Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) theuprising válasza kenny123 (#550) üzenetére


theuprising
tag

Mi a velemenyed a varosrol?

(#552) kenny123 válasza theuprising (#551) üzenetére


kenny123
addikt

Hát, szép meg minden... :D Akad 1-2 látnivaló. Autós közlekedés általában centrumban picit káosz, de meg lehet szokni. Kaufland van, ott szoktunk vásárolni viszonylag olcsón.

yo

(#553) HDR123


HDR123
tag

Sziasztok!
6 éve dolgozok programozóként egy Amerikai multinál, de foglalkoztat a gondolat hogy kimenjünk az USA-ba. Van esetleg valakinek tapasztalata? Mérnök infó Bsc diplomám van, több programozási területen is mozgok. Egyedüli nehézség talán a család (feleség plusz 2 gyerek).

(#554) lev258 válasza HDR123 (#553) üzenetére


lev258
veterán

Nem közvetlen tapasztalat, unokatestvérem és a párja mentek ki. A srác ekkor már egy ideje programozó volt a banki szektorban, 1 évet Írországban töltöttek, aztán tovább az USA-ba. Lényegében egy áthelyezés volt csak, cégen belül.
Csak úgy kimenni már kissé problémásabb lehet, mert a munkavállalói engedély nem egyszerű procedúra és elég hosszú ideig elhúzódhat. És addig mit csinálsz? :F
Nem mellesleg a cég megkönnyítette az első hónapokat közvetlen segítséggel (pl. lakhatás).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#555) HDR123 válasza lev258 (#554) üzenetére


HDR123
tag

Nyilván úgy mennék ki hogy már megvan a munkahely. A legjobb persze cégen belüli mozgás lenne.

(#556) lev258 válasza HDR123 (#555) üzenetére


lev258
veterán

Nem is feltétlenül csak rólad van szó, hanem a feleségedről is, ha szeretne dolgozni valamerre.
Túl sok részlettel nem szolgálhatok, de ők valószínűleg ott is maradnak. Gyerek még nincs.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#557) HDR123 válasza lev258 (#556) üzenetére


HDR123
tag

Nem értem, hol maradnak? A terv az lenne hogy egyszer itt hagyjuk Magyarországot. Nyilván idővel Ő is dolgozni. Szintén diplomás, nem mosogatni menne, de úgy gondolom hogy IT területen egymagam is eltudnám tartani a családot. Ez valahogy most is így van.

(#558) lev258 válasza HDR123 (#557) üzenetére


lev258
veterán

Az én rokonaim maradnak kint valószínűleg (az USA-ban). Azért írtam, mert nem volt egyértelmű, ti milyen időtávra terveztek. Náluk is egy fizetésből megy minden, egyrészt a munkavállalási hercehurca miatt, meg talán egyéb tényezők is vannak (fogorvos a lány).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#559) HDR123 válasza lev258 (#558) üzenetére


HDR123
tag

Ha egyszer összejön, akkor ott tervezünk maradni amíg lehet. A gyerekek legalább ott nőjenek fel.

(#560) MATEO6600 válasza HDR123 (#553) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szia!

Itt a topikban szintén egy IT-s hozzászóló ment ki dolgozni az USA-ba 1 éve, érdemes visszaolvasnod, vagy megvárni míg ő ír.
Zöldkártyát gondolom így kapnál, viszont mi a helyzet ilyenkor a feleség+2 gyerekkel? Őket milyen alapon lehet magaddal vinni?
Most voltam az USA-ban alig 2 hétre, és engem is foglalkoztat, hogy a jövőben ott dolgozzak.

(#561) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok!

Van itt valaki akinek valamilyen tapasztalata a strabourgi léttel? Folyamatban van egy interjú process, de nyilván már kértek bérigényt is. Br. 50k € / évet mondtam ami (mint utólag kiderült) pont a sáv közepe. Mire elég havonta nettó 3050€? A kinti árakat csak különböző weboldalak alapján tudom megsaccolni, szeretném tudni mennyire csesznék ki magammal, ha belemennék a dologba.

