Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macipici


macipici
csendes tag

Hali. Hátha tud valaki segíteni. Na szóval:
Van egy használtan vett gépem (alaplap, proci, RAM), ASUS A7V600-X, 2,8 Sempron, Infineon 512 RAM, 400W táp.
Terheléskor automatikusan lekapcsol a gép, majd áramtalanítani kell visszakapcsolás előtt. Az érdekes az, hogy nem hibázik, nem fagy, nincs kék halál, csak a lekapcsolás. Van fent hőmérsékel ill. táp monitor, a prime95-el terhelve 62(alaplap kb45) foknál szisztematikusan (6-szor) kikapcsol. De pl. NFSU2-nél 68/54 foknál kapcsolt le - a hőmonitor naplózta. Az alaplapban van egy COP hardveres túlmelegedés védelem, viszont szerintem a 62 fok nem sok. Most egyelőre lejjebb vettem az órajelet, így nem tudtam eddig túlterhelni, 54 foknál nem ment feljebb. A feszültségek a monitor szerint stabilak (5 helyett 4,84 V a legnagyobb eltérés).
A kérdésem az lenne vajon a proci tud ilyet csinálni, vagy tuti az alaplap érzékeli rosszul a hőt, vagy egyszerűen csak rossz. Illetve a tápnak lehet szerepe ilyenkor?

(#2) zso73 válasza macipici (#1) üzenetére


zso73
veterán

Én mind a két értéket magasnak találom! :Y:Y Nekem most 45/29 Max 51C°-ig kúszik fel a proci! A hővédelem 65C° környékén már lekapcsolja a procit! Gondolom nálad is ez van! Ha meg akarod halasztani a prockót, állítsd feljebb a bioszban a hőfokot! :C:Y De szerintem jobb megoldás a hűtés rendbetétele! :C:C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#3) tierbatyo válasza macipici (#1) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Szerintem táp. Nekem is ugyanezek a tünetek voltak. Fesz nem ingadozott, de mindig kikapcsolt.

Take a look to the sky just before you die

(#4) Petya25


Petya25
addikt

Tudom én már a harmadik variációt mondom, de szerintem a lap 45 fokja a ludas. Nekem korábbi lapomnál ennél a hőmérsékletnél jelentkezett ugyanez. Procinál a ~60 fok szerintem elfogadható, bár nekem P4-em van. Az NFSU tényleg jobban hajtja a procit, ezt én is észrevettem.

Biosban állítható a hőmérséklet shutdown?

[Szerkesztve]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#5) beautifulmin


beautifulmin
aktív tag

Nekem is ugyanez a problámám,de társul még hozzá olyan is hogy ha nem nyúlok a géphez kb fél órát megfagy de ha használom soha soha nem fagy meg..

(#6) siriq válasza macipici (#1) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Igaz neked vias a lapod nekem nforce os de nekem ugyan igy kapcsolt le a gepem ha tul magas volt a proci hofoka. Ugyan igy csak ujra bekapcsolassal indult(beleakadt egy kabel a cpu ventibe igy jott ki a hardweres cpu vedelem tesztelese).
Szoval en a hovedelem miatt mondanam. Egyszeruen letesztelheted az egeszet. Fogsz egy ventilatort(asztali stb.) ami ezerrel porog es rairanyitod a leszedett oldalu hazadba, majd elkezdesz jatszani. Ha nem kapcsol ki a geped akkor hovedelem ha meg igen akkor valami mas.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#7) macipici


macipici
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat. Közben kipróbáltam egy másik táppal, dettó 63 foknál lekapcsolta. Most azt a ''remek'' megoldást találtam, hogy levettem az órajelet 1600-ra, így nem megy 60 fölé (eddig). Nem is gondoltam volna, hogy 65 foknál már lekapcsolhat a hővédelem. Az AMD sepcifikácóban a die temperature 90 fok. Meg hát többen is írják mindenféle fórumokon, hogy 70-75 fokkal megy a gépük. Az a nagy dilemmám, hogy rakjak rá másik hűtést (olcsóbb, de melyiket), vagy adjam be szervízbe - vagyis ez hiba vagy nem? Már megkérdeztem a mistralt - 2000-2500 bevizsgálás, 2500 alaplapcsere. Én az előbbire hajlok, mert annyira szisztematikus a lekapcsolás, hogy hőmérséklet problémának látszik. Csak hát az a 62 fok tényleg nem tűnt soknak.

