Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7777) huncutka1029 válasza Flashget (#7774) üzenetére


huncutka1029
addikt

PL ez a seagate jó alternatíva, nagyon megbízható,
illetve nálam abszolult favorit Western Digital My passport
persze pénztárca függő,
ha megengedhetném, akkor egy verbatim örök élet meg egy nap!

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12123) synar válasza ccs2929 (#12104) üzenetére


synar
őstag

Nálam egy Western Digital My Passport Essential 160GB-os vinyó működik, külső táp nélkül, csak usb-ről, problémamentesen alkalmazható sd és hd felvételre, timeshift-re egyaránt LW5590-en, pedig nem egy mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#16233) gulyasa válasza Rbert (#16225) üzenetére


gulyasa
őstag

Nekem ugyan egy LW van, de azzal minden probléma nélkül használok egy tavalyi USB3-as 1TB-os Samsung M2 Portable3-ast és múlt héten vettem egy szintén USB3-as 1TB-os WD My Passport-ot és ezzel sincs gondja.
Úgy gondolom, hogy ha a tavalyi tévé tudja kezelni, akkor jó eséllyel az idei is kezelni tudja - bár arról nem tudok, hogy további HDD márka/típusokkal vannak-e gondok vagy sem...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#17389) gulyasa válasza MaxxDamage (#17387) üzenetére


gulyasa
őstag

A (filmes) HDD-t nem kell FAT-ra formázni (nem is ajánlott, ha 4GB-nál nagyobb fájlméretű filmek is vannak/lesznek rajta) - ott inkább más gond lesz (próbáld másik kábellel, stb.)
Csak a frissítést kötelező FAT-on "beadni" neki.
Pl. az én LW5500-am nem szereti a WD My Passport-omat a saját kábelével, kb 5 rácsatlakoztatásból 2-szer problémázik vele, de megcseréltem a Samsung M2 kábelével és megszűnt a gond. Ki érti...? X-akta...

Ha európai (magyar) piacra szánt tévéről van szó, akkor frissítés után is magyar lesz (ha arra volt beállítva) - még a csatornák sem fognak elveszni.
Ha gyári resetet is csinálsz, akkor áll vissza minden, de a magyart akkor is be lehet újra állítani és a csatornákat újra kell hangolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#17394) gulyasa válasza MaxxDamage (#17391) üzenetére


gulyasa
őstag

Semmi különleges nincs benne. Ez a "mini USB 3.0" csatlakozó.
A Samsung M2 Portable3-asomnak és a WD My Passport-omnak is ilyen van.
A Delock gyárt pl. ilyet:

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1, Lenovo Tab M10 2nd Gen

(#27564) boken válasza huncutka1029 (#27562) üzenetére


boken
senior tag

Ennyire nem vágom,az biztos hogy WD my passport essential 500gb a típusa.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#32512) MCfosat


MCfosat
csendes tag

Sziasztok! Van egy LG 660s televízióm,mellé egy Western Digital My Passport típusú külső merevlemezem.

Az a nagy helyzet,hogy nem lehet használat után leválasztani a tévéről a merevlemezt,nincs rá lehetőség. Viszont ha kikapcsolom a tévét és be van dugva a vinyó akkor egy hatalmas kattanás ellenében áll csak le... Gondolom ez hosszú távon nem használ neki.

Mit javasoltok? Még miközben megy a tévé úgy húzzam le a vinyót? Vagy hogy?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#33988) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Szerintetek egy ilyen [link] 1,8 méteres kábellel rendesen megtudja majd hajtani az la620 a western digital my passport 500G-t?

Üdv: Gábor

(#35959) menyoronc válasza Watt25 (#35957) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Azt gondoltam h attól nem lehet baja a vinyónak h huzamosabb ideig rajta hagyom. Csak a fogyasztására voltam kíváncsi. 2,5 wd my passport ultra 500G-t használok. Gondolom ennek max 5W lehet a fogyasztása filmnézéskor csak azt nem találtam róla h hibernálja e magát használaton kívül és akkor mennyit fogyaszt(gondolom olyan (0,5W-1W).

