Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kussolj scsi! nem kérdeztelek! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) urban racer


urban racer
senior tag

Szaisztok! A probléma a következő. Van egy 36 gigás 10000rpm-es U320-as vincsim. Az a baj, h túl hangos az alapzaja. Másolásnál viszont nem lesz lényegesen hangosabb. Érdekelnének hdd HALKÍTÓ keretek. Hdd hűtő nem egyenlő a halkítóval! Melegedés nem számít! Ezek bírják... Csak legyen már kusch!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#2) Rover623 válasza urban racer (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Viszont a ''halkítónak'' azonosnak kell lennie a hűtővel...:P
[link]

primus inter pares

(#3) westlake válasza urban racer (#1) üzenetére


westlake
félisten

kiba jo a topikcim :D

Play nice!

(#4) Nimda


Nimda
addikt

Már azt hittem,valami skrizofén megnyilvánulás..:D

(#5) urban racer válasza Rover623 (#2) üzenetére


urban racer
senior tag

Támogatott HDD-k: Parallel & Serial ATA
Itt buktuk. SCSI

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#6) urban racer válasza westlake (#3) üzenetére


urban racer
senior tag

Köszi! Ez a legnépszerűbb szó mostanában ismerőseim között. Pontosabban a TOP3: Kussolj, b*zira LOL, láma

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#7) Rover623 válasza urban racer (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Ha neked ez gondot okoz, akkor valóban buktad...;]

primus inter pares

(#8) capaszaju


capaszaju
tag

nem kussolj hanem qssolj...LOL :DDD up

[Szerkesztve]

(#9) villamos


villamos
őstag

Setleg: [link] meg: [link]
Ichbinleise® Box HDD 20

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10) Rover623 válasza villamos (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Az nem kóser...meg fog sülni a HDD...:(
Amúgy elég homemade holminak néz ki...:C
Egy kis kimart alulemez + BeQuiet készletből maradék bitumenes szivacsdarab...;]
Ezt házilag is meg lehet(ne) csinálni...csak hát az a fránya melegedés...:P

primus inter pares

(#11) urban racer válasza capaszaju (#8) üzenetére


urban racer
senior tag

Jaj teis megjöttél.. Látom a tápossrác pörög! :D :DDD

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#12) urban racer válasza villamos (#9) üzenetére


urban racer
senior tag

Hmm...Aranyos! Megsülne szerinted? Kb annyira melexik, mint egy maxtor, annak ellenére, hogy 3 maxtort lehagy. :(

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#13) urban racer


urban racer
senior tag

Úgy érzem kell csinálni egy melegedési tesztet. MAxtor 200 vs Hp 36 gb SCSI. Ott meglátjuk, hogy mennyire kell félni melegedéstől. 2-3nap, és eredmény! Begyszó!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#14) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Eredetileg Seagate a vinyó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) liksoft válasza urban racer (#13) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Pár gondolat:
- A HP nem gyárt winyót, beszállítóktól vásárol.
- 60 fok felett az SCSI is nagyon-nagyon hamar meghal.
- A sebességnek ára van (pénzben, hangban egyaránt).

Vagyis csak úgy fogod tudni halkítani, ha átteszed a másik szobába, vagy hang és rezgésálló házba szereled, ahol van labirintus rendszerrel kialakított (mint a hangtompító) szellőztetés.

Ötlet: Cseréld el 2,5''-os winyóra. Annak nem lesz ekkora hangja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) Rover623 válasza urban racer (#12) üzenetére


Rover623
félisten

villamos szerint nem, hiszen ő javasolta...:P
Szerintem viszont meg fog...;]
Elég ha csak 40 fokot ''termel''...ha nem vezeted el róla/tőle, hipp-hopp 50-60-70 fok lesz körülötte...:C

primus inter pares

(#17) urban racer válasza kraftxld (#14) üzenetére


urban racer
senior tag

Nem. HP. Matrica meg minden(még a bios is azt írja) HP

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#18) Rover623 válasza urban racer (#17) üzenetére