(#8) macipici


macipici
csendes tag

Még egy dolog, amit kérdeztetek: nem lehet állítani a biosban a hővédelmet. Sem a hőfokot, sem magát a szolgáltatást. Honnan tudod, hogy 65 foknál van a hővédelem limitje? Én sehol nem találtam rá utalást - pl. asus website. Pedig szerintem alap info. Egyébként most ugye 1600-on megy párhuzamosan a prime95 torture test, és a hőmérsékéklet a következő: 57/45.

(#9) Petya25 válasza beautifulmin (#5) üzenetére


Petya25
addikt

Szerintem neked a képernyővédőnél kellene nézelődnöd, ott is az energiaellátás alatt. Pl. nem minden gép bírja, ha leállítják a vinyót alatta.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#10) macipici


macipici
csendes tag

Közben ment egy éjszaka a primos tesztelés. Alacsonyabb órajelen max 59 fok volt, majd éjszaka visszakúszott 50-ig. Szóval úgy tűnik hűtő. Nem tudja valaki az ASUS A7V600-X alaplapnál mennyinél kell lakapcsolnia a hővédelemnek (és hol találta az infót)? Itt valaki írt 65 fokot, de én sehol sem találtam rá utalást.
Tud valaki ajánlani egy hűtőt, ami leviszi 55 alá a hőt és csendes? Vagy álmodozom?

(#11) AMD Power válasza macipici (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a 400W táp mégis milyen márka? Szerintem ez itt a fő kérdés.... Codegen vagy Enermax?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12) Petya25 válasza AMD Power (#11) üzenetére


Petya25
addikt

A Codegen tápok nem olyan rosszak, mint a hírük. Nem állítom, hogy nem tudnak elromlani, de a 12cm-es ventis típusok megbízható erős tápok. Nekem Prescott 3,2-őt és X800XTPE-t vitt egy 350-es melegedés nélkül. Enermax-ból is ki lehet fogni rosszat.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#13) t_ferenc válasza macipici (#1) üzenetére


t_ferenc
őstag

ahoj! :C

szerintem vagy a táp a ludas vagy a mindenek előtt rendeb raknám a procid hűtését. újrapasztáznám, meg ellenőrizném a ventit rendesen pörög-e.

szerintem. :R

if you fall seven times, stand up eight

(#14) AMD Power válasza Petya25 (#12) üzenetére


AMD Power
titán

Én erre mindig azt mondom. Aki a tápon sporol az meg is érdemli ha tönkre megy a gépe egyszer!! És mikor meg megvan a baj akkor meg itt fog siránkozni meg jajgatni a PH Fórumon! Egy számítógépbe az az egyetlen olyan dolog amin NEM szabad sporolni!:(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15) ati05 válasza t_ferenc (#13) üzenetére


ati05
aktív tag

Most nem azért de a 7-es hozászólásban írta hogy kipróbálta más táppal is...

macipici: biztos lehet állítani a biosban hogy hány foknál álljon le nézd meg alaposan, mondjuk nekem a min az a 70 fok de ez egy öreg msi lap...

