Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux hangfelvetel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dearbear


dearbear
tag

Udv mindenkinek!
Egy rovid kerdest szeretnek feltenni. Hogyan kell linuxon(2.6.0 kerneles alsaval, debian testing/unstable) hangot felvenni?
Mert en ugy olvastam hogy egyszeruen csak allitsam be a mixerben mit akarok felvenni, annak allitsam be a megfelelo hangerejet, es mar lehet is olvasni a /dev/dsp-rol a cuccost mondjuk egy rec-cel. Ennek ellenere csak csondet kapok, holott a mikrofonom annyira jol hallja a dolgokat, hogy azt is hallom ahogy jelenleg gepelek.

Koszi mindenkinek.
Byez!

To develop or not to develop that is the question.

(#2) dearbear


dearbear
tag

Up! :(

To develop or not to develop that is the question.

(#3) Sipi válasza dearbear (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Erősen hangkátya-függő. Az alsamixer-t indítsd el, általában úgy megy, hogy a Capture elemen space, hogy kiválaszd jelforrásnak, és hangerőt adsz rá. Utána kiválasztod az igazi jelforrást (pl. Mic), azon is space. Ezek után változó, pl. SBLive-en még az AC97 recordingot is space és hangerő fel, nálad nem tudom, mi lehet még.

Ne a dsp-ről közvetlenül olvass, mert tényleg lehet, de nem túl szép. Indíts el valamilyen felvevőt. Pl. KDE-ben van krecord.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#4) dearbear válasza Sipi (#3) üzenetére


dearbear
tag

Koszi! Jo hogy ezt a capturet nem is vettem eddig eszre... :( Mostmar kiralyul megy.

To develop or not to develop that is the question.

(#5) Sipi válasza dearbear (#4) üzenetére


Sipi
addikt

Szuper!

Arra vigyázz, hogy kissé máshogy megy az ALSA, mint pl. a Windows alatti dolgok.
Egyrészt külön kell kiválasztani, melyik hangbemenet legyen record. Erre jön még egyes kártyáknál, hogy az összes bemenet egy AC97 chipen van, ezért az AC97 recordot is fel kell emelni, majd maga a Capture.

Egyes programok pedig, amelyek pl. line-int ''játszanak le'', sokszor nem a line-in bemenetet adják kimenetként (az pl. SBLive-nél elég szarul szól), hanem azt is felvételi módban használják.

Egyébként most mivel vettél fel? Kiolvasod a /dev/dsp-t? Met annak az a baja, hogy elég durva szinkronizációs problémákat tud összeszedni (mivel csak adja a byte-ot, de nem szinkronizálja semmivel).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#6) dearbear válasza Sipi (#5) üzenetére


dearbear
tag

A rec-cel vettem fol. Es nagyon jol muxik. Mondjuk azt hiszem megint 3-4 evig nem kell ujabb hangot felvennem, ugyhogy addig jocskan megvaltozhatnak a dolgok :D
De megegyszer nagyon koszonom, foleg hogy ilyen gyorsan valaszoltal.

To develop or not to develop that is the question.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux hangfelvetel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.