Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1731) gabor#


gabor#
tag

Minideal G2S telefon 8 nap alatt megjött, este rendeltem, reggel tracking a többi alább (a 10 nappal korábban vásárolt vaku ua napon érkezett, 16 perccel később vámolták le de nem hozta ki a posta, majd hétfőn remélem)

Destination Country - Hungary:Tracking
2013.03.14 09:56, Budapest 62 posta Item information : Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
2013.03.13 08:39, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.03.11 12:24, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.03.11 12:18, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.03.08 17:02, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
Origin Country - Singapore:Tracking Consuming
14-03-2013, Product Delivered (Country code: HU)
11-03-2013, Arrived at overseas (Country code: HU)
08-03-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)
07-03-2013, INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

(#8675) Palomar


Palomar
csendes tag

sziasztok,

track17 CN-es számra ezt írja:
Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:11060 Millisecond
2013.08.05 23:35, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.08.04 23:34, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.08.03 09:42, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted
Origin Country - China:Tracking Consuming:624 Millisecond
2013-08-07, reserved, Beijing, Hungary
2013-08-07, transport journey ends, Frankfurt, Hungary
2013-08-04, exports total package interoperability seal to open, Beijing International, Hungary
2013-08-04, exports total package straight seal, sealing Beijing International, Hungary
2013-08-03, acceptance office acceptance, acceptance Beijing International Mail Centre, Hungary

Ebből a transport journey ends, Frankfurt, Hungary, és az azt követő reserved, Beijing, Hungary
miként értelmezhető?

Továbbá ha 08.01. megkapott CN-es tracking numberre track17 és 183.com.cn még mindig nem ad infót, akkor jól gondolom hogy Cseng még fel sem adta? Már írtam delikvensnek kétszer, állítja hogy feladta, csak
a posta rendszere nem frissül elég gyorsan...

Üdv: Palomar

(#20545) esox


esox
senior tag

Alábbi statuszban van jelenelg a csomagom:
Küldemény felvéve / Item accepted
Célországba elküldve / Item sent abroad
Célországba elküldve / Item sent abroad
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
12:15 Budapest 62 posta
Postán átvehető

Tapasztalatotok szerint ez mit jelent?
Menjek érte vagy majd kihozzák, mert hivatalos értesítést még nem kaptam, csak a tracking alapján tudom, hogy itt tart a történet. Számítsask vám fizetésre, azért van postán átvehető státuszban? Érdemes hívni őket ilyen esetben vagy várjak, hogy mi lesz?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#38472) bpmcwap válasza RVR400 (#38468) üzenetére


bpmcwap
senior tag

ez volt az első DHL-es csomim, ez is csak azért mert 11dollár volt annyit meg megért nevetve.

Más kérdés: Vettem egy H9007-es telefont ami nem indult ezért elküldtem Keeperv85-nek és szerinte gyári hibás, küldjem vissza. A telefon 80dollár volt és 6200 volt az átalányvám meg az áfa. posta Keeperv-nek meg a hálám összesen újabb 3000 forint, vissza küldeni Kínába újabb 3000 lesz ami így összesen már 12000 a telefon ára fölött,ami kész bukta, de ha nem a telefon árát kérem vissza hanem egy másik telót akkor mi van? Újra le kellene vámoltassam vagy mi? Ki csinált már ilyet és ilyenkor mi a teendő? (sima posta lenne nem dhl)
Köszi

Túrista vagyok

(#54299) bagand1


bagand1
csendes tag

Már épp dicsekedni akartam, hogy a 02.13-án holland postával feladott csomagom (TinyDeal-től) gyorsan és zökkenőmentesen megérkezik, erre mi történik: elakad a belföldi kézbesítésnél:

DÁTUM INFORMÁCIÓK
2015.02.20
00:13 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.02.20
10:05 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2015.02.24
13:28
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015.02.27
03:12
Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery

