Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) .tnm válasza biggamer (#99) üzenetére


.tnm
addikt

rtfm

[FN+insert]

btw. sztem úgy csúnyább (nincs a szélén fehér keret és pl. play ikon összefolyik az LCD környezetével) és sötétben kb ugyanúgy nem látható, világosban meg alap is olvasható

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#102) biggamer válasza .tnm (#101) üzenetére


biggamer
veterán

" rtfm " ez káromkodás ??? :B

Köszi a gyors választ. :R

Hááát mit mondjak, visszatettem a " régit ".

Na, mondom gyorsan kipróbálom a BF 2142-vel, hááát így hírtelen nem egy életbiztosítás.
Annyira +szoktam a másikat, hogy sokkal nehezebb ezzel.

Ezen van egy nagyobb csuklótámasz, ha arra teszem a kezemet nem ott vannak a gombok ahol +szoktam őket.
Meg az egér is szokatlan még

Szokni kell, csak nem éles helyzetben. ;]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#103) .tnm válasza biggamer (#102) üzenetére


.tnm
addikt

utfg :)

(rtfm)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#104) biggamer


biggamer
veterán

[link] [link]

Kép a szépségről ... :))

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#105) Qkac79


Qkac79
tag

Sziasztok!

Én már több, mint egy éve használom ezt a párost és nagyon szeretem. Játékra a billentyű majdnem mindenhol tuti, de az egeret én nem használom erre a célra, ahhoz túlságosan késik. A billentyűzet eddig csak Quake3 és Guitar Hero esetében volt lassú, utóbbiban használhatatlanul. Viszont lenne egy probléma még, amire nem találtam megoldást.

Régebben volt lehetőség a kombó saját receiveréhez más BT eszközöket csatlakoztatni, mint például mobil telefon. ehhez egy másik módban kellett üzemelnie a receivernek, viszont ilyenkor csak az egeret lehetett hozzá újra párosítani, a billentyűzetet innentől kezdve az istennek nem akarta érzékelni. A billentyű egyfolytában csak connecting... felirattal pittyeg. Nem foglalkoztam vele, használtam egy második BT vevőt erre a célra.

Viszont ma épp lemerültek a billentyűzetemben a tölthető akkuk és ki is kapcsolt. Beleraktam egy másik kupacot és a jelenség ugyanaz. Képtelen a billentyűzetet érzékelni. Mi a frász lehet a baja? Volt már valakinek ilyen?

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#106) Picco válasza Qkac79 (#105) üzenetére


Picco
addikt

nekem volt, en ujratettem a driver-t, utana pinkodot is kert a csatlakoztatashoz :DDD

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#107) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy az mx5500 és az mx5500 revolution
két külön termék, vagy csak nem mindenhol írják ki a revolution-t a névhez?
Ha két különböző termék, akkor mi a különbség?
Ja, és mennyire halk v. hangos, kopogós a billenyűzet?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#108) .tnm válasza Isti2 (#107) üzenetére


.tnm
addikt

uaz a kettő, elég halk, viszont minden betűleütés után addig kopog, amíg be nem engeded :D

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#109) Isti2 válasza .tnm (#108) üzenetére


Isti2
aktív tag

köszi, akkor nyitva hagyom az ajtót, hogy kopogás nélkül be tudjon jönni :DD
azért fontos, hogy halk legyen, mert 1 szobában lakunk és nem jó a bill. kopogására ébredni. :W

(#110) Korcsii válasza Isti2 (#109) üzenetére


Korcsii
őstag

maga a billentyű lenyomása nem hangos, de azért én tudok vele zajt kelteni (talán az a része hangos, amikor hozzáérek a billentyűhöz)... igaz az enyémben már van több mint 3 milla leütés... de szerintem új korában se volt sokkal halkabb... billentyűzet hangja van, na... esetleg valami multi-nál érdemes kipróbálni, kb egy éve láttam kirakva, biztos most is van...

[ Szerkesztve ]

(#111) mindfreak


mindfreak
őstag

Aki mostanában szeretne ilyen kombót venni, az privizzen, nem bánja meg! ;)

(#113) sestertius


sestertius
őstag

Üdv!

Ha él még a topik, egy kis segítség kellene ezzel az mx5500-el kapcsolatban...
Pl.: hol kell beállítani a kedvencek lehetőségeit? /A,B,C,D - azaz F9,10,11 és 12/
Kijelzőn óra formátum állítás? Csak ha pl. német nyelven telepítek, egyébként nem lehet?

