Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lopott laptop vagy sem? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) code1005


code1005
senior tag

Hi!

A gond az, hogy vettem egy laptopot ami még nem is lenne probléma. Viszont a fedelén volt egy ronda fémdarab, leszedtem és az volt alatta, hogy lopott készülék. Ezt a laptopot még a kolegámmal együtt vettük vagy egy éve boltból használtan, most került hozzám. A matrica ami rajta van nagyon ott van, nem igazán lehet lekaparni. De ami érdekelne, hogy ez most be fog riasztani áruházak pénztáránál? Vagy honnan lett véve ez? Mert gondolom a cimkét valami hivatalos szerv tette rá, és utánna ők értékesítették, mint a rendörség ha nem jelentkeznek a lefoglalt cucokért. Ilyenkor most mi van?

Help! :Y

plata o plomo

(#2) Viktor77


Viktor77
titán

Informatívabb címet adtam.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Shalala


Shalala
senior tag

Van rola szamlad? Ha van akkor ne izgasd magad.
Tuti, hogy nem riaszt be sehol, hacsak nem maradt benne vmi magnescsik, bar ezt erosen ketlem.

(#4) code1005 válasza Viktor77 (#2) üzenetére


code1005
senior tag

Thx! :B

plata o plomo

(#5) code1005 válasza Shalala (#3) üzenetére


code1005
senior tag

Persze számla van róla, amikor még egy éve vettük az megvan. De akkor miért volt egy fémdarabbal leragasztva? Az elméletileg árnyékolná.

plata o plomo

(#6) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ha van számlád akkor vidd vissza a boltba és kérd vissza a pénzedet vagy hívod a zsarukat.
Viccből nem írnak rá ilyet.. bármikor lebukhatsz vele, rutinellenőrzés, szervízbe viszed stb..
Szerinted miért volt letakarva? Te megvetted volna ha kapásból látod a felíratot?

mod: ha meg tudatában vagy annak hogy bugázott a cucc és bizonyítani akarod a számláddal akkor orgazdaság miatt plussz egy pont.

[Szerkesztve]

Aláírás

(#7) Grafiqs válasza kapcs-ford (#6) üzenetére


Grafiqs
őstag

Csatlakozom.
Visszavinni, asztalracsapni (márha kell).
Pént meg jól visszavenni.
És örülni, megnyugodni.
Másik laptopot venni.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#8) AMD Power válasza kapcs-ford (#6) üzenetére


AMD Power
titán

kapcs-ford-nak igaza van! Vissza kell vinni a boltba a gépet , és valami értelmes magyarázatott kapni vagy az eladótól vagy a tulajtól. A számlán elméletileg rajta kéne lenni-e annak annak neve aki ezt ki adta neked nem?! Vagy valami ilyesmi azonosítónak!? Gondolom ''véletlenül'' volt letakarva az a felirat....:U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Nagyobb cégek használnak ilyen ''eltávolíthatatlan'' matricákat arra, hogy a céges gépeket megjelöljék, így a ''kedves'' dolgozók nem nagyon tudják ''hazavinni'' a készülékeket (és otthon felejteni + letagadni).

Lehet, hogy amit vettél laptop az egy használt, régebbi modell?
Nem lehetséges, hogy egy nagyobb cég által eladott holmi, amit az adott bolt felvásárolt és továbbértékesít?

Szerintem nem kell ezen nagyon parázni. Nem emlékszem a cég nevére, akik ilyen jelölőrendszerekkel foglalkoznak, talán valakinek beugrik.

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#10) code1005


code1005
senior tag

Igen ez egy régebbi PIII modell, nem mai. A gép egyébként boltból lett véve, mai napig létezik a bolt is és a számla is. Ha tudom akkor nem veszem meg.
Tuti nem céges matrica, mert az van ráírva lopott készülék, meg egy tel szám. Szerintem valami rendörségi megmaradt, vagy lefoglalt cucc lehet. De kideritem, mert zavar egy cseppet, nem is a cimke, hanem a tudat. Én idéig megvettem és megdolgoztam mindenemért, nekem ez újdonság, igaz ezt is kifizettem.

plata o plomo

(#11) code1005


code1005
senior tag

Mert ha ténylegesen lopott lenne akkor ki az aki rátesz egy matricát, hogy lopott? Lehet az volt egyszer és megbukott valahol, ahol az épp eljáró szerv rátett egy ilyet, de mivel nem jelentkeztek érte ill. nem találták a gazdáját, értékesítették. De akkor, hogy lehet ezt leszedni, azt látom, hogy mechanikai sérülés nélkül nem megy.

plata o plomo

(#12) BlackWoOd válasza code1005 (#11) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Figy!

