Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr_Watson


Dr_Watson
tag

Sziasztok,

Fáradt gőőz ezért engedem itt ki.

Ma a XI. kerületben levő Alfa üzletben figyelmes lettem arra, hogy Heinz ketchup nagyon kedvező áron kapható. Persze a pénztárnál vannak elhelyezve ezek az áruk, hogy ott még fel tudd pakolni a szalagra. Közelebbről megvizsgáltam a teméket és a kupakon egy 2003.06 feliratot találtam, az üvegen pedig az egyik cimkén az állt, hogy minőségét megőrzi a kupakon jelzett időpontig.

Hogy lehet, hogy lejárt élelmiszert értékesítenek egy üzletben? Értem, hogy van minőségét és szavatosságát megőrző dátum, de ezek külön nem kerültek feltüntetésre. A végeredmény az, hogy ''romlott'' terméket veszel. Van erre valami szabály? Persze azt is értem, hogy ezek a termékek túl vannak időzítve, no de még is kérem. Ilyenkor ha pl étel mérgezést kapnék, akkor a felelősség kit terhelni? Az árut a lejárati időn túl forgalmazó üzletet, esetleg engem?

Sokszor előfordul, hogy 1-2 nap múlva lejáró terméket áron alul értékesítenek, de itt 2 lassan 3 hónapról van szó. Ha valami ellenőr olvassa a fórumot, nézzenek már rá erre az üzletre, a romlott tej, a buggyant joghurt, a penészes sajt rendszeresen előforduló jelenség. Még akkor is zavar ha tudom, hogy meleg van és nehéz korrekten tárolni a termékeket!

Üdv:

Dr. Watson

(#2) twollah válasza Dr_Watson (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Altalaban a termekekre nem a pontos datum van rairva, hogy ekkor, es ekkor meg tonkre.
Vannak konzervek amik a lejarat utan tobb(!) evvel is nyugodtan fogyaszthatok, semmi bajod nem lesz toluk.

Jelenleg 08. 30.an lejaro Mars csokit harapok, es meg elek, a gyomrom sem rendetlenkedik.
Pedig kb 1 ora mulva mar 31-e lesz.

Ha nem irok akkor pechem van...

(#3) twollah


twollah
nagyúr

A tej termekekkel nem kiserletezek.
Azokat azonnal kidobom, ha meglatom, hogy lejartak.

Ugyan ez vonatkozik a Pepsi Lightra is.

(#4) ubbconfig válasza Dr_Watson (#1) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Sajnos ez szabályellenes, a boltot kemény ezresekre lehetne bűntetni! Múltkor a penny-ben 1 napja lejárt tejet vettem le a polcról. Szóltam a kiscsajnak aki pont ot pakolt>>hát nem győzött elnézést kérni, még a bokámat is meg akarta csókolni :DDD Szóval manapság egyre figyelnek erre, mert megüzhetik a bokájukat! ;]

(#5) ubbconfig válasza ubbconfig (#4) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

...megüthetik... :))

(#6) twollah válasza ubbconfig (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez pont igy van jol.

Ne sozzak ra a vasarlora a selejtes (lejart) termekeket.

(#7) Cane válasza Dr_Watson (#1) üzenetére


Cane
őstag

Ez még semmi! Vettem 1liter tejet és amikor kibontottam már kefír szaga volt az egésznek, pedig elvileg a jelzett időpont szerint még 3 napig meg kellett volna őrizze a ''minőségét''. Mivel a kefírt is szeretem megettem, de belegondoltam milyen szar lett volna ha a kávéba löttyintettem volna egy kis kefírt vagyis tejet.

twollah: este ne egyél csokit mert jönnek a fognyűvő manók, oszt munkába állnak. ;]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) Dr_Watson válasza twollah (#2) üzenetére


Dr_Watson
tag

Az rendben, hogy ezek a termékek túl vannak időzítve, de korrekt ezt árusítani? Ha szabad, biztosan kötelezővé tenném, hogy írják ki a látványosan áthúzott árak alá azt is, hogy kérem ennek a szavatossága lejárt.

