Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Linksys wrt54gs konfig (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gr@ve


Gr@ve
csendes tag

Hogyan lehet beállítani a routeren, hogy bizonyos cimekre ne küldje tovább a csomagokat ( vagyis IP szűrest szeretnék ), mert a ha helyi gépen fut ZonaAlarm a megakasztja forgalmat, amin csak a kapcsolat javítása segít, de az ugye mégsem lehet mindig nyomkodni.

(#2) Ivanchen válasza Gr@ve (#1) üzenetére


Ivanchen
tag

ez a router nem ismeri... :(
csak port forvarding van....asszem...

(#3) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

3 napja vettem egy ilyen routert v4.0-as verziót (16MB/4MB).
Mindent alapvető dolgot sikerült beállítani, viszont pl. a házirendet hiába állítom be, akkorsem hajlandó ügy működni, ahogy szeretném (persze engedélyezés megvolt).
Beállítottam, hogy a számítógépek reggel 5-től és este 11-ig férjenek hozzá a nethez, valamint meghatároztam azt az ip tartományt amely PC-kre vonatkozik ez a szabály.
Nem tudom mi lehet a hiba. Én rontottam el valamit?
Sőt ha beírok egy url cimet a ''website blocking by url'' mezőbe, akkor mentés után is meg tudom nézni az oldalt. :F

Jelenleg a gyári firmware-t használom melynek
Firmware Version : v1.05.3, Sep. 22, 2005

A linksys oldalon találtam ezt a firmware-t hozzá:

Product: WRT54GS v.4

Classification: Firmware Release History

Firmware Date: 9/15/2005

Release Date: 10/5/2005

Last Firmware Version: 1.05.2


Hát hogy lehet ez last firmware, amikor a sajátomon meg az v1.05.3 van?
:F

Ezt le is szedtem, és nem merem felrakni, mert a fájl nevében (WRT54GSV4_1[1].05.2_US_code.zip) nyugtalanít az US_code szöveg?

Ügye van az amerikai és van az európai piacra gyártott változat.
Ilyen driverből nem volt más ehhez a modellhez, ezért nem értem mi ez a US_code.

Szerintetek felrakhatom erre a routerre ezt a firmware-t? :U






[Szerkesztve]

(#4) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

egy képecske még ide:
[link]


[Szerkesztve]

(#5) bobsys válasza Törzsfőnök (#4) üzenetére


bobsys
addikt

blocked services közé vedd fel a http-t
hátha

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6) Törzsfőnök válasza Törzsfőnök (#3) üzenetére


Törzsfőnök
tag

UP

(#7) Törzsfőnök válasza bobsys (#5) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Hello

kipróbáltam, ez a funkció megy. aztán engedélyeztem a http-t, majd beírtam egy urlt blokkolásra, és ez a funkció is működik már. (tegnap is így próbáltam , akkor nem ment) :F

(#8) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

szerény UP.

köszönöm.

(#9) Törzsfőnök válasza Törzsfőnök (#3) üzenetére


Törzsfőnök
tag

UP
valaki mondjon már valamit a cucc firmware-vel kapcsolatban.

(#10) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

UP még mindig, sajnos :(

[Szerkesztve]

(#11) Newl válasza Törzsfőnök (#10) üzenetére


Newl
tag

hi,

frissitsd 4.02 re!

jó lesz

üdv.:

Newl

Mondom, Meseországban élünk.

(#12) giba


giba
tag

Sziasztok.

Én most vettem egy wrt54GS routert.
Előtte minden be volt állítva a gépen minden működött DC bittorent stb.

Furcsa dolog, hogy végigcsináltam mindent ahogy a router telepítő mondott és minden működik.
Nem tudom hogy jó -e ez így de a dc a bittorrent is minden aktív módban kérdezés nélkül működik.

Én úgy tudom, hogy a rouren lévő tűzfalnak minden portot le kell zárnia és nekem kell egyesével megnyitogatni hogy menjen a dc a bittorent meg minden.
Ehelyett látom a router logjában hogy a négyezervalahányas porton volt ki bemenő forgalom bemenő forgalom ....

A WINGMAN tűzfaltesztelőjével végigteszteltem a subseven meg trójait demind stealth láthatatlan.
Nem szeretnék bekapni semmit ezért gondoltam hogy rákérdezek hogy szerintetek jól működik így? Vagy van e valami lehetőség hogy kiderítsem hogy kintről be tudnak e törni?

Köszi mindenkinek
Bumbi


MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#13) Potykaörmest


Potykaörmest
csendes tag

Nincsen vkinek tapasztalata a RangeBooster technikáról (konkrétan pl.: Linksys-nél)? A mérhetö különbségek érdekelnének, h megéri-e arra beruházni, ha már úgyis új routert kell, h vegyek...
Köszönet.

Ha privátot írsz (és írj!) említsd meg kérlek, hogy mivel kapcsolatban teszed!

(#14) Potykaörmest


Potykaörmest
csendes tag

Olvastam, h a SpeedBooster úgy növeli a sebességet, h leveszi a hiba-javítást, ami ha a router kötelében ülsz szerencsés (ám WLAN esetében nem tipikus), viszont ha távolabb, rosszabb jelszint mellett valszeg ua v. csak lassít lévén, h a hibás csomagokat többször letölteni kevésbé 6ékony...

Ilyesmi infót kutatok egyébként a RangeBooster háza tályáról is.

Ha privátot írsz (és írj!) említsd meg kérlek, hogy mivel kapcsolatban teszed!

(#15) Kviky


Kviky
tag

Egy nagyon régi fw van a routeremen. Honnan és melyik fw-t töltsem le, amely jó az EU-s routerre, mivel csak US-eset találtam eddig?

(#16) Naras


Naras
őstag

Emberek! Van ám enek a routernek egy nagy fóruma is, miért kell újakat nyitogatni?
Azé van a kereső, hogy körülnézz a kérdésed feltételéhez szükséges topicok között...

http://prohardver.hu/tema/mindent_a_linksys_wrt54g_gl_gs_routerrol/hsz_1-50.html

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#17) Kommy válasza giba (#12) üzenetére


Kommy
veterán

Valószínűleg a routerben alapbeállításban be van kapcsolva az upnp, ami megnyitja a portokat amelyekről kimenő forgalom van.
Amúgy csatlakozom az elöttem szólóhoz van már ilyen topik: Katt ide.

szerk : ahogy látom elég régira válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#18) ngabor2 válasza Naras (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ráadásul az a topik elég aktív is... úgyhogy ezt zárom is.

bár nem értem, hogy egy elsüllyedt topikot miért kellett felhozni :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Linksys wrt54gs konfig (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.