Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gurabli


gurabli
senior tag

Hi! Tud valaki infóval szolgálni, hogy érdemes -e az új Maxtor Dimanod Max +10-est venni, vagy maradhatok a +9-nél?

Annyi pénzéert tudok +9-est 160-gigást venni (8MB cachem 7200rpm) mint egy +10-es 120 gigást (szintén 8MB 7200rpm),
Azt tudom, hogy a 200 GB +10-es használja az új technikát vagy mit, de arra nincs pénzem.

Szal kérdés, hogy megéri -e megvenni a 10-est vagy inkább a nagyobb 9-est? A sebesség nagyon fontos meg a megbízhatóság is. (Amelyik Maxtor kó, az a legjobb. Emígy meg van garancia)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#2) Flashy válasza gurabli (#1) üzenetére


Flashy
veterán

nem akarok márkavitát, de muszáj Maxtor?

(#3) steve@prhw válasza gurabli (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

(Amelyik Maxtor kó, az a legjobb. Emígy meg van garancia) :F

Sztem a megbízhatóság és a maxtor eléggé összeveszős fogalmak... Főleg a DM 9-es szériában...

3 év garis vinyót vegyél (jellemzően samsung vagy seagate, de annak idején, mikor én vettem, az IBM/Hitachi-t dícsérték, jó is... kopp-kopp)

Ja, és sztem (ha más gépbe is használod, akkor főleg) ne vegyél 120GB-nál nagyobb vinyót, akkor eleve kizárod a 132GB-s korláttal való szívást...

bakker, kétszer sült el..

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) steve@prhw válasza gurabli (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

(Amelyik Maxtor kó, az a legjobb. Emígy meg van garancia) :F

Sztem a megbízhatóság és a maxtor eléggé összeveszős fogalmak... Főleg a DM 9-es szériában...

3 év garis vinyót vegyél (jellemzően samsung vagy seagate, de annak idején, mikor én vettem, az IBM/Hitachi-t dícsérték, jó is... kopp-kopp)

Ja, és sztem (ha más gépben is használod, akkor főleg) ne vegyél 120GB-nál nagyobb vinyót, akkor eleve kizárod a 132GB-s korláttal való szívást...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) MoP_FX 57 válasza Flashy (#2) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Miert?Nekem mar vagy egy honapja remekul mukodik a maxtorom.Diamond max 10.

(#6) ponti_ak válasza gurabli (#1) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hi!

Mindjárt jönnek még vagy 50-en, akik azt mondják, hogy egyáltalán mindegy, csak NE Maxtor legyen... ;] Ez most komoly. Nekem is Maxtor van és (kopp-kopp-kopp) eddig még nem volt bajom vele (...attól a 40 gigás veszteségtől eltekintve, ami 2 hete ért... khm. :( ) + melegszik, és zajos. Egyébként jó... ;)

Javallom inkább a - kicsit drágább, de szvsz+bíz6ó IBM, Samsung vagy akármimás typusokat (Hitachi-t is dicsérik nagyon).

+ a kereső (jobboldalt, fent) is csodákra képes... :)

Üdv: ponti_ak

(#7) gurabli válasza MoP_FX 57 (#5) üzenetére


gurabli
senior tag

Nekem is egy Dimaond Max +9 120 GB 8 mb csache van meg egy régebbi WD 40 GB (7200-as).

A Maxtorom (kop-kop) már egy éve kifogástalanul műxik. Ma már egyik HDD sem túl megbízató. Ezért van rá garancia, hát majd az elején, amikor megveszem jól megizzasztom, meg sokáig, ha kibírja, akkor OK. Ha nem, visszacserélik. Sajna mind elég zsákbamacska ma már. A Samsung lassú (havernak van) a Seagate meg egy nagy sz*r szerintem, az kizárva.

No de mivel jobb a 10-es? Ha 10-ed van, akkor mit tapasztaltál vele?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#8) Bikeman válasza steve@prhw (#4) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Akkor ha van egy 2 éves Fireball 3-mas 20gb-s Maxtorom, kezdjek félni? :F

És egy elvi kérdés, egy régi gép(PII 466mhz) szeret egy 80-as vinyót?

(#9) MoP_FX 57 válasza ponti_ak (#6) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Lehet ,hogy hangos az igaz en mindenemet a seagate-en tartok ,a maxtoron csak backup van meg egy ket film.Most 33 fokos egy 5V-rol meno ventival kuldom az aljat szoval az enyem csak nagyon ritka helyzetben dolgozik arra ott van a Seagate ;].Erre tokeletes.Egyebkent mind a ketto kituno kop-kop-kop

(#10) Dilikutya válasza MoP_FX 57 (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem az egyik 13, a másik 6 hónap után adta meg magát. 8-9-es szériából voltak. Az első ganéj volt, még azt is megvárta, hogy a gari lejárjon, a másik nem volt ennyire gerinctelen hála az égnek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) gurabli válasza MoP_FX 57 (#9) üzenetére


gurabli
senior tag

Please, emberek! Nem az érdekel, hogy milyen ez vagy az a márka!!!!

