Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Már az első hírek megjelenésétől kezdve szemezek ezzel a termékkel. Gondoltam, most nyitok neki egy saját topikot. :)

Gyári honlap: [link]

Mindigis szerettem a Logitech kombókat, volt nekem LX 700, rövid ideig MX 3000 Laser, és most jelenleg MX 3200 Laser-t használok. Szeretnék váltani erre az újra, de eddig nem vettem, mert nem volt magyar kiosztással, de mostmár megjelent a magyar változat is. Ára jelenleg 32-35 ezer között van. Sajna általános dolog volt idáig a combókkal, hogy mindig butított egereket kaptak. Ehhez végre a legfullosabb egeret adják (persze adott márkán belül), úgyhogy már ez sem visszatartó indok, és ráadásul Bluetooth-os is lett az egész. Nem tudom ez tényleg jobb-e mint a "sima" rádiófrekvenciás vevő. :F

Azt tudom, hogy az MX 5000-rel volt több gond is, remélem ezeket tudták orvosolni. Az egérről általában jókat írnak, de hardcore játékra inkább vezetékes a legmegfelelőbb.

Ha már vannak tulajok, akkor légyenek szívesek osszák meg a tapasztalatokat !
Jöhetnek saját tapasztalatok, írások, review-k, stb..........

Én hamarosan veszek egyet, csak várok valami megbízható tesztet.......

[ Szerkesztve ]

(#2) Korcsii válasza ImI87 (#1) üzenetére


Korcsii
őstag

(a PH!-s hír topikja)

én is egy ilyennel szemezek... jó lenne valami véleményt látni már róla...

meg lenne pár kérdésem is: pl sötétben a kijelző valóban így látható, mint a logitech csill-vill oldalán, vagy csak egy egyszerűbb kijelző?

sajna még a google sem talál rendesen fotózott képeket a valódi billről... de még rendes tesztet se... PH-s teszt nem várható? :F

ImI87: egyébként annyival biztosan jobb, hogy nem kell külön bluetooth adóvevőt venni a mobilhoz, ha véletlen szükség lenne rá :)

(#3) ImI87 válasza Korcsii (#2) üzenetére


ImI87
őstag

ez igaz! :) mondjuk már vettem, de mind1.........

nekem egy a bajom ezzel a cuccal:
olvastam több tesztet is, mindenhol írják, hogy szép és jó, de játékra sehol sem ajánlják. persze nem vagyok hardcore gamer, és a mostani MX 3200-zal is teljesen jókat szoktam játszani, szóval nem tudom most mi az igazság........ :F

(#4) Korcsii válasza ImI87 (#3) üzenetére


Korcsii
őstag

ha valami lövöldözős multiplayert játszol, ahol minden egyes ezredmásodperc számít (pl kis ping emelkedés, és máris fele annyi esélyed van), akkor biztos van egy kis hátránya, de még nem volt vezetéknélküli billentyűzetem meg egerem, úgyhogy sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom/szeretném...

elvileg egy hét múlva lesz teljes gépcsere itt, úgyhogy akkor majd azthiszem megejtem első logout írásomat ;)

(#5) ImI87 válasza Korcsii (#4) üzenetére


ImI87
őstag

úgyérted, hogy ilyen kombót veszel?
mert akkor frankó, kiváncsi leszek az írásodra. :))

(#6) Korcsii válasza ImI87 (#5) üzenetére


Korcsii
őstag

azthiszem ilyen lesz ;)

(#7) TazLeacher válasza ImI87 (#3) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha te a 3200-essel jókat játszottál, akkor azon kívül nem lehet olyan dolog, amivel ne tudnál játszani. :DDD

Azért tudom, mert nekem is van/volt MX3200-esem. Megvettem egy valag pénzért, lecserélve az otthoni Ex110-et, és.... :O

Nagyon-nagyon nem vagyok hardcore gamer, de az az egér még a logitech mániámat is elnyomta, hiszen az egy kalap szar. Nehéz, béna, lomha. Visszasírtam a 8K-s EX kombót...a billentyű viszont kiváló, annak 5*! :C

Szóval, billentyű maradt, vettem jó kis egeret, azóta imádom.

