Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) Bulletproof


Bulletproof
csendes tag

Pár hete én is MX5500 tulajdonos vagyok. Összességében meg vagyok vele elégedve. Elsősorban netezésre is irodai szoftverhasználatra használom. Erre a célra szinte tökéletes. A gombok viselkedése, mérete, elhelyezkedése nem teljesen azonos az előző billentyűzetemével, ezért ezt szokni kellett, és az insert gomb hiányát, valamint a méretes delete gombot a mai napig nem szoktam meg, de mindezt ellensúlyozza a könnyű gépelhetőség. Billentyű beragadást nem tapasztaltam, pedig közel 200.000 leütésnél járok. (A kijelzőn többek között ezt is nyomon lehet követni.) A programozható gombok nagyon jók, bár a szoftver lehetne valamivel fejlettebb is, nem kellene manuálisan állítgatni, hogy ne csak a Microsoft szoftverit kezelje alapból. A kijelzőbe épített számológép és hőmérő jó dolog, néha még hasznos is, és HTPC-hez kiváló multimédia lehetőségeket rejt. Igazi desktop billentyűzet. Sajnos ez azt is jelenti, hogy game-re nem a legjobb. Sajnos némi lassúság érzékelhető a vezetékes billentyűzetekhez képest, ami több, mint zavaró. A 4 irányjelző billentyűt biztos nem gammereknek tervezték. Azoknál a játékoknál, ahol fontos a pontos és gyors irányítás, sajnos ez a billentyűzet elvérzik. Az MX Revolutinon egér viszont játékhoz is jó, bár nem kiemelkedő.
Jelenleg azt csinálom, hogy ha játszani szeretnék (géphasználat kevesem, mint 10%-a), akkor visszadugom a régi vezetékes olcsó billentyűzetet.
Reményeim szerint a lassúság (szoftveresen !?) valahogy orvosolható, de még nem jöttem rá hogyan. (32bites XP alatt használom egy nem túl gyors procival, lehet emiatt van néha egy-egy frame kiesés.)
A hardcore FPS gamerek kivételével mindenkinek csak ajánlani tudom.

Rájött valami, hogyan lehet a kijelzőn az órát 24 órás módba átkapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.