Eddig max 1 munkanappal a kézbesítésre továbbítás után megjött a cucc vagy a postai értesítő, de most semmi. Beszéltem az ügyfélszolgálattal,ott azt mondták, hogy az utolsó amit látnak annyi, hogy a Bp. 62. sz. postára lett a csomag elküldve a központból (oda szoktam mindig megkapni), de azt már nem látják, hogy most mi van a cuccal, mert "megszakadt a kapcsolat a központ és a kézbesítő hivatal között".
Aztán elkérték az adataimat, telefonszámot és legkésőbb holnapra visszahívást ígértek.
Ami a vicc, hogy a hölgy már el is kezdte sorolni, hogy ha "nemleges" a válasz, akkor kerestetést kell indítanom, és ha eltűnt a csomag, akkor majd ki, mikor és hogyan igényelhet kártérítést.
Amikor erre annyit kérdeztem, hogy de azért van ugye még esély arra, hogy meglesz a csomag a postán, akkor rögtön védekezett, hogy ő nem állította, hogy eltűnt, csak tájékoztatott a lehetőségekről.

Na, nincs jó érzésem, félek, hogy rutinból mondta már a hölgy a dolgokat, mert ő már tapasztalatból sejti, hogy ugrott a csomag.
Eddig ilyen nem volt, gyanús az egész.
Az meg mondjuk gázos. hogy gondolom a TD nulla értékkel adta fel a csomagot, így ők kártérítést nem tudnak majd igényelni, amiről lemondhatnának a részemre (ahogy az ügyfsz. mondta). Ez meg azért gond, mert ez egy garanciális javításból visszaküldött készülék, tehát itt most nem véd a Paypal. Szóval, ha ugrott a csomag, akkor lesz egy jó kis köröm a TinyDeal-lel.
Ha valakinek van tapasztalata hasonló ügyben, vagy meglett a csomagja ennyi nap után, örülök a biztató soroknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#54493) bagand1 válasza jeni (#54481) üzenetére


bagand1
csendes tag

Hát küzdök a postával rendesen. Kerestetést indítottam, amit elvileg nem is tehetek, mert azt csak a feladó indíttathat, mégis befogadta a posta központ, 30 napos válaszadási idővel.
Voltam bent a 62 sz. postán (Nyugati főposta), ők is keresték, de kiderült, hogy oda az elosztóból meg sem érkezett. Mutatta a hölgy az írásos válaszukat, hogy még a helyi kézbesítőt is kikérdezte, aki ismerte a címemet, jelezte, hogy többször is volt küldemény, de az elmúlt hetekben semmi.
Ami igazán felháborító (bár a 62-es postán a hölgy nagyon kedves és segítőkész volt), hogy úgy fest, tömegesen lopnak, amikor ugyanis megnézte a TN-t, közölte, hogy "ja, NL-végű? Abból elég sokat kerestetnek, sok eltűnik mostanság".
nagyjából úgy fest,. hogy következmények nélkül lehet ezt csinálni, az esetleges kártérítést pedig a feladó kérhet a holland postától, tehát úgy tűnik, hogy otthon nem igazán lesz baja ebből senkinek.
Egyébként valószínűleg büntetőfeljelentést kellene tenni, csak hogy legalább valami történjen, hátha a rendőrség hajlandó legalbb egy kicsit megpiszkálni őket.

Most a TinyDeal-t vegzálom, hogy indíttassanak ők is kerestetést és várom válaszukat, hogy miképp kapom vissza a készülék árát, vagy valamilyen kártalanítást. Nagyon lelkesek lesznek, gondolom.

(#54927) aytukabozs válasza feregabo (#54926) üzenetére


aytukabozs
addikt

No akkor ott érnek össze a szálak,
úgy rémlik ez már 2.-3. eset hogy a 62.-es posta az érintett...
Szerk.
Szerintem a szarkánk maga is rendelget, bár az is lehet hogy csak a sok ellopott csomag után jutott arra a következtetésre hogy az NLP-sekben gyakran van jó szajré :/
Btw most megnyugodtam picit, várok énis egy hollandit, de szerenccsére a külvárosba. :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55194) Xes válasza maj-viktor (#55192) üzenetére


Xes
csendes tag

62-es számú posta. Mérgemben átnéztem a rendeléseimet és becsúszott egy 3. is tehát így összesen 9 küldeményt loptak el, egyre jobb.

