Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imaboci


imaboci
csendes tag

Sziasztok.Van egy apróbb(vagyis inkább elég nagy gondom).
Az elmúlt hét folyamán vettem 512mb 400mhz-es Samsung ramot a már meglévő 2x256(400mhz)mellé.Ezek eddig legjobb tudomásom szerint dual channelben mentek.Elindítottam a gépet, bootolt, az új ramot is látta.Fél óra múlva hibaüzenet, újraindítás.Meglepetésként kiírta, h vmilyen system confog fájl sérült vagy nincs.Megpróbáltam újra feltenni a windowst de már nem is volt hajlandó ujrainditás után folytatni a telepítést.3x megpróbáltam aztán már a telepítőképernyő előtt kékhalál volt.Gondoltam a winchester romlott el, hát kicseréltem.Persze eleinte nem sikerült megintcska feltenni a windowst.Voila, kiszedtem az új ramot és sikerült.Telepítés után visszatettem és egy nap elteltével bootolásnál az ismerős hibaüzenet-hibás vagy nem található system conf file.Most szerencsére működik monden és nincs benne az 512-es ram.
-Köze lehet ezeknek a ''megmagyarázhatatlan'' dolgoknak az új ramhoz?
-Milyen programmal tudnám letesztelni őket?

Akinek volt hasonló problámája vagy tudja az okokat, legyenszíves írjon.Köszönöm.

AMD Athlon64 3200+
Geforce 6600gt
2x256mb 400mhz Samsung ddr ram
windows xp sp2
ASUS a8v-xe alaplap

(#2) szacsee válasza imaboci (#1) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ezért nem kellett volna új topikot nyitni!
A nagy Ramos topik erre való[link]

Töltsd le a memtestet és nézd meg, mikor nem hibázik!
Külön mindkét rampárral nézd meg, ha nem jó, akkor egyesével.
Ha nem megy a dual chanel az egyik foglalatpárba dobj két különbözöt, a másikba ugyanígy.

Szerk: nem szereti dualba hajtani mindkét rampárt. Próbáld így x-y, y-x (érthetően dualnál így vannak x-x,y-y)

Sorry azt hittem 4 modulod van. Teszteld külön az 512-t memtest 86-al (googli a barátod), ha hibátlan vedd ki az egyik 256-ost és tedd a helyére, a 256-ost amit kivettél meg egy üres foglalatba (így nem megy tuti a dc, de nem kavar be).

[Szerkesztve]

(#3) imaboci válasza szacsee (#2) üzenetére


imaboci
csendes tag

Köszönöm szépen.
De ugye a rossz ram nem ronthatja el a winchestert?(Bocsi, elég noob kérdés de a történtek után inkább óvatos vagyok)

(#4) szacsee válasza imaboci (#3) üzenetére


szacsee
nagyúr

A rossz ram nem, de a restart igen. Formázd le és reinstall. HDSentinel-t töltsd le és megmondja van-e baja a vinyónak.
Ui: én is nyitottam már ugyanolyan topikot, mert rosszul kerestem rá.

Nem biztos, hogy rossz a ram, csak nem szereti a lapod a 2+1-es felállást.
Teszteld külön és ha megy akkor dobd az egyik 256-os helyére, teszteld így is, ha jó tedd be a másik 256-ost a fennmaradt valamelyik slotba, így is teszteld.
Googli: memtest86 letölt, cd-re kiír restart, cd-ről bootolsz és már megy is a teszt.
Ha van még kérdésed a ramos topikba tedd fel!
Sok sikert! ;)

Ui: Moderátort kérnék roló lehúz! :DDD :R

(#5) imaboci válasza szacsee (#4) üzenetére


imaboci
csendes tag

Köszi mégegyszer :R

(#6) Racecam válasza imaboci (#5) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A továbbiakban a kapott linket használd!
Ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.