Válaszokat előre is köszönöm!

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#562) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Brüsszelbe tervezek hosszabb távon kimenni (6+ évig kint éltem családommal de aztán úgy döntöttem hogy gimit Mo-n kezdem el), csak nem igazán tudom hogy álljak neki. Nyelvtudásom megvan mind francia mind angol közép/felsőfokú nyelvvizsgával, képzettségemet tekintve elsősorban adminisztratív/ ISCC egyéb területen akarok elhelyezkedni (mivel jelenleg is abban dolgozom kereskedelmen belül mint adminisztratív alkalmazott). Nyelvtudás adott, illetve félretett pénz is, szóval ilyen téren nem aggódok különösebben.

Olyan kérdésem lenne hogy távinterjú mennyire kivitelezhető szerintetek? mivel potyára nem fér bele kimennem Belgiumba hacsak nincs valami konkrét tényleges lehetőség

Illetve merre érdemes körülnéznem külföldiként helyi állások terén? ugyanis jópár portált nézegettem csak tartok attól hogy az a tény hogy jelenleg Mo-n tartózkodom sok helyen kb instant kukáz engem rengeteg HR-es szemében ><

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#563) Corleone33 válasza Rambovits (#561) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Anno egy ideig Franciaországban éltem a családommal és habár nem mondanám magamat szakértőnek, pár általános fogockodóval remélem tudok szolgálni így nagyon utólag is.

Azt tudnod kell, hogy kint élni nem egy olcsó mulatság (Strasbourg talán nem annyira pokoli drága mint a Párizsi rész, de nem árt felkészülni), de jobb esetben elhelyezkedéstől függően olyan max 800 de felsőhatárnál 1000 euróból kihozhatsz magadnak albérletet kint, de ez nagyban függ az elhelyezkedéstől is.

Ezenkívül meg ez tényleg sokmindentől függ hogy mire elég 3050 euró havonta, pl hogy saját gépkocsit akarsz-e használni vagy tömegközlekedést, helyi termelőktől veszel-e élelmiszert vagy nagykereskedelemben stb. Végeredményben annyit biztosra mondhatok hogy jobban ki fogsz tudni jönni a pénzeddel semmint ha Mo-n élnél (és jó eséllyel bőven fogsz tudni félretenni magadnak így is/ hazaküldeni az otthoniaknak)

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#564) rigoberto


rigoberto
őstag

Mindenki visszajön Mo-ra, aki kimegy dolgozni, de miért. :F

(#565) total90 válasza rigoberto (#564) üzenetére


total90
veterán

Szerintem javarészt csak azok, akik Magyarországon sem dolgoztak és azt hitték kint majd úgy milliomosok lesznek

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#566) Nimrod válasza rigoberto (#564) üzenetére


Nimrod
addikt

Jelentkezem kivételnek. Lassan negyedik éve jöttem el Magyarországról, egyszer nem mentem vissza, nem is akarok.

total90: Így igaz, pont egy Kanadában élő magyartól olvastam évekkel ezelőt, hogy ott sincs kolbászból a kerítés. És kb. sehol sem. Kicsit olyan mint az aranyláz, mindenki menne, de időt-energiát beleölni azt már sokan nem akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#567) total90 válasza Nimrod (#566) üzenetére


total90
veterán

Lassan 9 éve vagyok kint DE-be, láttam már pár emberkét aki semmittevéssel akart megélni.
A legjobb az volt, hogy kijött, leséritette magát a munkelyen és 6 hét után volt a meglepi :DDD
Vagy 3 hónap után felmondott és miazhogynincsmunkanélkülisegély :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#568) Nimrod válasza total90 (#567) üzenetére


Nimrod
addikt

Nálunk csak fel akarta magát pofoztatni a vezetőkkel. Nem jött be. Sajnos elég sokáig kellett tűrnünk a jelenlétét mire végre kirúgták.