Kollégám gondolkozik egy MX5500-on, pont tegnap nézegettük az árát, kíváncsi vagyok a tapasztalataidra.

Szóval, ha neked az a kalap fos egér megfelelt, akkor szerintem (bár mág sose használtam) az MXRevolution maga lesz a mennyország.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8) ImI87 válasza TazLeacher (#7) üzenetére


ImI87
őstag

Áááá, értem........ :U

És ha marad a bill, akkor milyen egeret érdemes venni hozzá?
Maradnék a márkán belül, és az is fontos, hogy a különböző vevők miatt is működjenek egyszerre......... Ez megoldható lenne?

(#9) Korcsii


Korcsii
őstag

közeledik a nagy nap :)
valami ötlet, hogy a vezetékes/vezeték nélküli sebességkülönbséget hogyan lehetne számszerűsíteni, azaz valahogy megmérni? :F

[ Szerkesztve ]

(#10) g-spot válasza ImI87 (#8) üzenetére


g-spot
csendes tag

Szerintem is MX Revolution, én most akarom az otthoni MX700-at lecserélni erre, a m.helyemen használtam egy revolutiont, igaz a laptophoz valót, de az is vert mindent. Szerintem a legjobb egér.

g-spot

(#11) #72042496


#72042496
törölt tag

A bluetooth technológia miatt komoly gondjaim voltak a diNovo Laserrel, nézzetek csak be a topicjába. A hozzá adott driver csapnivaló, mindennel összeakadt, félóránként belassult az egér mozgása, a billentyűzet gombnyomásaira sem reagált. Ezen kívül gyakran kellett újrapárosítani az eszközöket, mert véletlenszerűen ledobálta őket. Ráadásul ha pl. egy headsetet is párosítottál vele (külön kaland), akkor az egér mozgása a használhatatlanságig lassult - nem volt elég a sávszélesség.
Beépített Windows driverrel csak annyit gondja volt, hogy néha úgy érzte, hogy nem engedem fel a gombot a billenytűzeten, csak az elemkivétel segített. illetve a fentieket ritkábban produkálta.

Az MX5500 is ugyanezt a technikát használja. Aki szívatni akarja magát, nyugodtan vegye meg az MX5500-at, elvégre ismerek olyan embert, aki bluetooth alapú Logitech eszközt használ, s meg van vele elégedve.
Ja, igen. Vista driver még mindig nincs hozzá. 90%, hogy nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12) g-spot válasza #72042496 (#11) üzenetére


g-spot
csendes tag

Én azt terveztem, hogy egy Logitech Wave-et veszek egy Revolution egérrel. Szerinted van esély rá, hogy ezek ketten összeakadnak?

g-spot

(#13) #72042496 válasza g-spot (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindegyiknek külön vevőegysége van, amellyel előre összepárosították, így - bár minden előfordulhat - én kizártnak tartom, hogy összeakadjanak.

(#14) g-spot válasza #72042496 (#13) üzenetére


g-spot
csendes tag

Értem. :R Hamarosan kiderül, hogy muzsikálnak együtt. :K

g-spot

(#15) Korcsii


Korcsii
őstag

megvan, szerintem iszonyat jó :))

Vista 64bit alatt szó nélkül felment a CD-ről...

még tesztelgetem, aztán kb egy hét múlva lehet hogy logout cikk is lesz belőle, de még nem biztos... majd meglátom mennyire lesz kedvem/időm rá....

(#16) Korcsii


Korcsii
őstag

első játékos élmények:

GTA SA:
nem vettem észre különbséget (azaz mégis: három billentyűs is simán lehet egyszerre használni)

COD2:
talán egy picit nehezedik a helyzet, de a headshot-ok mentek....

(közben a képernyő felbontása, és az fps is kétszeresére nőtt, így persze kicsit nehezebb eldönteni, mi is a valódi helyzet)

nyugisabb játékokra tehát teljesen mind1, ahol minden ezredmásodperc számít, ott viszont van egy kis hátránya....