(#16) AMD Power válasza macipici (#7) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem 62 foknál nem kéne lekapcsolni magát. Ha nagyon belehúzok az Mobil Sempronom is fel megy 60 fok felé és ha egy noti itt még nem érzi magát ''kellemetlenül'' akkor egy asztali cpu-nak se kéne! Vegyél rá egy jó GlacialTech hűtőt ami olcsó és nagyon jók és szerintem többet nem lesz ilyen problémád!;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17) zso73 válasza beautifulmin (#5) üzenetére


zso73
veterán

Egér beállítások,USB egerentyű esetén! Rossz képernyővédő! Rosszul beállított hűtő progi!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18) Petya25 válasza AMD Power (#14) üzenetére


Petya25
addikt

Értem én, hogy mire gondolsz, én is nem rég cseréltem le egy 450-es Revoltec-re, de nem azért mert nem működött rendesen vagy rettegésben éltem volna. Csupán az erőtartalék miatt.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#19) zso73 válasza macipici (#8) üzenetére


zso73
veterán

Elég szar bioszod van! Semmi állítási lehetőség! :Y:F Most nagyot csalódtam az Asusban! :F
Bővebben: link

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#20) zso73 válasza ati05 (#15) üzenetére


zso73
veterán

Sajna nem! Fos egy biosz! :F

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#21) t_ferenc válasza ati05 (#15) üzenetére


t_ferenc
őstag

bocsesz, ez elkerülte a figyelmetet :DD köszi, hogy szóltál. :R

akkor szerintem cpu ki-be, paszta, hűtő ellenőrzése. esetleg egy cmos reset. ja és egy jól szellőző ház aranyat ér. :C

ja, és bios frissítés!

[Szerkesztve]

if you fall seven times, stand up eight

(#22) Szabesz válasza macipici (#10) üzenetére


Szabesz
őstag

Ilyen lapja van az öcsémnek, mingyárt megnézem hogy hol van.(van az biztos mert én állítottam be neki)

MOD: hmmm... nem lehet, nem tudom hogy mire emlékeztem :B

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#23) zso73 válasza AMD Power (#16) üzenetére


zso73
veterán

A noti és a desktop azért teljesen más! Nekem is 65C° az NF7 alap hőfok lelövése úgy emlékszem. De nekem legalább éehet állítani! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#24) AMD Power válasza zso73 (#23) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben igazad van. De az én gépem mikor már ''hangosnak'' mondható akkor még a te gépedbe még csak a HDD ventije megy!;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25) zso73 válasza AMD Power (#24) üzenetére


zso73
veterán

Egen! :DD
Elég hangos a gépem, mind a kettő! A kicsiben a Quantum vinyó a leghangosabb!
A nagy már elég gáz! A bnőm is mondja,hogy hangos! De neki notija van,P4 elég jó procival!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#26) macipici


macipici
csendes tag

Sziasztok
Köszi az ötleteket. Én is furának tartom, hogy nem lehet állítani. Azt hiszem 1007 bios van benne. Nem tudja valaki az 1008 (a legfrissebb) tartalmaz beállítási lehetőséget? A táp márkája Huntkey (és a másik Mercury). A hozzászólások után, ill. a legkisebb ráfordítást mérlegelve azt hiszem egy jó hűtő kell.

(#27) yossarian


yossarian
aktív tag

tőlem? na ne má..... :Y
és tegezhetsz nyugodtan.

elnézést mindenkitől.

(#28) zso73 válasza yossarian (#27) üzenetére


zso73
veterán

Ez mi?:F:Y
A válasz gombot használhatnád!:C:DD

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#29) yossarian válasza zso73 (#28) üzenetére


yossarian
aktív tag

direkt nem nyomtam válasz gombot, mert ez a hozzászólás a címre ment. de már régen rossz, ha egy poént magyarázni kell.... ;)
nem mondom, hogy csúcspoén, de azért meg lehet érteni.

[Szerkesztve]

(#30) zso73 válasza yossarian (#29) üzenetére


zso73
veterán

:)):DDD:DD:C
:R
Most már értem! Csak nem olvastam el a topic címét mikor visszajöttem! Ugrálok a témák között,és nem minden esetben olvasom el a címet! Egyébként simán leesett vlna!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#31) yossarian válasza zso73 (#30) üzenetére


yossarian
aktív tag

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.