Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunluigi


hunluigi
senior tag

Üdv mindenkinek!

Nem tudom kinek mennyire ismerős a tengeren túlon elterjedt üzleti model a Lan House. Hogy közérthető legyen akinek nem volna világos, gyakorlatilag egy net kávézóról beszélünk, ami a játékosokra van kihegyezve. Erős gépek hálózatba kötve, a legfrissebb legkeresettebb játékok telepítve, nagy netsávszél, szóval képzeljetek el egy PC-s játéktermet, mindez exkluzív kialakításban, persze az üccsi kávé energiaital forrocsoki megtartása mellett. Lanpartyik versenyek és hasonló nyalánkságok... :)

A kérdés az mennyire volna szüksége a játékos közösségnek ilyen helyekre kezdésnek mondjuk a nyugati pu. környékén. Eljárnátok egy ilyen helyre megspórolva a cuccolást-takarítást meg a többi ezzel járó nyűgöt?

Igényes kialakítású helyen gondolkodunk egyedi (ugyancsak a játékokhoz illő) arculattal, mindezt úgy hogy kifizethető maradjon.

Minden ötletet észrevételt szívesen veszek.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#2) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Nekem azért nem jönne be, mert hozzászoktam a saját egeremhez, gépemhez, monitoromhoz, stb.. Máshol fele annyira nem játszok jól mint itthon.

(#4) hunluigi válasza gamek!ller (#2) üzenetére


hunluigi
senior tag

Természetesen arra is lenne lehetőség hogy hozzad a saját cájgod, ha az neked jobb :)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#5) hunluigi válasza Kalandor (#3) üzenetére


hunluigi
senior tag

olyan 350 HUF /óra/ gép körül kalkuláltuk. Szerintem ez bőven kifizethető minden rétegnek. Ha kell az egész hely arra is lesz lehetőség, de most így nehéz volna arra okosat mondani, mert a teljes kapacitás még nem lett kitalálva.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#7) hunluigi válasza Kalandor (#6) üzenetére


hunluigi
senior tag

Na igen... de vonatkoztassunk el a kollégiumtól, és akkor mindjárt neked kell a helyet keresned-egyeztetned, cuccolnod kell, kábelezned kell, villany számlát fizetsz, nem hozza az asztalodra a forrócsokit a hosszúcombú szőke pultoscsaj... stb. stb.

Nyilván nem a kollégiumi (senki meg ne sértődjön) kocka a célközönség hanem inkább az a dolgozó réteg aki szeret játszani de sem idege sem ideje nincs a fentiekhez.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#9) Eagl3


Eagl3
veterán

Arról nem beszélve, hogy pillanatok alatt tönkre vágják majd a gépeket, egereket stb.

(#10) hunluigi válasza Kalandor (#8) üzenetére


hunluigi
senior tag

Jáj de szőrszál hasogató vagy :P Olyan helyet képzeljetek el ami arculatában a játékok világát tükrözi, Ugyanakkor alkalmas egy jó kis online nyomulásra, de ha magányra vágysz az sem gond. Profi gépek sorozata hálózatban, aktuális játékokkal. Beugranak a népek egy forró csokira közben nyomnak egy menetet a legfrissebb játékkal, esetleg bulizás előtt beugranak pár órára haverokkal CS-ozni vagy csak csatlakoznak egy épp folyamatban lévő NFS menetbe.

Én is jártam LAN partykra de ott nyilván akár 2 napig is nyomtuk, mert nem érte meg pár óráért a macera, a cuccolás. Itt meg lehet van fölös 2-3 órád benézel és beülsz a többiek közé pár headshoot erejéig és jólérzed magad.