(#17) Korcsii válasza Korcsii (#16) üzenetére


Korcsii
őstag

2 óra COD2-zés után visszavonom előző kijelentésemet :D
ha jól van beállítva az egér, akkor ugyan olyan, mint ha vezetékessel nyomnám...

ui: jól elbeszélgetek magammal, mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Cryman


Cryman
csendes tag

Énnekem van egy MX Revolution egerem! Rendkívül kényelmes, Gamelni faszán lehet vele, meg minden, de 1 baja van amit ha Crysis-ezel, vagy egyeb játékot játszol akkor előfog jönni! Mégpedig az, hogy a középső görgö lekattintására nem lehet parancsot beállítani(pl gránát ledobás a Crysis esetében pedig a nanoruha menujét csak a billentyűzettel tudod előhozni, ami szerintwem nagy hátrány) Ugyanis mikor lenyomod a görgőt akkor Gyors lapozo vagy valami ilyesmi üzemmódba vált és... nah mind1 de majd ha vesz valaki meglátja!!!

Ettől függetlenül, kényelmes, jóllehet vele gamelni és miegyéb szval nyugodtan vegyetek!!! Megvok vele elégedve!

(#19) nyunyu válasza Cryman (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Be kene normalisan konfiguralni a SetPointot...

Ja, meg a 4.40-es verziot hasznalni, nem az ujabbat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) Cryman válasza nyunyu (#19) üzenetére


Cryman
csendes tag

ennekem csak az ujjab van.... ! Es ha elmagyarázod, hogy a SetaPointot hogy lehet olyanra megcsinálni megköszönném.... Mer miután rámek arra h Select a funkction elveszek :DD

[ Szerkesztve ]

(#21) nyunyu válasza Cryman (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

4.60-as bugzik ezerrel, en visszaraktam helyette a 4.40-et.

Aztan rauszitottam az UberOptions-ot, igy az amugy hasznalhatatlan oldalso "gorgot" tudom 3 gombnak konfiguralni, illetve a kereso is programozhato "picit" tobbfelekeppen, mint ahogy a gyari SetPoint engedne.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) Korcsii


Korcsii
őstag

logout cikk legkorábban szeptemberben.. addig sajna nem érek rá - iskolás létemre :)

(#23) #72042496 válasza Korcsii (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Milyen operációs rendszert használasz? Mert ha Vistát, akkor leírhatnád - amennyiben van lehetőséged kipróbálni -, mit szól ahhoz, ha headsetet, vagy mobiltelefont is akarsz párosítani hozzá.
Beragadó billentyűket nem érzékel a software? Ill. nem dobja le időközönként a billentyűzetet, vagy egeret? Mennyit bír egy töltéssel / egy garnitúra elemmel?

[ Szerkesztve ]

(#24) Korcsii válasza #72042496 (#23) üzenetére


Korcsii
őstag

Windows Vista Ultimate 64 bit - ahogy az adatlapomon is szerepel...
most sajna nem vagyok otthon, úgyhogy nem tudom kipróbálni, de egyébként hogy gondoltad? hogy logitech eszközöket párosítani (saját csatlakozókkal), vagypedig ennek a bluetooth-ján keresztül kapcsolódni a telefonra?

hát a beragadó billentyűk... az jó kérdés... még nem találkoztam vele, de az az igazság, hogy már elég régóta... lehet beleépült a billentyűzethasználati kultúrámba hogy ezt mellőzzem :) de otthon majd kipróbálom mi szól ha "véletlen" rákönyökölök valamelyik "cicás" billentyűre...
(egyébként a különleges billentyűkről, és a csipogásról jut eszembe, hogy a capslock-ot be lehet álltani, hogy lenyomáskor pittyenjen egyet, így azokat se éri meglepetés, akik egy hosszú üzenet megírás közben csak a billentyűzetre néznek... ez a programban kapcsolható ki-be)

eddig még nem volt olyan, hogy nem működött volna az egér vagy a billentyűzet, pedig a vevő egysége kicsit le van árnyékolva (közvetlenül egyik sem lát rá anélkül, hogy az asztallapon, és valamilyen fémtárgyon - videólejátszó/gépház - át ne küzdje magát)...
ha sokáig nem használom az egeret, akkor kell egy fél másodperc, még kapcsol az egér/progi, hogy mozogni kéne... ugyan ez van bootoláskor is, de simán be tudok vele lépni a biosba (expressgate grafikus felületén keresztül, amire csak pár másodperc van)... illetve még amikor egy pillanatra nagyon le van terhelve a gép (pl több progit indítok el egyszerre, miközben már jópár fut a háttérben), akkor elakadhat pár pillanatra az egér...