A leválasztás nélküli kihúzásról azt olvastam h káros a vinyónak, pendrive-nak ezért kérdeztem rá itt. De ha tényleg csak az adat sérülés elkerülése véget kell és az is csak akkor ha a tv ír rá akkor nem fogok szórakozni a külön leválasztással.

Köszi az infót!

Üdv: Gábor

(#36440) shifty85


shifty85
tag

Üdv mindenkinek!

Olyan problémával állok szemben, hogy van egy LG LM660S típusú tv-m és egy Western Digital My Passport Ultra 2 TB-os külső HDD-m. Szeretnék a tv-ből adást rögzíteni, de azt a választ kapom rá, hogy analóg módban ez nem lehetséges! Digi TV-nél van előfizetésem, beltéri egység van megosztva még egy tv felé. Hoyg tudok adást rögzíteni?

(#36988) Vackor1 válasza ezozo (#36976) üzenetére


Vackor1
tag

Igen, USB 3 csatis, ez egy WD 500 G My Passport. Három éve vettem adatmentésre, így kb. 15 alkalommal kapcsoltam be, eddig semmi baja nem volt, gyors, halk , nekem tökéletesen működött a Tv-vel, csak le kellett róla mindent szednem, utána a Tv rákérdezett, hogy inicializálja-e és onnan automatikusan felismerte.

Egy tipp, nekem is itt mondták, továbbadom ha esetleg te sem tudnád:

- ha feljövő menüben (a görgőre kattintva ) az időeltolást KI értékre állítod,akkor ki lehet kapcsolni , ilyenkor nem megy egyfolytában, különben onnantól, hogy bekapcsolod a Tv-t, egyfolytában dolgozik a HDD.

Remélem tudtam segíteni.. :)
Üdv!

Mindenkinek legyen szép a napja!

(#45535) Shingen válasza TaylorPro (#45534) üzenetére


Shingen
addikt

Hogyne lenne érdemes! :)
Mondtam egy 500 Gb WD My passport. tökéletes

Gondolj bele még a pc strem-elsz sokkal több áramot fogyaszt mintha egy hdd menne.
A streaming-hez meg elég ha a Tv és a Pc ugyanabba a routerbe van bedugva, és működik servioval, vagy Lg saját smartsahre programjával.

風林火山

(#46789) gábor323


gábor323
csendes tag

Sziasztok!
Lb650v-hez rendelnék WD My Passport Ultra , 1TB, 2.5", USB 3.0 csatlakozós külső merevlemezt. Érdeklődnék, hogy valaki használja-e, a tv-n most nem tudom megnézni az usb csatlakozókat, hogy milyenek vannak működik-e az USB 3.0, esetleg külső tápost érdemes nézni. Köszönöm a válaszokat.

(#47321) bferke válasza OldMike (#47318) üzenetére


bferke
csendes tag

kb 20 perc volt az egész. A kép beállításával nem foglalkozott, a wifi jelszavát beírta. A tesztképeket és a 3d-s tartalmat néztem át előtte, azt megvárta. Nem volt türelmetlen, viszont visszapakolni már nem akar segíteni. Persze ez nem is az ő dolga. A WD my passport 1TB-os winyót rádugtuk, azt is látta a tv.
Azt hiszem a kép ECO módban volt, de az is egészen szép volt, bár némelyik csatorna elég gyatra. (T-home sat tv) Gyors mozgásoknál nem fedeztem fel semmi problémát.

[ Szerkesztve ]

(#51008) Shingen válasza Taktoj (#50938) üzenetére


Shingen
addikt

Kábelből, ami kelhet pluszba: hdmi, usb hosszabbító, optikai kábel.

HDD: Wd my passport 500GB, de nem sokkal drágább a Samsung m3 portable 1TB.
Ezek közül válassz, biztosan működnek. ;)

風林火山

(#52619) Shingen válasza Ballage83 (#52612) üzenetére


Shingen
addikt

WD My passport ultra vagy Samsung m3 portable, TOSHIBA Canvio Basics :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#52727) Shingen válasza zzolee82 (#52682) üzenetére


Shingen
addikt

LG általában 2 Tb maximalizálta meg, de vkinek volt, hogy a 3Tb is vitte.
Mit akarsz a hdd-vel? Felvételre kell vagy a Tv lejátszóján filmet akarsz rajta nézni?
Így előre 1Tb az tuti jók abból: WD My passport ultra vagy Samsung m3 portable, TOSHIBA Canvio Basics.
2Tb biztosabb az ha 3.5 választasz külső tápellátással.