Elég nehéz a klasszikus értelemben vett lanpartyival összehasonlítani ezért próbáljatok ettől elvonatkoztatni...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#11) hunluigi válasza Eagl3 (#9) üzenetére


hunluigi
senior tag

A perifériák nyilván kopó-fogyó ezközök, ez bele van kalkulálva, a gép meg nem lábnál lesz, hogy szét legyen rugva, de feljegyeztem ezzel is számolnunk kell.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#12) Bibby


Bibby
addikt

Ha még más nem írta, majd én: tetszene a dolog.

LAN partira nem járok, idő meg macera, saját gépet sincs kedvem állandóan fejlesztgetni, meg olyan hatalmas "játékbuzi" sem vagyok hogy megérje. Egy sör áráért egy óra játék nem vészes, persze nyilván 1-2 ismerőssel bemenni szórakoztatóbb, meg részemről biztos nem lennék állandóan ott, de alkalmanként jó lehet.
Bő 10 évvel ezelőtt emlékszem NFS 2-t nyomtam kormánnyal valami játékterem szerűségben. :K

Ελευθερια η θανατος

(#13) FehérHolló válasza hunluigi (#11) üzenetére


FehérHolló
veterán

Pécsen volt egy pontosan ilyen profilú netcafé. Csődbe ment.
Gugli Pesten is talált egyet ([link]), többet nem is kerestem. Szóval annyival mindenképp számolnod kell, hogy nem egyedi ötlet, de nem is terjedt el még annyira.

Másrészt ajánlom a figyelmedbe, hogy a profibb netcafék általában komoly célszoftverekkel vannak felszerelve, melyek lehetővé teszik az egyéb telepített szoftverek védelmét, az időlimites bejelentkezést és hasonló nyalánkságokat. Mondjuk úgy, hogy a Windowsos felhasználókezelés nem a legmegbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#14) dave93 válasza FehérHolló (#13) üzenetére


dave93
őstag

Hát igen, szvsz arra ne számíts, hogy ebből fogsz meggazdagodni :) Szerintem ma eléggé halálra van ítélve egy ilyen.

(#15) barnam_ válasza hunluigi (#7) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem rossz ötlet, de az elképzelésed a célközönségről nem biztos hogy megfelelő :F Tehát az a réteg szerintem akinek se idege se ideje nincs a játékokhoz, az szabadidejében kétlem hogy a gép előtt ülne játszani, hanem inkább a családdal lenne, ilyesmi.
Sokkal inkább a fiatalokat céloznám meg.

Én pl. 23 éves koromra kinőttem az egész PC fejlesztés és játék hóbelevancból, de gimis koromban biztos vevő lettem volna egy ilyenre, főleg hogy akkoriban nem is volt túl jó gépem a játékokhoz.

Egyébként szerintem elgondolkozhatnál konzolokon is, ha már játékról van szó, egyszerűbb lenne elrejteni a szem elől. Csak akkor még kell PC a net miatt.

(#16) hunluigi válasza FehérHolló (#13) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nemtudom a Pécsi hely mennyire hajazott arra amit pl. Pestiként linkeltél... Ha nagyon akkor nem csodálkozom. Ha megnézed a képeket fulra a funkcionialításra mentek rá, és így első ránézésre nem kimondottan vendéglátó hely.

Amiben mi gondolkodun a másik véglet felé közelít inkább. A lényeg hogy aki belép első reakció az "ÚÚÚ B@2meg" legyen a jó értelemben...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#17) hunluigi válasza dave93 (#14) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ne csak a gépeken gondolkozz... üccsi, kávé forrócsoki, energiaital stb ami ilyenkor menni szokott

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#18) hunluigi válasza barnam_ (#15) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ez a konzol dolog sem rossz ötlet, kérdés hogy milyen pluszt tud nyújtani a PC-hez képest valamint a managelése is körülményesebb.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#19) Tv válasza hunluigi (#17) üzenetére