a szoftwer szerint a billentyűzet a 4 - gyárilag mellékelt duracell - ceruzaelemmel 180 napig húzza, bár miután újratelepítem a szoftvert, ez mindig újra indul 180-ról, de lehet csak azért, mert szerintem nem 180 egységben kommunikálja ezeket az adatokat a bill (ha egyáltalán küld ilyen adatokat - bár biztos, mert különben honnan tudná a szoftver, hogy mikor raktak bele új elemeket), hanem mondjuk 10%-okban (az egérhez hasonlóan), és a közte lévő 18 nap alatt meg csak becsüli... nemtudom...
az egér 70%-osan volt feltöltve gyárilag, a program szerint 15 napot bír, ha teljesen fel van töltve, de ezt a 100%-ot stabilan tartotta, még úgy is, hogy szinte csak kaja, fürdés, stb közben töltöttem (különben ha nincs bekapcsova a gép, áramtalanítva van az elosztó, meg a szünetmntes), mindezt teljesen vegyes használat mellett (netezés, kis webprogramozás, sok játék :[B][/B])... szóval ha felállsz a gép mellöl, akkor töltőre el, és ennyi...
az egeret ki lehet kapcsolni (bár mintha magától készenléti állapotba menne bekapcsolva is), a billentyűzetet nem...

ui: a "hülyeazértnmvagyokban" tegnap Budaőrsön majdnem kétszeres áron láttam (mint amennyiért Baján a kedvenc helyi számtechboltomban kedvezményes áron kaptam), úgyhogy érdemes körülnézni...

ui: húdehosszúlett :B

(#25) #72042496 válasza Korcsii (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgy értettem, hogy a szettehez adott BT adó-vevővel tudod-e párosítani a telefont, headsetet. Jó lenne, ha meg tudnád nézni, érdekelne a végeredmény. Külön jó, hogy Vistát használsz, nekem is ugyanez a rendszerem. :)

Beragadó billentyűket úgy értettem, hogy mondjuk gépelsz egy szöveget, de hirtelen elkezdi írni az egyik betűt, s egy-két sor után jobb esetben abbahagyja. A diNovoval sokszor volt ilyen gondom, itt is megemlítettem, de a topicjában részletesebben nyomon követhető.
Sokaknál szintúgy gyakran előjöttek ezek a hibák, másoknál abszolút tünetmentesen működött.

Ezért hát még mindig szkeptikus vagyok - a diNovoval hetente egyszer hosszasan el kellett szórakozni valami hülyesége miatt, a rádiós szettekhez viszont fél év alatt sem kellett nyúlni. A tapasztalatok viszont még mindig érdekelnek Logitech újdonságaival kapcsolatban. :)

(#26) Korcsii válasza #72042496 (#25) üzenetére


Korcsii
őstag

aham... hát más bluetooth-os eszközöm sajna nincs, max apámnál bent a munkahelyén van egy Logitech Cordless Internet Handset, de hogy azt hogyan lehetne hazajuttatni, hogy mindenkinek jó legyen, és mindenki ráérjen... szóval nem nagyon valószínű, hogy még ebben hónapban ki lehetne próbálni...

hát íííííííííííííííííííííííííííííígy nem ragad be a billentyűzetem :)
azt hittem, hogy arra a windowsos nyavalyára gondoltál, amely oly sok bosszúságot okozott régebben játékok közben....

hát rábeszélni nem akarlak, mivel ha mégis problémád lenne vele...
lehet hogy én is csak egy "tünetmentes" példányt fogtam ki...