風林火山

(#52986) betyarr


betyarr
veterán

lg47620 tévém van és a minap vettem hozzá egy my passport ultra 500-as külső hdd-t.a gondom az,hogy ha előre beállítom időpont szerint a felvételt,akkor egyszerűen nem veszi fel,vagy ha el is kezdi,akkor 1-2 percet sikerül neki.eddig legalábbis egyszer 2 perc 47 másodpercet vett fel,egyszer pedig 52 másodpercet.és érdekes,hogy utána törlődik is minden előre beállított felvételi időpont.
fura a dolog,mert ha csinálok egy próbát pár perccel előrébb beállítok egy időpontot,akkor persze megy a dolog,illetve ha a műsorkalauzból jelölök valamit felvételre,akkor az is rendesen elindul és be is fejeződik.
valami tudnivaló,vagy tanács ezzel kapcsolatban?vagy csak egyszerűen én vagyok a szerencsétlen?eddig 3x állítottam be és eddig ebből mindhárom sikertelen volt.
a hdd rendben van,100/100 a sentinel szerint,illetve amikor megy a tv,akkor rendesen veszi fel az adást.az 1-es usb portra van a hdd csatlakoztatva.
a beállítás: hétfő-péntek 18.00-19.00-ig,illetve szombat-vasárnap 18.00-19.30.természetesen a tv kikapcsolt állapotban van az időzítés idejére.

köszi előre is a segítséget!

(#54316) #94529552 válasza Leki78 (#54312) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezeket is szokták javasolni: WD My passport ultra és elements, vagy Samsung m3 portable, TOSHIBA Canvio Basics

(#55809) membrandj


membrandj
nagyúr

1TB Samsung 2.5" M3 külső winchester fekete (STSHX-M101TCB)
vagy
500GB WD 2.5" My Elements külső winchester fekete (WDBUZG5000ABK-EESN)
vagy
500GB WD 2.5" My Passport Ultra külső winchester fekete (WDBPGC5000ABK-EESN)
a lehetséges kiválasztott.

Kell valamelyikhez + kábel áram miatt?

Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57232) Ákkk válasza ArsenalF (#57224) üzenetére


Ákkk
addikt

Nekem is usb3 2tb WD My passport ultra van 47lb 731v -n és gond nélkül megy még külön vett hosszabb kábelel is.
Lehet ezt tápegységes usb hub-al kéne próbálni.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#66115) Black Dragon válasza xyzikeee (#66114) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azt biztosra tudom neked mondani, hogy a My Passport Ultra Slim 2Tb-os vinyómat viszi.

(#69845) Grejoz


Grejoz
csendes tag

Szevasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Még a BF keretében vettem egy 43LF632V-t. Viszont van vele pár problémám.
Az már hamar kiderült, hogy a terrás WD My Passport Ultra külső HDD-met nem kezeli, amit pedig az előző LG-m (32LS3450) gond nélkül visz.
A másik problémám, amit nemrég vettem észre, hogy a full HD-s videókkal sem boldogul. A telefonommal (G2 mini) készített videók akadnak. De nem kicsit. Tesztelgettem letöltött cuccokkal. 1040-ig még jó, de 1080-nál már szaggat, akad. A régin ezek is gond nélkül mennek. pedig az csak HD ready.
A kérdésem az lenne, hogy ez egyedi jelenség-e, illetve hogy ezek miatt hívjam-e a szervizt? Mert ha meg kijönnek, és azt mondják semmi baja, akkor fizethetem a kiszállást.

Köszönöm előre is a válaszokat, és a segítséget!

Üdv!

J.

(#69879) herdsman12 válasza Grejoz (#69865) üzenetére


herdsman12
őstag

49LF630V - WD My Passport Ultra 1TB páros rendesen működik 1x USB kábel, bármelyik USB csatlakozón.
Most 2 NTFS partíció van rajta és közel 2 percig tartott a csatlakozás, régebben még 1 partícióval ez 1 perc alatt volt. (most a próbánál elsőre sikerült nem teljesen bedugni a kábelt, LED folyamatosan világított percekig)
FHD videókkal semmi gubanc, simán megy a lejátszás.