(#569) #94529552 válasza Nimrod (#566) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lassan negyedik éve jöttem el Magyarországról, egyszer nem mentem vissza, nem is akarok.

Ennek is biztos megvan az oka, de csak úgy én erre azért nem lennék büszke, mert mindig is örömmel jöttem haza a családhoz, rokonokhoz, ismerősökhöz, barátokhoz. Kell a megszokott környezet is időnként, a Balatonra, és más helyekre kirándulni, nyaralni, stb..... Főleg, ha nem tengerentúlon van valaki, akkor anyagilag se teher.

(#570) Nimrod válasza #94529552 (#569) üzenetére


Nimrod
addikt

Így igaz, megvannak az okai, nem hirtelen felindulásból döntöttem így.

Barátok már annak idején is folyamatosan fogyatkoztak, mindenki ment kifele az országból. Egyik sem jött vissza azóta sem, kivéve persze látogatóba, de itt most munkáról van szó.

(#571) Max_218


Max_218
tag

Sziasztok!

Valaki esetleg nem ingázik ,Parndorf ,Győr-Moson-Sopron megye között??
Találtam elvileg egy egész korrekt melót,de nem dolgoztam még sosem külföldön a németem meg eléggé kopottas már,Kb 10éve nem használtam,ide lenne frissítenem ha ki szeretnék menni.Vagy milyen kezdő munkákat ajánlanátok,kevés nyelvismerettel?
Üveg gyárban lenne munka lehetőség de fogalmam sincs hogy kellene elképzelni.

(#572) csibi826 válasza Nimrod (#570) üzenetére


csibi826
csendes tag

Hello Nimrod!

Kíváncsi lennék hol vagy, mit dolgozol. Én is fontolgatom hogy dobbantok..
(Ha nem publikus pü-ben)

(#573) vzozo


vzozo
senior tag

Igazából csak "venting steam", ezért offtopikba teszem: német orvosi ellátós tapasztalat koronajárvány idején...

Még tavaly év végén elkezdtem egy terápiát a kb. huszonsokéve meglévő pollenallergiámra, mondván rosszabb csak nem lesz... Ez azzal jár, hogy havonta 1x el kell battyogni az egyébként utca végén lévő allergiacentrumba, ahol egy szurival beadják a személyre szabott "Hyposensibilisierung" koktélt.

Tegnap újra voltam. Ne értsetek félre, nyilván komolyan kell venni ezt a járványt, megértek minden óvintézkedést. Eleve előtte telefonon egyeztettem időpontot, minden oké.

Megérkezek, mint azt a boltokban már megszoktam, a személyzet plexifal mögött, szájmaszk, kesztyű, oké. Láthatóan jóval kisebb kapacitáson üzemelnek, de azért a váróban volt 4-5 paciens. Az asszisztens kislányok persze továbbra is 5-6-an sürögtek-forogtak egy relative kis praxisban, erre még visszatérek.

Becsekkolás, biztositási kártya ellenőrzése, majd az egyik kislány: fáradjak a váróba. Mondom inkább nem, várnék az előtérben. Nem érti, elismétlem (maszkban jóval hangosabban kell beszélni! :) ) - odafordul a jobbra, majd a balra ülő többi kislányhoz, csak a szemeiket látom, éppen rebootolnak, nem tudnak mit kezden ia válaszommal. Hozzáteszem: "fertőzésveszély..."

Jó, akkor menjek a kezelő x-be, és várjak ott. Hogy miért nem lehetett ezzel kezdeni...

Egyébként le a kalappal, tényleg flottul ment kvázi nulla várakozással (a korábbiakhoz képest...), majd a szokásos protokoll: 30 percet várni kéne, hogy ha kidőlök, elájulok, meghalok, stb. akkor el tudjanak látni. Mondom: NEM, ez már kb. az 5. alkalom, soha semmi allergiás reakcióm nem volt, én most hazamennék.

