Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NomadND1


NomadND1
senior tag

Minden bizonnyal lesz jó oldala is, de elsőre ez ugrott be:
[StarGate Revisions]

(#2) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Ha valakinek komoly idegrendszerbeli gondja van annak áldás lesz, de depresszióra inkább egy kutya vagy rendszeres erdei séta/sport/életmódváltás ajánlott inkább.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#3) Dare2Live válasza --Disztroj-- (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jujjj....

btw a felsorolt dolgok a rákot is gyógyítják?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) nexplo válasza --Disztroj-- (#2) üzenetére


nexplo
őstag

Nem hiszem hogy mezei depresszióra fejlesztenék. Ez azért annál komplexebb kicsit :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#5) --Disztroj-- válasza Dare2Live (#3) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

jujj micsoda?
A mentális gondokra első körben nem egy agyba ültetett chip a megoldás. Ezt állítom.
Ezzel esetleg kikapcsolhatjuk a "gondot", de megoldani nem fogja.

nexplo: Komplex igen, de sem a sokkoló, sem a lobotómia nem segített még ezeken az eseteken és meglehetősen szkeptikus vagyok, amikor egy milliárdos üzletember a termékével egy gombnyomásra akarja ezt megoldani egy agyba ültetett chippel.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#6) aginor válasza --Disztroj-- (#5) üzenetére


aginor
addikt

Mondjuk látszik, hogy a depresszióhoz nem különösebben értesz, mert heti egy séta és két kutyasimogatás nem oldja meg (illetve persze nem is minden megbetegedés esetén lehet rábízni a betegre egy állatot). Ettől függetlenül ebben viszont abszolút igazad van: "meglehetősen szkeptikus vagyok, amikor egy milliárdos üzletember a termékével egy gombnyomásra akarja ezt megoldani egy agyba ültetett chippel"

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7) nexplo válasza --Disztroj-- (#5) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem ezt a terméket nem a zárt osztályon vendégeskedő páciensekre tervezik. Azok már elnézést a szóért de nem érnem meg kemény dollárokat. ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#8) --Disztroj-- válasza nexplo (#7) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

pedig a komplex dolgokhoz a depresszió az előszoba; pszihózis, szkizofrénia, súlyos tévképzetek. / lehet Musk ezt magának fejleszti lol /

aginor: szakértője nem vagyok, csak áldozata. Nem terveztem egyből megoldást írni a prohardverre depresszió témában, de sokan szenvednek ettől és szerintem nagyon rossz irány ha a jövő úgy néz majd ki, hogy senki semmin nem változat továbbra sem, csak az eddigi tabik helyett benyom egy gombot, hogy a problémáját kikapcsolja. Sajnos elég komoly piaci rés ez (tadamm) és ezért para Musk találmányának ez az ága, főleg ha egyszer tömeggyártásba megy. Márpedig...

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#9) nexplo válasza --Disztroj-- (#8) üzenetére


nexplo
őstag

Szerencsére nem vagyok érintett a témában így nem tudok rá érdemben mit írni, mert nincs tapasztalatom. Hosszú távon biztosan széles körben lesz eredménye a kutatásoknak, a kérdés hogy ez mikor lesz "publikus". Sajnálom hogy érintve vagy :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#10) Dare2Live válasza --Disztroj-- (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sajnos a depressziósok túlnyomó részének "egy kutya vagy rendszeres erdei séta/sport/életmódváltás" kb annyit ér mint halottnak a csók.