Ezek a jelölő bigyók pont olyanok, mint a garanciacimkék.
Lehúzod őket, és ottmarad a ''Void'' felirat (mondjuk azt könnyű eltüntetni).
Amit leszedtél fémdarabot, azon mi volt? Felirat? Vagy egy leltári szám?
Esetleg egy másik, kevésbé randa és nem ''Lopott'' feliratú matricával elfedheted ezt a ''zavaró körülményt''. :)

(Egyébként a rendőrség vagy bárki más minek ragasztana rá ''LOPOTT'' feliratú matricát? Az elkobzott holmik értékesítésére meg elég szigorú szabályok vannak, de szerintem azokra sem ragasztanak matricát.)

Ezt lesd meg, pont erről szól a hír! Bővebben: link

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#13) micro válasza code1005 (#11) üzenetére


micro
addikt

Kérdezd meg a céget, ahol vetted, hogy ki volt az előző tulaj.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#14) net84


net84
őstag

Ha beviszed valami hivatalos szervízbe, akkor ők elvileg egyből meg tudják mondani, hogy lopott-e az a laptop.
Ha ezt nálad megtalálják (és télleg lopott) vagy beviszed egy szervízbe javíttatni, akkor egyből elveszik, és futhatsz a pénzed után (perelheted az, aki eladta neked).
Csatlakoznék az elöttem szólókhoz, hogy vidd vissza roham léptekbe és követeld az árát vissza.

Read only...

(#15) code1005 válasza BlackWoOd (#12) üzenetére


code1005
senior tag

A fémdarab az egy láthatóan házilag barkácsolt alu lemez volt. Semmi nem szerepelt rajta, csak zavart, hogy ott van és gondoltam leszedem, a helyét meg letakarom valami matricával. Miután lejött akkor került elő ez a lopott készülék cimke, ami két rétegű, a felső réteget nehezen de lekapartam, az alsó már nehezebb eset.


Bazzeg, most nézem csak linkedet, na az enyémen pont ilyen van. Akkor lehet, hogy nem is lopott?

plata o plomo

(#16) micro válasza code1005 (#15) üzenetére


micro
addikt

Van valami fejlemény?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#17) code1005 válasza micro (#16) üzenetére


code1005
senior tag

Semmi, dolgozok reggeltől. De úgy néz ki, hogy a fentebbi linken szereplő dologról van szó az én esetemben is.

plata o plomo

(#18) micro válasza code1005 (#17) üzenetére


micro
addikt

Attól még lehet, hogy lopott!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#19) somodisoma válasza code1005 (#17) üzenetére


somodisoma
senior tag

Szerintem vidd vissza a boltba! ha egyszer mondjuk meg akarsz szabadulni tole, akkor nem fogsz tudni, mert nem nagyon kelendo egy laptop lopott matricaval, meg ha nem is az.

Persze attol hogy mostmar tudod, hogy mi az a matrica, attol meg lehet lopott...

[Szerkesztve]

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#20) sbazsi válasza code1005 (#15) üzenetére


sbazsi
veterán

na én ott nem látok notebookos képet.

sztm is vidd vissza.
kérd vissza az eredeti árat. abbol manapság sokkal jobb gépet lehet venni! :DDD:U:D

(#21) Domike válasza code1005 (#15) üzenetére


Domike
tag

SZVSZ az a cég, akitől vetted nem tudta, mi rejtőzik az alulemez alatt. Ami, tulajdonképpen értéknövelő tényező is lehet, gondolom tulajdonosváltozást is be lehet jegyeztetni az adatbázisba.
Az eredeti tulajdonos, ha hivatalosan adta el a cégnek, megint csak minek ragasztotta volna rá a lemezt?
Másik kérdés, h. miért pont ilyen drasztikus megoldással kellett letakarni, elég lett volna egy snoopys vagy akármilyen matrica, nem?
De az is egy dolog, ha én látom rajta a lemezt, megkérdeztem volna vásárláskor, az miért van rajta, illetve a borítás sérülésének foltjára gondoltam volna, és, mivel a sérülést vélhetőleg komoly erőbehatás okozta, nem erőltettem volna a megvételét. Sok a volna, azért látni kellene hogyan néz(ett) ez ki valójában. A jelenlegi helyzetről azért csinálhatnál képet.

Never say never...