[ Szerkesztve ]

(#27) Bulletproof


Bulletproof
csendes tag

Pár hete én is MX5500 tulajdonos vagyok. Összességében meg vagyok vele elégedve. Elsősorban netezésre is irodai szoftverhasználatra használom. Erre a célra szinte tökéletes. A gombok viselkedése, mérete, elhelyezkedése nem teljesen azonos az előző billentyűzetemével, ezért ezt szokni kellett, és az insert gomb hiányát, valamint a méretes delete gombot a mai napig nem szoktam meg, de mindezt ellensúlyozza a könnyű gépelhetőség. Billentyű beragadást nem tapasztaltam, pedig közel 200.000 leütésnél járok. (A kijelzőn többek között ezt is nyomon lehet követni.) A programozható gombok nagyon jók, bár a szoftver lehetne valamivel fejlettebb is, nem kellene manuálisan állítgatni, hogy ne csak a Microsoft szoftverit kezelje alapból. A kijelzőbe épített számológép és hőmérő jó dolog, néha még hasznos is, és HTPC-hez kiváló multimédia lehetőségeket rejt. Igazi desktop billentyűzet. Sajnos ez azt is jelenti, hogy game-re nem a legjobb. Sajnos némi lassúság érzékelhető a vezetékes billentyűzetekhez képest, ami több, mint zavaró. A 4 irányjelző billentyűt biztos nem gammereknek tervezték. Azoknál a játékoknál, ahol fontos a pontos és gyors irányítás, sajnos ez a billentyűzet elvérzik. Az MX Revolutinon egér viszont játékhoz is jó, bár nem kiemelkedő.
Jelenleg azt csinálom, hogy ha játszani szeretnék (géphasználat kevesem, mint 10%-a), akkor visszadugom a régi vezetékes olcsó billentyűzetet.
Reményeim szerint a lassúság (szoftveresen !?) valahogy orvosolható, de még nem jöttem rá hogyan. (32bites XP alatt használom egy nem túl gyors procival, lehet emiatt van néha egy-egy frame kiesés.)
A hardcore FPS gamerek kivételével mindenkinek csak ajánlani tudom.

Rájött valami, hogyan lehet a kijelzőn az órát 24 órás módba átkapcsolni?

(#28) Korcsii válasza Bulletproof (#27) üzenetére


Korcsii
őstag

én is így voltam vele, amikor ez első"nagy Delete gombos" billentyűzetet használatba vettem, de kb két nap alatt megszoktam (sőt fura volt utána a suliban a régit használni), de szerintem logikusabb az elrendezése...

játékok alatt (gta sa, cod2) én nem vettem észre a lassúságát, igaz a "wasd" gombokkal játszottam mind a két játékban, nem pedig a nyilakkal... de persze vadi új gépen (amin még nem is használtam vezetékes billentyűzetet és egeret)...

az órát még nekem sem sikerült átállítanom, ezt lehet hogy csak valami firmware frissítés szerűséggel lehetne megtenni... talán egyszer kijön rá egy újabb setpoint, ami ezt is tartalmazza... (gyerünk a logitech oldalára, és küldjünk egy request-et, hátha)...

(#29) Bulletproof


Bulletproof
csendes tag

Módosítom előző véleményem. Egy picit visszafogtam a problémás játékok részletezettségén, és máris tökéletesen működik a billentyűzet, nincs érzékelhető késés.

(#30) Korcsii


Korcsii
őstag

(#31) nordzsi válasza #72042496 (#11) üzenetére


nordzsi
csendes tag

Akkor látogass el a Logitech honlapjára és nézd meg a drivereket pontosabban!

(#32) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Valaki látott már magyar kiosztású bill. a kérdésem,hogy a béna kiosztású vagy a normális magyar. A másik kérdés hangos az egér klikje mert most van egy Razer D.A. és amikor éjfélig játszom a párom zavarja :(( és halk egeret keresnék!

Rock Katona

(#33) Korcsii válasza LordDarkness (#32) üzenetére


Korcsii
őstag

nemtudom melyik a béna kiosztású...
én 3 félét ismerek:
- őűúüó összecseréltet (angol kinézet, csak ékezetes betűkkel)
- átlagos
- nagy delete gombos
nah ezek közül az utolsó...

az egér meg kb annyira hangos, mint az eddigi összes egerem - nem néma, meg van az a jellegzetes klikkelő hangja...