Rover623
félisten

Erre már csak azt tudom mondani: lammer...:DD

primus inter pares

(#19) eastsider válasza urban racer (#17) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem inno3D procim van :D
LOL ez kb olyan színtű volt ;]

amúgy az scsi-t hogy kell ejteni? :F :)



[Szerkesztve]

(#20) urban racer válasza liksoft (#15) üzenetére


urban racer
senior tag

A HP nem gyárt winyót, beszállítóktól vásárol.
Ezen HP matrica van. Mint írtam az előbb HP-t ír a BIOS. A matricán nincs semmi jellegű utanlás, hogy ez nem hp.
Mindjárt lefotózom, és megmuatatom, ki a barátom.
60 fok felett az SCSI is nagyon-nagyon hamar meghal.
Ezt cáfolni nem tudom, érvet nem tok hozni, ha a Maxtorok is pörzsölődnek, akkor az scsinek bírnia kéne. Arra készült, hogy napi 0-24ben menjen, melegben, hidegben.
Ötlet: Cseréld el 2,5''-os winyóra. Annak nem lesz ekkora hangja.
Igaz, hogy annak nincs hangja, de nem is ír 100 megát másodpercenként

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#21) Xantomas válasza eastsider (#19) üzenetére


Xantomas
őstag

Én csak Szöcsi-nek, vagy ''szkázi'' becézem. Hívjad ''Szmól kompjuter szisztem interfésznek''.
Urban racer... Hmm, a név találó, te tényleg Urban vagy, és lassan urban legend is, ha páran rátalálnak erre a topicra. Szedd le a matricát, és írjál a bioszra filctollal, egy Hápét. Esetleg a tányérra is, majd vidd el liksofthoz, és hallgasd meg a véleményét.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#22) WillChi válasza urban racer (#17) üzenetére


WillChi
senior tag

Tudod, a firmware-be azt írnak, amit akarnak a gyártók. Szerintem nagy valószínűséggel Seagate lehet (bár akármi más is...).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#23) urban racer válasza eastsider (#19) üzenetére


urban racer
senior tag

Én anno ''esz-csi''nek ejtettem, majd chieftec kolléga utalt rá, hogy ''szkázi''nak kéne ejteni.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#24) - iSO - válasza eastsider (#19) üzenetére


- iSO -
tag

Én anno Esz-CÉ-Es-i nek hallottam mindenkitől, aztán egyszercsak szkázi, vagy szkazi lett belőle.. Azt nem tudom, hogy miért. Erre tud valaki válaszolni ?

:R
iSO

(#25) urban racer válasza Xantomas (#21) üzenetére


urban racer
senior tag

Az urban racer nevem az onnan ered, hogy régen dirt bringás voltam(amikor regeltem). Egy idő után megteccett az Urban racing stílusa, és kipróbáltam. Télleg jó! Kell hozzá erő, technikai tudás és gyorsaság.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#26) urban racer


urban racer
senior tag

Ő lenne a ''HP'' winchester:
[link]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#27) pilóta válasza urban racer (#23) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha gondolod van egy eladó külső scsi házam táppal, kábellel, lezáróval, meg még akár vezérlőkártyával is. 4 vinyó megy bele. Van benne hűtés is, egy darab 8 centis ventillátor képében, lerakod a szekrény mőgé és már nem is hallod (de egyébként se sok hang jön ki belőle...) :D

Mod: HP winyó tényleg nincs, a HP csak cimkét gyárt, bár szerintem még azt se ő :D

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#28) - iSO - válasza pilóta (#27) üzenetére


- iSO -
tag

Szerintem is ez a leghalkabb... át kell rakni a másik szobába és kész :)


:R
iSO

(#29) Rover623 válasza urban racer (#26) üzenetére


Rover623
félisten

Te tényleg LOL vagy ember...vagy csak egyszerűen k*csög...;]
''Kitakartad'' a vinyón az összes számot, nehogy vki visszaéljen a bizalmas infókkal...?:Y
Vagy nem szeretnéd ha kiderülne, honnan van...?:DDD
Ráadásul a model számot is, amiből meg lehetne mondani hogy milyen vinyó is ez eredetileg...okos...:P