2015.03.16
13:16
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2015.03.18
01:37
Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery

Milyen érdekes egyébként, hogy csak azok a küldemények tűnnek el, amik átcsúsznak vámon.

[ Szerkesztve ]

(#55390) maj-viktor válasza bepe79 (#55388) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem én vagyok a sértett, hanem Xes fórumtársunk...
Nyugati posta (62-es számú) - VI.ker Teréz körút 51.
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_55194-55194.html

Ez is beszédes... google első találat:
http://www.budapestinfo.eu/62_es_postahivatal

Pont most újították fel amúgy a Nyugati postát... pár hónapja nem!?

/szerk
https://budapest.cylex.hu/ceg-info/62-posta-budapest-603545.html
"Major Ferenc
feri major, 2012. április 24.

Tisztelt Paka Mihályné! Értesíteni szeretném, hogy . Major Ferenc 1131 Budapest Béke utca 118 A lépcs. 1 em 4 sz. társasházi lakás tulajdonosa vagyok. A lakádom szerves részét képezi a folyosón elhelyezett levélláda, ami szintén a tulajdonom. Jogamat gyakorolva a Posta klf. irodáinak címezve már megtíltottam, hogy abba levélen kívül mást is bedobjanak. Igy önnek címezve ishatározottan megtíltom a levélláda reklám céljára történő felhasználását."

:DDDDDDDDDD

Erről az ékes angollal reklamáló magyar akcentusos youtube-ra feltöltő videó jutott eszembe!
Azt linkelje már valaki, akarok egy jót röhögöni! :D
(kommentet vagy tecső linket)
"Thíz át nát wörks" vagy valami hasonló volt! xD

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57484) aytukabozs válasza Xes (#57482) üzenetére


aytukabozs
addikt

te vagy a 62-es posta mártírja? :)

Össze kéne már dobni egy bakapcsolt GPS-trekkerre...
Tolvajkergetők után szabadon.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#57487) Xes válasza maj-viktor (#57486) üzenetére


Xes
csendes tag

62 es nyugati posta, természetesen mind trackinges hisz akkor nem is tudnék reklamálni, ha nem lenne nyomkövetési szám. Sajnos igen :(

(#57488) maj-viktor válasza Xes (#57487) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen, közbe visszakerestem... és rájöttem te vagy az... a 62-es Nyugati posta-n eltűnős emberke...
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_55390-55390.html

Erről az jut eszembe, tegnap adtam fel ott egy levelet/csomagot... és amióta felújították mégszarabb lett az egész rendszer... sorszámozás... azelőtt is kellett várni egy jó 10-15percet, de most akárhányszor betérek oda random időpontokban 30percet várok, hogy feladjak egy nyomorult csomagot... felisb*szom magam, ha oda visz az utam... próbálom is kerülni!

Ám ja, ha ennyire nem tesznek semmit az eltűnésekre... egy index / homár posztot mindenképpen megér!
(te sajnos, mint vásárló semmit nem érsz... mert a csomag tulajdonosa a feladó, így ő tudja köröztetni - kártérítést igényelni... te meg paypal-tól visszakapod a pénzt... csak a felesleges várakozás a csomagra, termékre, míg a pénz visszajön, stb.)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#57494) nash2 válasza Xes (#57490) üzenetére


nash2
tag

Mindenképpen vidd nagy nyilvánosság elé kell vinni a dolgot, csak akkor fognak a postánál megmozdulni, amikor már nagy a felháborodás. Index nagyon jó lenne, rengetegen olvassák. Egyébként meg érdekes hely lehet az a 62-es posta hogy 18 trackelt csomagot zsinórban bukta nélkül sikerült ellopnia a rohadéknak. Szerintem nem egyedül csinálja, biztos hogy szervezetten, másképp ez nem menne ilyen simán / könnyedén.

