Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Magyarország hibái

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Segítséget kérek a szakemberektől. A www.magyarorszag.hu Bővebben: link kormányzati portálról kell házi feladatot írnom, és arra gondoltam, hogy nem csak a tartalmát, hanem az esetleges szakmai (programozói) hibáit is belevenném. Már ha vannak egyáltalán ilyenek. (Biztos. :D) Csakhogy én ehhez egyáltalán nem értek. Tudna nekem segíteni néhány szakértő? Elegendő pár kirívót, vagy ha tényleg nincs, akkor néhány apróságot megemlíteni. Természetesen felhasználóbarátsági szempontból.

Előre is köszi, és örök hála, és megígérem, hogy a köv. PH! találkozóra elmegyek, és minden hasznos ötletért cserébe fizetek egy pikolót. :)

(#2) aesir válasza divot (#1) üzenetére


aesir
veterán

Ha valaki nem járatos a kormányzati szaknyelvben, akkor ''kicsit'' nehezen találja meg az ombudsmant.

Van saját életem...

(#3) steve@prhw válasza divot (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Huh, a cím alapján egész másra gondoltam... (önmaga homlokát megtörlő szmájli...)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) divot válasza steve@prhw (#3) üzenetére


divot
veterán

Hát épp az volt a cél, hogy becsődüljön a sok vérgőzös hőbörgő, aztán meg belátva a tévedésüket, nekem dolgozzanak. :DDD

(#5) VladimirR válasza divot (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

:P

(#6) aesir válasza divot (#4) üzenetére


aesir
veterán

KÖSZIIII :D:D:D:D:D

Van saját életem...

(#7) divot válasza aesir (#6) üzenetére


divot
veterán

Pardon. De hát műkdöik, és ez a lényeg! :DDD
Az ombudsmanos dolgon konkrétan mit értesz?

(#8) aesir válasza divot (#7) üzenetére


aesir
veterán

Múltkoriban kerestem az ombudsmani hivatal elérhetőségét. Mivel magam sem tudtam akkor a rendes magyar megfelelőjét (most sem tudom, mert elfelejtettem), elég nehezen találtam rá.

Van saját életem...

(#9) divot válasza aesir (#8) üzenetére


divot
veterán

WWW.OMBUDSMAN.HU :DDD

(#10) aesir válasza divot (#9) üzenetére


aesir
veterán

Köszi, ezt tudom most már.

Viszon ha nem tudod az ''Állampolgári jogok biztosa'' kifejezést, mert a TV-ből csak ombudsmant hallasz mindig, akkor a magyarorszag.hu-n keresd meg.
Na ezt mondtam hogy nehézkes.

Egyébként ha van egy ''mindenre kiterjedő információs kormányzati portál'' - idézet a PR-.kampányból, akkor logikusan ott keresem először:)

Van saját életem...

(#11) divot válasza aesir (#10) üzenetére


divot
veterán

Igazad van, azóta kipróbáltam néhány dolgot, és úgy tűnik, hogy az a hiba, hogy a kereső csak a hírekben keres. Például a térkép a legkeresettebb szó, biztos mindenki Magyarország autóstérképet keres, közben mindenféle hülye térképes hír a találat.

(#12) buci_ válasza divot (#1) üzenetére


buci_
tag

a tegnapi frei-dosszie is korulbelul erre vilagott ra, nem?:U

(Bővebben: link) chek out :)

Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot!

(#13) divot válasza buci_ (#12) üzenetére


divot
veterán

Vajon mér van az az érzésem, hogy nem olvastad el a topicnyitó szöveget, csak a topic címét? :D

(#14) aesir válasza divot (#11) üzenetére


aesir
veterán

Ezt még tesztelem neked, de úgy tűnik hogy van amit megtalál sajtóközleményben is, van amit meg nem. Nem tudom milyen elv alapján van ez így, de gááááz.

Van saját életem...

(#15) ollie válasza buci_ (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

LoL! :D

***

(#17) divot válasza Kalandor (#16) üzenetére


divot
veterán

Nem erről van szó. A tartalmi részét már átbogarásztam, az ügyleírásokat, ügykezelést is, az információs oldalakat is, csak arra gondoltam, hogy néhány jobbító szándékű hibabejelentést is eszközölök az esszémben. Például ez a keresési marhaság jó ötlet, hogy javítandó.

(#18) faster válasza divot (#1) üzenetére


faster
nagyúr

usability szempontból is lehet lehúzni? Vagy csak szakmai érvekkel?

(#19) divot válasza faster (#18) üzenetére


divot
veterán

Lehet, de az mi a búbánatot jelent :F :DDD

(#20) faster válasza divot (#19) üzenetére


faster
nagyúr

Használhatóság, logikussága a kezelő felületnek. Sok bakit követtek el.

(#21) divot válasza faster (#20) üzenetére


divot
veterán

Nosza. :)

(#22) faster válasza divot (#21) üzenetére


faster
nagyúr

1. Linkek nincsenek aláhúzva alapból, úgy kell körbetapogatni a site-ot, hogy hova lehet klikkelni, és hova nem.
2. Főoldalon a választórész a fülekkel -> csak kattintva kellene, hogy működjön, nem pedig egyből váltani, ha fölé viszem az egeret.
3. Fórum szerintem fölösleges, illetve túl nagy helyet vesz el az utolsó 5 téma.
4. Top 5 -> Közigazgatás? :F Az mi a bánat? Drop-down menü szerencsétlen használata.
5. Főoldalon hír: Ha alulra kattintok (Magyar Biztosítók Szövetsége), egy alertbox jön be, hogy most én elhagyom a site-ot, de utána új ablakban nyílik meg? :F Abszolute logikátlan weben.
6. Névnap, időjárás -> senkit nem érdekel, csak egy divatos dolog, nem ezért szoktak idejönni emberek (vannak ugye az általános portálok és a specifikus oldalak, olvasgatni senki nem megy kormányzati portálra, arra való pl. az Index vagy az Origo)
7. belépés, regisztráció: Ez szerencsésebb lett volna két külön oldalra, aki regisztrálta már magát, az nem akarja állandóan azt olvasni, hogy mi a regisztráció előnye.

Na így hirtelen ennyi, majd még írok. :)

[Szerkesztve]

(#23) divot válasza faster (#22) üzenetére


divot
veterán

Na ezt most mind leellenőrzöm élőben. De előre is köszi a segítséget. :)

(#24) buci_ válasza divot (#13) üzenetére


buci_
tag

:B:B
pedig elolvastam, de igy par ora utan egesz mas jott le ..:C:D
*csendben, elhuzom a csikot emotikon* :)

Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Magyarország hibái
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.