Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Kompatibilitás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zozi


zozi
tag

Az utobbi időben, az összerakott gépek körében rengeteg furcsa dolgot tapasztaltam, és ezeknek az okára keresek valami elfogadható magyarázatot. Vannak szuper 333Mhz-es RAM-ok, és ezeket kezelő alaplapok, csipszetek. Ezen a héten csak márkás cuccokkal dolgoztam! MSI, Epox, Asus, Chaintech, a csipszetek - VIA KT333, VIA KT400, SIS745. A memóriák mind 333Mhz-es (vagy gyorsabb) Samsung, Micron és egyéb Brand. Az Asus könyvében ajánlja a Samsung RAM-ot. Ezzel momentán Kernel kék ablak. Másik OEM RAM már majd nem tökéletes, de a Win ME az istenért nem indul el. Jön egy drága Brand (azt hiszem OCZ-élettartam gar.) és ezzel tökéletes. Belerakom ezt a drága PC3000-es 366Mhz-es RAM-ot az Epox 8K3A-ba, és az el sem indul vele. Olyan mint ha nem lenne benne MEM! Az MSI KT3 Ultra még 266Mhz-en is Kék halállal kiakad. A KT4 Ultra még 400Mhz-en is vígan szalad. Erre varjatok gombot. Egy rahedli ilyen tapasztalatom van, és ezeket azért írom le, hogy ne hogy véletlenül valaki ezek után kijelentse bármiről, hogy jó - vagy rossz. Én inkább úgy fogalmaznék, van ami valamivel jó, valamivel rossz. Ez sem egyértelmű sajnos! Az egyik szálítmány béli alaplap megy a X RAM-mal a másik meg nem. Szerintem célszerű lenne egy ilyen topic-ot fenntartani az alkatrészekből építkezőknek. Lehet hogy picit hosszúra sikerült, de a tököm tele van az inkompatibilitással.

(#2) emvy válasza zozi (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

''ne hogy véletlenül valaki ezek után kijelentse bármiről, hogy jó - vagy rossz. Én inkább úgy fogalmaznék, van ami valamivel jó, valamivel rossz''

Nem, nem így van. Ha két eszköz nem működik együtt, akkor valamelyik rossz, akkor is, ha esetleg mással megy. A PC-k ISA szabványa rögzíti a megfelelő időzítési értékeket stb., kérdés, hogy egy nem megfelelő memóriát még tolerál-e a lap. Az SBLive-KT133(A) probléma oka az SB hibás működésének köszönhető, ami pont olyan volt, hogy ott a KT133-asnak nem volt a szabványhoz képest plusz tűrése. Tehát nem működött. Mindezek a ''spóroljunk az anyagon'' és a ''minél hamarabb dobjuk ki'' tendecia eredményei.

while (!sleep) sheep++;

(#3) zozi


zozi
tag

Az a baj, hohy a 333Mhz-es DDR szabvány körül(nem hogy a 400-as) sok probléma volt, és valószínű, hogy ennek a gép építők isszák meg a levét!

(#4) emvy válasza zozi (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem nem kellene hogy megszívják, aki nem tud olyat gyártani, az ne gyártson oszt kész.

while (!sleep) sheep++;

(#5) zozi


zozi
tag

Asus, Epox, MSI, Samsung, Micron stb - ne viccelj!

(#6) emvy válasza zozi (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Pedig ez van. Inkompatibilis? Az. Lehetne szabvány szerint inkompatibilis? Nem. Akkor miért nem megy néha mondjuk egy MSI lapban egy Micron RAM? Mert valamelyik sz@r. (vagy lelki problémái vannak.)

while (!sleep) sheep++;

(#7) zozi


zozi
tag

Próbálj meg kicserélni nagykerben ilyen alkatrészeket, és szerintem nem kell egy hét és el leszel keseredve!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Kompatibilitás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.