Persze értem, hogy nem fogok ettől elpatkolni, de szerintem ez akkor sem fair.

Dr. Watson

(#9) ubbconfig válasza Dr_Watson (#8) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Lejárt szavtoságú terméket még engedménnyel SEM szabad árulni!!! :O
Ezt minden kereskedőnek tudnia kell, mert a pénztárcájával és a boltja bezárásával játszik! ;]

(#10) twollah válasza Dr_Watson (#8) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha kiirnak ra, hogy:

VIGYAZAT 1000 EVE LEJART TERMEK!

Akkor senki sem venne meg.

Pont ez a trukk benne, hogy csak otthon veszed eszre a turpissagot, akkor meg mar keso.

Tudod penztartol valo tavozas utan reklamaciot nem fogadnak el.

(#11) ubbconfig válasza Dr_Watson (#8) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Általában aznap lejáró szavatosságú termékeket szoktak engedménnyel adni, de amint ''betölti a korát'' azonnal leveszik a polcról (jó esetben). NAgy multik (cora auchan stb.) szoktak erre figyelni, elég sok ugribugri alkalmazott csak azt nézi a saját részlegénél (főleg gyorsan romló élelmiszer) hogy mi mikor jár le...(na meg persze azt hogy mi fogyott el)

(#12) Dr_Watson válasza twollah (#10) üzenetére


Dr_Watson
tag

És ez így rendben van? Szerintem nem.

Ezzel az üzlettel van egy ilyen pénztártól való távozás után..... történetem.

Szombaton vásároltam néhány kaját és 10.000-esel fizettem. Korrektül megtörtént a fizetés, majd vasárnap reggl 6:00-kor (a.m.) telefonon kerestek az üzletből, hogy 10.000 Ft hiányuk van mert a pénztáros valószínüleg 10k-s helyett 20k-ból adott vissza. Arra voltak kíváncsiak, hogy én voltam-e az illető. Nem én voltam, de azért ez érdekes. Persze a jóindulatunkra vannak ilyenkor bízva, hogy bevalljuk-e a tévedésüket, de azért mindezt vasárnap 6:00-kor elég gáz elintézni (azt már nem is említem, hogy barátnőm vette fel a telefont és utána nehezen hitte el ezt a képtelen sztorit és kérdőre vont, hogy milyen nők hívogatnak engem reggel 6-kor. :)) )

Dr. Watson

(#13) ubbconfig válasza Dr_Watson (#12) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Elég sokat járhatsz abba a boltba, ha még a telszámodat is tudják :))

(#14) Cane válasza Dr_Watson (#12) üzenetére


Cane
őstag

Honnan tudták a számod?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#15) twollah válasza Dr_Watson (#12) üzenetére


twollah
nagyúr

Honnan tudjak a szamod?

Koteles vagy megadni a vasarlasnal?

Vagy a Nagy Testver figyel?

(#16) Dr_Watson válasza ubbconfig (#13) üzenetére


Dr_Watson
tag

Ti jártok keveset.... :))

A vásárláshoz regisztrálnod kell magad (csak vállalkozói igazolvánnyal teheted meg). A regisztráció során meg kell adni egy Telszámot is. Ennyi a történet.

Dr. Watson

(#17) slug válasza Dr_Watson (#1) üzenetére


slug
senior tag

Ha neked lenne boltod, akkor te is megpróbálnád eladni, a nagyobb üzletekben az utolsó nap a lejárat előtt kiteszik 30-67 %- al leárazva az árukat

(#18) Cathfaern válasza Dr_Watson (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''A vásárláshoz regisztrálnod kell magad''

Meg kell adni passwordot is? :D Vannak választható arcképek? :D

(#19) Dr_Watson válasza slug (#17) üzenetére


Dr_Watson
tag

Ezt nem tudom biztosan...