Nash

(#57778) gg72 válasza maj-viktor (#57773) üzenetére


gg72
veterán

Ahogy beg is írta, most nem jött "postán átvehető" értesítés, az korábban volt.
Nem vagyok sügér, velem most fordul elő először, de hidd el, ki fogom venri a balhét, csak persze ha bemegyek személyesen, szerinted mennyi esély van rá, hogy eljutok egy főnökig? Most beszéltem újra telefonon az ügyfélszolgálattal, ők annyit látnak, hogy a csomag célja a 62. posta volt, de hogy oda megérkezett-e, vagyis ott tűnt-e el, vagy odafelé útközben, az nem tudják.
Azt javasolta a hölgy, hogy indítsak el egy nyomkövetési kérelmet mindenféle adattal és ezek alapján kinyomozzák a dolgot. Ezt meg fogom tenni, de a levelemet elküldöm ez indexnek és az origo-nak is, hivatkozva erre a fórumra és a panaszokra.

(#57781) maj-viktor válasza gg72 (#57778) üzenetére


maj-viktor
őstag

Úgy értettem, hogy nem te vagy az első, aki a Nyugati 62.-es postára panaszkodik... bár gondolom a város legnagyobb postája, így elég sok levél/csomag fordul meg, így "statisztikailag" több csomag tűnhet el.. de akkor is, ha nem veszik "komolyan a csomageltűnéseket", azaz nem is tesztek panasz... írásosat... kerestetés, stb. olyan, mintha minden OK lenne az adott postán!

Főfőfőnökig nem jutsz sehol.. de úgy értem, hogy ez mezei pénztáros feletti emberhez legalább, aki illetékes ezügyben, a csomag eltűnések, stb.

Rendőrségi feljelentésnek túl korai... az egész dolgot először "házon belül kell elintézni"... ez benyújtás... 30nap kivizsgálás... ezután majd írnak egy levelet, bocs elveszett a feladót kártérítjük... téged meg a feladó fok - tud (külföld esetén PayPal védelem)... ezzel "elintézve"... ezután lehet rendőrségit tenni (bár sok értelme nincs, mert senkit nem ért anyagi kár... így le lesz zárva az ügy és csak hülyének néznek, hogy mit is akarsz... "elkapni a tolvajt"... de a rendőrség a postára fog mutogatni, hogy házon belül intézzék el... pláne ha "csak" 50E Ft alatti a kárérték, így csak szabálysértés, stb. bla-bla-bla, sajnos ez a magyar valóság 50E Ft alatt bárkit "meglophatsz"!

Most így egy eset jut eszembe... még kicsit régebbről... mobilt rendeltem! (szándékosan értékbiztosított csomagként), jobb az elővigyázatosság... elveszett... én mint címzett bementem panaszkodni! sajnálják, bla-bla-bla (itt már ugyebár a postavezetővel beszéltem), kérték az eredeti feladóvevényt (ami nekem ugyebár nem volt, így csak a FELADÓ tud édemlegesen intézkedni ezügyben, mert kell az eredeti feladóvevény / másolat róla... az egész kerestetés megkezdéséhez! Ez 30nap kivizsgálás, stb. Én a feladótól megkaptam az értékét a mobilnak, őt meg a posta kártérítette... (Még jól is járt... mert ott is ~30E-s mobil lehetett, de a csomagra 50E volt írva, mert akkoriban 50E-ig volt benne az árban)

Ezért tudom ajánlani van a MPLfutáros csomag... 150E Ft-ig értékbiztosított és olcsó is! Ha a csomag tartalma csak 8E Ft, akkoris 150E-t írj rá, mert addig ugyannnyi nem feláras... és pont ilyen elveszés esetén a valós 8E Ft helyett 150E kártérítésre vagy jogosult! (ezt mint feladó írom - mondom)
Ajánlott levél esetén 15+1x-es a kártérítés a feladásnak... szal 500Ft-os feladású csomag esetén 8E Ft! Ha 8E Ft-nál többet ér a tartalom, inkább csomagként add fel! (pláne értékbiztosított)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#76207) tallerbator


tallerbator
csendes tag

Sziasztok!

Van egy csomagom (RB121653297SG), ami sikeresen elérkezett Magyarországra azon belül is a Budapest 3-as postára. Mivel a munkahelyemre rendeltem ezért az oda érkező leveleket továbbküldik a Budapest 62-es postára, mert ott van a cég postafiókja. 12.01-én után is küldték azóta pedig nincs nyoma a csomagnak. Voltam a 3-as postán ott nem találták, voltam a 62-es postán is és ott se találták. A postán dolgozó emberek nagyon segítőkészek voltak, de azt mondták nem nagyon tudok mit tenni, max. tehetek panaszt. A további furcsaság a dologban, hogy az utánküldés címére a 3-as posta a saját irányítószámát adta meg.

