Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kreatív emberek ide!

Hozzászólások

(#1) pubwart


pubwart
aktív tag

Szaisztok!

Van egy érdekes feladatom a kreatív barkácsolnó kedvű delikvenseknek. A lényeg az, hogy van egy szekrény fémből. Ez lehet olyan, mint egy biztosítószekrén, vagy mint egy falon különálló lemezből készített szekrény. Téglatest alakú teljesen fémből, a falhoz rögzítve. Ez eddig okés. A téglatest egyik nagy lapján van egy ajtó. Ezzel zárható a szekrény. Az ajtót, mikor behajtod van rajta egy pánt. Behajtott állapotban a pántokon van egy menet ami a dobozba is folytatódik. Ez az ajtó tulajdonképen zárható egy 6-os mentes csavarral... Csak, hogy nekem ez nem okés. Mert ezt csak kitekerheti bárki és így már nyitható az ajtó, amiben sok értékes dolog van. Célom. Beavatkozás nélkül!!!!!! (legeselegfontosabb) a csavart helyettesíteni egy zárral vagy bármi okossággal (kreativitás). Eddig volt egy olyan ötletem, hogy a 6os csavart átfúrom, és abba lakatot tezsek,de sajnos így nagyon elvékonyodik a csavar anyaga és így értelmét veszi a lakat...
VÁrom a tippeket... A lényeg, hogy nem lehet sem fúrni, sem menetet nagyobbítani, sem hegeszteni, sem semmit... Az dolob anyaga és esztétikai célok miatt...

Várom az ötleteket. Előre is köszi...:R

Where you go how is up to you

(#2) Arhquis válasza pubwart (#1) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Vegyél egy széfet ;]

Na jó.
Sztem nagyon furás-faragás-heggesztés nélkül no chance-es a dolog.
A legjobb amit tehetsz, egy fémkairák heggesztesz a juk helyére, ami ugye átmenne a pánt jukán is. ( ha nem, akkor fémfűrész )
És akkor elméletileg lakattal zárható lesz.

Bár az életem akkor sem tenném bele. ;]

(#3) pubwart válasza Arhquis (#2) üzenetére


pubwart
aktív tag

Lehet ragasztanom kellene, csak nem tudom mivel kellene... Mert a fémfém cucc ragasztása elég gáz... Mondjuk egy epoxidos dolog lehet jó lenne

Where you go how is up to you

(#4) Papa-Georgo válasza pubwart (#3) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Talán rakjál fel képet, és úgy érthetőbb a dolog, sokat segítene, sztem.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#5) pubwart válasza Papa-Georgo (#4) üzenetére


pubwart
aktív tag

sajna nem tudok képet felrakni, mert nincs tárhelyem, küldeni viszont tudok mailban, ha valaki felteszi és belinkeli, akkor frankó lenne

Where you go how is up to you

(#6) pubwart válasza Papa-Georgo (#4) üzenetére


pubwart
aktív tag

legegyszerűbben úgy lehet elképzelni, mint egy pici fémlap egy nagy fémlaphoz lenne odacsavarozva egy 6os menettel. Ennyi és ezt a menetes csavart kellene helyettesíteni egy lakattal vagy valami zárószerszámmal

Where you go how is up to you

(#7) Arhquis válasza pubwart (#5) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Küldj képet, felrakom.

arhquis@gmail.com

(#8) pubwart válasza Arhquis (#7) üzenetére


pubwart
aktív tag

thx. Holnap jön haza a digitgépem, délután megy a mail. :R

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#9) Arhquis válasza pubwart (#8) üzenetére


Arhquis
aktív tag

na jön a picture?

(#10) pubwart válasza Arhquis (#9) üzenetére


pubwart
aktív tag

ma ment. illetve most. Csak az egyik dolob látszik, meg a lyuk illetve benne a csavar... Ezt kellene valami lakatfélével helyettesíteni

Where you go how is up to you

(#11) Arhquis


Arhquis
aktív tag

Na itt vannak a képek:

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Akinek kicsinyíteni is van kedve, az majd megcsinálja, nekem a meleg miatt nem sok kedvem van hozzá.
Barkécsolásra, és jobbra FEL!

[Szerkesztve]

(#12) pubwart válasza Arhquis (#11) üzenetére


pubwart
aktív tag

köszönöm

Where you go how is up to you

(#13) legiaap


legiaap
nagyúr

Na megtaláltam ezt a kis topikot és lenne egy kérdésem. Nemsokára lesz a barátnőm születésnapja és megszeretném lepni. Mivel szeret kreatívkodni ezért egy kis kreatív dologgal szeretném meglepni.
Szeretnék venni egy befőttes üveg szerű üveget. Olyat, ami 2-3 literes és nem menetes a teteje. Ezt az üveget tele pakolnám normál parafadugókkal, majd az üveget szintén lezárnám egy nagyobb parafadugóval. Ez ilyen dísz szerepét töltené be.
A kérdés, hogy:
Hol tudom megvenni hozzá a kellékeket?
Hol keressem, mert ötletem sincs.

How are U today? Just kidding...I don't care!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kreatív emberek ide!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.