Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

STAP the throttling!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Busterftw


Busterftw
veterán

Csodadriver, most mar CPU-khoz is! :K

(#3) Chiller


Chiller
őstag

Tehát akkor fullos laptop procik (7945HX3D és társai) azért nem bírják a nagy órajelet, mert 95-100 °C körül visszaveszik, mert nyilván a sok tranyó termeli a hőt, mint az állat.

De a vágott (4-6magos, non-X3D, stb) procik meg azért veszik vissza az órajelet, mert SW-esen vissza vannak fogva.

Intel is ezt csinálja, persze oké, tudjuk. Csak hát nem szép dolog, és most az 1x visszanyalt a fagyi. :U

(#4) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

azert lassuk be, ez megint olyan "majd idovel gyorsabb is lesz" - AMDsre sikeredett launch.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5) [K2]

Ez most kicsit olyan, mint egy új motor: "bejáratós", aztán később majd lehet jobban tolni neki :))

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#6) #52931072


#52931072
törölt tag

Sajna nevetségesen drágán jönnek, pedig am5 konfigot akartam összedobni, de feléből kijövök am4 alapon, úgyhogy toll a fülükbe. A lap és ram árak már tűrhetőek, csak proci nincs bele 80 alatt és úgy látom egyelőre nem is lesz. :O

(#7) g@bo válasza #52931072 (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy 5700g vagy x se olcsó. mondjuk, mire nem elég?

(#8) mad823 válasza #52931072 (#6) üzenetére


mad823
őstag

Nézőpont kérdése. Fajlagos teljesítményt nézve igen, olcsóbb az AM4-es setup. De ha azt nézem, hogy a 8700G indulóára $329, míg az 5700G 3 éve $359-on nyitott (de már egy éve 70kHUF körül van csak), akkor a trend igenis kedvező.

(#9) #52931072 válasza mad823 (#8) üzenetére


#52931072
törölt tag

A fajlagos teljesítmény az ok, csak a paletta alja hiányzik még mindig. Amikor indította az am4-et, dobott a paletta aljára is prockót, ha mást nem A10 apukat. Most viszont csak felülről építkezik és nem jönnek a belépő procik. A 8700g fölöslegesen erős nekem és emiatt túl drága is. 100-120 ból megvan az am4 trió 16 giga rammal, meg 5600g-vel, már több mint elég nekem játszani is. (Intel nem játszik, mert akkor vga kártya is kell, amik meg pláne röhejesen drágák).

(#10) hokuszpk válasza #52931072 (#9) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szvsz pont azert maradt piacon az AM4, mert draga az 5nm wafer nem pazarolhatjak el olcso procira.
de tenyleg a legeslegujabb AAA cimeken kivul mire nem eleg az AM4 ?
nekem van 5700G amit a melosgepemben kicsereltem 5800X -re ; de eszre se vettem, hogy hozott volna valamit ; szvsz nekem az 5700G is eleg volna minden teendomre, lehet vissza is cserelem :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11) #52931072 válasza hokuszpk (#10) üzenetére


#52931072
törölt tag

Akkor használjanak olcsóbbat, amúgyis túl van kissé pörgetve az egész. Pont ez lenne az előnye a chiplet rendszernek, hogy könnyebb összelegózni a procikat.
Hja más világ van, a mindenáron változtatási kényszert is “fejlesztésnek” hívják.

(#12) Chiller válasza #52931072 (#11) üzenetére


Chiller
őstag

Sajnos a tervezés/portolás is sok pénz. És így 2x kellene kifizetni.

Az is rengeteg (100+M $) pénz, ha a Zen4 vagy Zen5 magokat a 4nm helyett mondjuk 7nm node-ra portolják. Hiába lenne maga a gyártás olcsóbb.

Így kényszerűségből kell a fullos és a belépő kategóriát is egy node-on gyártatni.

(#13) MMSZoli válasza #52931072 (#9) üzenetére


MMSZoli
tag

Ha feleslegesen erős a 8700G proci, akkor az AM4 platform még sokáig jó lesz Neked.
Én ha tehettem volna, egy nagyon erős AMG APUs konfigot rakok össze, de nem volt annyi pénzem mert rohadt drágák voltak 2 éve az APUk, így kerestem egy olcsóbb diszkrét grafikus kártyát és maradtam az Intel használt Xeon vonalon, még soha nem hagytak cserben. Évek óta tervezem hogy áttérek AMD-ra (miután megtapasztaltam a fiam konfigjában a Ryzen 2400G erejét), de eddig nem sikerült.
Az utolsó pár AMD procim az AMD64 3000+ volt illetve utána beleerőszakoltam a gépbe pár különböző Opteront, de nem nagyon szerette a hűtés :-) Ezeket nagyon imádtam, de azóta nem sikerült elszakadnom az Inteltől. Sajnos a 2GB memória amit a Nforce3 chipset támogatott (meg a kevés megszíkítás) eléggé belimitálta a platformot, mit tud Win 10 alatt az a régi konfig. Na majd a Win 12 :-D

[ Szerkesztve ]

(#14) hokuszpk válasza #52931072 (#11) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az a helyzet, hogy mondjuk a Zen4 visszaportolása 7nm -re ( "olcsóra" ami azert annyira mégsem ) is belefáj 2-300m$ -be, de ha kifizeted, szerintem megcsinálja az AMD ; errevan a custom design részleg.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.