Egy ekkora üzletnek ez nem érdeke szerintem. Egy kis boltban ha túlrendeled magad nagyobb problémát jelent, mint egy ekkora üzletnek. Semmi bajom nincs azzal, hogy 1-2 nappal a lejárat előtt kiteszik az árút, pláne ha olyan termékről van szó, amit biztosan azonnal elfogyasztasz. No de egy terméket két hónappal a lejárat után értékesíteni, amit nem fogaszt el az átlag vásárló gyorsan, az azért elég furcsa. Ha más nem akkor a termék gyártója (Heinz) reklamálhatna, vagy előírhatná, hogy ne tegyenek ilyet a kereskedők, mert az ő termékük minőségére lesz a későbbiekben panasz.

Tudom nagyon idealista vagyok, de nekem ez nem tetszik és sért!

Dr. Watson

(#20) tsello


tsello
aktív tag

Én feljelenteném őket. Egy telefonhívást megér.
Úgy vok vele hogy az élelmiszerrel (ami egyre csak dárgább lesz) ne vágjanak át.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#21) twollah válasza tsello (#20) üzenetére


twollah
nagyúr

Inkabb csak irj bele a vasarlok panaszkonyvebe.
Mi van ha emiatt huzza le a rolot a bolt, te meg caplathatsz el a masik boltba ami az isten hata mogott van?

(#22) nokamiki


nokamiki
senior tag

Végülis a Minőségét megőrzi c. felirat nem azt jelzi hogy akkor romlik csak akkorig garantált a minőség...
Én attól függetlenül megeszem a dolgokat vagy iszom, de tejtermékkel nem kísérletezek én sem....
Szerintem is a panaszkönyv a megoldás és/vagy beszélsz a tulajjal hogy mit képzel magáról... ;]
Vagy hogy súlyos kár ért és térítse meg (ha megvetted és megetted azt a bizonyos dolgot!) ;]

V2 rider - Yamaha MT-01

(#23) twollah válasza nokamiki (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Te is voltal a seregben?

Ott hamar megtanulja az ember, hogy a lejart szavatossagu konzerv meg hosszu ideig eheto.

(#24) nokamiki válasza twollah (#23) üzenetére


nokamiki
senior tag

Nem, nem voltam!
De attól még ehető!
Csak az ilyen termékek nem hogy tej, joghurt, sajt, túró, felvágott stb...

V2 rider - Yamaha MT-01

(#25) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Bolt sztori.
Nem igazán idevág, de kirívó, ezért gondoltam, elmesélem. Szóval Balatonfürden vagyunk, ahol is az író és néhány cimbije az kis esti iszogatáshoz (muhaha) szerzi be a szeszet. Azt hiszem, 2 nap alatt másodszor is betértünk ugyanabba a maszek boltba (első nap 2 üveg bor, második nap asszem, 3, vagy ilyesmi) A lényegre térve a tag (az eladó) - miután távoztunk - kijött utánunk a boltból, hogy szerinte rosszul adott vissza, mert valszeg 2000sel fizettem, ő meg egy ezrest egészített. Visszamenve igaza volt, és a kezembe nyomott még egy Mátyást. :DD Megjegyzem, nekem valahogy nem tűnt fel a dolog a fizetésnél - nem azért, mert gazdag vagyok, hanem mert figyelmetlen voltam. :(
Nem Budapest. Persze attól még nem lesz tök becsületes, hogy vidék, de a pofa mégsem károsított meg ezer pénzzel, sőt, vette a fáradtságot, hogy visszakerüljön a zsé hozzám... :C Az ilyen kisKERESKEDŐ előtt le a kalappal. Remélem, cserébe történik vele is valami yó... :D

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#26) kbarca válasza DoubleD (#25) üzenetére


kbarca
tag

Velem is történt már ilyen, és mindig elképedek ezen... persze jó értelemben.
Annyit mindenképpen elérnek ezzel nálam, h ha tehetem, máskor is hozzájuk megyek. Hosszútávon tehát megéri a vevőre figyelni. :C

miért, te tudod milyen íze van a Bifidusnak?