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#114) .tnm válasza sestertius (#113) üzenetére


.tnm
addikt

24 órás óra: #54

smart keys-hez meg olvasd el a használatit

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#115) sestertius válasza .tnm (#114) üzenetére


sestertius
őstag

Tisztelet!

Az írásod volt az első, amit átolvastam - a google biztosan előnyben részesíti! :D
Ennek ellenére nem boldogultam.. neki esek újra, aztán hátha. A lényeg, hogy egyáltalán nem találtam azt a fájlt, amit írtál... :( tehát már az elején megfőtt a történet...

A használatit elolvasva szintén nem jutok előrébb a beállításokkal, mert az alapvető probléma, hogy a set point nem dobja fel azokat a lehetőségeket...

Akkor ennek is neki esek ismét, hátha... ha nem megy, újra jövök.. ez van!

Azért köszönet a gyors válaszért! :R

Szia!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#116) .tnm válasza sestertius (#115) üzenetére


.tnm
addikt

igen, 6.0-ás setpoint-tól áttették az mx5500.xml-t
frissítettem a leírás. ha fenn van a setpoint, akkor meg kell, hogy találd mostmár.
ugyancsak ha fenn van már setpoint, akkor a következő módon mented el a smart key-eket:
- megnyitod az alkalmazást (pl. számológép), vagy mappá, amit a gombra akarsz menteni
- ügyelsz arra, hogy a mappán/alkalmazáson legyen a fókusz [azaz az legyen az aktív ablak]
- lenyomod az FN+ mentendő gombot (mondjuk F11) és lenyomva tartod, amíg meg nem jelentik a "please wait" felirat

az lcd-n lapozgatásnál meg is tudod nézni, hogy mik vannak elmentve az egyes gombokhoz
de sztem ez az utóbbi a csomagolásban lévő egy lapos használati utasításban is benne van.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#117) sestertius válasza .tnm (#116) üzenetére


sestertius
őstag

A lapozgatásnál megtaláltam, mely dolgok vannak elmentve jelenleg a billentyűzetekhez, csak azt nem tudtam, hogyan tudok ezen változtatni. A set point-ban próbáltam, eredménytelenül...

Estére otthon leszek, gyorsan kipróbálom, össze jön-e így... de biztosan ez lesz a helyes megoldás, hiszen itt senki sem panaszkodik erre a szerszámra, akkor gondolom nálam is be fog válni! :D

A 6.15-ös van fent, remélem megtalálom, amit kell...

Köszönet! :R

Szia! :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#118) sestertius válasza .tnm (#116) üzenetére


sestertius
őstag

Majdnem teljes siker... :D
Felment rendesen a set point, látja, amit kell.. A smart key alkalmazások is rendben vannak... az óra átállítása egyelőre, ami még mindig nem jött össze, de lehet, így is marad.
Egy kérdés:
Írja a használati, hogy az "inbox" alatt kiírja az olvasatlan levelek számát... Ezt hogyan kell beállítani?

Köszönet! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#119) .tnm válasza sestertius (#118) üzenetére


.tnm
addikt

óra
megnyitod szerkesztésre a
C:\ProgramData\LogiShrd\SetPointP\Devices\Display\400000A\MX5500.xml-t és ezt:

<String ALIAS="ADHIL_PRIMARYLANG_ID">1</String>
<!-- If a leading 0 should be shown in the time (e.g. "09:50"), set to 1. If not, set to 0. -->
<String ALIAS="ADHIL_LEAD_0_TIME">0</String>
<!-- If AM/PM time format, set to 1. If 24 hour time format, set to 0.-->
<String ALIAS="ADHIL_TIME_FORMAT">1</String>

átírod erre:

<String ALIAS="ADHIL_PRIMARYLANG_ID">2</String>
<!-- If a leading 0 should be shown in the time (e.g. "09:50"), set to 1. If not, set to 0. -->
<String ALIAS="ADHIL_LEAD_0_TIME">0</String>
<!-- If AM/PM time format, set to 1. If 24 hour time format, set to 0.-->
<String ALIAS="ADHIL_TIME_FORMAT">0</String>

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#120) .tnm válasza sestertius (#118) üzenetére