És most tekintsünk el attól, hogy a köznyelv egy tartósabb rosszkedvet, serdülő melankóliát is depressziónak hív.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Dare2Live válasza nexplo (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mért ne érnének?

családapa/anya dolgozik xy helyen depressziós lesz mert akármi homeopátiás természetgyógyász ad neki bogyót drágán elküldi sétálni beüt egy pl pszihozis, zárt osztály. Onnan most is a legtöbben kikerülnek fél-1év alatt és élhetnek újra teljes életet, dolgozhatnak, nevelhetik a gyerekeiket jellemzően úgy hogy még tablettát se kell szedniük. Csak jelenleg most erre csak a pszihologus meg a gyógyszer van jó lenne más módszer is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) aginor válasza --Disztroj-- (#8) üzenetére


aginor
addikt

Sajnálom, hogy tapasztalatod van a témában és remélem nem bántottalak meg. :(
Sajnos sok esetben a depresszió olyan kórképet alkot, amikor a változtatás nagyon nehéz, vagy egyszerűen lehetetlen. Ilyen esetekben nem segít a változás sulykolása, inkább tud ellenkező hatást elérni, mert nyomás alá helyezi az alanyt, ahelyett, hogy tehermentesíteni. Ugyanakkor egyáltalán nem mindegy, hogy az illetőnek milyen problémái vannak. Enyhébb és/vagy kezdődő esetekben valóban megoldás lehet egy egyszerű életmódváltás (de bárcsak olyan egyszerű lenne az a mai világban :( ).
A gyógyszer és az ilyen kütyük gyors (azonnali?) és egyszerű megoldást kínálnak, viszont hosszabb távon nemcsak, hogy nem javítják a helyzetet, hanem egyenesen ronthatnak rajta.
Én nem gondolom, hogy ez lenne ennek a kütyünek a valódi célja (rengeteg üzleti ötletem van, pedig nem vagyok jó az ilyesmiben). Ez csak kamu, hogy a bevezetést megkönnyítse és leküzdje az általános ellenállást, de hosszútávon egy nagyon sötét jövőt vetít előre.. Bár remélem, hogy csak negatív vagyok, és nem lesz igazam..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#13) --Disztroj-- válasza nexplo (#9) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Igazából zseniális eszköz lehet és elkerülhetetlen innováció egy ilyen vívmány, csak kár hogy közben a black mirror legnyomasztóbb epizódjai ugranak be róla. Reméljük hogy legalább komolyan szabályozva lesz.

Dare2Live: A depresszióst ki kell zökkenteni a megszokott életteréből, komfortzónájából. Kb ezzel indulnak a kezelések. Nem végleges megoldás, de elsőkörös és igenis sokakon segít, de minimum enyhíti az állapotot.

A Xanaxozo fiatalság meg már létező súlyos gond. Pont akiket említesz, "depressziós" fiatalság. Már most ki akarják kapcsolni az érzelmeiket, de a Brainwash Musk 3000-el csak egy kattintás lesz az első szerelem elvesztésének fájdalma és mehet is a vidi róla a tiktokra vagizni.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#14) Dare2Live válasza --Disztroj-- (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sajnos én továbbra is azt látom hogy magában erdőben sétálással valós depresszióból kevesen tudnak kijönni és kell a szakember. Amikor pedig vki mélyebbre csúszik beesik egy általad írt pl pszihózis ott pszihologus+pszihiáter(+gyógyszer) nélkül brutál rossz a felépülés esély. Ehez képest szakemberrel 2023ban 80-90%+ gyógyul.

MOon még mindig az alkohol a top ahogy nézzük az 500k-1millió alkoholista országa vagyunk. Aztán jönnek a dizájnerek. Ehez képest a xanax szó se róla komoly gond de marginális. Ha pedig 18+ lehet alkoholt inni akkor a fűt nem értem mért büntetik.

