Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#152) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Első rollernek, kevés kisvárosi közlekedésre, boltba járni ide-oda gyors elgurulni vele, 85 kgra milyen roller ajánlott? Voltam a Decathlonban kipróbálni párat, a Town 9 tetszett a legjobban. Kényelmesnek érzetem, ill. praktikusnak tűnt a kézi fék és a lengés csillapító is. Ezek kellenek, vagy csak paraszt vakítás? És ezek az alkatrészek mennyire strapabíróak?
Külföldi fórumokon is olvastam, ott van pár típus ami nagyon ajánlott. Érdekes, hogy ezek ára mind a Town 9 alatt vannak,viszont jobbnak tartják őket.
- Razor A5 Lux
- Spartan Double Suspension

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#543) dabas


dabas
újonc

Sziasztok,

Új roller-userként kérnék segítséget tőletek, tapasztalattal rendelkezőktől. Próbáltam tájékozódni, végigolvastam a fórumot és nagyjából körvonalazódott is amit szeretnék.
Először is a főbb paraméterek: 88kg, 180cm, 42 év :) napi 2x3 km a cél (feltéve ha rá tudom venni magam az autó helyett...). Az út kisvárosi környezet, minősége teljesen vegyes, a tükörsima vadiúj kerékpárúttól az özönvíz előtt készült, gyökerektől felpúposodott aszfalton át a térkőburkolatig.
Szempontjaim fontossági sorrendben:
- ne rázzon szét, kényelmes legyen
- meg tudjak állni (kézifék),
- könnyen összecsukható legyen (a fiaimnak van 1-1 Oxelo mid1 gyerekroller, amit elvileg könnyű nyitni-csukni, a gyakorlatban mégis hol itt szorul, hol ott szorul... ennél egyszerűbb megoldást szeretnék).
Ezek alapján nagyjából leszűkült a kör az Oxelo Town 9EF-re, de ráakadtam egy felfújható kerekű rollerre: Razor A5 Air, amit a bemutató videó alapján viszonylag egyszerű összecsukni (persze nem egy EF sajnos, de belefér). Érzésre a gumik miatt toronymagasan kényelmesebbnek kell lennie az Oxelonál, viszont tartok a kézifék hiányától és az Oxelohoz képest elég kicsinek tűnik a fellépője (egyébként kb. forintra egyezik az áruk, bár nem ez a fő szempont).
Ha létezne Oxelo 9EF gumikerekekkel, most nem tenném fel a kérdést, így viszont érdekelne a tapasztalatotok, tényleg kényelmesebb a gumikerekes? Melyiket választanátok ilyen vegyes (részben pocsék) útra?
Előre is köszönöm.

(#683) Pörömkörpölt


Pörömkörpölt
újonc

Sziasztok!

Roller vásárlása előtt állok, munkába járáshoz vennék egyet. A táv napi 4 km, aminek viszont a fele aszfalt,
a másik fele rázós, hullámos szélű viacolor. Tavaly májusban vettem egy ToldySport Flexpro-t, viszont az nagyon nem vált be.(Első 4 napi használat után ugyanaz a súlyos probléma jött ki, mint ebben a hozzászólásban a topiktársnál: https://prohardver.hu/tema/kis_roller_topic/hsz_476-476.html)

Utána sokat gondolkoztam, hogy találok-e olyan rollert, ami bírja a térköves "kiképzést"?
Végül ezt a pneumatikus gumis rollert néztem ki: Razor A5 Air
Még mindig azon dilemmázom, hogy vajon fog-e eleget tompítani a levegős gumi, vagy pár hónap után ezt is tönkreteszi az időnként folyamatos rázkódás valamilyen szinten?

Akit érdekel, és épp van ideje megnézni, annak találtam Youtube-on egy angol nyelvű videót, ahol 1 órán keresztül elemzik ezt a Razor A5 Air-t.
Miután ezt a videót megnéztem - bár sokat dicsérik benne az A5-öt, és hogy a gumi mennyit tompít a talaj egyenetlenségein - azután is motoszkált a fenti kérdés a fejemben.

Mit gondoltok erről, szerintetek bírni fogja?

[ Szerkesztve ]

(#719) Cruzito76 válasza big-J (#702) üzenetére


Cruzito76
csendes tag

Dehát a 7xl-nél nincsen lufis kerék.
Pont ez a gondom.
Ma vettem egyet, nagyon tetszik. Szép, jól megy.