Tv
senior tag

Sör!!! Az a lényeg, úgy talán 1-1 partizásra én is beugranék, ha pesti lennék. Esetleg még energiaital. Szerintem az egész ötlet max akkor lenne életképes, ha kisebb versenyek lennének szervezve pl. hetente. Simán játszani sztem nagyon minimális látogató menne, mert ugye elsősorban olyan játékokra volna kihegyezve ( a leírás alapján) amivel otthon nem tud játszani a játékos az erős gépigény miatt, multizni (ráadásul pénzért) meg kevesen ülnek le szerintem egy jóformán ismeretlen játékkal a frusztráció miatt. Én ezért mindeképp több közönséget látok abban, ha régebbi, "mindenki" számára elérhető játékok is lennének és lennének versenyek, komolyabb megmérettetések. Kívánom, hogy járj/járjatok sikerrel, de én azon a véleményen vagyok, hogy ez már nem annyira nyerő biznisz :(

(#20) hunluigi válasza Tv (#19) üzenetére


hunluigi
senior tag

A pia teljesen kizárt, max ha igény van rá akkor is alkohol mentes sör (bár az meg olyan mint a guminő)

A versenyek egyértelműek :DD kissebb-nagyobb ajándékokkal, tárgynyereményekkel, játékprogramok meg természetesen megintcsak igény szerint! Ha igény van rá mehetnek a régebbi progik is.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#21) DBob


DBob
őstag

Én is csak azt tudom írni amit már páran előttem. Több ilyennel volt dolgom, anno jártunk is ilyen helyekre. A '90-es években, vagy az ezredforduló után közvetlenül még el-eléldegéltek az ilyen profilú helyek, de mára már mind tönkrement, egytől-egyig. Tehát nem csak hogy nem új ötlet, de ma már halva született ötlet úgy érzem.

Hogy akkor miért érte meg, ma miért nem? Nem mindenkinek voltak top hardverei, (ma már a keresethez képest pofátlanul alacsony összegért sokkal jobb gépet lehet összerakni mint 10-15 éve) és ma már elterjedőben vannak az olyan net kapcsolatok, amik közel lan sebességet nyújtanak, amíg 10-15 éve még dial-up is sokszor kiváltság volt.

Ma sajnos már a hangulatos lanpartyk is ki-kihalnak, mert bár a hangulat nem ugyanaz ha az ember otthonról neten játszik, de jóval kényelmesebb a megszokott fotelből, a megszokott asztal előtt, órákon át tartó pakolgatás, kábelrendezés, cipekedés és hasonlók nélkül játszani.

Akkor öld ebbe a projektbe a pénzed szerintem, ha annyi van hogy nem tudsz vele mit kezdeni. De akkor inkább támogass engem ;]

(#22) hunluigi


hunluigi
senior tag

Na jóóó azt sokan megírták miért NEM müködhet a dolog... :DDD Most arra lennék kíváncsi, hogy mi lenne az a plusz ami miatt mégis megérné be-be jönni pár órára... Az elsőre képtelennek tűnő ötletek is érdekelnek. :D (természetesen kultúrált keretek között)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#23) Psychonaut válasza hunluigi (#22) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát pl. ha nagyon esik az eső és nincs kedvem hazamenni.

(#24) hunluigi válasza Psychonaut (#23) üzenetére


hunluigi
senior tag

:U ööööööööööööööö ja

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#25) Tv válasza hunluigi (#24) üzenetére


Tv
senior tag

Fel kell fogadni egy sámánt, hogy járjon neked esőtáncot egész nap :DDD
szerk.: Sajnos ha egy infós fórumon sem igazán van érdeklődés a dolog iránt, akkor nemtudom menyire lenne sikeres :( Tudom, rossz érzés, hogy mikor már beleéli magát az ember és próbálják lebeszélni, de mégrosszabb lenne belevágni és elbukni egy csomó pénzt + nyilván az állandó idegeskedés ha nem úgy megy, mint kellene. De neked kell döntened.