Hanem a két maxtor +9 és +10 közti különbség!! A maxtor.com-on néztem, hát nem sok minden. Valaki tud erről valamit?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#12) Flashy


Flashy
veterán

eh. igen, igaz a hír, nem minden Maxtor romlik el. már megbántam hogy megkérdeztem, bár úgyis jönnek a maxtorfanatikusok meg az antimaxtorfanatikusok. szerintem jóval több Maxtor romlik el az utóbbi években mint más márka (de igen, valóban, nem mind). inkább úgy fogalmazom meg a véleményemet hogy: én nem mertem második vinyónak Maxtort venni. a 270M-s Maxtorom 9 éves és megy, a 40G-s már hónapok óta kattogva indul.

(#13) Vitus válasza MoP_FX 57 (#5) üzenetére


Vitus
őstag

Azért mert volt egy rossz széria és azóta ezt szokás hajtogatni. :D Ez olyan mint amikor nyit valaki egy topicot azzal, hogy fagy a gépe akkor azok a hozzászólások így hangzanak el: A tápegységed túl gyenge! Ne vegyél csak ilyen meg olyan márkát. :D Nem melegszik túl a géped? :D Ha visszanézed akkor egy két ''bevált'' mondat megfordul minden topicba. :D Érdekes, hogy amikor túlléptük az 1Gb-ot akkor milyen szégyentelenül sz@rok voltak a Seagate és WD winyók és azt senki nem emlegeti, csak a Quantum volt megbizható. :D

A kérdésre visszatérve meg szerintem 10 mert új Shock Protection és Data Protection System van bennük. Meg még csomó újítás.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) SzlobiG


SzlobiG
félisten

MAxtorból venni kell egy jó kis 300 GB 16MB/7200 S-ATA-st ez az első 16mb-os tudtom szerint.:)

(#15) gurabli válasza Vitus (#13) üzenetére


gurabli
senior tag

Így iagaz! Nekem is volt régen egy Quantumom, ami 20 GB volt és tönkrement. De olvastam (meg tapasztaltam) rengeteg mindent:
pl: a HDD nagyon érzékeny a feszültségre. ebből következik, hogy egy minőséges táp mellett megbízhatóbb, mint egy sima mezeinél. Rengeteget jelent, hogy cuccolod -e vagy nem. Mondom, a Maxtorom, amim van, nagyon jól műxik. (kop-kop). Azért, hogy volt egy rossz széria, nem hiszem, hogy a többi is az.
Valószínű, hogy 10-es lesz a vétel egy 120GB 8cache-es. Nem tudom, mennyi rá a garancia, 1 vagy 2 év?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#16) Vitus válasza gurabli (#15) üzenetére


Vitus
őstag

Szerintem 1év. 200gb felett 16mb cache van bennük azalatt van többfajta de a többi újítás ugyanaz. Még annyit hozzá lehetne tenni, hogy amikor a nagy balhé volt és tényleg borzasztó rossz maxtor winyók jöttek nálunk nem is volt más elötte mindenhol csak maxtor és szinte semmi más, mindenki maxtort vett így érthető, hogy a legtöbb panaszkodó embernek is az volt mert akkoriban mindenki maxtort vett. :) Túl hamar vonnak le következtetéseket emberek. pl.: a samsung winyók még alíg voltak itt az országba már legendák születtek róluk kivancsi leszek 2 év múlva mi lesz. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#17) MoP_FX 57 válasza SzlobiG (#14) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Vitus:Kossz a velos valaszt.
Szerintem nem erdemes 300asat venni mert mar az en maxtorom is csak 186 gigas a 200 gigabol 14 giga gyari bad sector van bele egetetve :( .(Ha visszaszamolsz kijon byteban). 300-asbol mennyi lesz jo, 275 giga?
Inkabb ketto 160-ast.

(#18) Flashy válasza MoP_FX 57 (#17) üzenetére


Flashy
veterán

hu ez a 14 giga gyári badsector ez nagyonnagyon hülyén hangzik. ugye csak az 1000-1024 átváltás különbségét akartad írni.

(#19) MoP_FX 57 válasza Flashy (#18) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

persze ,hogy igen de sajnos a lenyegen nem valtoztat 186 az nem 200.

(#20) SzlobiG válasza MoP_FX 57 (#17) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az lehet, de nem 16mb-os az a két darab 160-as.;)
,

(#21) Flashy válasza MoP_FX 57 (#19) üzenetére


Flashy
veterán

igen, de akkor ne ilyen hülyén írd hogy gyári badsector, nem vagyunk Blikk meg mittomén milyen bulvár újságok vannak még... hogy a 300-as vinyóból mennyi lesz használható azt meg ki lehet számolni, ne úgy közelítsd meg mint a világvégét :)

(#22) gurabli


gurabli
senior tag

Írtam egy mail egy nagy számítógépes cégnek, akik azt válaszolták, hogy inkább a +9-es 160 8MB cache HDD-t vegyem, a +10 120GB 8MB helyett. Nálluk mind2ő kapható.