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#30) urban racer válasza pilóta (#27) üzenetére


urban racer
senior tag

Lécci írjál priviben rá egy árat! De reálisat, nem kihasználni a bajbajutott cs-seket :)) :R
Ha van kép, megköszönném!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#31) urban racer válasza Rover623 (#29) üzenetére


urban racer
senior tag

Bocs, azt nem akartam kitörölni, csak úgy reflexből töröltem. A neve: BD03695A27
De szerintem nagyon mind1, hogy milyen vincsi, mert nem arról van szó. Az elmúlt 10 hsz csak off volt! Térjünk vissza a témához, ha flamelni akarsz, akkor lécci privátban tedd meg, én válaszolok, megígérem!
Tehát: A feladat: Egy 10 Krpm-es vincsi hangszigetelése. Ötleteket várok.(és meg is köszönöm őket)

[Szerkesztve]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#32) Rover623 válasza urban racer (#30) üzenetére


Rover623
félisten

Fogd már fel ember!
Amit #2. hsz.-ben linkeltem neked, tökéletes megoldás a problémádra...SEMMIFÉLE ELEKTRONIKA NINCS BENNE, A TOK HÁTULJÁN A VINYÓ TELJES HÁTSÓ FELE HOZZÁFÉRHETŐ!!!
Tök mindegy a doboznak hogy IDE vagy SCSI vinyót raknak bele, a kábel szépen kilóg a doboz seggén...
Ráadásul az a cucc a hűtését megoldja...jobban fog melegedni, mintha ventivel hűtenéd, de a normális üzemi hőmérsékleti tartományban fog maradni.
Ha ezeket nem érted meg, akkor neked nem külső SCSI doboz kell, hanem egy másik CPU...:C

primus inter pares

(#33) urban racer válasza Rover623 (#32) üzenetére


urban racer
senior tag

Tök mindegy a doboznak hogy IDE vagy SCSI vinyót raknak bele, a kábel szépen kilóg a doboz seggén...
Ha ezt leírtad volna, már nem itt lennék.
Ő lenne az, ugye? :
[link]

OFF:Amúgy télleg kell egy új proci.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#34) Rover623 válasza urban racer (#33) üzenetére


Rover623
félisten

Minék csépeltem volna a billentyűzetet, amikor minden ott van a linkemen...:F
CPU = ebben az esetben átvitt értelemben használtam...jelentése: központi egység = fej/agy...:C

primus inter pares

(#35) Xantomas válasza Rover623 (#29) üzenetére


Xantomas
őstag

Betettem a topikot a kedvencek közé, Majd jókat virulok rajta a boltosok memoárjai, és a viccrovatok mellett.

Erre én se tudok mást mondani. Egyre jobban érzem a ''miért is hülye az ujjonc'' gondolatmenet helyességét. A srácra tényleg ráfér a tanítás.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#36) urban racer válasza Xantomas (#35) üzenetére


urban racer
senior tag

Lehet hencegni meg flanconi, hogy én ''senior'' vagyok. Nekem az csak egy név. Más fórumon több, mint 1,5 éve jelen vagyok nap, mint nap.
De ha ettől jobban érzed magad, senki nem tiltja, hogy elmentsed a kedvenceid közé, felőlem a budi falára is kiragaszthatod, sőt ha azzal minden vágyad beteljesül adok neked egy képet is magamról. Te engem tanítani? :)) :W

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#37) ngabor2


ngabor2
nagyúr

[link] itt is meg tudtad volna kérdezni, minden hülyeségnek nem kell külön topik. a 3.5''-os vinyó az 3.5''-os vinyó, legyen az pata, sata, scsi, fibre channel (ilyen méretben van? mindegy.), vagy akármi. és választ is kaptál. ezt zárom.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Kussolj scsi! nem kérdeztelek! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.