(#27) DoubleD válasza kbarca (#26) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Jaja, így valahogy. Érdekes, hogy az ilyet manapság megjegyzi az ember, mert gyakorlatilag olyan, mint a fehér holló.

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#28) Chapell


Chapell
aktív tag

Ezek ellenkezője, amikor ugye Metro ausztriában, vagy egyéb helyen akár M.o-n is, ''véletlenül'' 2szer kerül lehúzásra ugyanaz az árucikk, vagy olyan is bekerül, amit nem raktál be a kosárba. Utána pedig reklamáláskor ugye nem hisznek neked...

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#29) kbarca válasza Chapell (#28) üzenetére


kbarca
tag

Ez napjaink régi-új trükkje. Ugyanezt gyakran csinálják az éttermekben is. Esetenként 2x számláznak bizonyos tételeket. Ha észreveszed, akkor egy ''elnézést''-tel elintézik, de módosabbak időnként átsiklanak felette.
Próba cseresznye.:((

miért, te tudod milyen íze van a Bifidusnak?

(#30) twollah válasza Chapell (#28) üzenetére


twollah
nagyúr

Ilyenkor kell atnezni a szamlat tetelesen, es mielott a penztar fele mesz mar elore kiszamolod, hogy kb mennyit kell fizetned, es ha joval nagyobb az osszeg mar gyanakodhatsz.

(#31) Apika válasza twollah (#30) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Egy fullra telepakolt bevásárlókocsi esetén ez komoly gondot okozhat...

(#32) beeboy válasza Chapell (#28) üzenetére


beeboy
addikt

ezért kell nézni, hányszor húzza el

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#33) beeboy


beeboy
addikt

amúgy asszem bizonyos termékeknél lehet csökkenteni az árat ha lejárt a szavatossága, de tejtermékeknél ez szigorúan tilos

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#34) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

UP az elsüllyedt topicnak:(((

anyám tejet vásárolt a budaörsi Auchanban
mivel minden tej baszott drága, ezé a Dini tejet részesítjük előnyben
azonban most másodszor fordult elő, hogy 5 doboz tej savanyú és krémes állagú volt
1-et kibontottunk itthon, aztán visszavittük a többit
ott kinyitott az infóspultnál a csaj egyet, megkóstolta és aszonta semmi baja, ott tartotta, hogy megigya
anyám kicsit megnyugodva hazajött, de amikor a maradék 3 tejet is kibontottuk, nem túl nagy örömmel konstatáltuk, hogy azok is rosszak
egyiket felforraltuk, de összeesett, lehetett kidobni

szal akkor most a dolgozó volt lojális vagy tényleg jó 1 tej az 5-ből?:F

anyám vmelyik űjságnak levelet akar írni, mert ez már a 2. eset
múltkor valami folyékony termékek menedzserével fenyegetőztek, persze senki nem került elő...:(((:(((

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#35) föccer válasza MyKonzerv (#34) üzenetére


föccer
nagyúr

melótárs: keksz: penészes { szó szerint.... } Szavija még 2 hónapig jó.

kérdés, hogy ilyenkor mi a pi**át tud csinálni az ember???? { költöi megnyilatkoztatása, amikor a gyártó{??} hibás.