A lányok megint összenéznek, mindegyik újrabootol, oké, végül is lehet, csak irjak alá egy papirt, hogy saját felelősségre távozom. Persze, hol kell aláirni? Oh, hát ilyet senki se csinált eddig, nagy fejvakarás, template-et nem találnak, fáradjak a váróba... NEM. Jah, tényleg, itt leesik nekik (most reboot nélkül), hogy ezt már megbeszéltük. Wordben gyorsan körmölnek valamit, print, aláirom, tschüüüsss...

--

Ugye itt az érdekes kérdések:

- Bayern kb. 6 hete le van zárva, és nem látszik, hogy BÁRMIFÉLE protokollt kidolgoztak volna az adott praxisban a járványügyi helyzetre. Oké, most tényleg csak időpontra lehet menni, még az ilyen piszlicsáré kétperces dolgokkal is, mint az én esetem.

- De nem értik meg, hogy a páciensek esetleg nem akarnak egy 3x3 méteres váróban egymás hegyén-hátán lenni?

- Hogy saját felelősségre lehet távozni, mert az utcán / saját otthonban biztonságosabb, mint egy random emberekkel teli orvosi rendelőben?

- Hogy habár extrém csökkentett kapacitással dolgoznak, a talán érettségivel ha rendelkező asszisztens kislányok továbbra is teljes kapacitással "unatkoznak" meg mondják le telefonon a betegeket, mert "járvány van".

- Úgy általában a szervezés és logikus gondolkozás teljes hiánya. De persze a betegek részéről is, mert tényleg én lettem volna az első, aki a fentieket megkérdőjelezte, hogy ennyire nem tudtak mit kezdeni a szituval?

Egyébként számomra az a legalja itt, bárhova megyek, csillió asszisztens jut egy orvosra, akik igazából csak annyit tudnak, hogy beküldenek a váróba, majd 10 perc múlva az A kezelőbe, újabb 10 perc után a B kezelőbe, aztán majd talán egyszer egy orvos is lát. És közben folyamatosan mondogatják le az időpontokat, bár mi ugyan ezeket relative jól megúsztuk eddig, de nem egyszer saját füllel hallottam várakozás közben, hogy telefonon akkor 3-6 hónapra eltoltak időpontokat, mert <random kifogás>. Őszintén sajnáltam azokat a szülőket, kisgyerekes, spéci ellátás volt, ahol talán minden hét számitott volna... :(

Apropó időpont: ha Te nem jelensz meg, akkor kiszámláznak egy borsos összeget. Ha a doki éppen szabin van, lebetegszik, zárva a praxis, vagy éppen máshoz kerülsz, őket persze soha, semmi nem terheli.

--

Ami még hozzátartozik: a német EÜ rendszer valamiféle érdekes hibrid az állami és a privát között. Mi "államiban" vagyunk, de igazából itt is egy adott, általunk választott egészségkasszába fizetünk, és a praxisok sem államiak, hanem privát kb. minden, és ha fogadnak, akkor a biztositóval ők rendezik a számlát.

Szóval itt nehezen tudom azt felhozni, hogy ez azért ilyen szar, mert "állami". Itt minden privát talán a kórházakat leszámitva, a gyerekorvostól kezdve a felnőtt háziorvoson át a különféle szakrendelésekig.

Mégis a fenti megjegyzések kb. bármelyik eddig látott helyre ráhúzhatók.

Szóval ha Németországba költözés előtt állsz, olvass utána az EÜ tapasztalatoknak is. Nincs kolbászból a kerités, bár lehet én sokat vártam (2012-ben költöztem ki, előtte Magyaro-on csak magánklinikákra jártam amióta dolgozom.)

(#574) total90 válasza vzozo (#573) üzenetére


total90
veterán

Hawedehre,

én egy kicsit előbb, 2011-ben jöttem ki, München. Néhol jót mosolyogtam, azon amit írtál :B
Egyik barátnőm ápolónő és mesélt pár dolgot...

