogy úgy kéne számolni, de a jó Magyar, viszonteladók nem úgy fognak. Inkább úgy ahogyan saccolom.
Én örülnék neki ha valóban csak 700 dodó lenne idehaza is.
De elnézve a legutóbbi RTX30XX VGA széria árazását itthon nagyon is valószínű a 900 euros ár sajnos.

(#46) consono válasza El Rey (#45) üzenetére


consono
nagyúr

Mennyivel szebb a Steam Deck árazása, az nálunk is annyi, mint az EU-ban máshol...

"In God we trust. All others must bring data"

(#47) El Rey válasza consono (#46) üzenetére


El Rey
tag

Persze, mert azt csak tőlük lehet megvenni.

(#48) hackeeeee válasza opr (#38) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj h ez nálunk nem kisker ár lesz.. Szal amit El Rey ír az reális lehet..

Véleményem szubjektív...

(#49) hackeeeee válasza consono (#46) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze, mert az csak ott van, sehol máshol, és globálisan meg van szabva az ára..

Itt meg, mint a vga, ami kint mondjuk 500$, mire ideér, és itthon kapható lesz , lesz belőle cirka 700 euro, mire polcra kerül.

Véleményem szubjektív...

(#50) consono válasza El Rey (#47) üzenetére


consono
nagyúr

Megteheti, megtehetné az ASUS is, ha akarná :)

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.