Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4537) tomp válasza King Unique (#4536) üzenetére


tomp
félisten

Az oldal szerint az van benne.
Amúgy számomra nem meglepő, hogy egy alap funkcióhoz egy sokoldalú vezérlőt használnak...
pl az UH700-as 7portos usb 3.0-s hubban VIA 715-ös chip van ami eredetileg 10Gbites 3.1 Gen2-es usb-t tud és sata vezérléssel is rendelkezik. Vagy a másik ewent 3.0-s hubban lévő realtek vezérlő képes LAN kezelésre is. Szóval számomra semmi meglepő nincs benne. :DDD
Van egy Samsung M3-as külső merevlemezem. Az usb 2.0-n és a 3.0-s hubra kötve is UASP módban megy.

Igen miután átírtam 0-ra, rámentem a Start gombra ami "PASS" üzenettel végződött azaz siker. Most már nem állítja le a merevlemezt. Órák óta pörög. :)
Amúgy erre a vezérlőre nem igazán találtam fw-t. Egyedül 1 oldalt találtam. Csak az itt megtalálható M.P. Tool ismerte amúgy fel az adaptert.

(#4539) tomp válasza King Unique (#4538) üzenetére


tomp
félisten

Igazad van. Találtam egy olyan FW Update Utility verziót ami hozzászagol az adapterhez. A többi verzió nem ismeri/nem látja. Ez szerintem már pontosabb mivel találtam is hozzá újabb fw-t. 00.02.00.04 helyett xxxxx.06-os. 2018-as!

A FW Update Utility szerint JMS577/9 de az RD Version opciót választva szerepel egy "Include JMS577 NVRAM" opció. A neten a talált friss és azonos fw viszont az 578-as lapkához való. Na akkor most mivan? :F :DDD
Közben kiderült, hogy a Samsung M3-as külső merevlemezben is ugyan ilyen JMicron chip van így sikerült ott is kikapcsolnom a leállást+én okos fejemmel átneveztem a lemezt. Most már nem Samsung M3 hanem JMicron a neve a rendszer szerint...hurrá... E mellett a WD Elementsben pedig JMS569

Közvetlenül a laptop usb 3.0-s portjába dugva sem megy az UASP. Sőt a korábbi 3.1Gen2-es VIA chipes adapter is csak usb 2.0-n UASP képes. Maga a port ASM1042-es ami UASP képes és Win 8.1-ig ment is. Lehet Win10-el már újabb driver kellene de erre már nincs friss driver. Sőt maga a port a windows által alapértelmezetten felrakott driverrel megy. Noti vinyóknál szerintem nem sok vizet zavar ha nem megy az UASP. :)

(#4541) tomp válasza King Unique (#4540) üzenetére


tomp
félisten

Ami feltűnt, hogy ha a FW Update Utility programban az adaptert kiválasztva megnyitom a JMS578-as fw-t azt elfogadja. De ha már a JMS569-es külső merevlemeznél töltöm be rögtön reklamál, hogy ez a fw nem ehhez a chiphez való.

Ebből azt következtetem, hogy az adapterben 578-as lap van. Sajna szétszedni károsodás nélkül nem lehet pedig csak össze van pattintva de nagyon feszesen...
Frissíteni amúgy nem akarom mivel ahogyan írtad is amit el akartam érni azt elértem frissítés nélkül is. Ha pedig nem muszáj akkor miért tenném ugye. :)
Van 5db usb 3.0-s eszközöm ami UASP képes és érintetlen fw szinten. USB 3.0-n nem mennek UASP módban. Az csak 2.0-n van. Ahogyan látom elég sokan írják, hogy a régi ASMedia vezérlős 3.0-s porton nem megy Win10 alatt az UASP.

(#4543) tomp válasza King Unique (#4542) üzenetére


tomp
félisten

BÚÉK

Ráengedni a frissítést garantáltan nem fogom. Nem levélnehezéknek vettem. :)
Amúgy érdekességként megnyitottam a JMS578-as fw fájlt a TC nézőkéjével.
Az első sorban "JMicron JMS579.0103" olvasható. Kíváncsiságból lementettem az adapter és a megegyező külső merevlemez fw-t. Azokban is "JMicron JMS579.0103" olvasható.
Sajnos a JMS569-es külső vinyónál nem tudja lementeni a fw-t olvasási hiba üzenet miatt de ennél van egy "JMS539 HDD FW" opció is mint pipálható dolog. Kiválasztha lehet tudná menteni?