"Becsekkolás, biztositási kártya ellenőrzése..." előírás szerint dolgoznak, még ha ez néha nem is logikus.

"majd a szokásos protokoll: 30 percet várni kéne" a németek elégg fosnak mindentől, gondolom ez már leesett. Pont ezért nem is volt nekik alkalmas dokumentumuk, viszont ha a beteg haza akar menni, akkor köteles egy ilyet aláírni.

" Bayern kb. 6 hete le van zárva, és nem látszik, hogy BÁRMIFÉLE" de van, csak ez tipikusan az elmúlt 2 napra volt tervezve és ma már ma van ;]

"De nem értik meg, hogy a páciensek esetleg nem akarnak" előírás...

"Hogy saját felelősségre lehet távozni, mert az utcán / saját " azért ha összeesel, még is biztosabb egy rendelőbe lenni, mint az utcán, mert ott simán úgy mennek el melletted, hogy rád sem néznek.

"sillió asszisztens jut egy orvosra, akik igazából csak annyit tudnak, hogy beküldenek a váróba" na ez nagyon nem így van. Ez jön le mint kívülálló. Tudod, az informatikusok is csak pötyögnek és az nem nehéz ;)

"Apropó időpont: ha Te nem jelensz meg, akkor kiszámláznak egy borsos összeget." Jobb is, sokan csinálnak termint és aztán nem mennek el, emiatt nem tud a ténylgesen beteg időpontot kapni. Olyat én nem még nem éltem meg, hogy ha a doki szabin lett volna, azt ne tudták volna előre.

"a német EÜ rendszer valamiféle érdekes hibrid az állami és a privát között." Semmi hibrid nincs ebben. Az állami, az állam által támogatott biztosítás. A fizetésedkor a felét fizeted te, felét az állam, vagy is inkább munkáltató. A privátot meg teljesen te fizeted, cserébe ott van pár extra cucc, mert lényegesen többe kerül.

"Nincs kolbászból a kerités" Oh pedig de, hát kijössz és hozzád vágnak egy bömöst azonnal ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#575) vzozo válasza total90 (#574) üzenetére


vzozo
senior tag

Nekem itt az nem tetszik, hogy random mazsolázgattál félmondatokat, amelyekre így teljesen más kontextusban reagáltál.

De akkor hagyjuk, mint írtam, venting steam volt 8 évnyi itt-élet után. Fáradt is vagyok és kedvem sincs részletesen válaszolni.

Te máshogy látod, oké.

Köszönöm a véleményed.

(#576) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Sziasztok!

Él még a topic? Oroszországban szeretném kipróbálni magam. Valaki tud segíteni?

(#577) Shin Chen


Shin Chen
tag

Sziasztok!
Németországi munkavállalás?

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#578) dangerzone válasza Shin Chen (#577) üzenetére


dangerzone
addikt

Mi a konkret kerdes? Hatha tudok valamit hozzaszolni. :)

(#579) Shin Chen válasza dangerzone (#578) üzenetére


Shin Chen
tag

Egy magyar építőipari cég vinne ki Németországba, légtechnika szerelésre, ipari környezetben. (nem a mostani munkahelyem)
Tapasztalat szerint építőiparban dolgozom, helyszínen is szereltünk eddig, szóval nagyjából képben vagyok mit csinálhat egy légtechnikai szerelő.

Szállást végig, kiutazást első alkalommal a cég fizeti, utána az út 50 Euro utazásonként.
Szóval élelmiszeren kívül mindent áll a cég, munkaruha, eszközök stb.
Bér 11 Eur/óra, napi 10 órával számolva havi 200 óra=2200 Eur nettó =~780k Huf.
Bérezés magyar bér Huf-ban + kiküldetési járulék Eur-ban deviza számlára.