.tnm
addikt

inbox meg akkor működik, ha van fenn levelező kliens (outlook, thuderbird, talán windows mail is) ilyenkor a default fiók adatait mutatja. ha fut a levelező kliens, meg setpoint is akkor működik az inbox visszajelzés, nem kell állítani semmit.

de én ezt nem használom, mert gmail-re nem lehet közvetlenül kötni, tényleg nem tud semmit csak jelzi, hogy van (és hány) új olvasatlan levél.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#121) sestertius válasza .tnm (#120) üzenetére


sestertius
őstag

Erre gondoltam, mert mikor próbálkoztam vele, nekem is feladta az előkészítőt, és nekem is a gmail lenne a fontos, más nem..

Köszönöm! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#122) sestertius válasza .tnm (#120) üzenetére


sestertius
őstag

Még valami: az egér alján az on/off csak arra az esetre kell, ha töltöm? /olyankor gondolom lekapcsolom.../ :F

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#123) .tnm válasza sestertius (#122) üzenetére


.tnm
addikt

sose kell. (telefont se kapcsolod ki töltés közben gondolom)

arra van ott, hogy spórolj, ha akarsz. (ami akár mérhető is lehet, ha ügyelsz arra pl., hogy az adapter is csak töltéskor legyen áram alatt)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#124) sestertius válasza .tnm (#123) üzenetére


sestertius
őstag

Ez így van. Csak akkor van áram alatt, ha töltés megy...
Köszönöm a választ! :R

Szia!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#125) Korcsii válasza sestertius (#122) üzenetére


Korcsii
őstag

nálam töltésnél mindig off... de ez főként azért van, mert éjjel lefekszek, felrakom a töltőre, de áramtalanítom az egész (jó nagy) hosszabbítót... reggel felkelek, benyomom a hosszabbítót, hogy legyen zene (rádió 5.1-en)... amíg elkészülök, addig tölt, aztán megint áramtalanítom, és amikor hazaérek megint végig az egérpadon van lefekvésig... így hülyeség lenne nem kikapcsolni...

a dokkoló viszont akkor is áram alatt van, ha épp használom az egeret... nm tudom, hogy mennyit fogyaszthat... szerintem nem sokat, de ha valakinek akad fogyasztásmérő a közelében... nekem kifejezetten nagyon nincs kéznél...

[ Szerkesztve ]

(#126) sestertius válasza Korcsii (#125) üzenetére


sestertius
őstag

Nálam van ilyen "időzíthető kapcsoló", aztán a töltőim ott sorakoznak - most már ez is. Szerencsére kéznél van, így egy gomb nyomás, és áram alatt van. :)

A kijelzőn mutatja a média lejátszó által éppen játszott dolgot... Na most én át állítottam a Windows Media Centert winampra, mégis csak a windows media player által lejátszott műsorszámnál írja ki az aktuális dolgokat, nekem pedig a winamp kellene, azaz nem csináltam semmit... - ezt hogy kell beállítani? :F

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#127) .tnm válasza sestertius (#126) üzenetére


.tnm
addikt

nálam megy (és nem én állítottam be). winamp 5.56, setpoint 6.15.6, win7 x64
[jah és a winamp még telepítve sincs, portable módban használom]

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#128) sestertius válasza .tnm (#127) üzenetére


sestertius
őstag

Hm..
A billentyűzet oldalt vezérli a media playert és winampot egyaránt, de a kijelzőn a winamp nem jelenik meg...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#129) Korcsii válasza sestertius (#128) üzenetére


Korcsii
őstag

egyszerre csak az egyik fut?

nekem is alapból kiírja mindkettőnél...

(#130) sestertius válasza Korcsii (#129) üzenetére


sestertius
őstag

Siker! :R
Újra feltelepítettem, és most már kijelzi úgy, ahogy kell...
Hurrá... remélem több érthetetlen meglepetésben nem lesz részem - mert egyébként kezdek megelégedni a műszerrel... :K

Köszönet!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#131) gabesz1114


gabesz1114
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni. A következő lenne a problémám:
van egy Logitech MX 5500 Revolution bill+egér kombóm ami eddig tökéletesen működött. Beszereltem a gépbe egy Linksys WMP600N wi-fi-s kártyát és azóta az egér akadozik szaggat, ha letiltom a wi-fi kártyát akkor megint tökéletesen működik. Már újra lett telepítve minden, ja WIN7 van a gépen.

