Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11840) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

XP SP3-am van .

Két rövid kérdés :
- külső, 3,5-ös 2 TB-os USB 2.0-s HDD menni fog vele - külső adattárolóként ? ( Vagy túl nagy neki a 2 TB ?)
- USB 2.0-s portra USB 3.0-s HDD csatlakoztatható ? ( Legfeljebb lassabb lesz ? )

Hja kérem ! A Belváros !...

(#11853) jasonka válasza liksoft (#11841) üzenetére


jasonka
aktív tag

Köszi a választ !

A PC-met teljesen le kéne cserélni - mert nem elég erős a HD videok lejátszásához.
Ezt még nagy nehezen el tudnám fogadni, de hogy a (P)ATA-s winchestereimet is ki kéne dobni, mert ma már csak SATA-s alaplapok vannak, ebbe egyszerűen nem tudok belenyugodni.

Érdemes SATA-(P)ATA átalakítót venni ? (Legfeljebb lassú lenne... )

Hja kérem ! A Belváros !...

(#21567) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

A PC-men két Win van : XP és Win7. Szeretnék biztonsági mentést az adataimról, ezért vettem egy 2,5"-os USB-s 2 TB-os WD winchestert. Előzőleg tájékozódtam, az USB HDD az XP-vel nem kompatibilis, csak a Win7-tel (és attól felfelé), de megkérdeztem két komoly számítástechnikai bolt szakemberét : "Mivel Plug an Play XP-n is működnie kell". A gyártó weblapja szerint : "Win7,8,10 - más rendszereknél újraformázásra / partícionálásra lehet szükség".
Ehhez képest : Win7-en (természetesen) tökéletes, XP-n viszont : jóllehet mind a "Sajátgép/Kezelés/ Lemezkezelés" látja, mind a "Vezérlőpult / Rendszer/Hardver/Eszközkezelő"-ben is ott van, a Hard Disk Sentinel is látja, a Filekezelőben mégsem "tűnik elő", semmi nyoma... :O
A Win7 szerint "GPT védőpartíció" van rajta, de hiába formázom újra NTFS-sel, semmi változás.

Kérdés : Bele kell nyugodnom, hogy csak Win7 alatt használhatom, vagy van megoldás XP-re is ?
(Mellesleg csak 2 TB-os, tehát nem a "bűvös" 4 TB...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#21569) jasonka válasza King Unique (#21568) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ ! :R
Sajnos nem boldogulok vele sehogy sem... :O - így már csak okulásul / a közös tapasztalatok tárába : (nagy nehezen) formattáltam NTFS -re - SŐT : FAT32-re is (!!!), de az XP így sem ismerte fel, - jóllehet az XP Lemezkezelőjében "GPT védő" formátumban ott van.
A Win7- ben jelenleg NTFS-ként van jelen.
Feladom... Az adataimat eszerint csak WIN7-ből tudom rá kimenteni, ill. oda tudom visszaírni - mondjuk a PC ház- beli belső winchestert szerencsére látja mind a két op. rendszer...
Pótkérdés :
Érdemes lenne valahogy "visszavarázsolni" az eredeti gyári "GPT védő"-re (immár csak a Win7 kedvéért) ? - vagy az adatátviteli sebesség szempontjából mindegy ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#21595) jasonka válasza King Unique (#21571) üzenetére


jasonka
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat - jóllehet a hivatkozásokat többször átböngészve is csak kb. minden második mondatot értem... :DDD
A hivatkozott AOMEI alkalmazás jelenleg csak a formázás következő típusait kínálja fel : NTFS, FAT32, Ext2, Ext3, exFat. Amúgy a HDD teljesen üres, tehát semmiféle adatmegsemmilési veszély nincs.
(Azt sem tudom, mi az "alignálás"... :D Elnézést, hogy ilyen nehéz felfogású vagyok... :O )

Hja kérem ! A Belváros !...

(#21608) jasonka válasza King Unique (#21597) üzenetére


jasonka
aktív tag

Fantasztikus a türelmed, :D őszintén köszönöm ! :R
Megpróbálom a leírtak szerint ! :K

Hja kérem ! A Belváros !...

(#21613) jasonka válasza King Unique (#21571) üzenetére


jasonka
aktív tag

Hááát.... sajnos ....ez nem sikerül... :(

Pontról pontra (akartam) megcsinálni, de mind a javaslatban szereplő AOMEI Partition Assistens, mind az Easeus esetében csak a professzionális (fizetős) változat tartalmazza a GPT ---> MBR konvertálást, a Standard Edition-ok ban ez nem elérhető menüpont... :O :O :O

Hja kérem ! A Belváros !...

(#21615) jasonka válasza King Unique (#21614) üzenetére


jasonka
aktív tag

SIKERÜLT !!!!!! :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Sok műveletet végeztettem el az AOMEI-vel (eredménytelenül, "sajnáltam a kapacitást részekre darabolni" :DDD ) mire végre "belevágtam" hogy egy pici partíciót létrehozzak, és végre azt sikerült átírni MBR-re, majd "összeolvasztani" (ha jól emlékszem a folyamatokra... :D )
Lényeg, hogy sikerült, és az XP is látja !!! :D :C
Az sem baj, hogy tegnap már az adatok egy részét rámentettem (Win7 alatt), de számomra az "elavult, túlhaladott" XP sokkal-sokkal átláthatóbb, ismerem (szinte) minden csínját-bínját - hisz vagy 10 évig alig volt vele gondom -, a Win7-et viszont KÉPTELEN VAGYOK MEGSZOKNI... :O (a fájlkezelőben nincsenek szerkesztési menüpontok, nem tudok benne dátum szerint fotókat keresni, folyton frissít - csigalassúsággal, majd utána leálláskor és induláskor "konfigurálja" (legtöbbször "sikertelenül"), az alkalmazásaim ikonjait eltünteti, stb. stb. HAGYJUK... :W - ez egy másik történet...
Nagyon - nagyon sőt : NAGYON KÖSZÖNÖM !- nem csak a segítségedet, de a türelmedet is ! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.