Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mandrake linux 9.2 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ahoj belétek!

Gondoltam egyet, éleszedek valami Linuxot. Kiszemeltem magamnak a Mandrake-et, mert olyan szép képet láttam róla, hogy csak na. Szal ugyebár az 3 CD. Ha én KDE felületezni szeretnék, semmi programozás, csak alapdolgok (CD-írás, internet, levelezés, zenehallgatás, filmnézés) akkor elég egy CD-jét leszednem, vagy mindhármat le kell?

Kösziek

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#2) WN31RD válasza Bazsesz (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Nézd meg ezt a linket, szerintem nagyon hasznos lesz: :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) Bazsesz


Bazsesz
őstag

De PLZ valaki mondja már meg nekem, hogy elég-e!! Fontos

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#4) Cathfaern válasza Bazsesz (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kell hozzá mind a 3.

(#5) Cathfaern válasza Cathfaern (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De ha rám hallgatsz még vársz egy kicsit, ugyanis egyenlőre amit letölthetsz 9.2-t, az még csak beta, így csak szívni fogsz vele. Ma tettél elérhetőve a clubtagoknak és a viszonteladóknak a végleges 9.2-t, de public-ra még várni kell (október vége fele).

(#6) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Annyit csak nem fogok szívni vele, mint a SuSE-vel. Remélem. Azért köszi, hogy elmontad, hogy mindhárom CD-t le kell szedni.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#7) WN31RD válasza Cathfaern (#5) üzenetére


WN31RD
addikt

Sajnálatos, hogy a könnyen használható Linux disztribúciók eltolódnak a fizetős irányba (SuSE már régen, MDK folyamatban van). :(
Egyébként ha van kedved, időd, energiád kicsit többet foglalkozni a Linux-szal, ajánlom elsősorban a Debiant, vagy másodsorban a Gentoot. Ezek biztosan ingyenesek maradnak, és a minőségük is eléri vagy akár meg is haladja (szvsz a Debian tuti meghaladja ;], de persze a Gentoo sem rossz) a kereskedelmi disztribúciókét. A hátrányuk az, hogy kicsit tovább tart, mire beállítod őket, nem fogad alapból egy csilivili felület, ami általában kapásból viszonylag jól működik. De ha túljutsz a kezdeti nehézségeken, akkor látni fogod, miért érdemes pl. Debiant használni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#8) HiperG


HiperG
addikt

Állat, hogy kijön AMD64-re is :)

(#9) Elrood válasza Bazsesz (#6) üzenetére


Elrood
őstag

Mit szívtál a SuSE-vel? Hanyas verzióval?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#10) Ace


Ace
tag

Sziasztok nem tudna nekem valaki segíteni? az a gondom, hogy telepítem a Mandrake linux 9.2-t és a telepítés végén ahol összegezi, hogy mit talált miinden mellett ottvan ugye a beállítás gomb
nagyon jó rá is megyek hogy belőjem a VGA-t...nah mondom kiváncsiságból nyomok először egy tesztet
és utána jön a hideg zuhany
''Hiba lépett fel'' változtasson paramétert
aztán persze változtatgattam én mindent de minden maradt a régiben najó mondom lehet csak valami telepítési gixer de persze mint sokszor most is rájöttem, hogy nem.
Az újraindítás után csak konzol módban áll fel hiába írom be kde villan egyet a monitor és visszaáll konzol módba, közben pedig ezt dobja ki plssss segítsetek!!!

[L]http://www.wantex.hu/ace/monitor.jpg[/L]

(#11) Ace


Ace
tag

Up!

(#12) Zoli bácsi válasza Ace (#10) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ugyanigy jártam, az Ati videókártyámmal. Semilyen beállítással nem bírtam elindítani. Linuxos haverom szerint driver kell neki, az Ati honlapján van linuxos, csak nem tudom hogy tegyem fel, ha el sem indul a rendszer......

(#13) tusi74


tusi74
őstag

Mi az oka, hogy Mandrake 9.2 fagy az USB billel, majd a Mandrake 10 beta még az USB-s egér még a telepítésnél befagy?

(#14) tildy


tildy
nagyúr

Hát igen, ha valaki nem jártas a konzolos linuxozásban az így jár...
Meg kell tanulni a végre:A linuxban nem az ide oda kattingatok és jó lesz a rendszer van.
SZépen keressétek meg a videókártyadrivert(majd kernelforgatás ha szükséges), vagy töltsetek más Xserver-t.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) tildy válasza Elrood (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is szívtam.Még egy ősrégivel.Nekem suse soha többet.....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) tildy válasza tusi74 (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Tusi megvetted azt a billt amit mondtál?

Googlen is elég sok ilyen problémát találtam, sajnos eddig még nem találtam meg a megoldást!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) tusi74 válasza tildy (#16) üzenetére


tusi74
őstag

Nem. mert megvárom a magyart.

Addig jó ez a kattogós zsírtalan Cherry.

Kár, pedig eddig a Mandrake tetszett a legjobban, SUSE-t soha, Redhat nincs magyarban (ha nem keverem most valamivel), Debian pedig egy kezdőnek nehéz.

(#18) tildy válasza tusi74 (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Fura dolog ez a ''magyarság''.
Redhat telepítője lehet nem magyar nyelvű, viszont a kdet már be tudod magyarra állítani.
DEbian meg tényleg nehéz egy kezdőnek....Esetleg marad még az UHU vagy a gentoo. Nekem is csak ajánlották, így véleményt sajnos nem tudok róla mondani.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Cathfaern válasza tildy (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A gentoo-hoz képest a debian egy leányálom egy kezdő számára :) Ha az MDK nem akar összejönni, és fontos a magyar nyelv, akkor kieséses alapon marad az UHU. Esetleg még rá lehet nézni a Fedora-ra, ami ugyebár a RedHat újabb verziója. Állítólag ez nagyon userfriendly, s könnyen lehet, hogy többé kevésbé magyar is (hisz már az RH-nak is volt egy bizonyos magyarsági foka. Btw. az MDK sem 100%-osan magyarnyelvű)

(#20) erhas01


erhas01
tag

udv: mindenkinek
fennt van 9.2. hurra.
kerdes:
az egerem olyan, mint a villám,
nem akar bal, scroll, jobb kent mukodni.
vizszintesen fel le megy a kep. fuggolegesen, akkor meg nem mozdul az ablak tartalma.
nem gondoltam volna, hogy 8 ora alatt vegez a telepitessel.
udv: erhas01

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mandrake linux 9.2 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.