Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitfarkas


bitfarkas
őstag

A szoftveres topicon már egy másik témába ágyazva feltettem a következő kérdést, de nem talált visszhangra. Ezért itt, az aktuális helyen ismét kérem a véleményeteket.

DV AVI - Svcd kódoláshoz (TMPGEnc) a valós idő ötszöröse szükséges kereken a jelenlegi konfigurációmon - Acorp 7KTA1, 1 GHz-Athlon, 256 MB (133)SDram. Ez egy kicsit fullasztó.
Van-e konkrét tapasztalatotok, hogy egy hardver váltásnál, AThlon XP 2000+, csipszet VIA KT 333, a hozzá tartozó DDR ramokkal mennyit hozhat a konyhára?
Más, a rendszert hasonlóan keményen megterhelő progi futásidő-változása is érdekelne, ha van valakiknek konkrét tapasztalata. Mert ez lényegében egy új gépet jelent a vinyókat kivéve.

(#2) GeorgeTerror válasza bitfarkas (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Mindenképpen megéri egy erősebb procit venni.
A filmek kódolása számítási művelet -> gyorsabb proci hamarabb végez.
Gyorsabb chipset, winyo, mem szintén sebességnövekedést eredményez.
Cifrázzam még? Megfelelő beállítások esetén (nem svcd, hanem kisfelbontású mpeg amit le lehet jáccani egy pI 166-on, mert LL-nek ojan gépe van) hamarabb végzek, mint a film valódi hossza. Gépem ECS K7S5A, 1700+ XP, 256 SD, Maxtor 5400rpm ATA100

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#3) WN31RD válasza bitfarkas (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ugyan általában az AMD pártján állok a jobb ár/teljesítmény mutatója miatt, itt viszont meg kell jegyeznem, hogy érdemes lenne P4-en is elgondolkodnod. Tipikusan videótömörítésnél ugyanis igen jó eredményeket tud produkálni egy P4, feltéve, hogy a tömörítőszoftver támogatja az SSE2 használatát.
Keress rá a fórumokban, sok helyen felmerült már ez a kérdés.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#4) WN31RD válasza WN31RD (#3) üzenetére


WN31RD
addikt

Ja, nem azt mondtam, hogy P4-et vegyél, csak hogy gondolkodj el rajta. De csak akkor, ha hajlandó vagy húzni is a procit. Egy viszonylag olcsó, kis P4 (pl. 1.8 Northwood) jól felhúzva talán megéri, feltéve, hogy kizárólag olyan szoftvert használsz, ami nagyon jól kihasználja az SSE2-t. Ha ezen feltételek bármelyike hiányzik, akkor felejtsd el a P4-et.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) CsendPenge válasza WN31RD (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

És mi van ha az AMD proci utasításkészletét is támogatja? Vagy csak Intelre hegyezik ezeket a progikat? Ez azért mégsem valószínű.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) GeorgeTerror válasza WN31RD (#4) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Valahol azt olvastam, hogy egy azonos órajelű (vagy számozású, ezt már nemtom :) ) amd procc sse2 emulátorral jobban teljesített, mint p4 bedrótoztt sse2-vel. Ha ez igaz...
Tmpgenc támogatja sse2-t?
és sse1-et?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#7) GeorgeTerror válasza CsendPenge (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

egy avit2mpeg nevű proginál láttam, hogy kiírja, hogy használja a plusz utasításkészleteket...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) napocska


napocska
tag

Teljesen igaz az előttem hozzászólók véleménye, vagy húzott P4, vagy AMD 2000+ esetleg jobb. Azonos órajelen a P4 jobb a szintetikus teszteken, de, de, de érdekes módon a videótömöritési teszteken (VitualDub vagy FlakMPEG) az AMD nagyon ott van a szeren. Ugyanis bennem is felmerült hogy videótömöritésre P4+RDRAM alapot veszek, de nem láttam jelentős különbséget. Ismétlem, csakis erre a két programra hivatkozok(valszeg nem használták az SSE2 támogatást, de ez sem biztos), és nem emlitem a szintetikus teszteket. Ajénlom te is nézd végig a tomshardware meg az extremetech oldalait. És csak a videófeldolgozási teszteket.

(#9) bitfarkas válasza CsendPenge (#5) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ha jól emlékszem, a tömörítő progi letöltésekor a site a különböző oprenszerek mellett még egy p4-re meg egy AMD XP-re optimalizált változatot is felajánlott. Tehát valószínűleg tudhat az XP is valamit.
Nem is az a kérdésem, hogy gyorsabb cuccal gyorsabb-e a feldolgozás, mert az nagy valószínűséggel igaz.
De igaz-e, hogy egy kétszeres (?) sebességű proci + 3*frekijű ram legalább kétszer oloyan gyorsan végez-e a feladattal, mint kistestvére. Mert ha igen, megéri a beruházás. De ha csak 20 % a sebességnövekedés, hát....

(#10) bitfarkas válasza WN31RD (#4) üzenetére


bitfarkas
őstag

A felpörgetést nem szívesen választanám. Ugyan megpróbáltam az Acorpon (nem olvasva az erről a témáról itt írtakat), de már 5% freki emelésnél is lefagyott a rendszer. Meg aztán borzadállyal olvasom itt a 60 - 70 fokos procihőmérsékletről szóló leírásokat. Az én egy gigásom, egy órás tömörítés végén sem melegebb 41 foknál 23 fokos alaplapi hőmérséklet mellett.

