Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eper23


Eper23
csendes tag

Ez a cikk az rpg.hu-n jelent meg:

Mennyire régen volt már.. Douglas Adams-t 2001. május 11-én, 49 éves korában, otthonában érte a halál.
Neve a Galaxis Útikalauz-trilógiáról (ami egyébként öt kötetes), és a Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodájáról, valamint annak folytatásáról volt híres.

Galaxis Útikalauz
A Galaxis Útikalauzt Douglas Adams eredetileg rádiójátéknak szánta, ami annak rendje és módja szerint megjelent a BBC-ben. Ebből később lemezt is készítettek, valamint könyvet is írt. Természetesen ezek nem pontosan (néhol pontosan nem) fedik egymást, így nem lehet meghatározni egy vezérvonalat. Nagy várakozással figyeltük az Útikalauz film verzióját, amin haláláig dolgozott Douglas Adams.

Törölköző
Az Útikalauz egyik legfontosabb tulajdonsága a nagy, kék, barátságos betűkkel ráírt
NE ESS PÁNIKBA!
felirat, ám többet is megtudhatunk arról, hogy hogyan kell űrhajót stoppolni, és hogy mi az, amit mindenképpen vinned kell egy ilyen utazásra: természetesen a törölközőt.

A törölközőnek számos felhasználási lehetősége van, mint például törölközni lehet vele, de tökéletes a tűző nap ellen a fejre csavarni, és bevizezve bizony elég komoly fegyverként is lehet használni.

Törölközőnap
Ezen bölcsességeken nevelkedve bizony az ember már tudja, hogy minden kérdésre a válasz 42, és tudja, hogy hova tette a törölközőjét. Ezért, a Törölközőnap szervezői gyászukat az Útikalauzból vett ötlettel mutatják ki: két héttel a szomorú esemény után egy napig mindenhová elviszik a törölközőjüket. Bár egyes vélemények szerint az időpont nem megfelelő, hiszen mint tudjuk, ,,csütörtöknek kell lennie''...




(2004. május 20.)


Kapcsolódó linkek:
- klikk ide ->http://www.towelday.org/...


Don't panic!

(#2) TheVeryGuest válasza Eper23 (#1) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Miért pont két héttel később, nem vágom? :F Amúgy nem hülyeség törülközőt hordani. Bár én most arra gondoltam, hogy inkább valami mentolos krémet kellene hordanom, hogy az orrom alá kenhessem, ha felszállok a BKV járművekre. Úgy láttam a Bárányok Hallgatnakban bevált, amikor a vizihullát vizsgálták.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#3) simonzé válasza TheVeryGuest (#2) üzenetére


simonzé
addikt

BKV-feeling. Ne rontsd el a mentollal! :D

I don't fit in. I fit out.

(#4) cornfake


cornfake
aktív tag

...es ismet.iden is..

UP!!!!!!!!:))

I'm what's left, I'm what's right..

(#5) Shim


Shim
őstag

elérkezett a nap! Bővebben: link

btw azért két héttel utána tartják, mert mikor elkezdték szervezni, későn jutott eszükbe :D és azért nem 42 nappal, mert az túl későn lett volna :D

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Bizony, ma elvittem futni a törcsimet, a boltba már nem viszem, mert ez kis város és itt kinéznek. Nagyvárosban nem érdekelne...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) j.bravo


j.bravo
addikt

Szerintem én is újra rászokom a törülközőhordásra, pedig nem vagyok stoppos :D

Whatever.

(#8) erdeya válasza Esmein (#6) üzenetére


erdeya
senior tag

a józan ész győzelme az ösztön felett :DDD

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#9) Ljana


Ljana
tag

Moziban a Star Wars 3 előtt bemutatták a galaxis útikalauz stopposoknak című film bemutatóját. A könyvet évekkel ezelőtt olvastam, és a bemutató hatására rájöttem milyen jó volt úgyhogy előkotortam és újra nekiestem.

Nem bántam meg.