Az egy kattintásra meg annyit, hogy ez régóta így van. Nincs idő a fejfájásra Saridon. Dolgozni kell, gyerek hétvége beteg vagyok már csúszik le az antibiotikum+láz/fájdalom csillapító. Közben nekem sok fogalmam nincs mit, hoyg fog gyógyítani a neuralink, sötétebb lesz e tőle a jövő vagy épp szebb.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) KISDUCK


KISDUCK
addikt

(#16) Silentfrog válasza Dare2Live (#14) üzenetére


Silentfrog
veterán

Sok helyen kérdeztem, hogy valaki tudná definiálni azt a szót hogy alkoholizmust, ami idehaza 1 millió embert érint? Mert ha orvosi szemszögből nézzük ugye a szó jellemzi azt is ha valaki napi 1-2 felest iszik meg azt ha 6 liter bolt( ismerek ilyen is olyat is )
Engem ez a téma érdekel, főleg hogy orvosi szempontból szinte az összes ismerősöm alkoholista, így az 1 milliós szám erősen alábecsült. :)

(#17) NateDogHUN


NateDogHUN
tag

Agy-gép interfész? Nagyon cp irányba mennek a dolgok, de eddig tetszik.

http://www.natedog.hu

(#18) Dare2Live válasza Silentfrog (#16) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Orvosilag a napi két feles vagy 3 sör egyértelműen alkoholizmus.

Moon az alkoholisták 95%a+ férfi. Kiesik a lakosság egy nem kis része.
20éves korig nehéz alkoholistává válni. Kiesik egy újabb nem kicsi réteg.
Aki csak a fentit megissza 10-20éves távon annak a várható élettartam egy 10évvel csökken. Aki napi 6liter bort vagy 1liter töményet annak 20-30al. Sött. Újra kiesik egy réteg.
Így már összejöhet?
Meg mindenki hajlamos a környezetéből kiindulni. Az én környezetem 90%a alkalmi ivó.

Saját tapasztalat alapján hosszabb távon a családok, nők, gyerekek így-úgy jobban-kevésbé de rámennek az alkoholista apákra. Kevés a kivétel. De mennyivel jobb, vidámabb lenne ha 1millió alkoholista helyett 1millió füves lenne az országba.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) Reggie0 válasza Silentfrog (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

"Alkoholista az, aki annyit iszik, mint mi, csak nem szimpatikus!"

(#20) arty válasza --Disztroj-- (#2) üzenetére


arty
veterán

szerintem ez erősen a bagatellizálás kategória :) aki nem "csak rosszkedvű", az magát nem tudja kigyógyítani az esetek nagyrészében kutyasimivel.

(hugom pszichológus, szokott mesélni - általánosan, nem konkrét betegekről. régen én sem hittem benne, hogy ez "betegség", de már tudom h az...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21) Elims válasza --Disztroj-- (#13) üzenetére


Elims
veterán

Sziasztok!

"A depresszióst ki kell zökkenteni a megszokott életteréből, komfortzónájából. Kb ezzel indulnak a kezelések. Nem végleges megoldás, de elsőkörös és igenis sokakon segít, de minimum enyhíti az állapotot."

Így van.Ezt csak az az ember tudja,aki már benne volt és nem csak olvasta/hallotta vhol.
Nagyon sokat tud segíteni a nyugodt sétálás a természetben és a "kutyasimi".

De a témánál maradva,ez a lépés egy nagy ugrás lesz.

(#22) #71316224


#71316224
törölt tag

fenevad bélyege

(#23) forumpista válasza Elims (#21) üzenetére


forumpista
aktív tag

Az a gond hogy a sulyos depressziost altalaban arra sem tudod ravenni hogy a kertbe kimenjen setalni, nem hogy az erdobe, es ha megis akkor sem fog segiteni, mert ez egy idegrendszeri megbetegedes.

Raadasul a sulyos depresszio altalaban mas korkepekkel is egyutt jar, szorongas, panikroham stb.

szoval ha valakinek az erdoben setalas, kutyasimi stb segit mindenfele gyogyszeres kezeles nelkul, az maximum enyhe depresszios.