Szerintetek tudok még csinálni valamit? Nagyon örülnék ha nem veszne el a csomagom. Elvileg vagy a 3-as vagy a 62-es postán van.

Továbbá van egy másik csomagom ami már 12 napja belföldi feldolgozásra továbbítva van, erre azt mondták a postán, hogy normális mert most nagyon le vannak terhelve. Van valaki aki már ennyi ideje vár a csomagjára?

(#76226) tallerbator válasza maj-viktor (#76219) üzenetére


tallerbator
csendes tag

Ragszámmal mentem, mindkét postán keresték a csomagot (bár a 62-es postán nem túl alaposan). Az ő rendszerükben annyival több infó van, hogy az utánküldés cél irányítószáma az 1300, ami furcsa módon a 3-as posta irányítószáma. Lehet majd még egyszer bemegyek, de már nem sok jóban reménykedek.

(#76971) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Ja és jut eszembe... nem teljesen külföldi csomagok, de azért releváns infó ide is!

2017 - új év - áremelés (jól elvolt dugva), máskor jobban szokták "reklámozni" az áremelésüket...
tavalyi:
https://www.posta.hu/static/internet/download/2016_tarifatabla_HU.pdf.pdf
idei:
https://www.posta.hu/static/internet/download/2017_tarifatabla_HU.PDF

És új "szabály", hogy a 2,4mm-nél vastagabb borítékot nem veszik fel... csak csomagként! (ami röhej szint)
Egy tök normál lapos cuccot nem vettek fel, amit eddig simán feladtam 500 Ft-ért, most adjam fel 1500 Ft-ért.... (ok szerződéssel olcsóbb, de egyszeri embernek 1500 Ft egy csomag)


https://www.posta.hu/nkl

Ja és a kedvenc 62-es Nyugati posta-t kerüljétek... ami állapotok ott vannak... röhej! nem csodálom, hogy egy fekete lyuk (pedig én csak feladni akartam... de amióta átépítették, ami ott van... a sorszámrendszerrel 30p alatt kerülsz leghamarabb sorra, míg régen max. 10p volt <--- ez is sok amúgy, de hogy egy szaros levelet feladjak és várjak félórát az vicc és mindig ez van ott (csak sajnos ez esik útba néha, de minidg átkozom magam, amikor bemegyek oda)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#78470) ekrisztian válasza aytukabozs (#78467) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Sőt a leírásban meg elég más az infó, szóval én nem tudom mi a pálya.

"Az adatokat az aktuális hónapnak megfelelően mindig hó elején frissítem. Így érdemes lementeni a cikk linkjét.
***** rendelés esetén 2017. februárjában Global Maillel rendelve 39,62 USD-ig biztosan nem fogja meg a vám a csomagokat (vagy maximum csak ellenőrzésre).

Elvileg 22 Euróig rendelhetünk vámmentesen EU-n kívülről, de 10 Euró alatti vámtételt nem kell megfizetni, akkor sem ha 22 Euró felett rendeltünk. Ez a vámtétel a gyakorlatban a 27%-os ÁFA-t jelenti.

Februárban a teljesen biztonságos rendelési határ kiszámítása a 10 Eurós szabály alkalmazásával: 10 (ennyi Euróig nincs vám) x307,95 (Euró árfolyam):0,27 (áfa):287,91 (USD árfolyam) = 39,62 USD. Az összeget hivatalos vámolási árfolyamok alapján számoltam ki. Az árfolyamok mindig egy egész hónapig érvényesek és minden esetben a hó elején adják meg. Ezt a szabályt csak Global Mail esetén alkalmazzák, mert ilyenkor a Magyar Posta hozza házhoz a csomagokat. A szállítási költség nem számít bele a kiszámított Global Mail rendelési határba, mert a csomagokra szállítási költség nélkül, a kedvezményekkel csökkentett termékek árát írják csak rá. Mj: A Global Mail-t a DHL szállítja a határig, ott átadják a Magyar Postának a csomagot, így a vámkezelési szabályok alkalmazásában a Posta gyakorlata a mérvadó. A Postásoktól vehetjük át a csomagokat."