(#22) sbazsi válasza Domike (#21) üzenetére


sbazsi
veterán

hogy kerülhetett a céghez egy ilyen gép?!
vagy leselejtezésből.
vagy vki bevitte eladni.
vagy komolyan, hogy kerülhetett oda úgy, hogy erről nem tudnak?
talán számla nélkül vették meg?
:F

(#23) Domike válasza sbazsi (#22) üzenetére


Domike
tag

Mivel aránylag kevés ;) lopott notebookot adtam el illetve vásároltam az elmúlt évek folyamán, nem sok tapasztalatom van ez ügyben.
Az biztos, hogy sok-sok-sok évvel ezelőtt, amikor szorult helyzetemben eladogattam pár műszaki cuccomat különféle bizományi áruházaknak, soha nem kértek róla papírt, megmondták mennyit adnának, én pedig vagy otthagytam vagy futottam még pár kört.
Nem tudom, manapság kérnek-e vér-, vizelet-, DNS mintát, ha el akarok adni egy notit.
Képzelt szituáció:
Én: Jó napot kivánok, ezt a notebookot szeretném eladni.
Boltos: Nézzük csak, igen... Mi ez a lemez rajta?
Én: Ez egy ilyen... izé... hogymondjam... nekem tetszik így.
Boltos: Értem. xxx.xxx petákot tudunk adni érte.
Én: Rendben.
Boltos: Itt a pénz, viszlát.
Én: Hihi. :))

Persze, lehet, h. teljesen máshogy történt. :U

Never say never...

(#24) code1005


code1005
senior tag

Hozzá kell tennem, hogy a lemez a csiszolt volt, tehát nem elképzelhetetlen, hogy cég logó volt rajta. Csak még nem volt időm bemenni a boltba. De a számla megvan.

[Szerkesztve]

plata o plomo

(#25) atomin13


atomin13
tag

mégis mekkora méretűek ezek az alu lapok?
lehet mondjuk 4cm * 2 cm????

(#26) sbazsi válasza Domike (#23) üzenetére


sbazsi
veterán

én vagyok paranoiás, vagy én csak én nem vennék eredetbiztosítás nélkül semmit?
mondjuk egy számlával is kitörölhetem a hátsómat, mert nagyon jókat lehet csinálni bármilyen géppel nyomtatóval.

(#27) code1005 válasza atomin13 (#25) üzenetére


code1005
senior tag

Aha, kb 2x4-es

plata o plomo

(#28) Nedudgi válasza code1005 (#24) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Magyarul volt ráírva? Mert ha ezt tavaj december óta fogalmazzák itthon akkor ott azóta be kellett vezetni a hírben szereplé lopásgátlót, ellopni, lefedni, eladni stb. Mikor vetted? Visszavontam, megláttam mikori a hír :B

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#29) sbazsi válasza Nedudgi (#28) üzenetére


sbazsi
veterán

hmm, mivel egy p3-as gépről van szó, ezért már ebből is sejteni lehet, hogy régebbi a történet.

(#30) code1005 válasza Nedudgi (#28) üzenetére


code1005
senior tag

kb 1 éve lett véve (használtan) és magyarul van rajta a szöveg meg egy 80-as zöld szám

plata o plomo

(#31) Nedudgi válasza sbazsi (#29) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Okés. csak ha egy cégnél mondjuk vettek 3éve egy P3-as laptopot akkor azt kb a srác meg is vehette mert már nullára futott és leselejtezték...De észrevettem a hibámat hiszen a hír 2001-es

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#32) code1005


code1005
senior tag

Engem is a hír nyugtatott meg. Elvégre miért tennének rá ilyen matricát.

plata o plomo

(#33) sbazsi


sbazsi
veterán

amúgy ez a ketyere miért jó?
ha valaki lopott cuccot árul, ha jól tudom úgyis rendesen a piaci ár alatt teszi, vagyis a vevő is tudja, hgoy valszeg az.
ebben az esetben valószínüsítem, hogy nem erről van szó, de azért érdemes utánajárni...
milyen jó lenne, ha valaki megvehetné egy boltban a tőle eltulajdonított notebookját!



Code1005
egy kérés a notitulajok nevében: (remélem mindenki egyetért)
járj utána a dolognak, és ha valami nem tiszta, csinálj minél nagyobb hírt a témának.
hogy miért? mert bár ha ellopják vki notiját valszeg lesheti, de akkor is nehezebb lesz eladni...:R

(#34) Nedudgi válasza code1005 (#32) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

De ha cégtől ellopta az alkalmazott vagy akárki (teszem azt egy autóval együtt ellopták a szolgálati laptopot) és a boltban nem kérdezték meg, amikor eladta hogy mi az a fémdarab, akkor innentől kezdve télleg lopott a cucc.
Tehát nem biztos hogy selejteztek, és rajtafelejtették a matricát. Amúgy ha tényleg selejtezték és eladták akkor ha felhívod a számot ezt meg fogják neked mondani (gondolom selejtezéskor kiveszik az adatbázisból a selejtezett dolgokat). Viszont ebben az is benne van, hogy ha télleg lopott, és te nem szolgáltatod be, akkor orgazda vagy és büntethető.