(#24) #71316224 válasza forumpista (#23) üzenetére


#71316224
törölt tag

Depresszióra nem az a megoldás hogy beleültetjük az agyába ezt a sátáni chippet és hagyjuk elkárhozni mert ez a chip tűznek tavába vezet.lelki gondokat nem lehet biológiai vackokkal megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#25) Elektrosokk válasza Silentfrog (#16) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Az alkohol is drog, erre így kell tekinteni.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#26) totron válasza aginor (#12) üzenetére


totron
addikt

Nyilván személyre szabott megoldás kell - háát, ez a jelenben sem túl gyakori. Nem vagy sötét, én már azt várom, hogy a nárcisztikus-pénzes egyén megrendeli a szolgáltatást a környezete részére mint kötelező ajándékot, hogy teljes legyen körülötte a bólogatás. Rejlenek itt lehetőségek a tecgnikában, senki nem mondhassa hogy nem!

(#27) #56573440 válasza #71316224 (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ja persze. Isten akarta hogy az autóbalesetben eltörte a gerincét, hát hogy gondolja ember azt, hogy az Ő jóságos akarátanak ellentmondva implantot vezéreljen ilyesmivel? Okkal ölte meg az agyának egy részét, nem véletlen volt az a stroke, erre a bűnös lelke megpróbálja legalább részben áthidalni valamivel... Hihetetlen hova korcsosul ez a világ :W

Egyébként külön vicces hogy a neuralink alapítóinak céljait hogy mutálta meg a szokásos muskista felvásárlás... Mondanám hogy meglepődtem, de annyira nem. Mondjuk külön érdekes kérdés lenne, hogy a majmos kísérletek 50% fölötti halálozási aránya után mit virítanak humán erőforráson... Ha 23-ból megölnek 15 embert azért elég hamar vége lesz a bulinak...

(#28) #71316224 válasza #56573440 (#27) üzenetére


#71316224
törölt tag

elon musk szabadkőmüves sátánista és ezt nem sokan tudják... normális ember nem ültet ilyet a fejébe. privát cégéről meg sokan mostanáig nem tudtak, neuralink privát volt sokáig. Tudom most sokan lefogják szedni a fejemet de a végén kiderül kinek lesz igaza... :)

[ Szerkesztve ]

(#29) KISDUCK válasza #71316224 (#28) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát ezt nem is nornális embereknek találták ki, hanem sérülteknek és betegeknek. Az más kérdés hogy még bőven kísérleti fázisban van.
Miből gondolod hogy szabadkőműves és hogy sátánista? Mindkettő érdekelne.

(#30) #71316224 válasza KISDUCK (#29) üzenetére


#71316224
törölt tag

Aki sérült és beteg dönthet úgyis hogy nem veszi fel ha nem tud dönteni akkor más rakja rá... Viszont aki egészséges miért akar egy irányítható zombi lenni? amerikában már agykontroll fegyvereket is használnak a hadseregbe... közel van már a végítélet napja Isten ezt nem tűri el sokáig

Vallás offtopic itt nem is akartam megemliteni csak amiatt irtam le ezeket mert már elon musk élesben fogja gyakorolni a gonoszságát.

[ Szerkesztve ]

(#31) totron válasza #71316224 (#28) üzenetére


totron
addikt

A sztárkultusz fonákja: isten egyenlő főgonosz. Nem vagyok biztos benne, hogy 1 emberbe kell fókuszálni a világ összes félelmét, reményét, irányzékait. Kicsit uncsi is, ami azt illeti. Sokkal izgalmasabb a piacgazdasággal és technikával pepitában tárgyalni a lényét, ha már jelen van/ha már mindenképp kell személyében imádható/utálható elem a pszichének.

(#32) #56573440 válasza #71316224 (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

rajtad kívül kb senki se tudja hogy sátánista szabadkőműves, és bármelyik közepesen félhülye elég hamar rájön hogy a neuralink még mindig privát cég mivel nem vitték tőzsdére... Mondjuk nem tudom ki fogja leszedni a fejed, meg miért, meg hogyan, és te milyen igazságot képviselsz, de az biztos hogy reményt nyújtasz azoknak, akiknek ez meg a hasonló eszközök indultak. :R

(#33) #71316224 válasza #56573440 (#32) üzenetére


#71316224
törölt tag

Az tény hogy privát még mindig viszont most már nagyobb nyílvánosságot kapott sokan nem is tudtak létezéséről. Nem kell nekem hinni.