[ Szerkesztve ]

(#26) germanh


germanh
senior tag

Volt Budapesten a Mammutban egy elég nagy ilyen típusú net café 80db játékra épített géppel, PGCC-nek hívták, hát nem éltek sokáig. Most még a Vista net café, ami működik, persze itt kevesebb is a gép (20db játékra alkalmas). Nem jósolok nagy jövőt további ilyen helyeknek :(

Enjoy the pain!

(#27) DBob válasza hunluigi (#22) üzenetére


DBob
őstag

Ha valami fajta exclusive dolgot tudsz kínálni ami egyébként nem megoldható. Például játék készítőket / kiadókat fogadsz valahogy magad mögé, és így hivatalosan is nálad lehetne például először játszani a diablo 3-al. Na az hozna bevételt...de lehúzna a blizzard is :))

Mást nem tudok elképzelni ami miatt én bemennék oda sajnos.

(#28) hunluigi


hunluigi
senior tag

hát srácok elég lehangolóak vagytok.... :DDD Tényleg az érdekelne miért volna érdemes bejönni és nem az miért nem. Ne legyetek már ennyire negatívok.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#29) rankesz válasza hunluigi (#28) üzenetére


rankesz
veterán

pl. ha lenne építve egy-két ilyen kompresszoros szimulátor cockpit, mint amilyet valaki épített itt a logout-on... na azt már megnézném/kipróbálnám!

(azt mondtad a képtelen ötletek is jöhetnek... :) )

[ Szerkesztve ]

(#30) degu


degu
senior tag

A belvarosban minden ilyen elkepzeles-halott!
Olyan helyisegberleti/vallalkozoi/iparuzesi,stb. koltsegek vannak,hogy a penzmoso vallalkoza
sokon kivul senki nem elt meg eddig! :Y

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#31) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Az online-forradalomnak és az olcsó internetnek hála mostmár nincs köztes állapot a táborozós lan-party-k és az otthonról gémelők közt. Ami van az meg olyan kevés, és úgy el van szórva, hogy azért nem éri meg...

Nálad egy hétbége ~20k lenne fejenként utazási költséggel, kajával, mindennel.

Ez azt jelenti, hogy max 2 ilyen alkalom árából simán kijön egy játékra megfelelő internet egy egész évre, és még marad is visszajáró.További 3-4 alkalom árából meg meg van a sima netezős gép középkategóriás játékgéppé feljesztése.

És akkor ott van egyik kezemben 6 hétvége nálad, a másikban meg egy gép otthon, egy évi internettel, amin egész évben tolhatom a haverokkal, mikor éppen ráérünk.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) bandus válasza Bibby (#12) üzenetére


bandus
veterán

egyetértek veled, nekem is tetszene :) itt a koliban nincs helye erős gépnek, kicsi a hely. gémer noti rohadt drága, meg igazából időm sincs már ilyesmikre. néha 1-1 órát leülök játszani valamelyik haver gépéhez, és annyi. de ha egy sör áráért nyomulhatnék valahol egy órát, akkor 1-2szer valószínűleg benéznék hetente, ha útba esne.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33) hunluigi válasza TESCO-Zsömle (#31) üzenetére


hunluigi
senior tag

Világos számszakilag amit mondasz de...

Ezen a logikán elindulva rég csődbe kellett volna mennie az összes sörözőnek

Egy korsó sör utazási költséggel az elfogyasztott mogyival mondjuk legyen 500 HUF ennyiért a tescoban kapsz akár 5 dobozzal is plusz a visszajáró. Ha lemész a sörözőbe mondjuk 6 alkalommal és alkalmanként megiszol mondjuk 3 korsóval, szűken számolva kijönne akár egy otthoni sörcsap is, ahol aztán a haverokkal annyit iszol amennyit akarsz.

Félre ne értsd nem a mondani valódat akarom degradálni, csak rossz irányból közelít itt a többség a kérdéshez.

Az ilyen helyekre nem azért jár az ember mert akkor nem kell otthon szélessávot meg erős gépet tartania. Vonjunk egy képletes párhuzamot a sörözővel...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.