[Szerkesztve]

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#35) sbazsi válasza Nedudgi (#34) üzenetére


sbazsi
veterán

ezért kell névtelenül, telefonfülkéből felhívni.
és ha gázos a noti, menni a bolta kiverni a balhét.

(#36) zLegolas


zLegolas
őstag

Passz.. én pl. gondoiltam rá, hogy a telefonomba beírom lézerrel hogy: A készülék száma 123-4567, tulaja: Én Vagyok, ha nem, akkor lopott...
Nem csináltam meg, oszt el is lopták...

Ha egy KFT becsődöl, nem valószínű, hogy ilyesmivel fog vacakolni, hogy milyen címkét tett X éve az egyik laptopjára... valaki hozzájut akár legálisan is, bevágja zaciba vagy a sarki kereskedésbe...

Ha zavar, két dolgot tehetsz:

1. keresgélsz, szaladgálsz, intézkedsz, felhívod a zöld számot egy telefonfülkéből és megkérdezed, kinek a tulajdona, stb.... A bolt valszeg nem tudja megmondani, honnan szerezte be, kitől vette, ha a rendőrséget is beveszik, sokáig futhatsz a pízed után, stb...

2. egy maróssal/gravírossal 1-2mm mélyen kimaratod a címke helyét, és teszel oda egy belepaszoló Sandokán matricát.

3. visszaviszed, visszakéred a pénzed, és keresel másikat.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#37) Nedudgi válasza sbazsi (#35) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Igaz, bár a tényeken mit sem vátoztat :D

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#38) Domike válasza sbazsi (#26) üzenetére


Domike
tag

Nem vagy paranoid, de mit értesz eredetbiztosítás alatt?
Nyilatkozatot az eladó cégtől, melyben 2 tanu előtt megesküdnek, h. tiszta a cuccos? Vagy, azt a számlát amin ők vették Valakitől a gépet, na meg azt a számlát, amin a Valaki vette Másvalakitől és így tovább? Előbbi ugyebár nem jelent semmit, utóbbit meg nem várhatod el, ami hardvert eladok (számlával), a vevőnek semmi köze hozzá, honnan vettem, max. az APEH-nek, vagy a rendőrségnek, ha lopás/orgazdaság gyanúja merül fel.
Ugyanakkor a felvetésed jogos, de a rizikót csak akkor tudod minimalizálni, ha nagy nevű gyártó képviseletétől vásárolsz, akár használtat is, garancialevéllel. (Pl. HP remarketed)

Never say never...

(#39) Domike válasza zLegolas (#36) üzenetére


Domike
tag

A ''visszaviszed, visszakéred a pénzed, és keresel másikat'' azért nem fog működni, mert a cég nem fogja az mondani, h. ''igen, tudtuk, h. lopott volt, de nem számítottunk arra, h. kiderül, bocsánat''.
Hacsak, az ügyletben nem lehet formai szabálytalanságot találni, ami érvénytelenítené a szerződést (vásárlást), addig a bolt is jóhiszemű áldozat, kártérítésre csak bizonytalan kimenetelű, és költséges polgári peres úton van mód.

Never say never...

(#40) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Gondolom azért volt rajta fémlemez mert a kacsás matrica alatt világított volna a ''lopott készülék'' mondjuk a reptéren.
Kíváncsian várjuk a fejleményeket. Még nem vitted vissza? (nyugodt természet lehetsz ha még nem)

Aláírás

(#41) kapcs-ford válasza Domike (#39) üzenetére


kapcs-ford
őstag

a gyakorlatban ez úgy fog működni hogy megegyeznek. A boltra még a fogyasztóvédelmet is ráeresztheti a rendőrökről meg nem is beszélve...

Aláírás

(#42) zLegolas válasza Domike (#39) üzenetére


zLegolas
őstag

Igazad van, így gondolom én is...

Hasonló az eset, mint amikor egy szarvast/őzet csapsz el autóval pl. éjjel... gyakorlatilag ha jóhiszeműen(logikusan) jársz el, csak szívhatsz, de nagyon... A biztosító nem fizet, ha nem hívtad ki az illetékes területi vadásztársaság képviselőjét, ha elhagyod a helyszínt megint csak kötözködnek, meg még n+1 teljesíthetetlen kifogással jönnek, stb... A végén meg kiderül, hogy te követtél el szabálysértést, mert nem jelentetted, nem volt 12 tanu, nem látta az esetet senki, meg gyorsan mentél, vagy mitomén... (a helyi újságban volt erről szó, a pasas elcsapott valamit hajnali 4-kor, betette a csomagtartóba, reggel elvitte a vadásznak. Nem kellett volna: pasas hónapokig kajtatott a pénzéért, talán még ma is ezt teszi, ha meg nem unta...)