(#83319) aytukabozs válasza Melanor (#83316) üzenetére


aytukabozs
addikt

Úgy emlékszem a legendás 62-es posta esetében mintha lett volna csoportos feljelentés.
Csak találnod kéne másokat is akiket ugyanott károsítottak meg mint téged.
Amúgymeg a (szabvány)TN nélküli cuccokért nem érdemes feszengeni, vissza kell kérni a pénzt és annyi.

"biztos nem kézbesítették ki?"

Hát mondjuk van olyan hülye postás (sőt futárcégből olyan is van ahol benne van az üzletszabályzatban hogy megtehetik) aki simán odaadja a szomszédnak,
ilyen is volt már itt... :/

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#83351) Melanor


Melanor
tag

Úgy tűnik Nagykőrös lett az új 62-es posta. Megint elakadt egy csomagom a belföldi feldolgozásra továbbítva résznél... Amúgy jártam bent a postán (feladtam valamit, én balga) és megkérdeztem ugyan mi a helyzet a 10.04-én belföldi feldolgozásra továbbítva csomagommal és az ő rendszerükben az van, hogy a logisztikai központban van, tehát ki sem adták onnan.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#84634) Watcher45 válasza ferke72 (#84633) üzenetére


Watcher45
tag

Megkapod az értesítőt, bemész a postahivatalba, már ha Bp 62-es posta valóban a te körzeted postája és átveszed. Elvileg az utánküldve azt jelentené, hogy egy másik hivatalba érkezett ahonnan arra a postára küldték ahová te kérted az utánküldést [link] Véleményem szerint a posta már nem tudja, hogy mit kamuzzon be a fizetett Tn-s küldeményekbe, hogy miért nem kézbesíteni. Az én legutóbbi bejegyzésem egy fizetett Tn-nél az volt, hogy postán letétbe helyezve (persze kézbesítési kísérletek nélkül). Ezen túl kell lendülni és beballagni a postára ha továbbra is kell az áru.

(#84697) KamuMazsola válasza cocker10 (#84696) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az esetek többségében minden csomag megérkezik, voltak elszigetelt esetek, pl 62-es posta, de nem általános. Használd a PayPal-t!
Arra figyelj, hogy ez már áfaköteles, ha van "okospostára" lehetőség azt válaszd!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#90413) Savoy válasza RobbyJr (#90412) üzenetére


Savoy
újonc

Volt már SpeedPak-os küldeményem 3 hete. A SpeedPak-os nyomkövetőn gyönyörűen látszott minden. Kihozták, de nem hagytak értesítőt. Akkor bementem a Nyugatiba (62-es posta) érdeklődni, hátha ők hozzák ki a csomagot. Nem tudták értelmezni a track számot mert a Posta nyomkövetője nem ismeri fel. Kis füzetben 15-nap visszamenőleg nem találtak a nevemre, címemre keresve semmit. A csomag pedig szépen visszament az eladónak.Most ez a track szám: ES1000184282434DH01010001G0A. 18-án "kihozták", értesítőt nem hagytak.
Személyesen érte mennék, de hová? Köszönöm.

(#91528) futizoli


futizoli
tag

Ide is beírom, nálam a következő a helyzet:
"Nekem 08.31.-én érkezett az országba, majd 09.03 óta bejövő küldemény belföldi továbbítása státuszban áll egy közel ötvenezres értékű levélküldeményem. Kicserélő, 62-es posta egymásra mutogat, már elveszettnek tekintik. Panaszt megtettem, mehetek majd a pénzem után... ráadásul limitált cucc volt, nem igazán tudom újra beszerezni. :(("