Jelenések 13:15 És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, a kik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,

Jelenések 13:16 Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra (agyukba például) bélyeget tegyenek;

Jelenések 13:17 És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.

Jelenések 13:18 Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.

[ Szerkesztve ]

(#34) nexplo válasza --Disztroj-- (#13) üzenetére


nexplo
őstag

A veszély mindig benne van minden újdonságban. A szabályzás is sok esetben csak akkor jön amikkor már baj van a dologból. De ne legyen így :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) #56573440 válasza #71316224 (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Te most a privát cég kifejezést komolyan az ismertségének kifejezésére használtad? :D Parádés :D

Mesekönyvekkel meg fáradj kérlek a politikai topikba :U

(#36) totron válasza #56573440 (#32) üzenetére


totron
addikt

Volt egy testcserés projekt orosz résztvevőkkel pár éve, az is lehet, hogy jópár éve, csak meredeksége és realitása miatt mélyen megmaradt. Elég ramaty állapotban volt mindkettő, a terv szerint az egyik maradt volna életben, így az várta a másik halálát, nem volt sok hátra a másiknak. Tehát kapott volna egy új testet a megmaradó. Bosszantó, de a kimenetelről már nem érkeztek hírek, nem tudom végül a testdonornak "leszedték-e a fejét".:D

(#37) erer1000 válasza --Disztroj-- (#2) üzenetére


erer1000
őstag

természetesen, engem is a rendszeres séta sport életmód váltás gyógyított meg az MDD-ből, miközben erőm se volt felkelni az ágyból, csak sírni, és aludni, hogy addig se a valóságban legyek, és csak akkor keltem fel az ágyból amikor már tényleg el kellett mennem mosdóba.....

szerintem te inkább a "jaj de depis vagyok" trendre gondoltál hogy azon segít.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#38) #56573440 válasza totron (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

szerintem te az ál/arc filmet láttad, 97-es Nicolas Cage-el ;]

(#39) #52931072 válasza #71316224 (#33) üzenetére


#52931072
törölt tag

Amikor visszatér a Megváltó, remélem nem veled találkozik először, mert akkor megszívtuk. Özönvíz 2.0.

(#40) Reggie0 válasza KISDUCK (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Rajtakapta, hogy egyszer rock and roll-t hallgatott, es multkor sem koszont a liftben! Es meg a jardan is gordeszkazott!

(#41) Reggie0 válasza #56573440 (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Jol emlekszik, tenyleg volt ilyen nem tul reg a hirekben. [link]

(#42) KISDUCK válasza #71316224 (#30) üzenetére


KISDUCK
addikt

A kérdésemre válaszolhatsz privátban is vagy az illetékes topicban csak akkor írd ide pls linkkel együtt higy máshol valaszoltál, mert kíváncsi vagyok hogy hogyan jutottál ezekre az álláspontokra.

(#43) KISDUCK válasza totron (#36) üzenetére


KISDUCK
addikt

Erre emlékszek én is, kíváncsi lettem volna a műtét sikerére, de gobdolom a legnagyobb probléma műtét közben az agy vér és oxigén ellátása lett volna plusz az idegek összekapcsolása, de ha az útóbbi menne akkor kevesebb lenne a tolószékes.

(#44) Silentfrog válasza #71316224 (#33) üzenetére


Silentfrog
veterán


Mt 6.34
.Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja." ;)

(#45) #71316224 válasza #52931072 (#39) üzenetére


#71316224
törölt tag

Fáj az igazság? Ultesd agyadba de másokat ne kenyszerits ra.