(#11) petakpa1 válasza bitfarkas (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

A filmtömörítés szinte csak és kizárólag a MHz-től függ, ezért a jelenleg a 3.06GHz-en futó P4 a legjobb tömörítésre, mármint ő csinálja leggyorsabban és így ő végez a leghamarabb.
Az egyéb tényezők, SSE2, magas FSB, magas órajelű memória, gyors winchester, mind számítanak ugyan de sokkal sokkal sokkal kevesebbet. Videotömörítésnél a proci a szűk keresztemetszet!!! Tehát minál több MHz-et neki!

A te esetedben ez azt jelenti, hogy simán cseréld le a procit egy minél gyorsabb XP-re. Vásárlásnál, mikor az ár/teljesíményt figyeled a teljesítménynél a tényleges órajelet figyeld, illetve azt, hogy melyiket lehet minél magasabb órajelen járatni, túlhúzni: (Tbred B)

Na ennyi
csá

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#12) TitiRii


TitiRii
senior tag

ha enyire fontos a sebeség talán egy dual rendszeren is el lehetne gondolkodni
pl 2* 2000xp tbred(nagy valószínűséggel ugyan meg kell öket forrasztani hogy mennyenek dualba, de van rá esélyed hogy nem kell)
itt érezhető lesz a sebesség növekedés.igaz costosabb a dolog.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#13) bitfarkas válasza TitiRii (#12) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem minden pénzért szól erről a dolog, mert ugye akkor a filmet darabokba vágva, párhuzamosan futó 5 gépen csaknem ötödannyi idő alatt meg lehetne csinálni. Csak azt szeretném megoldani, hogy egy órás anyag kódolása miatt ne legyek kizárva a gépről 5 órán keresztül.

(#14) bitfarkas válasza petakpa1 (#11) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ha ez a dolog így van, az AMD-nél vajon a látszólagos vagy a tényleges órajelet kell figyelembe venni. Ha a valóst, akkor a tényleges sebességnövekedés egy AMD 2000+ nál csak 65% a sima egy gigáshoz képest.

(#15) petakpa1 válasza bitfarkas (#14) üzenetére


petakpa1
őstag

Igen ''csak a MHz számít'', ezért jobb a P4

De kis szerencsével Tbred B-t is két giga köré tudod rántani:DD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#16) petakpa1 válasza bitfarkas (#13) üzenetére


petakpa1
őstag

Állítsd a prioritást Idle-re, így használhatod közbe a gépet akármire, na jó az Q3-ra nem:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#17) bz


bz
tag

Jelentem adott szituációban a legegyszerűbb a cinema craft encoder lelopása, 2 órával megúszod, jobb képminőséggel.

(#18) bitfarkas válasza bz (#17) üzenetére


bitfarkas
őstag

Lopás előtt - van ennek a proginak letölthető próbaverziója?

(#19) bitfarkas válasza bz (#17) üzenetére


bitfarkas
őstag

Közben megtaláltam őket a weben, ha meg kell venni, a hardwerspéci sem kerül sokkal többe, és az mást is szolgálhat.

(#20) warmaster


warmaster
aktív tag

Nekem Abit KG7+Athlon 1.4+256 DDR, real time-ban tömöritett.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#21) bitfarkas válasza warmaster (#20) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ha ezt kicsit kifejtenéd: bemeneti fájl: formátum, felbontás
kimenet: formátum, felbontás, tömörítésnél alkalmazott max bitráta.

(#22) WN31RD válasza bitfarkas (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha nem akarsz overclockolni, akkor egyértelműen értelmetlen lenne P4-et venned, szóval felejtsd el.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#23) WN31RD válasza GeorgeTerror (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha ez igaz... akkor ünnepelek én is, mert nekem is AthlonXP-m van, bár nem szoktam videókat tömöríteni... de azért akkor is. :DD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#24) GeorgeTerror válasza WN31RD (#23) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nembizti...
De mintha...
Szal semmiképpen sem biztos..

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#25) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Köszi mindenkinek! Asszem, VIA KT333 (tán MSI) és XP 2000+ lesz a vége. Persze ha ócsón hozzájuthatok egy gyors progihoz, azzal még megfejelem.

(#26) GeorgeTerror válasza bitfarkas (#25) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

beleszólhatok még egy kicsit?
akkor chaintec 7njl1 apogee nforce2 chipsetes
2 darab ddr-rel

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#27) bitfarkas válasza GeorgeTerror (#26) üzenetére


bitfarkas
őstag

Persze, örömmel veszem. A gond csak az, hogy hírét sem hallottam, info még csak elérhető róla a honlapján gondolom, de hogy kapható-e és mennyiért, és mi az, ami igazán mellette szól, itt még lenne tered a meggyőzésemre.

(#28) petakpa1 válasza bitfarkas (#25) üzenetére


petakpa1
őstag

Hát te tudod, de én a helyedbe csak procit cserélnék most, vagy a lap nem bírja az XP-t? sztem bírnia kéne!

A tömörítésen nem fog sokat dobni a ddr meg a 333 fsb. A játékokhoz meg végy egy jó videokártyát!

Aztán majd cseréld le az egész rendszert Hammere;]

... de nem vagyok a te helyedbe

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#29) bitfarkas válasza petakpa1 (#28) üzenetére


bitfarkas
őstag

Hát a memória sebesség azért gondolom számít. Most 133 MHz Sdram van benne. A Cpu órajel 1662 MHz-ig emelhető, bár van még egy Bios állítási lehetőség, ami erre rátesz vagy 20%-ot. Próbálkozni meg nem merek egy másik procival, mióta itt olvasom a lesarkazást, megy egyéb rémtörténeteket. (Én csak megvettem az egységeket és szépen összeépítettem, ez az első saját összerakású gépem) Bár ha működik a gyorsabb procival, csak egyszer kell berakni az újat. Hűtő, lehet nagyobb kellene rá, bár az 1 gigás általában 28-30 fokos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.