(#132) .tnm válasza gabesz1114 (#131) üzenetére


.tnm
addikt

próbáld meg az egér vevőegységét minél közelebb az egérhez/billentyűzethez és minél távolabb a wifi kártya antennájától elhelyezni.

[ugye az mx5500 bluetooth-os, az meg gyakorlatilag ugyanaz a frekvenciatartomány (ráadásul ugyanazon csatornákkal), mint a wifi. egyszerűen zavarják egymást. lehet próbálkozni esetleg avval is, hogy más sugárzási csatornát adsz meg a wifi kártyának -hogy ezt hol lehet megadni, az kártya függő, az se biztos, hogy mindig lehet, vagy vadul nyomkodod az egéren/billentyűn/ vevőegységen a piros gombot, hátha választ egy tisztább csatornát]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#133) gabesz1114 válasza .tnm (#132) üzenetére


gabesz1114
csendes tag

Köszi
Erre gondoltam én is. Esetleg meg lehet nézni és ha igen akkor hol, hogy milyen tartományban és milyen csatornán kommunikál az egér? Mert akkor tudnám azt hogy hova kell állítani a wifi kártyát.

(#134) Korcsii válasza gabesz1114 (#133) üzenetére


Korcsii
őstag

passz, de nálunk 11-es wifi csatornán sugárzott a router (közvetlen a gép mellől), és nem zavarta... az egér meg a bill +1 méterre volt...

(#135) funkorama


funkorama
csendes tag

Sziasztok!
Tavaly vettem egy Logitech MX 5500 Revolution billentyűzet-egér kombót és kezd meghülyülni a billentyűzetem. Ugye bluetoothal kommunikál mindkét periféria, de a billenytűzetnél teljesen random időközönként elmegy a jel "no connection" pár másodpercekre. Eléggé zavaró gépelésnél, vagy játéknál...Találkoztatok már hasonlóval?
http://forums.logitech.com/t5/Keyboards-and-Keyboard-Mice/MX-5500-quot-No-Connection-quot/td-p/296786

(#136) .tnm válasza funkorama (#135) üzenetére


.tnm
addikt

a bt hub engedélyezve van setpoint-ban? ha igen, akkor kapcsold ki, valószínűleg megjavul. sajnos logitech nagyon szép és 1-2 kivételtől eltekintve nagyon jól elkészített eszközöket gyárt, de a szoftverei siralmasak. a bill+egér vevőegységét jobb, ha csak a bill és az egér használja.

ha nem ez a probléma

setpointban nézted a bill(!) elemtöltöttségét? (esetleg ha még jónak is jelzi őket próbáld ki másik elemekkel)

ha nem az elemek a ludasak, akkor meg nyomj egy connect-et a vevőn meg a bill alján is. ha utána is fennáll a probléma és van router vagy másik bt eszköz a közelben, akkor próbáld távolabb helyezni (a bt vevőegységet meg usb hosszabbítóval közelebb, de legalábbis közvetlen légvonalba rakni -azaz ne legyen köztük semmi, főleg ne a számítógép nagy fém háza)

ha van router a szobában, érdemes 11+ csatornára állítani (ha más nem szór azokban a csatornákban), a bill valahol a 6-7 környékén kommunikál, azt hiszem

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#137) funkorama válasza .tnm (#136) üzenetére


funkorama
csendes tag

Kicsit láma vagyok:) bt hub egyenlő bluetooth hub-al?
Az elemek ugyanolyanok mint a gyáriak. Az első garnitúránál még sosem volt ez a probléma.
Ma megpróbálom másik elemmel is, de más bluetooth eszközt nem használok.
Amúgy kipróbáltam idebent az irodában is és a jelenség itt is tapasztalható.

(#138) .tnm válasza funkorama (#137) üzenetére


.tnm
addikt

igen egyenlő
ha frissen raktad fel a setpoit-ot (az irodában), akkor nincs -elvileg- alapból bekapcsolva (tools fül, Bt ikonos lap, bt assistant)

legfrissebb setpointot használod?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#139) funkorama válasza .tnm (#138) üzenetére


funkorama
csendes tag

Itt az irodában a legújabbal próbáltam ki direkt, de otthon 4. valahányasom van.
Az elemcsere lesz a következő, bár nem látok benne rációt, mert ugyanolyan mint a gyárilag mellékelt. Meg abba sem sokat, h a gépem házában "árnyékolva" lenne, de azt is azért megnézem egy usb-s hosszabbítóval.