Elfelejtettétek definiálni a törölköző további előnyeit, pedig igazán érdekes.

Ki itt belépsz hagyj fel minden reménnyel....

(#10) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ááá, most megyek Pestre, de szerintem a család nem örülne,ha hipp-hopp lenyúlnék egy törülkét.... :D

I am having fun staying poor.

(#11) badbrother válasza Drizzt (#10) üzenetére


badbrother
aktív tag

Vegyél csak el egyet nyugodtan, a család meg fogja érteni miért tetted! :)

(#12) Ljana válasza Drizzt (#10) üzenetére


Ljana
tag

Nyomd a kezükbe a könyvet aztán majd jövőre az egész család törölközővel indul Pestre.

Ki itt belépsz hagyj fel minden reménnyel....

(#13) Shim válasza Esmein (#6) üzenetére


Shim
őstag

''Should I really carry a towel all day? It might be embarrassing!

Yes, you should really carry a towel with you all day. You might get teased or looked at weird, but then you can just hide behind your towel until the offensive people go away. (These people are mindboggingly stupid animals, they assume that if you can't see them, they can't see you - daft as a bush, but very ravenous)'' ;)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#14) Nessus


Nessus
csendes tag

Az egyébként nem nagy piros betűk voltak?

Mármint a ne ess pánikba. Egyébként jó kis fotók születtek - ha már így vittünk törcsit

De szomorúan tapasztaltam hogy az emberek többségének fogalma sincs a dologról

Hát ez van

A könyvet ajánlom mindenkinek

Az emberek csak azért nem tudnak repülni, mert soha eszükbe sem jutott hogy lehetséges.

(#15) Esmein válasza Shim (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

Egyedül fényképezőgép nélkül nem móka.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) harry


harry
veterán

némi infó: Bővebben: link, Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#17) Shim


Shim
őstag

na csináltatok képeket?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#18) Wolverine válasza Shim (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem, tudtommal 25-e Adams bácsi születésének napja...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19) Shim válasza Wolverine (#18) üzenetére


Shim
őstag

'' The 25th of May has no DA significance. Why did you pick that day to celebrate?

Towel Day was intended to be a wake. A way of showing respect for the passing of this most hoopy frood. It was first slated for one week after his death, but that didn't give us nearly enough time to get the word out. So we moved it to two weeks after his death.''

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#20) Wolverine válasza Shim (#19) üzenetére


Wolverine
félisten

Aha. Akkor tévedtem :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

„Törülköző: A lehető leghasznosabb dolog, amit csak magával vihet a csillagközi stoppos. Egyrészt komoly gyakorlati értéke van: beletakarózhatunk, hogy meleghez jussunk, míg átugrándozunk a Jaglan-Béta hideg holdjain; heverhetünk rajta, míg a Santagrinus-V ragyogó, márványhomokos tengerpartjain szívjuk a sűrű tengeri levegőt; felvitorlázhatjuk vele minitutajunkat, míg lefelé sodródunk a lassú, lomha Moth folyón; takarózhatunk vele, miközben Kakrafoon sivatagainak vörös csillagai ragyognak ránk; megnedvesíthetjük és fegyverként használhatjuk kézitusában; fejünkre tekerhetjük, hogy távol tartsuk a mérges gőzöket, vagy hogy elkerüljük a Traal bolygó Mohó Poloskapattintó Fenevadjának pillantását (észvesztően ostoba állat, azt hiszi, ha ő nem lát téged, te se látod őt – annyi esze van mint egy cipőtalpnak, de nagyon-nagyon mohó); veszély esetén vészjelzéseket adhatunk vele, és természetesen beletörölközhetünk, ha még elég tiszta hozzá. Másrészt, és ez a fontosabb, a törülközőnek roppant pszichológiai jelentősége van. Miért, miért nem, ha a strag (strag: nem stoppos) észreveszi, hogy a stopposnak van törülközője, azonnal föltételezi, hogy fogkeféje, arctörlője, szappana, doboz kétszersültje, kulacsa, iránytűje, kötélgombolyagja, szúnyogriasztója, esőkabátja, űrruhája stb. is van. Sőt a strag boldogan odakölcsönzi a stopposnak a felsoroltak vagy egy tucat egyéb tétel bármelyikét, melyet a stoppos véletlenül „elvesztett”. A strag úgy gondolkodik, hogy aki széltében-hosszában bejárja stoppolva a galaxist, nomádul és csövezve él, hihetetlen nehézségekkel néz farkasszemet, és győz, és még azt is tudja, hogy hol a törülközője – az igazán olyan valaki, akit komolyan kell venni. Innen ered a kifejezés, mely a stoppos szlengbe is átkerült már: Hej, helltél már azzal a klufi Ford Prefecttel? Az aztán a sahár, mindig tudja, hol a törülközője! (Hellni: megismerkedni, beszélgetni, találkozni, lefeküdni valakivel; klufi: nagyszerű, belevaló fickó; sahár: igazán nagyszerű, belevaló fickó.)”