[ Szerkesztve ]

(#34) .tnm


.tnm
addikt

valaki arról tud felvilágosítást adni, hogy XP egyből felismeri-e a szettet [win telepítés alatt is]?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#35) Korcsii


Korcsii
őstag

nah a gyárilag adott duracell elemek kb eddig bírták (már napok óta írja, hogy cseréljem ki, de még nem hagyott ki betűket, bár most épp nem írja ki a játszott szám címét)... úgyhogy a 180 nap az valóban kb 180 nap (2.407.000 karakter, napi átlag 8 óra)....

(#36) jubilleum


jubilleum
senior tag

Hello!

Beruháztam én is egy ilyen billentyűzetre.
Lenne egy-két kérdésem:
Nem működik hogy megjelenítse az éppen játszott számokat kéne win playernek valami plugin?
Illetve hogy állítom át az időt 24es formátumba?

(#37) maxa


maxa
csendes tag

Hello!segitenétek,egy mx 5500 logitech billentyűn agyalok már egy hete de nem találok tul sok véleményt és nem akarok mellé nyulni,tud valaki tapasztalatbol tanácsot adni,vagy esetleg valami fasza oldalt ajánlani?köszi

[ Szerkesztve ]

(#38) zazahoho válasza maxa (#37) üzenetére


zazahoho
őstag

én is most vettem ,meg vagyok vele elégedve jó minőségű anyagból van halkabb mint a desktop wave pro az egér kifejezetten jó pontos rengeteg funkcióval
a kijelző viszont nagyon halovány,de ezt sokan írták
összességében jó bill.de új ára kicsit húzós
tuti nem bánod meg rádióstól eltérően ezt még nem kellett újra hangolni egyszer sem :N

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#39) mindfreak válasza maxa (#37) üzenetére


mindfreak
őstag

Én se régen vettem. Habár nagy összehasonlítási tapasztalatom nincs, mivel ez az első rádiós kombóm. Annyi biztos, hogy nem olcsó, de minőséggel nincs baj, nem recseg, nem ropog. A billentyűzet halk és finom, az egér kényelmes, pontos, és minden felületen tökéletesen müködik, viszont érzésem szerint kicsit lassú (pl. egy Razer DA-hoz képest), amit még mindig nem sikerült megszoknom. Ha a gép előtt játszok, akkor marad a vezetékes egér. :)

(#40) zazahoho válasza mindfreak (#39) üzenetére


zazahoho
őstag

hát ebben igazad van ,nem játékra tervezték :N .razer da kifejezetten más :DDD
de aki nem játékra tervezi nagyon jól jár vele :C
nem kell megijedni játszani is jó vele ,csak fps játékot profi szinten űzők veszik észre a különbséget(szerintem)

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#41) mindfreak válasza zazahoho (#40) üzenetére


mindfreak
őstag

Ez így van, bármilyen Single Player játékra alkalmas, én az új CoD-ot is ezzel vittem végig. Ha neten is játszanék vele a sok profi között esélyem se lenne időben reagálni.

(#42) zazahoho válasza mindfreak (#41) üzenetére


zazahoho
őstag

szerintem a vezeték nélküli soha nem veszi fel gyorsaságban a versenyt a drótos társával :N
nekem van egy régi logitech desktop vezeték nélküli bill kb 5-6 éves évente 1x elemcsere a bill 3x az egérben .és ennyi soha semmi baja nem volt ,ezért vettem én is ezt a márkát :K
viszont aki desktop wave ,vagy wave pro-n gondolkozik próbálja ki min 10 percig írjon róla ,mert nekem nagyon jött be a hullám kialakítás :(
de ez az mx 5500 nagyon jó vegyétek bátran :C

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#43) Korcsii válasza mindfreak (#41) üzenetére


Korcsii
őstag

nem vagyok egy vérprofi, de szeretek az első helyen végezni cod4-ben :) nem mondom, hogy erre tervezték, mert nem, de az érzékenységet picit feljebb véve nem rossz... ami még jó benne, hogy kb az egér összes gombját beprogramoztam valamire, így egyszerűbb játszani (gyakorlatilag csak wasdc, szóköz, shift, és a tab az, amit a billen használok, a többi max bind)....