adás vége.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36) bLaCkDoGoNe válasza MyKonzerv (#34) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én tejen ill. hasonló dolgokon nem spórolok sosem. Egyszer vettem a ''zöldfenyőfás'' áruházban egy ''zöldfenyőfás'' tejet, pár nappal a lejárat előtt savanyú volt.
Azóta inkább kifizetek többet a tejért, de márkás cuccot veszek.
Nem értem egyébként, hogy miért hisztek még sokan mindig abban a mesében, hogy az olcsó is lehet jó. Nem lehet. Főleg ha élelmiszerről van szó, és főként, ha azt egy nagy áruházlánc értékesíti.
Szerintem bárhol máshol spóroljon az ember, de ne a kaja minőségén, mert az hosszú távon nem vezet jóra.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#37) virkir válasza bLaCkDoGoNe (#36) üzenetére


virkir
veterán

Hát én nem igazán értek egyet az olcsó nem lehet jó nézettel. Nézd meg az áruházláncok árait min 10% mínuszban vannak más boltokhoz képest. Akinek meg kell gondolnia mennyit költhet igenis megéri olcsóbban vásárolni ott mint a sarki kisközértben aminek a tulaja lusta felhajtani kedvező beszerzési forrásokat inkább elmegy a M-ba és rárak 15-20% árrést.
Hozzáteszem tapasztalatból beszélek, kb amióta van Bp-ten Auch. azóta járunk a családdal oda vásárolni komoly pénzeket lehet megtakarítani.
Az is igaz bele lehet nyúlni a rosszba is de legközelebb legfeljebb olyasmit nem ott veszünk, járunk azért piacra is :D
''Azóta inkább kifizetek többet a tejért, de márkás cuccot veszek'' te kis naív azt hiszed saját tejüzemük van, ugyan azt a tejet veszed márkásban is csak a nevet fizeted meg + 20-30 Ft-al.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#38) Daneey


Daneey
tag

Lidl-ről mi a vélemény? Brutálisan olcsó az áraik.

Én leírnám a véleményemet:

A Lidl-ben vannak nagyon jó termékek is; amik hihetetlenül olcsók, és mégis finomak! NEm tudom hogyan csinálja, ezt az árképzést de nagyon olcsók! Néhány élelmiszer viszont hihetetlenül ócska. Pl. a kakójuk: utóízes, meg minden.

Tanulság: néha megéri a márkásat venni néhány termékből... Bár a tej a Lidl-ben egész jó, és még egy se romlott meg. 4 hónapja vásárolok náluk.

UP a régi témának!

(#39) Korcsii válasza Daneey (#38) üzenetére


Korcsii
őstag

Ha jól tudom nemrég bezárták az egyik üzletülek, romlott árú miatt.
Meg volt valami a tojásokkal is valami. Hogy még meg sem tojta atyúk és már behozták az országba vagy valami hasonló.

Én Lidl [és Tesco(gazdaságos)] ellenes vagyok.

(#40) Archer válasza Daneey (#38) üzenetére


Archer
őstag

Úgy vagyok vele, hogy ami szerintem jó minőségű , az ott sem olcsóbb. A zöldségeik pedig kifejezetten gagyik. Pl: Vettünk szép piros paradicsomot, aminek a belseje még zöld volt.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#41) WN31RD válasza Daneey (#38) üzenetére


WN31RD
addikt

''Lidl-ről mi a vélemény?''
:( [kép]

Fejpántot adtak a menstruálókra a Lidlben Bővebben: link
''... Csehországban arra kényszerítették a Lidl női alkalmazottjait, hogy menstruációs időszakuk alatt hordjanak megkülönböztető, sárga színű fejpántot. A jelzést viselő eladók engedély nélkül látogathatták a mellékhelyiséget, míg a többiek a továbbra is csak a főnökeik által meghatározott időben mehettek mosdóba. A pletykák szerint ennek rendjét belső detektívek figyelték ...''

Fekete könyv készül a Lidlről Bővebben: link

Bezáratták a szentendrei Lidlt Bővebben: link

''NEm tudom hogyan csinálja, ezt az árképzést de nagyon olcsók!''
Pl. így:
''[...] az is feszültségeket okozhat majd, hogy a Lidl kis létszámú üzletekkel folytat meglehetősen agresszív üzletpolitikát. A hosszú, illetve vasárnapi nyitva tartás az egyes boltokban dolgozó húsz-huszonöt fővel és hatórás munkaszerződéssel csak úgy oldható meg, ha az alkalmazottakat rengeteget túlóráztatják.''

