Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pinyesz


Pinyesz
csendes tag

:((( Vettem egy LG GSA 4082B DVD írót, és sajna nem tudok vele 8x-osan írni!
Pedig ez elvileg 1 8x-os dvdíró!
Több embertől is hallottam már, hogy tipushibás, és hogy kicserélik, de nekem sajna visszaadta a bolt ahol vettem (Mistral Comp...), hogy nekik ment rendesen, de már sajna nem emlékszem mien lemezzel!

Ha tud vaklaki megoldást a problémámra az pls segítsen!
(Értek én ezalatt oat pl. hogy hogylehet tönkretenni, hogy kicseréljék, vagy hivatalos infót, hogy ez tipushibás, stb.... )

Előre is köcce a segítségeket!

Pinyesz

(#2) turho válasza Pinyesz (#1) üzenetére


turho
őstag

Megfelelő firmware és megfelelő lemez esetén sem ír nyolcszorosan? Persze minél frissebb Neroval....

(#3) Pinyesz


Pinyesz
csendes tag

A firmware az új 208! nem próbáltam minden lemezzel, de ezt a lemezt a haverom írója (Pinoeer) írja 8x-osan!

A nero is felajánlja a 8x-os írást, de mégis 15 perc kell a megírásához!

Pinyesz

(#4) Somejko válasza Pinyesz (#3) üzenetére


Somejko
aktív tag

Hali!
Szokj hozzá,nekem is 4082b-m van és eddig csak a tdk-t irta meg 8x sebesség idő aránnyal.Ez már csak ilyen is marad,ami nem szimpi neki,azt nem írja 8x-an.
Semmilyen nero nemfogja megoldani,bár DVD Decrypter még nem írtam,lehet azzal kéne...
Üdv!

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#5) Pinyesz


Pinyesz
csendes tag

Köszi!

Kompatibilitási listát nem tud vki véletlenül ehhez a típushoz?

Pinyesz

(#6) Pinyesz


Pinyesz
csendes tag

Ja! és még valami! Az miért lehet, hogy a nero (6.6) kiírja hogy elkezdte 8x-osan az írást, a hátralévő idő 6-7 perc, de ez az idő lejár kb. a felénél, és utána már csak az eltelt időt számolja! /Tehát ő valamiért tényleg azt hiszi hogy 8x-osan ír, de mégis 14-15 perc 1 DVD/

Pinyesz

(#7) PPeter válasza Pinyesz (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Úgy lehet, hogy a program vaskosan félreérti, amit író jelez vissza neki a válaszható írá0si sebességekkel kapcsolatban, és a Nero azt gondolja, hogy 8x-os írásra adott utasítást, de valójában csak 4x-esen ír az író Talán egy újabb Nero megoldja a helyzetet, gondolom valami 6.6.0.0 csodaverzióval próbálkozol.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) Pinyesz


Pinyesz
csendes tag

Valóban valami olyasmi nerom van!

Pinyesz

(#9) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Sziasztok! ehhez Csak annyit tennék hozzá, hogy havernak is egy ilyen íroja volt! És lőn lg!Nem leszolni akarom!felraktuk az uj firmwaret neki!Erre 8osan nero vinné de akkor is 4*es idő alatt írta meg! Eljöttem tőlük! Két nap múlva telefon hogy az író 1 óra alatt ír meg 4*een egy dvd-t!Jó átmegyek! kicseréltem a firmware-t!jó lett!minden frankó!A szó szóros értelmében!Egy hét múlva megin csörög a telefon! Aszt mondja nem ír nem olvas!Átmegyek megnézem! Kommunikállt a géppel dw valóban meg se nyekkent a fej!Elszomorítottam őket hogy vihetik vissza sulinet gariba!azt valszeg kapnak egy 4160-as vagy 63as-t!

Na ezzel csak annyit akartam hogy lehet hogy a végét rúgja neked is!De ne így legyen azt kívánom!

(#10) Udvi


Udvi
csendes tag

Sziasztok! Látom elég régen írtatok már ebbe a fórumba! Lenne 1 problémám. Ilyen íróm van és most az van vele, hogy a DVD-ket beolvassa, a CD-ket meg nem. Mi lehet a probléma? Az A208-as firmware volt rajta, most újból csináltam 1 A208-as firmware ''frissítést'', hátha megjavul, de nem. Azt még elmondom, hogy a Vista op. rendszer volt fent és ott kezdődött ez a probléma! a Vistában az volt, hogy a DVD-írót nem ismerte fel alapból az op. rendszer, de ha rámentem az eszközkezelőben a hardverkonf. változások keresésére, akkor megtalálta és ment, de ott is csak a DVD (azaz először még minden, utánna csak a DVD-k). Segítséget előre is köszi!

(#11) lazydog válasza Udvi (#10) üzenetére


lazydog
addikt

Elképzelhető, hogy meghalt a CD-k írását/olvasását végző LED. Ettől még a DVD-t kezelő optika működhet tökéletesen.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#12) Udvi válasza lazydog (#11) üzenetére


Udvi
csendes tag

Értem! Köszi, akkor beviszem a szervízbe, hátha meg tudják javítani

(#13) lazydog válasza Udvi (#12) üzenetére


lazydog
addikt

Nem akarlak elszomorítani, de ha tényleg ez a gond, nem fog a javítással senki foglalkozni. Vagyis újat kell venned.
Érdemes volna egy másik gépbe rakva is kipróbálni, mielőtt elindulnál a boltba az új íróért.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.