(#140) funkorama válasza funkorama (#139) üzenetére


funkorama
csendes tag

Megoldódott a probléma. Számomra kicsit hihetetlen, hogy másik elemmel tökéletes, a gyárival meg nem jó:)

(#141) sigi77


sigi77
csendes tag

Ha valakinek lenne eladó egere a csomagbol irjon rám privátot!
(csak egér, BT-s!)

(#142) headhunter


headhunter
addikt

Sziasztok!

Most vásároltam egy ilyen szettet, telepítettem a legújabb Setpoint szoftvert (6.52.74), sikerült az óraátállítás (24) és a °C, de sok minden nem világos a beállításoknál.

pl.: Egér bal gombjával nem tudok elindítani semmit (gyors dupla kattintással a
az átnevezési lehetőség jön elő.) :F

Setpoint beállításokról hol lehet bővebben olvasni?

(#143) .tnm válasza headhunter (#142) üzenetére


.tnm
addikt

újat vettél, vagy használtat. logitech-es tipushiba, hogy az egérgombok tönkremennek és nem vesznek be kattintásokat, stb.
ha új, akkor nem ez lesz a probléma. gondolom a "gépet újraindítani és megnézni megjavul-e" körön már túl vagy.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#144) headhunter válasza .tnm (#143) üzenetére


headhunter
addikt

Használt, de szinte új.

Újabb fejlemény:

Távoli asztal elérésnél minden ok, totalcommanderben dupla kattintásra belép a könyvtárba, saját gépen nem csinál semmit.

Középső gombot (görgőt) szeretném firefoxban "új lap megnyitása háttérben" funkcióra belőni, mire kell ilyenkor definiálni?

(#145) .tnm válasza headhunter (#144) üzenetére


.tnm
addikt

szedd le és rakd fel akkor újra a drivert.

a "szinte új"-t elhiszem, de sajnos ez kívülről nem látszana. paint-be tudsz folyamatosan lenyomott bal gombbal folyamatos körkörös csíkokat rajzolgatni?

középső gombra (sőt visszára és előrére is érdemes) a generic button-t választani. de csak akkor fog működni, ha a smartshift-es lapon nem a középső gombra van állítva a váltás (ez egyébként egy szoftveres hülyesége a setpoint-nak régi verzióknál meg lehet adni másik gombot is váltásnak)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#146) headhunter válasza .tnm (#145) üzenetére


headhunter
addikt

Melyik setpointot (verziót) érdemes telepíteni 32 bites XP-re?

Körkörös rajzolásnál erre gondoltál?

[link]

(#147) .tnm válasza headhunter (#146) üzenetére


.tnm
addikt

hát nem tudom, nagyon rég nem használtam xp-t 4.32-ben (ha jól emlékszem) még volt lehetőség arra, hogy xml szerkesztéssel átrakja a görgő sebességváltóját másik gombra az ember, aztán a 6.xx-es setpointokban már nem lehetett ezt. egyébként alapelvként itt is az kéne, hogy igaz legyen, hogy a legfrissebbet érdemes, ami felmegy 32bit-es xp-re.

rajzolásnál igen, erre gondoltam. ha ezt normálisan folyamatos mozgással rajzoltad és nincsenek benne meg-megszakadások, akkor nem a kapcsoló a rossz.

egeret ki-bekapcsolni feltételezem próbáltad, esetleg azt próbálgasd még, hogy újra párosítod az egeret a vevőjével, illetve kihúzod, visszadugod a vevőt, esetleg másik aljzatba dugod a vevőt

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#148) nyunyu válasza headhunter (#146) üzenetére


nyunyu
félisten

4.80?

Az volt az utolso normalis, uberOptions-szal tuningolhato SetPoint.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#149) .tnm válasza nyunyu (#148) üzenetére


.tnm
addikt

áh, arra még emlékeztem, hogy 4-essel kezdődik, de úgy rémlett 30 körül kellett 6-osra váltanom.
most hogy belegondolok, talán pont valami ilyesmi hiba miatt

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#150) headhunter válasza nyunyu (#148) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Regisztrációnál melyik hardver nevet (típust) kellene kiválasztani? (Nem találom az MX5500-at...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.