Találtam eldugva egy 2018-as gyártói(azaz ASMedia) drivert. Ezzel sincsen UASP. Pedig Win8.1-ig volt. Na mind1 ez nem zavar. :)

(#4546) tomp válasza King Unique (#4545) üzenetére


tomp
félisten

Az aktuális kínálat között nem szerepel a JMS577 sem miközben van.
2014-es computex anyaga
kép
Külső merevlemezekhez van/volt. Gondolom azért nincs a listán mivel vagy limitált volt vagy csak készre szerelt külső merevlemezzel volt a piacon.
JMS579-ről csak úgy találkoztam, hogy a tulaj belenézett a fw fájlba ahol ugye JMS579 olvasható. A tippem szerint az 578-as lapka a piacra 579-es kóddal került ki de magán a lapkán az azonosító maradt mivel a 9-es csak szoftveres javítást takar. Nem lenne egyedüli eset. (az eredetileg 578-nak megtervezett lapkát tovább reszelték és már új kódnevet adtak neki de mivel azt 578-nak adták volna ki így az került a lapkára)

Volt itthon egy eleve sérült adapterem. Lementettem a fw-t aztán szétnyúztam. Lapkán JMS578 olvasható. A lementett fw-ben az elején JMS579-es kód található de a végén viszont már 578! Csak a Samsung M3-as külső HDD-ről lementett fw-ben olvasható a végén is 579! De ez már speciális eset mivel dedikáltan a külső merevlemezhez van.

Tavaly volt egy tiszta telepítésem. Maga a rendszer pedig Win10 Pro. Majd megnézem nincs e valamilyen kapcsoló a BIOS-ban amit kikapcsolt volna a windows.

(#4549) tomp válasza King Unique (#4548) üzenetére


tomp
félisten

A My Passport ugye tud titkosítást. Abban JMS579 található. Nekem a Samsung M3-as fw-ben szerepel a végén is 579 így szerintem ebben is JMS579-es van mivel az M3 is tud titkosítást.
Azaz az észjárásom alapján a "JMS579.0103" azonosító tartozhat JMS578-hoz és JMS579-hez is. A tényleges típust a fw utolsó szekciójában lehet megtalálni. A JMS579-es típus szerintem csak a titkosításban tér el.

ASMedia:
MPToolban az Idle Timer miért nem a valós értéket mutatja? Egyik verzióban "never" a másikban 3perc. A valóságban viszont 10perc.
3perc, never

(#4589) tomp


tomp
félisten

Tegnap meghozta a posta a következő sata-usb adaptert.
Ő az
A termék nevében AMS1053E szerepel de a leírásban már ASM1153E és utóbbi lesz a valós az adapter névből megállapítva.
Vezérlő: ASMedia ASM1153E (windows: ASMT 2115)
SMART: OK
UASP: igen
Alvó mód: nincs
Leválasztás után nem állítja le a merevlemezt, parkolóba se megy!

Samsung 850EVO Starter Kithez is ASM 1153E chipes adapter jár és ott sincsen alvó mód és leválasztás utáni leállás.

Ami fontos az ASMedia vezérlőnél PID: 55AA

Van az adapteren egy hajszál vastagságával megegyező nagyságú lyuk ahonnan a belül lévő LED fénye átszűrődik. Lemez használatkor villog.

(#4597) tomp válasza King Unique (#4592) üzenetére


tomp
félisten

A kikapcsolt alvó módnak örülök mert így nem kellett külön kikapcsolnom a fw-ben. A leválasztásnál a leállás viszont nem lenne azért olyan rossz. De nem nagy tragédia ha nincs. Asztali médialejátszónál az egyik adapter(Sabrent EC-SSHD) egy aktív hubra van kötve ami folyamatosan megy mivel a Chromecast Audio-t is a hub látja el táppal.
Na igen nem lenne rossz a cserélhető kábeles de az sokkal drágább, annyit pedig nem ér. Habár a kis műanyag adapternél szerintem könnyebben lesz hibás a micro-usb csatlakozás mintha beépített lenne a kábel. Eléggé vaskosak a kábelek és stabilan vannak beépítve.
Van már pár darabom igen. :)
Sabrent EC-SS31 USB 3.1 Gen2 VIA VL715 (kikapcsolhatatlan alvó mód illetve a 10Gbps-es USB miatt inkább csak SSD-hez ajánlott)
Sabrent EC-SSHD USB 3.1 Gen1 JMS578 (gyárilag 10perc az alvó mód de kikapcsoltam, leválasztásnál leáll)
Noname (AliExpress) + Samsung StarterKit ASMedia ASM1153E adapterek (mind2: nincs alvó mód és nem áll le leválasztásnál)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.