Elvileg beosztás és munkavégzés szerint 4 hetente van 1 hét nem fizetett szabadság.

Mennyire éri ez így meg?
Mennyire hajtják szét a munkásokat németben és mennyire megbízhatóak az ilyen cégek?
Ez eddig a legjobb ajánlat amit kaptam, többinél mind fizetni kellene a szállást és a kiutazást is. Nem facebookos álláskeresésből, hanem profession, jobble, stb.

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#580) dangerzone válasza Shin Chen (#579) üzenetére


dangerzone
addikt

Azt, hogy mennyire éri meg, csak te tudhatod, hogy a mostani jövedelmedhez képest milyennek számít ez a havi 2200 euró, illetve mit kell feladnod azért, hogy külföldön dolgozhass (biztos állás, család, megszokott kényelem, haverok stb.) De ha magát a pénzösszeget nézem, és ez tényleg nettó, szerződés és bíztosítás van, emellett garantálják, hogy folyamatosan lesz munka (nem csak pár hétig), + kapsz szállást, akkor ez szerintem önmagában jó pénz. Kaja az megvan bőven 300 euróból 30 napra. Kiutazással, egyéb kisebb költségek mellett 1750 eurót félre tudsz tenni havonta. Ennyit Magyarországon csak kevesen keresnek, de még Németországban is átlag feletti havi megtakarításnak számít.

Az, hogy mennyire hajtják szét a munkásokat, mennyire megbízható egy ilyen cég, az jó nagy kérdőjel. Ezt így látatlanban nem lehet megmondani. Németeknél komoly törvények vannak a munkavégzéssel kapcsolatban, de ha simlis egy cég, ki tudja játszani. Nekem Németországban személyesen csak helyi cégekkel van tapasztalatom de az is teljesen eltérő munkakörben. Persze az lenne a legjobb, ha ezt a konkrét céged le tudnád valahogy informálni. Ettől függetlenül kockázat mindig lesz.

(#581) dellfanboy válasza Shin Chen (#579) üzenetére


dellfanboy
őstag

2 buktatot latok benne most:
1szallast fizeti. veletlenul nehogy osszezarjanak egy barakkba 5masik bolgar/lengyel/roman kollegavol. ebbol boven eleg ha 1 alkesz/drogos stb.
2 nem hinnem hogy napi 10 orat dolgozhatsz, munkaltatot extra ado terhelo ha 8nal tobbet dolgoztat

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#582) Shin Chen válasza dangerzone (#580) üzenetére


Shin Chen
tag

Jelenleg siralmasan keveset keresek, diplomával, mérnöki tevékenységkörrel, mint egy gyakorló tanár. Ez így nem pálya, hogy 10 év alatt össze jöjjön nagy kínkeservesen egy önrész valami borzasztóan előnyös hitelhez, amit majd megint életem végéig fizethetek, csak hogy tengődhessek valami lepusztult panel valahanyadik emeletén. (mint most, csak albérletben :P :) )
Aztán mikor kicsit panaszkodok, hogy egy fesztiválra sikerült csak eljutni az idén, akkor is végigdolgoztam a hetet, és hétvégére tudtam beesni félig agyhalottan egy tökre felejthető koncertre, akkor kapom a leszólást, hogy csicska vagyok, dolgozzak csak, minek kell nekem fesztiválra menni? ;]
Tartozok az államnak diákhitellel, a motorom (persze, minek kellett neked motort venni hülyegyerek ;] ) amit családi köcsönből vettem, szintén húzza a vállamat, és az itteni cégek 300 nettó felett nem adnak egy centtel se többet. Azt is vagy félig zsebbe, vagy olyan szakmákban, ahol olyan nagy a lemorzsolódás a munkakörülmények miatt, hogy nem találnak már embert.

