Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg cd író help (kattog a hang) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) krila


krila
tag

Szóval adott a fenti probléma!

LG 24x10x40x -es cd írka
konfig:EPOX 8kha+ lap, ATHLON XP1600+@1900+, 256 mb samsung DDR.seagate barracuda IV 40GB,

oprendszer WIN XP pro.

Hiba leírása: bármilyen film lejátszása során a hangban zavaró kattogást tapasztalok. KB úgy hallatszik mintha az erősítőt komoly túlvezérlés érné! vagy ahoz hasonlítanám amikor valaki beszéd közben csuklik.

Eddíg stabilan és gond nélkül ment a rendszer ,több mint egy évig, most annyi változás történt, hogy a net megosztásra került, egy másik géppel. (CHELLO)

eléggé zavaró a dolog PLÍÍZ help meeee

(#2) emvy válasza krila (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Vinyóról nem?

while (!sleep) sheep++;

(#3) cadaver válasza krila (#1) üzenetére


cadaver
tag

hehe enyem is kattog, nem volt semmi valtozas, azt hiszem. ja de, at lett kicsit pakolva az egesz, IDE + tapkabelek jobbra-balra. azota nem merek a cd iroval cd-t olvastatni pedig nem olvasott sokat. :( szal kivancsian varom enis a valaszokat

(#4) krila


krila
tag

:)) :(((

(#5) nap válasza krila (#4) üzenetére


nap
addikt

Pl ratelepszik egy mar hasznalt irq-ra, vagy azonos memoriacimet kezd el hasznalni egy masik eszkozzel. Szoval semmi komoly. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6) krila válasza nap (#5) üzenetére


krila
tag

csak öt perc és ki lesz próbálva!

(#7) CsAbU


CsAbU
tag

Nekem is volt ilyen recsegős film gondom szintén LG íróval (8x,4x,32x), aztán jött az hogy elkezdett rossz adatokat olvasni (CD berak, file átmásol winyóra, CD kivesz, CD visszarak, u.a. a file megin átmásol --> fileméret megegyezik, de tartalom nem). Kipróbáltam más gépben, más kábellel, de a jelenség fennállt. Most vettem egy másik LGt újonnan (48x,16x,48x), ez meg csak 80eres IDE kábelre csatlakoztatva hajlandó rendesen írni, egyébként elcseszi a CDket. Más gondom eddig nem volt vele (hang se recseg), de gari lejártakor sürgősen eladom asszem.

Üdv!


CsAbU

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#8) krila


krila
tag

hálókártya kivesz. recseg .....visszarak... recseg,,


asszem veszek egy teac írót!

(#9) dawe


dawe
csendes tag

Nálam is jelentkezik hasonló probléma!

Konfig: Abit kt7a, 850 tb, sb awe64, lg 8x4x32x, realtek háló stb...
os: win2k pro

Azt tapasztalom, ha a cd bármit is olvas, akkor a hang beszaggat, sőt, még az egérkurzor mozgása is darabossá válik! Persze ez attól függ, mennyire terhelem az írót.
Ha cd-ről hallgatok mp3-at, akkor 2-3mp-enként hallani kattogást, cd-írás, vagy cd->vinyó másolás esetén viszont teljesen élvezhetetlen az mp3-hallgatás...

Always look on the bright side of life!

(#10) dawe


dawe
csendes tag

na, nálam már müxik faján a rendszer :D !

csak win-t kellett rávenni, hogy dma-módban használja a cd-t!


Always look on the bright side of life!

(#11) krila válasza dawe (#10) üzenetére


krila
tag

negative.....

az lg cd rw-k csak pio4-es módban mennek!

de lehet benne valami igazság mostanában eléggé sok cuccot dobáltam fel a gépre -majd szedtem le onnan.

a directx9-es is felkerült.

Esetleg a via driver pack ide vezérlő része sérülhetett! Ugyan érdekes, mert semmilyen hibaüzenet nem jelentkezik sehol, és a meghajtóprog verziók is stimmelnek!

nem tudom, valszeg legelőször megpróbálok egy full újrainstall-t (win,driverek,progik ect...)

meglássuk majd írok csáááááááá

(#12) hungeek válasza krila (#11) üzenetére


hungeek
senior tag

haver LG-je és az én LG-m is UDMAban megy, nem PIO4-ben!
minda2 16x10x40

(#13) hungeek


hungeek
senior tag

jah és a 98/Me/2k/Xp is mind automatikusan mindig DMA-ba állította be, nem is kellett hozzányúlnom.... szvsz egy reinstall segíteni fog!