Forrás: Wikipedia [link]

egyéb állatfajták

(#22) plömplöm


plömplöm
őstag

[link] :B

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#23) looser


looser
addikt

Tudom, hihetetlen, de pár nap múlva újra Törölköző nap!!!!
Május 25-én, ne feledd, ahogy a tápanyagot sem a sarkából :D
Én így megyek, remélem találkozom rajongókkal :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#24) looser


looser
addikt

UP :DD

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#25) plömplöm válasza looser (#24) üzenetére


plömplöm
őstag

idén is egy up. mondjuk illett volna reggel, de ez van... :B

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#26) looser


looser
addikt

Még kicsit odébb van, de azért feluppolom a totyit :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#27) #83216640


#83216640
törölt tag

bump

holnap 25!

(#28) plömplöm válasza plömplöm (#25) üzenetére


plömplöm
őstag

Towel Day 2012 @facebook :)

This year is being called the Super Towel Day!
May 25th 2012 or 5 / 25 / 12
5 + 25 + 12 = 42

(kicsit erőltetett...)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#29) looser


looser
addikt

A nemjóját, totál kiment a fejemből...majd jövőre.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#30) looser


looser
addikt

Most olvasom újra és ilyenkor mindig összeszorul a szívem...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#31) looser


looser
addikt

Huppsz, még időben :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#32) looser


looser
addikt

Törölköző Nap! :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#33) Gege94


Gege94
tag

Igen ma az van :D

(#34) plömplöm


plömplöm
őstag

remélem mindenki egy törölközővel a vállán indult el ma otthonról :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#35) wetomi válasza plömplöm (#34) üzenetére


wetomi
aktív tag

A táskámra akasztottam, nem a vállamra. Fél 7 előtt a város szélén nem láttam mást törölközővel, de én büszkén feszítettem vele :D Eddig a munkahelyen sem láttam mást, majd talán délután hazafelé...

(#36) plömplöm


plömplöm
őstag

újra itt van... :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#37) plömplöm


plömplöm
őstag

itt a nap :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#38) plömplöm


plömplöm
őstag

nahát, nahát...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#39) Pötyi válasza plömplöm (#38) üzenetére


Pötyi
őstag

'22.

Idén is!

:D

QNX is cool!

(#40) plömplöm válasza Pötyi (#39) üzenetére


plömplöm
őstag

bsszus, lemaradtam :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#41) looser


looser
addikt

Úgy hallottam, idén is lesz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#42) looser válasza looser (#41) üzenetére


looser
addikt

"Törölköző: A lehető leghasznosabb dolog, amit csak magával vihet a csillagközi stoppos."

Holnap!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#43) Pötyi válasza looser (#42) üzenetére


Pötyi
őstag

Törölközővel a nyakamban jöttem melóba! :DDD

QNX is cool!

(#44) looser válasza Pötyi (#43) üzenetére


looser
addikt

Nekem táskában maradt :-(
De hazafelé nyakban lesz :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.