Itt olvastam, hogy kikapcsolt TV-nél időzített felvételhez 1 perccel hamarabb kapcsol be a tuner és gázos lehet, ha addig nem csatlakozik a HDD. Ezt majd kipróbálom.

(#74142) Beni2360 válasza Bozso68 (#74135) üzenetére


Beni2360
félisten

Esetleg itthon még, de ezt a fajtát nem ajánlom: Western Digital My Passport , mert egybe van építve a vincsi a csatlakozó elektronikával. nekem elszállt a micro bemenetem és vele együtt az egész anyagom a vincsivel együtt használhatatlan.Nincs javitási lehetőség.
Egy kis csemege

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86242) kicsicsuvi


kicsicsuvi
tag

Sziasztok!
LG 43LF630V típushoz keresek 1 vagy 2 terrás külső vinyót, tv felvételére, illetve saját felvételek lejátszására. 2,5"-os, külső táp nélküli modellt meg tud hajtani csak usb-ről? Samsung m3 portable-t, vagy WD My passport ultra-t néztem ki, ezek jók lehetnek? Ha nem, tudtok ajánlani más típust?
Köszi!

(#87367) dave0825 válasza Russel009 (#87365) üzenetére


dave0825
őstag

Heló! Szerintem túl sok választ ne várj, én 2x írtam 670V-vel kapcsolatban (2x egy másik topikba is), hogy milyen minőségű, tapasztalat van-e (65"), 1 választ kaptam, hogy a srác meg van elégedve a sajátjával (talán 43").
Külső vinyót meg érdemes szerintem itt venni hardveraprón, vannak 20 körül 1 TB-os WD-k (garanciával), nekem kb. 4 éve hibátlanul megy (WD My Passport Ultra).

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#88538) griffin90


griffin90
csendes tag

sziasztok, LG 43LH510V-hez szeretnék 2TB-os külső merevlemezt venni filmnézésre (full HD). Van valakinek személyes tapasztalata, hogy a 2,5" pl western digital my passport usb-ről működik-e ezzel a tv-vel? és ha igen, akkor gond nélkül? vagy túl alacsony a tv usb portjánaka feszültsége és inkább egy 3,5" külső áramforrásosat válasszak? köszi

Google Pixel 7

(#97725) Regiee válasza Regiee (#97722) üzenetére


Regiee
aktív tag

Nos, ezt a 3 fajtát néztem ki. Valaki használja valamelyiket LG tv-n?

Adata AHD650 2,5" 1TB USB3.1 ütésálló
WD Elements 2,5" 1TB USB3.0
WD My Passport 2,5" 1TB USB3

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#102908) Sys85 válasza Unbaised-Ben (#102906) üzenetére


Sys85
veterán

A hdd-k élettartamát nem a pörgés rövidíti,hanem a fej parkoltatása.
Ha sokat parkoltatja a fejet a hdd,az annyira nem tesz jót neki (persze ez nem azt jelenti,hogy pár hónap és vége) és sajnos a legtöbb külső hdd parkoltat.
Van a WD-nek direkt tv-hez való külső hdd-je,ami direkt 24/7 használatra van tervezve tv-khez,annak nem lesz baja attól hogy folyamatosan megy.Sőt Vesa tartó is van hozzá a tv hátuljára.
WD My Passport AV-TV

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#106013) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy mik a tapasztalatok az LG nano91 típussal? Egy 55-s néztem ki, főleg világosban menne vagy este lámpa mellett. Tv műsor, 4k filmek, később konzolra lenne használva 2,5m távolságból.
Illetve érdeklődnék, hogy lehet megoldani letöltött iso kiterjesztésű 4k filmek külső eszközzel történő lejátszását ezen a típuson? Eddig egy 500G
Wd My passport ultra külső vinyót használtam erre a célra. Működne ezzel is a dolog? Ha nem, milyen más megoldás lenne rá?
Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Gábor

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.