(#14) krila


krila
tag

erre nagyon kíváncsi lennék mert az xp csak annyit ír a beállításoknál, hogy ha lehetséges akkor dma!

kicsit nehezen értem meg, ráadásul az LG-k specifikációjában is szerepel, hogy PIO4-es módú üzemre képes.

aszondod reinstall???!!! de miért van az , hogy semmiképpen nem vagyok hajlandó ennek a BILLY gyereknek behódolni?!!!

OK holnap nyomok egy r.i.-t de előtte még megpróbálok minden emberileg lehetséges trükköt.
Ha semmi sem változik utána akkor meg mi van?Lőjjem tökön magam? vagy marad amit első verziónak írtam. VESZEK EGY TEAC ÍRÓÓÓÓÓT!!!!!!

(#15) dawe


dawe
csendes tag

Dev Man -> Ide controllers -> ... IDE channel :

transfer mode: DMA if available
current transfer mode: DMA mode

akárhogy is nézem, a win2k szerint dma-ban müxik már a cd-írom!

Lg 8x4x32-ről van szó

előtte mintha tényleg PIO4-et írt volna...


Always look on the bright side of life!

(#16) VaZso válasza dawe (#15) üzenetére


VaZso
senior tag

XP-ben szintén:
Device Manager -> IDE ATA/ATAPI controllers -> ... IDE channel:
Advanced settings fülön
Device 0 és 1-hez külön kiválasztható, hogy PIO only, vagy DMA if available.

Egyébként az UltraDMA módot tényleg nem támogatja (az gyorsabb), de DMA módot a régi, Mode 4-es Quantumomnál is be tudtam állítani...

Azt írja: Current transfer mode: Multi-Word DMA Mode 2 (Lg 32x10x40)

Viszont nekem is külön kellett bekapcsolnom, hogy használja.

VaZso

(#17) zen


zen
csendes tag

Halika, Sorstáraim!

Igen, vettem én is egy LG-írót, merthogy előtte volt szerencsém teszelni ezt a típust, és jónak találtam. Nos, nekem is vannak efféle DMA-PIO bajaim. DMA-módban, ha nagyobb fájlmennyiséget másolok le vele pl.: vinyóra, kb 90-100 megát elérve lök egy ''kékhalált''. PIO-ba lemásol mindent gond nélkül, csak épp közbe semmit nem tudok a géppel kezdeni, totál lemerevedik. (Valszeg ezért recsegnek a filmek is itt egy-két hozzászólónak!)
Szóval kapcsolgassam át a módokat, attól függően, mit akarok? Merthogy DMA-ban tökéletesen ír, gyors, meg minden, de ha másolok vele, akkor hulla!
Az író 80 eres IDE kábelen van, lehet, hogy evvel van baj? Jah, az oprendszer XP, AMD Athlon 950 MHz, 256 MB RAM a masina.

Előre is kösz minden tipped, tanácsot!

Üdv: Zen.

(#18) guess.who


guess.who
senior tag

A CD-író frimware-jét próbáltátok már frissíteni?!
[L]http://www.lgeservice.com/CDROM.htm[/L]

(#19) zen válasza VaZso (#16) üzenetére


zen
csendes tag

Hi VaZso!

Eddig én is eljutottam, hogy ''Többszavas DMA mód 2'' meg hasonlók, de akkor ha jól értelek ez még nem elég? Külön be kell kapcsolni, hogy használja; de hol? Azt szinte tudtam, hogy nem komálja az UDMA-t, csak a DMA-t!
Az alaplaphoz kapott CD-n (mint kiderült) egy grammnyi XP-s driver sincs, tehát nem tudom, hogy most ezek kavarnak-e be, vagy sem, mivel nem tudom a vezérlőket frissíteni. Ennek két oka: nem talál megfelelőt, vagy szerinte amit mégis megtalál nem XP-kompatibilis!

Ez már kicsit idegesítő... :O

Üdv megint: Zen.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg cd író help (kattog a hang) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.