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#42) lol válasza Daneey (#38) üzenetére


lol
senior tag

cseh ismerősünk (ott már korábban indított a ''lidli'') mesélte, hogy iszonyat rossz minőségűek a cuccok, talán azok kerülnek oda amit a teszkóba már nem engednek be... az íze meg lehet jó :) csak nem biztos, hogy kemikáliák,aromák stb. nélkül is bejönne!
''U. P.: Az E 102, E 123, E 124, E 132 és E 151 hozza a gyönyörű, klasszikus Cherry Brandy színt, az E 330 a határozott, férfias savgerincet. Az ital illatban és ízben is évek óta stabil színvonalat képvisel, ennek ellenére érthetetlen, miképpen vehetők rá az emberek, hogy ilyesmit a szájukba vegyenek.''

(#43) Daneey


Daneey
tag

Upsz, akkor mégsem olyan jó. Egyébként én csak néháyn megrögzött árut veszek náluk, kenyér, felvágott, tej. Kb. ennyi :D

A többi meg máshol, de nem Lidl... :)

(#44) lol válasza Daneey (#43) üzenetére


lol
senior tag

sztem egészségünk megér annyit, hogy picit drágábban jó minőségű táplálékot vegyünk magunkhoz. pl. én inkább lemondok arról hogy vegyek egy doboz fagyit, helyette teljeskiörlésű kenyeret eszek... lehet hurrogni :P
én Mo.-i ''lidlibe'' nem voltam még de odafigyelés kérdése, hogy milyen (minőségű) cuccot teszel a kosaradba.

[Szerkesztve]

(#45) Drótszamár válasza WN31RD (#41) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ez nagyon gáz. A szentendrei lidl valamikor tavasz végén, vagy a nyár elején nyílt meg ha jól emléxem. A cikk szerint július elején már be is záratták. Ez elég ''vicces''. Ennyire szarnak az előírásokra?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#46) Drótszamár válasza lol (#44) üzenetére


Drótszamár
őstag

Én is teljeskiörlésűt eszek. Anyám süti. Amit a boltban lehet kapni ilyen címszó alatt az köszönőviszonyban sincs az otthoni kenyérrel. Ami tényleg jó, annak 400-500 Ft kilója :(((

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#47) Füleske


Füleske
addikt

A tejekhez :
Eddig 3 - szor vettem Tesco tejet (piros dobozos), 2-3 nappal a lejárat előttiek voltak , 3 - ból 2 savanyú.
Tesco gazdaságos tejet már nagyon sokszor vettem (fehér gazdaságos dobozú) , de még soha nem volt vele gond.

(#48) Korcsii


Korcsii
őstag

Én sem voltam még ithon Lidlben, és külföldön is csak egyszer, egy pár éve.
Tescoban is 3 hónapja voltam, akkor is csak azért mert vasárnap elfogyott a kenyér, a kenyérgyár meg zárva volt.

[Szerkesztve]

(#49) KoGa


KoGa
tag

Ajanlom mindenkinek hogy nezzetek meg figyelmesen a sajat markas (Tesco Gazdasagos, stb.) termekek csomagolasat. Altalaban rajtavan a gyarto. Nehany termeknel bizony kiderul hogy ugyan az gyartja mint a legdragabb markasat :)

(#50) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Egy érdekességet hadd mongyak a témáról:

Itthon ha rá van irva valamire hogy március 10-ig jó, az azt jelenti hogy 9-én már biztos hogy romlott.Ha svájcban, van ugyanez ráírva valamire, az biztos, hogy 25-éig még nyugottan fogyasztható. De valyon mért?

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.