Gyakorlatilag ilyenkor a legjobb, amit tehetsz, hogy bevágod a vaddisznót/szarvast a csomagtaróba, oszt' betöltöd kolbásznak, az legalább kárpótol valamennyire... ...)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#43) code1005 válasza kapcs-ford (#40) üzenetére


code1005
senior tag

:)) nyugodt természet vagyok, de most annyi meló van (mikor máskor), hogy semmi időm nincs. Persze azt a telefonos dolgot lehet megjátszom, csak keritenem kell egy normális matricát, most egy gigabyte dual bios van rajta és valahogy még ki is néz vele.

plata o plomo

(#44) code1005


code1005
senior tag

Nem lehet az a helyzet, hogy ez egy legális laptop? Régen megvette egy nagy cég, kérte rá ezt a matricát és mivel nem túl szép rétettek egy fémlemezt amibe belegravírozták a céglogót. Miután eladták, mert nagy cégek el szokták, aki megvette annak nem tetszett a logó és lecsiszolta. Így maradt nekem a csiszolt lemez, amit én tovább vittem azzal, hogy leszedtem.

Az elején említett cikkben mintha azt írták volna, hogy ha eltávolítom a matricát akkor a kijelzőn is megjelenik a lopott készülék stb. felírat.

plata o plomo

(#45) WuDu válasza code1005 (#44) üzenetére


WuDu
tag

Szerintem nem arra értették, hogy magán a TFT jelenik meg a szöveg. Gondolom, a kémiai reakció akkor lép fel, amikor a matrica alatt lévő anyag kölcsönhatásba kerül a levegővel és kicsapódik a boti felületére.

A legjobb szerintem is azlenne, ha fülkéből rácsörögsz a számra sé lekéred az infót. Ha lopott, akkor menny vissza és kérdezd meg, hogy ha esetleg kiderül, hogy lopott, akkor visszakapod-e a pénzed tőlük :) Azt nekik nemkell tudni, hogy te már tudod :D

Amugy az se rossz megoldás, hogy kigraviroztatod belőle, de akkor se tudsz mitkezdeni, a S/N és más adatokkal, ha szervízbe megy, akkor is kiderítik, hogy ez nem a tied.

(#46) Domike válasza code1005 (#44) üzenetére


Domike
tag

Természetesen lehet, h. legális.
Érdekes, h. itt már látatlanban eluralkodott a lincshangulat, miközben a rendelkezésünkre álló infók enyhén szólva is minimálisak. Na igen, tele vagyunk előitéletekkel. :))
Felhív6od azt a céget is akitől vetted, és előad6od a szitut, hátha mondanak rá valami értelmeset.

Never say never...

(#47) micro válasza Domike (#46) üzenetére


micro
addikt

Ha legális, akkor is illett volna az eladónak értesíteni a vevőt a erről a tényről és a jelölésről.
De csúnyán el volt takarva.
Ha nem a bolt takarta le, akkor meg az előző eladó a hibás.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#48) Ganger


Ganger
aktív tag

Roviden tomoren: gyorsan intezkedj,akarmi is az igazsag, menj biztosra!
nehogy te szivd meg az egeszet.


Es miert? mert mar tudsz a dologrol.

Ertsd: Az bkv ellenorok is surubben jonnek a buszon, ha tudod, hogy nincs berleted, s nem akkor, amikor nem is tudod, hogy otthonhagytad...

Torvenyszeruseg

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#49) pschio válasza code1005 (#44) üzenetére


pschio
őstag

na menjel mar a boltba, aztan csapj szet kozottuk! :D

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#50) tsu


tsu
tag

Hali!

1,5 éve én is vettem egy használt laptopot (compaq P3) a tetejére ragasztott 3x5cm-es alulemezzel.
Leszedés után szintén lopott felirat és egy telefonszám.
De szerencsére semmi para, legálisan, németországból behozott, ott egy biztosító által leselejtezett cucc volt.
Úgyhogy szerintem no para. (kb 200 ilyen laptopot hozott be az a cég, ahol vettem)

szerk: Ja, a lemezen eredetileg a biztosító logója volt, de ezt már ők lecsiszolták, mielőtt leselejtezték.

[Szerkesztve]

×××

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Lopott laptop vagy sem? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.