[ Szerkesztve ]

(#44) Balázs33


Balázs33
csendes tag

Sziasztok!

Egy ilyen kombó beszerzését tervezem a notebookom billentyűzetének kiváltására.
A kérdésem az lenne, hogy a notebookban gyárilag benne van egy bluetooth vevő. Ezzel össze tudnám hozni az eszközöket vagy elkerülhetetlen a logitech usb-s vevőjének a használata?
Ha csak a logitech vevőjén kommunikál valamiért akkor inkább választok egy unifying vevős billentyűzetet mert annak az USB-s vevője csak pár mm-ert lóg ki a notebookból így benne maradhatna "örökre" és nem kellene kihuzogatni, ha elpakolom a gépet.

Előre is köszi a segítséget!

Balázs

(#45) mindfreak válasza Korcsii (#43) üzenetére


mindfreak
őstag

Magas érzékenységgel bármelyik egér jó játékra, csak éppen precíz célzásnál (pl. távoli célpont) erőlködnöd kell, hogy rajta tudd tartani a célkeresztet. A legtöbb embernek ez kényelmetlen. Inkább pakolgatják az egeret ha hirtelen nagyot kell fordulni.

Egy köztes érzékenységgel még meg lehet oldani a dolgot, mert azért annyira nem gáz a Logitech lézeres optika, a gond inkább az egér súlyával van, ugyanis szerintem elég nehéz és lomha.

[ Szerkesztve ]

(#46) Korcsii válasza mindfreak (#45) üzenetére


Korcsii
őstag

én azt vetem észre, hogy bár 99,99%, hogy az egér súlya a csúszkák állítgatásával nem változik, mégis könnyebbnek tűnik, ha érzékenyebbre van állítva (a képernyőn megtett távolsághoz viszonyítva kevesebb erőt kell kifejtenem)... persze, sniperrel én is szenvedek néha, hogy pont az a 1-2 képpont kéne, de szerencsére keveset használom (bár már csak abból hiányzik az arany, az is már csak 99 fejes távolságban van)... pakolgatni meg pakolgatom, már megszoktam az előző (vezetékes, led-es) egeremnél... de persze mindenki azt használja, ami van neki, és bevált, nekem perpill ez a legjobb egerem erre a célra....

Balázs33: passz, szerintem a program lehet elvinné, de a win betöltése előtt nem hiszem, mert ott párosítani kell, és így nincs mit megnyomni a gépen...

[ Szerkesztve ]

(#47) Sinyesz


Sinyesz
csendes tag

Hello!

Nektek is csinál olyat hogyha lenyomom a jobb oldalon a számokat akkor egyet pittyen a gépben lévő hangszóró? Olyan mint mikor bekapcsolod a caps lock-t és azt jelzi ugyan azt csinálja egyet pittyen a számoknál majd mikor nem ütöm le egyiket sem akkor rá 1-2 másodpercre pittyen még egyet.
Meg még azt vettem észre hogyha az egeret ráhúztam a tálcán lévő (óra melletti) kis ikonjára akkor kiírja az egeret, a billentyűzetet és régen még kiirt alulra még valamit de amióta így pityeg csak a két eszközt írja ki.

Hogyan lehet ezt a gépből szóló pittyegést elkussoltatni?

(#48) Korcsii válasza Sinyesz (#47) üzenetére


Korcsii
őstag

passz, nálam minden rendben... beragadó billentyűre gondoltam elsőre, de azt számoknál még nem láttam (igaz 7 év alatt sikerült összesen 3x előcsalogatni, szóval)... én a legalsó sor, az: Num Lock: On

[ Szerkesztve ]

(#49) Sinyesz válasza Korcsii (#48) üzenetére


Sinyesz
csendes tag

Na nekem amióta pittyeg nem irja alul a Num Lock:on részt.
tehát a buborékban látszik hogy 3 sor lenne de csak kettőt ír.
Ezt hogy lehet orvosolni? Te melyik verziót használod hozzá?
Nekem a Control Center 4.80.103 van, a driver pedig 4.82.11

(#50) Korcsii válasza Sinyesz (#49) üzenetére


Korcsii
őstag

ugyan az mind a kettő :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.