Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tabyster


tabyster
csendes tag

Sziasztok!

Érdekes gép hibám, van amitől most már szó szerint megőrülök. A következő a történetem. Van egy asztali gépem a következő konfiggla:

Alaplap:ASUS P5KC
VGA:Gigabyte 9600GT
HDD1: Samsung 200GB 8m cache SATA2 7200rpm
HDD2:WD Green 1TB 7200rpm 32MB
Proci: Intel c2D E6550 2,3GHz
Régi ram: DDR2 2X1GB Kingmax 800Mhz
Új ram: DDR3 2X2GB kit 1333Mhz HyperX
Táp: Codegen 400W
ODD: ASUS

Eddig a gépem tökéletesen működött semmi baja nem volt. Vettem egy új házat és az új HyperX ramokat. Összerakom indítanám a gépet, nincs videó jel, mondom chö.. biztosan az új ramok miatt (a régiket kivettem nincsenek a DDR2 kettesek mellett, hülye nem vagyok, a teljesítmény növekedés a cél, a DDR2-esek visszafognák a DDR3-asokat) Mondom jó akkor BIOS reset alap és meglátjuk mi lesz, ekkor volt videó jel végre és a következő üzenet fogad:

'Overclocking failed! Please enter setup to reconfigure your system.
Press F1 to Run SETUP
Press F2 to load default values and continue'

Mondom mi a f*..!! Nincsenek húzva a Ramok sem a proci semmi sem. Belépek BIOS-ba beállítok mindent mentek F10-el, újra indul a gép, és megint nincs vga jel. Ó mondom, kikapcsolom, tápkábel lehúz vissza dug indítom semmi, megint eljátszom beindul. Megint hiba üzenet.Ekkor poénból F2 nyomtam default beállításokkal indulj, lazán elindul a Windows minden ok. Leállítom szabályosan indítanám megint fekete képernyő. Jó mondom tuti a Ramokkal van a baj. Külön külön próbálgatom, ha az egyik van benne tök mind egy melyik DDR3 slotban megy indul patent, ha a másik akkor is, majd visszarakom megint az elsőt külön akkor megint nem egy .. mondom mi a fészkes fene, ekkro beleraktam mind a kettőt minden jó indul, majd köv megint nem :). Fogom vissza állítottam mindent, a régi ramokat bios rset és minden jó volt egy ideig majd ismét ez a hiba, úgy hogy előtte minden oké volt. Mondom jó táp szar tápom van prósza izom táppal. Kerítettem egy Chiftek 500W 80+-osat és azzal is ez volt a hiba, mondom kész ilyen nincs. Most is jó a gép erről írok. Mindent megpróbáltam, komolyan, de semmi. Valakinek hasonló baj probléma? Ötlet megoldás? Már szórakoztam a SATA portokkal, kábelekkel, gombelemmel mindennel de semmi... HELP HELP HELP PLEASE!!!! Thx előre is.

(#2) szabogabor10 válasza tabyster (#1) üzenetére


szabogabor10
veterán

Inkább ITT tedd fel a kérdésed.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.