Magyar cég, ahogy látom 6 éve van a piacon, 180 munkavállaló, 3 tulajdonos, 1 vezető.
10 óra meg talán a bruttó munkaidő, nálunk is 10 óra, abból reggeli szünet, ebéd szünet, szünet-szünet, meg egyéb más. Elméletileg minden bejelentve, lepapírozva stb.

#581dellfanboy
Elméletileg a cég saját ingatlanjaiban lesz a szállás 2 fős szobákban elszállásolva, de azt a leendő főnök is mondta, hogy elő szoktak fordulni alkeszok, de azok magyar alkeszok lesznek valszeg. De hát sokkal jobb mint egy bolgár/lengyel/román, igaz? :P
Ha csak megértem, hogy mit gagyog egy speedes este után talán már előrébb vagyok :F

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#583) Shin Chen válasza Shin Chen (#582) üzenetére


Shin Chen
tag

Csak azért tettem ki, mert bizonytalan vagyok, ahogy szerintem más is lenne egy ilyen élethelyzettel kapcsolatban.
Valószínűleg belevágok, de előtte szívesen meghallgattam volna mi a tapasztalat, vagy legalábbis, hogy senki se tudhatja előre, és mindenre készüljek fel..
Köszönöm az eddigi segítséget :R

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#584) dangerzone válasza Shin Chen (#583) üzenetére


dangerzone
addikt

Nemeted milyen egyebkent?

(#585) Shin Chen válasza dangerzone (#584) üzenetére


Shin Chen
tag

C1 nyelvvizsga szint - Középsuliban kéttannyelvű német osztály, 1 hónap nyelvterületi tapasztalat.
szerk.: Egyéb kommunikációs nehézségek vannak, hogy nem jutnak eszembe szavak, de közben angol is hasonló szinten van, és most kezdtem svédül tanulni, úgyhogy előfordul, hogy megkavarodok picit :B

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#586) dangerzone válasza Shin Chen (#585) üzenetére


dangerzone
addikt

Az jo, akkor nem adnak el. :) Mondjuk diplomaval, mernöki munkakörrel, es C1 nemet nyelvtudassal en inkabb stepstone.de-n neztem volna munkat valami nemet nagyvarosban / nemet cegnel. De vegülis ilyen skillekkel elvileg akkor sincs nagy gond, ha nem jönne be ez a mostani lehetöseg a magyar ceggel. Csak tartsd aktualisan a nemet nyelvü öneletrajzod, jarj nyitott szemmel, meg probald a lehetösegekhez merten fejleszteni magad. :)

En 5000 euroval vagtam neki Nemetorszagnak anno, szinten C1-es nyelvtudassal, es par ev mernöki tapasztalattal. Bar mar ugy mentem ki, hogy van alairt munkaszerzödesem. Kezdes elött 1 hettel sikerült alberletet is talalni, aztan indulhatott az elet. :)

(#587) Shin Chen válasza dangerzone (#586) üzenetére


Shin Chen
tag

:R :R :R
Utána nézek a megadott oldalon is!

(kicsit zavar, hogy semmi induló tőkém nincs, max 5-600 eur-t tudok félre tenni az első hónapra, az meg épp a kajára elég lesz kint gondolom...)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#588) total90 válasza Shin Chen (#579) üzenetére


total90
veterán

Alkalmi munkát is meg kell adóznod és szerintem az a 11 euró bruttó lesz. Szóval 2x meggondolnám illetve letisztáznám a részleteket. Pár haver vágott már neki ilyennek és nem valami pozitív a vélemény. Stepstone.de és kerüld a közvetítő cégeket.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#589) Shin Chen válasza total90 (#588) üzenetére


Shin Chen
tag

Ami szóba jött lehetőség végül nem volt annyira biztató, úh kivárok a járványra való tekintettel is.
Valójában kint élni 1-2 évet szeretnék, max 3, de még ha ezt nem is mondom a felvételkor, ilyen időszakra keresni, hogy ne időközben kelljen váltani és bizonytalankodni, viszonylag nehéz. Túl sokat agyalok :DDD
Megcsinálom az Msc-t aztán megyek házalok ;]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#590) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok. Tegnapi nap miatt gondolkoztam el, külföldre eltakarodni. Viszont csak érettségim van, angolul tudok. Van valaki, aki hasonló helyzetben talált odakint munkát? Sajnos minden szakmához hülye vagyok, így nem tudom képezni magam, bár pénz se lenne rá