(#92153) futizoli


futizoli
tag

Számtalan esetben aggódtam már posta miatt nagyértékű ajánlott levélküldeményekkel kapcsolatban, azért a végén mind megérkezett.
Hol a kicserélőben, hol a 62-es postán bolyongtak hetekig, vagy a fene tudja hol, de a nyomkövetésben láttam felém tartanak, mindig volt remény.
Eddig. Csütörtök reggel befutott egy nagyon várt értékes küldeményem a nyugati nagypostára, örültem, gondoltam péntek estére már át ér a 131-esbe és max. hétfőn átveszem.
Péntek reggel ránázek a nyomkövetésre, sikeres kézbesítés...
Meló után rosszat sejtve beballagtam a 62-be, kezdtem első szinten, majd fel a 3.-ra.
Kézbesítési osztály csoportvezetőjének előadtam a problémámat, negyed óra múlva kezembe nyomja a kézbesítési igazolást, amin persze nem az én aláírásom szerepel.
Eltelt újjabb negyed óra mire elérte telefonon a kézbesítőt, aki elmondása szerint a lépcsőház előtt odaadta valakinek. Ekkor kezdtem ideges lenni igazán, de még bizakodtam.
Főnök szerint mást nem tudok tenni, írjak a vásárlók könyvébe. Megtettem. Eldöntöttem, megvárom a kézbesítő csókát, mindenképpen beszélni akartam vele.
Egyrészt jó döntés volt, mert pillanatok alatt világossá vált számomra, és a csoportvezetőnek is, mi történhetett, másfelől hirtelen felb.szom magam azóta is ha az ürgére gondolok.
Újjabb fél óra lepörgött, beállít a rosszarcú. Nagyon rosszarcú... (kiderült egy hete vették fel, senki sem ismeri még, postás volt már máshol)
Még hozzá sem szóltam, elkezdett hebegni-habogni mekkorát hibázott, kártérít engem.
Itt már láttám, van baj, magától elveti, hogy én a szomszédoktól még megkaphatom a csomagot.
Kérdezem mi történt a küldeményemmel. Egészen képtelen szöveggel ált elő, remegtem a dühtöl, legszívesebben képen vertem volna.
Ahogy közelített a lépcsőház bejáratához, találkozott egy emberrel, akitől megkérdezte, ismer e engem. Elmondása szerint az illető igent mondott, már nem is emlékszik, de apámnak vagy keresztapámnak állította be magát, odaadta neki. (természetesen semmilyen rokonom nem lakik az épületben, és jól ismerjük egymást a szomszédokkal, seki nem venne át semmit másnak adva ki magát)
Mondom neki otthon voltam, meg sem próbálja kézbesíteni, vagy hagyni egy értesítőt, az első szembejövőnek odaadja személyi elkérése nélkül!?
Makog-mekeg hogy még új ,meg nem tudta, hogy 'így nem lehet, (évekig postás volt vidéken) de ha akarom kártalanít...,aztán hirtelen egy kis meglepetésszerű fordulat, hozzáteszi, és meg ne próbáljam őt gyanúsítani mert feljelent becsületsértésért. Mivaaan?
Még egy darabig vitatkoztunk, aztán a főnökkel beláttuk, sehová nem vezet ez a beszélgetés.
Kérdeztem szerinte mennyire életszerű a kézbesítő sztorija és jól éreztem, hogy a beszélgetés során ő is levette, a simlis a hunyó. Bólintott.
Nem vette azt át senki helyettem.
Huszonezres csomag, nem is az érték miatt bosszant, olyan alkatrész volt benne ami kifutott, nehéz lesz újra beszerezni. Hogy vásároljon bármit az ember ha ilyenek megtörténhetnek? Tudom, postánk kihagyásával...
Bocs mindenkitől, terápiás céllal írtam, picit lenyugodjak. Kikívánkozott belőlem...

(#93930) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok
Van egy ES kezdetű speedpak csomagom.
A tracking szerint ma 2x próbálták kézbesíteni. Persze egyszer sem csongettek, és a postaládában sem volt semmi.
Ez látszik a trackingen:
4/17/20 09:34 - Delivery was attempted, HU1376, HU
4/17/20 11:28 - Delivery was attempted, HU1376, HU

Ez a 62es posta, amúgy is onnan jönnek a csomagjaim. Szerintetek érdemes bemenni holnap utána kérdezni. Az a. Ak, hogy ez nem a szabványos ragszammal van ellátva, így nem tudnak rá keresni

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.