Azzal indokolják, hogy jelentős különbség csak a 200 GB felett van (amit tudtam eddig is, mert azok 16 MB Cache-el vannak) még a +9-es egy kiforrott technológia a +10-es pedig még nem bizonyított, habár eddig nem volt még gond velük.

Mégis +9-es lesz....

Meg veszek rá egy dual ventis HDD hűtőt.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#23) agrarfiatal válasza gurabli (#22) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

max +9es biztos, hogy nem vennék.

kiforrot technológia - akkor milyen a kiforratlan? :)

mint írták mások gondolkozz valami másik alternatívon - Samsung szvsz nagyon jó választás főleg a 3év gari miatt.

1 maxtor figyel a gépben a 3 samsung mellett. a 3 samsung nem olyan hangos mint az az 1 és jóval gyorsabbak is meg hűvősebbek is, de aztán te tudod

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#24) MoP_FX 57 válasza Flashy (#21) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A vilagveget sehogy ;) - egyebkent semmi baja a maxtoromnak szoval csak egy a gond a 186 lehetne tobb is.

(#25) agrarfiatal válasza MoP_FX 57 (#19) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

azért mégse mindegy, h idd ki a bilit v vidd ki

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#26) MoP_FX 57 válasza agrarfiatal (#25) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Kicsit erthetobben ha lehet mert nem vagom mire gondolsz.

(#27) agrarfiatal válasza MoP_FX 57 (#26) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

bad sectort nem keverni a gyártók ''számításából'' eredő veszteségekkel >1024>1000

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#28) MoP_FX 57 válasza agrarfiatal (#27) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

En nem keverem de a vinyora is 200 GB van rairva es ez nagyon-nagyon megkozelitoleg annyi GB-ben.Na mindegy lenyegtelen ez van azt kesz.

(#29) Tithian


Tithian
őstag

Winchestert egy év garanciával ne vegyél.
Tudsz venni három év garisat, ezen kár spórolni, pláne Maxtornál.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#30) gurabli válasza Tithian (#29) üzenetére


gurabli
senior tag

Nekem is a legnagyobb gondom az 1 év garanciával van.
De 3 éves garit csak Samsung HDD-hez adnak, az meg fenelassú a Maxtor/Hitachi-hez képest. Ezekhez viszont csak 1 év mindenhol a gari.

Ráadásul a Samsung 120 GB 8MB Cache annyi, mint a Maxtor 160GB 8MB cache. Sok. Igaz, 3 év az 1 évvel szemben. A fene. Mi tévő legyek?!?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#31) Flashy válasza gurabli (#30) üzenetére


Flashy
veterán

én már mást nem mondok, csak hogy 120G adatnál már ne csak pusztán az ár legyen az első szempont és a fenelassút se érzem teljesen indokoltnak.

(#32) Tithian válasza gurabli (#30) üzenetére


Tithian
őstag

Összehasonlítás:
Bővebben: link
Teszt a legújabb Samsungról:
Bővebben: link

Előtte Plus 9-es vinyóm volt, érezhető sebességkülönbség nincs, viszont ez kicsit halkabb, hidegebb, remélhetőleg tartósabb is, de ha mégis baja esne, 3 évig fejéhez vághatom a boltosnak.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#33) ultrawox


ultrawox
csendes tag

Már megkaptuk a választ ugyan a kérdésre, de találtam egy újabb rejtélyt:
Van 2 db 160Gb maxtor +9-em elvileg egyformák.
De nem:
Az egyik 160Gb a másik 163Gb
A bios is ezt irja. Hmm ? :)

(#34) gurabli válasza Tithian (#32) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Hát meggyőztetetek: a 3 év garancia a Samsung HDD-re szűkítette a választást. Ha meglesz, letesztelem, ugyan mit produkál összehasonlítva a +9-es 120GB 8Cache-es már meglévő Maxtoromhoz képest.

Üdvözlettel,
gurabli

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#35) Trak válasza gurabli (#34) üzenetére


Trak
addikt

1. A Hitachi-ra is van 3 év gari... Nekem is van egy.

2. Nem tudom honnan vetted, hogy a Samsung lassú, de cáfolnom kell...
Nekem kettő is van, és semmivel nem lassabb, mint a +9-es Maxtorom.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#36) Gismo


Gismo
addikt

És énis inkább a Hitachi-t választanám mint a Samsungot!
Vagy talán a WD-t! De 1 év múlva akár(ha olyanok lesznek a tapasztalatok) a +10-esből is bepróbálnék 1-et!

(#37) gurabli


gurabli
senior tag

Valóban nem lasabb a samsung, mint a maxtor.
Igazából mind jó, csak a maxtort nem szeretem.
A WD nekem nagyon bejött! Valóban minőséges cuccokat gyárt!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.