Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Lehet, hogy behalt a 9500-ösöm??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok!

Súlyos gonddal küszködöm, és a videokártyára gyanakszom. Dolgozom (dolgoznék) a gépen, de az teljesen váratlan pillanatokban lemegy sleep-be, és úgy marad. Nem éled fel, csak újraindítva. Már ott tartok, hogy mondatonként mentek...

Szóval fekete képernyő, power save üzenet, aztán reset. (ezt nekem kell megnyomnom, nem indul újra.) És egyre gyakrabban. Mi lehet ez? Nem régóta csinálja, és teljesen véletlenszerűen.

A proci 53 fokos, a házban 40 fok van (Motherboard monitor szerint), az alaplap A7V8X, proci: Thoroughbred ''B''@2700, VGA: radeon 9500, Monitorok: Hp L1018, MAG 17'' TCO99, ram Kingston 512 MB, Win XPsp1. és alig fut valami (egér, Kerio, f-secure, awantbrowser, Word)

Köszi a segítséget,

Üdv,

W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Semmi ötlet, hogy mi lehet?

VGA?
alaplap?
proci?
vírus?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#3) kano válasza Wolfskin (#2) üzenetére


kano
nagyúr

Az alaplap bios beállításoknál a Power managmentben nincs valami elállítva?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4) nap válasza Wolfskin (#2) üzenetére


nap
addikt

Nem puposak a kondik az alaplapodon?
esetleg valami zarlatos... de az is lehet, hogy a windozod vergodik...

Bocs, azt hiszem megsem volt tul konstruktiv hozzaszolas...

[Szerkesztve]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5) nap válasza Wolfskin (#1) üzenetére


nap
addikt

Most nezem: ''B''@2700 Az 2700+ vagy 2700MHz?
Milyen tapod van?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6) Wolfskin válasza nap (#5) üzenetére


Wolfskin
őstag

2700+ (2166MHz)
Chiftek 300 W

Lehet, hogy kevés neki?

Van benne Terratec 600 TV, MX300 Monster Hang, 2 winyó (Samsung 160, 8MB, meg egy vmi 100 GB IBM), 1 dvd, 1 cdr.

A vga nonpro-ként megy, mert amúgy kis fekete pöttyöket rak a tv meg video ablakokra.

Most egy ideje nem csinálja. A proci 52 fokos, a gépben 42 fok van, a hűtőborda épphogy langyos.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#7) zoral_ válasza Wolfskin (#6) üzenetére


zoral_
tag

nekem a 300W noname tapom eleg a gepembe (~9800pro, 2maxtor winya, tvtuner, sb, cdiro)

viszont ha nalam az alaplap homerseklete 39-40fok kore emelkedik, akkor kifagy a gep, sztem tegyel be 1-2hazventit es minden ok lesz...hazventi nelkul nekem sem megy a gep, mert bemelexik. nalad az a 3winyo nagyon futhet...

mondjuk nekem NF7van, lehet hogy a te alaplapod tovabb birja a NB hojet

-Z[O]raL-

(#8) Stitch


Stitch
őstag

Próbáld ki 4-szeres AGP-n és Fast-Writes ki.

(#9) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Hi!
Szerintem kapd szét a gépet és nézd meg, hogy a cpu körüli kondik nem-e púposak, meg hogy nem ér-e hozzá valami a laphoz ami rövidre zárhatná. Esetleg a videókártya is túlmelegedhet(mondjuk attól nemhiszem, h. sleepbe megy).
Speedfannal a feszültségeket is megnézhetnéd... Ha nagyon ingadozik vedd lejjebb a proci órajelét és úgy nézd meg!

(#10) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Bocs, hogy csak most válaszolok, de a rendszer eddig nem engedett belépni, mindig visszadobott a jelszó után...:(((

Szóval, a gépben van három plusz házventi: egy az alaplapról megy, olyan félfordulaton, a hőérzékelőjét megtoldottam, és rátettem a cpu hűtőbordájára, hátha... de sosem változtatja a fordulatát. Ez a ház oldalába van vágva, és a prociventillátorra nyomja a levegőt.
Van két másik, külön tápról (12V adapter), az egyik elől nyomja be, a másik hátul, a táp alatt egy zárt dobozból húzza ki a levegőt (a dobozból 2 cm-es hajlékony csövek mennek a proci fölé, a videókari procijára, meg egy a vga meg a hangkártya közé, hogy onnan szívja a levegőt). Ez a kettő 6-7,5V-on megy, hogy ne lármázzanak, de így is leviszik a ház hőmérsékletét 40-41-fokra.

Lehet, hogy -ha jól emlékszem- nem voltak bekapcsolva a házventik, és a vga túlmelegedett? Vagy a matherboard monitor lőtte le a gépet? Egyelőre még nem találtam ilyen opciót rajta.

Nem tudom biztosan, hogy sleepbe ment-e, de a ventillátorok mentek az alaplaon, tehát volt élet a gépben. Csak nem jött vissza. Kóma.

Szal nem tudom. :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#11) Stitch válasza Wolfskin (#10) üzenetére


Stitch
őstag

Próbáltad amit írtam?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Lehet, hogy behalt a 9500-ösöm??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.