Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Mivel nem találtam ezzel a kiegészítővel foglalkozó témát, gondoltam megnyitom.

Ha azonban van már ilyen téma, akkor link pls és lehet törölni ezt a topikot.

Elsősorban az érdekelne, hogy mi is a funkciójuk a fényképezőgép markolatoknak, hogy milyen típusaik vannak... Röviden, hogy mit is érdemes tudni róluk.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#2) csiga997 válasza D4rkm4n (#1) üzenetére


csiga997
őstag

[link]

Hogy a kérdésre is válaszoljak: nagyobb lesz tőle a gép, így sokkal szexibb és a csajok amúgyis a nagy dolgokat szeretik. Tipusát tekintve vannak a feketék és az összes többi. De a leggyakoribb a fekete.

(#3) D4rkm4n válasza csiga997 (#2) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hát, egy kicsit profibb választ vártam volna...

A kapott pink pedig elég tágan foglalja magába azt, amit én kicsit részletesebben szeretnék megismerni.

De azért köszi a segítséget. Mostmár megerősítést nyert az a gondolatom, hogy a legtöbb markolat fekete.

Egyébként mi a különbség egy sima és egy portré markolat között?

Gondolom nem az, hogy az egyik szexibb mint a másik...

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#4) csiga997 válasza D4rkm4n (#3) üzenetére


csiga997
őstag

Ehh, hogy valaki a kisújját nyújtja, erre meg.... :(

Az, hogy az ''egyéb kiegészítőkbe'' belefér a markolat is, az egészen nyilvánvaló, vagy úgy is mondhatnám, hogy nem kell mindennek külön topikot nyitni.

A portré markolat az, amelyikkel álló képet lehet készíteni. Ezeken többnyire van egy gomb. Ezt nem szabad megnyomni! Sokan mégis megnyomják: ők buták, ne is foglalkozzunk velük ezért.
A sima markolat az, amelyik nem recés. A portrémarkolatok többnyire recések, hiszen nem simák. Legtöbbjük fekete.

(#5) pilóta válasza D4rkm4n (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Röviden két dologra jó.

1: elfordítva is kényelmesen lehet fogni, ezért a róla elnevezett portré állásban is kézkicsavarás nélkül lehet fotózni vele. Ez a lényegesebb funkció.

2: plusz akkumulátort(okat) tehet beléje a fotós, és 500 helyett így már 2500 képet készíthet egy töltéssel. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) D4rkm4n válasza pilóta (#5) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Van valamilyen prioritás a gép energiafelhasználásában? Tehát először az eredeti akksit szívja le és csak utána kezdi meg a markolatban lévőt? Vagy rögtön elkezdi mindet?

Működik a markolati energiaforrásokról úgy is, ha nincs benne az eredeti akku? :))

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#7) werttzui válasza D4rkm4n (#6) üzenetére


werttzui
őstag

Gondolom meg lehet adni melyiket kezdje meríteni először :)

PENTAX

(#8) pilóta válasza D4rkm4n (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Olyankor az eredeti akksi nincs, mert a markolat oda illeszkedik bele, és az eredeti akksi érintkezőkhöz csatlakozik a gépben. Egyszerűen csak nagyob/több van benne, ezért tart tovább.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) ThufirHawat válasza D4rkm4n (#6) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Azok a markolatok, amiket eddig én bírtokoltam (EOS50E vázhoz markolat, EOS1 vázhoz booster, 350D-hez markolat) mind rendelkeztek egy nyúlvánnyal, ami szépen becsusszant a (leszerelt) elemtároló ajtón át a gép törzsébe, az elem helyére, tökéletesen illeszkedve a váz kontaktjaihoz.
Ilyenkor elem/akku csak a markolatban van, és természetesen párhuzamosan merülnek.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#10) pilóta


pilóta
nagyúr

De ez mondjuk kiderül, ha megnézel egyet:
[kép]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Tényleg nem gondoltam volna, hogy valaki ennek külön témát nyit... a fotós kiegyészitős topic ill. az adott gép saját topicja bőven alkalmas a téma kitárgyalására, ha egyáltalán ezen van még mit tárgyalni, Pilóta ugyanis tökéletesen összefoglalta a lényeget.

Feel Good Inc.

(#12) D4rkm4n válasza ThufirHawat (#9) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszi a segítséget!

Esetleges problémák is felmerültek már a markolat használatából? (Bármilyen zavaró dolog.)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.