[ Szerkesztve ]

(#591) #17413376 válasza Cranium (#590) üzenetére


#17413376
törölt tag

Szia,
Én 18-ban jöttem ki UK-ba szintén érettségivel, de egy egyetemi felvételi papírral a kezemben. Azóta lediplomáztam, és most csinálom a mester szakot mindezt közel 40-hez.

Nem vagy hülye, ezt felejsd el!
Az én javaslatom, hogy tanulj, tanulj, tanulj.

(#592) Shin Chen válasza #17413376 (#591) üzenetére


Shin Chen
tag

Szia,
azt szabad megkérdezni, hogy milyen szakmai területen vagy?
A másik kérdés persze szintén adott, hogy egyedül/ismerősökhöz, stb? :R

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#593) #17413376 válasza Shin Chen (#592) üzenetére


#17413376
törölt tag

Pszichológia BSc
User Experience Design MA (folyamatban)
Egyedül jöttem ki az ismeretlenbe, 10 hónapra rá követett a párom, ő mesterképzési felvételivel a zsebében gazdasági szakon.

(#594) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Sziasztok, erősen elgondolkoztam külföldi munkavállaláson eu-n belül. Semmi konkrétum nincs még de érdekelne, h vannak-e különösen ajánlott országok. Eddig portugáliát ajánlották barátok. Leginkább tapasztalatok érdekelnek mennyire könnyű beilleszkedni és legálisan munkát vállalni. Letelepedni szeretnék nem megszedni magamat és itt elkölteni. Innen menekülnék. köszi előre is

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#595) dangerzone válasza Bennyboy (#594) üzenetére


dangerzone
addikt

Beilleszkedésben nagymértékben segít, ha beszéled a helyi nyelvet, vagy sok a külföldi, akikkel egy erősebb angollal már lazábban tudsz haverkodni. De mindenképpen neked kell külföldön kezdeményezni. Az, hogy melyik ország, függ még attól is, milyen területen szeretnél elhelyezkedni, milyen tapasztalattal rendelkezel, mik az igényeid és elvárásaid.

Példa, ha valaki beszél németül, és az autók a mindene, nem veti meg a csapadékosabb időjárást és nincs nagy elvárása a kajával szemben, akkor Németország. Ha szörfözni akarsz, utálod a hideget, szereted a tengeri kajákat, beszélsz valami latin nyelvet, akkor meg inkább Dél-Európa.

Ha mindegy, csak el innen valami jobb státuszú helyre, akkor meg igazából a legtöbb nyugat-európai nagyvárosban el lehet boldogulni, haverokat szerezni.

(#596) rushty válasza Cranium (#590) üzenetére


rushty
senior tag

Fél év elteltével hogy alakult sorsod?

Revolut meghívó pü-ben

(#597) buca84


buca84
őstag

Sziasztok!

Nem találtam jobb topikat, de aki kint dolgozik Ausztriában, szerinte az alábbi hóláncot elfogadják?
[link]
Április elején mennénk Schwechat-ra.

KÖszi!

(#598) total90 válasza buca84 (#597) üzenetére


total90
veterán

Habár nem ott élek, de tavaly csak fém hóláncot fogadtak el.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#599) buca84 válasza total90 (#598) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Jobban körbenézek.

(#600) Shin Chen válasza buca84 (#597) üzenetére


Shin Chen
tag

Ha elfogadnák se raknám fel..
csak azért hogy bedobj valamit a csomagtartóba, aztán mikor tényleg kéne meg szívod majd a fogadat, nem éri meg...

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.