:)

[ Szerkesztve ]

(#46) #56573440 válasza Reggie0 (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

Volt ilyen hír igen, de még az indexen viszonylag nagyvonalúan írkálókban is felmerült a kérdés hogy ebből mennyi az igaz, és ez azért már magában jelent valamit :D

Ez ebben a formában csak egyik irányból fejátültetés, minden más esetben egy komplett testátültetés fejtől lefele ;] Nem vitatom hogy az oroszok megpróbálták, simán kinézem belőlük, de hogy ha sikeres volt ebben egy 50-60 nobel díj lett volna az is fix ;)

(#47) #71316224 válasza #56573440 (#35) üzenetére


#71316224
törölt tag

Maga a cég privát sokan nem is tudtak létezéséről mostanáig ez a cég már nem most kezdődött. Minden megy a forgatókönyv szerint..

"mesekönyv" próféciái most teljesülnk be éhinségek, földrengések, háborúk persze nem vitázok legyen hited szerint ... hamarosan a "béke és biztonság" prófécia is beteljesül még van idő megtérni mindenkinek de az idő ketyeg.

(
Tesszalonikaiaknak írt I. levél 5. fejezet
3Amikor azt mondogatják: „Béke és biztonság”, akkor éri őket hirtelen a pusztulás, akárcsak a várandós asszonyt a fájdalom, és nem lesz menekvés számukra. 4De ti, testvérek, nem jártok sötétségben, hogy az a nap tolvaj módjára lepjen meg benneteket.
)

[ Szerkesztve ]

(#48) #71316224 válasza #71316224 (#47) üzenetére


#71316224
törölt tag

igen járványok lemaradt

(#49) #56573440 válasza #71316224 (#47) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mik vannak... Sose hittem volna hogy a tömeges ismertség hiányától lesz valami privát vállalat... Honnan nem privát már? Hány millióan kell tudjanak a létezéséről és a céljairól pontosan vagy ezt megléphessék? Fontos hogy ennek a halmaznak te is része legyél vagy megy anélkül is? Egyébként tudom hogy nincs benne a bibliában ezért elkerülhette a figyelmed, de úgy 2017-től aki bármilyen szinte olvas bármilyen értlemesebb vagy jelen helyzetben tényleg bármilyen sajtót azt nem igazán érhette meglepetésként mert a verge-től a guardianon át kismillió yt csatorna meg trash izé is megénekelte. Semmi titok nem volt ebben...

Most teljesülnek? Aztaaaaa.... Az megvan hogy éhinség, földrengések, háborúk, járványok eddig is voltak bőséggel történelmünk során, sokszor egyébként egyszerre. A hitedet vidd oda ahol erre kíváncsiak pls, itt nem igazán érdekel kutyát se ;)

[ Szerkesztve ]

(#50) #71316224 válasza #56573440 (#49) üzenetére


#71316224
törölt tag

"Az megvan hogy éhinség, földrengések, háborúk, járványok eddig is voltak bőséggel történelmünk során, sokszor egyébként egyszerre. A hitedet vidd oda ahol erre kíváncsiak pls, itt nem igazán érdekel kutyát se ;)"

De nem ilyen mértékben és amit tesszalonikából másoltam az is érdekes lehet számodra.

"Mik vannak... Sose hittem volna hogy a tömeges ismertség hiányától lesz valami privát vállalat... Honnan nem privát már? Hány millióan kell tudjanak a létezéséről és a céljairól pontosan vagy ezt megléphessék? "

Onnantól nem privát már mióta eljutott közmédiába m1-en is leadták hogy elon musk állatkisérleteket folytat a neuralink nevü cégnél. Amit ilyen sokan tudnak az még lehet hogy privátnak nevezi magát de már nem az, köznyilvánosságra jutott.

https://24.hu/tech/2022/12/06/elon-musk-neuralink-kegyetlen-allatkiserlet-vizsgalat/

Nem vitázom fölösleges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.