De ezek a tömör kerekek nekem keménynek tűnnek. Erősen gondolkozom, hogy visszaviszem, és veszek valahol egy felfújható kerekűt vagy hasonlót, mint a Razor A5 Air.

[ Szerkesztve ]

(#1038) Doosa


Doosa
aktív tag

Hosszas morfondírozás után megvetem a Razor A5 Air-t.
Több tömör kerekes rollert is kipróbáltam, azután először nagyon fura volt, alig akart gurulni. Elég macerás volt felpumpálni, így csak a gyárilag javasolt nyomásérték 80%-át raktam bele először a kerekekbe, ez volt a gond.
Nagyon rövid a szelepcsonk, úgyhogy inkább kivettem a kerekeket és valamivel kényelmesebben feltoltam 4,1 helyett 4,5bar-ra, időközben a csapágyak is bejáratódtak, most már nagyon jól gurul.

(+)
Nagyon csendes
Össze vissza töredezett aszfalton, salakon is simán gurul, kb mint egy bringa.
Könnyű és végtelenül egyszerű felépítés
Masszív
Mivel könnyű és gumi kerekes, tök jól fel lehet ugratni a patkára :D
Nedves úton is használható

(-)
Egy tömör kerekesnél valamivel nagyobb gördülési ellenállás.
Nagyon nehéz pumpálni, egy könyök elemmel ez valamelyest orvosolható, de attól még körülményes.
Alacsony a hasmagassága
Összecsukás, szétnyitás 2 kezes művelet, le kell tenni a földre kb 6-8mp
A fék nem gyenge, mert a kerék tapadása nagyon jó, de elég izmosan meg kell nyomni (nincs kézzel működtethető fék)
A kitámasztó tök jó, de működtetéséhez hajoldozni kell, nem lehet lábbal kihajtani.
Drága

+Szerintem ezüst színben brutál jól néz ki :D

[ Szerkesztve ]

(#1281) Rohir válasza Rohir (#1271) üzenetére


Rohir
tag

Időközben nézegettem lehetőségeket amik nagyjából kiküszöbölik a problémáimat és találtam rá erre:
Razor A5 Air

- nincs kormányfék
- 5 kg
- összecsukás könnyebb
- légkerekes

Ami problémám van vele az a kormány meg hogy elvilegh túl alacsony az rálépő mások szerint.

Esetleg tud valaki hasonlók ajánlani az említett plusz paraméterekkel(Merevebb/szélesebb kormány+magasabb padló picit)?

(#1293) Rohir


Rohir
tag

Ah nekem is mindenképp rollerre van szükség, 4-5 km amit bírok azon a szakaszon ahova kell fáradtás nélkül és ugyan annyi idő mintha BKK-znék.
FlexPro-val az volt a baj, hogy összecsukva össze-vissza nyaklik volánbuszon és ez elég zavaró tud lenni a lábadnak való helynél, ha meg úgy volt hely letéve felborult egy emberesebb fékezésnél/kanyarnál (13 körforgón megyek át járattal), erre lenne talán jó a StreepPro. Csapágyakkal meg ilyenekkel nem volt gondom.
Azon a 4-5km-en meg néhol olyanok az utak/járdák, hogy néhány méterenként kell le/felpattani, ezekre nagyrészt jó lenne a légkerekes Razor A5 Air.

A merevebb/szélesebb/magasabb kormányt meg talán meglehet oldani vásárlással, egy kis kreativítással.

(#1295) Rohir válasza Rohir (#1282) üzenetére


Rohir
tag

Esetleg vágja valaki hogy ez milyen kerékszabványal rendelkezik 200mm-en kivül? Mint a Razor A5 Airnál pl 200x50.
Szeretném inkább ezt venni, de ha lehet akkor felnistül vennék hozzá valami felfújhatót vagy olyan lyukasosat csak nem tudom milyen a tengely, szélesség, stb.

[ Szerkesztve ]

(#5047) DigitXT válasza haruspex (#5041) üzenetére


DigitXT
félisten

A Razor A5 is többet szerepelt a topikban emlékeim szerint. Valóban.

Nem kell kézben vinni az elektromos rollert, lehet azt tolni is - ha pl. a
helyzet megkívánja. Aluljáróba meg le lehet szaladni a Lime-mal is.:D
Pedig az aztán végképp nem összecsukható, és nem is túl könnyűek.

Hogy ez nem "kényelmes" azt aláírom! De a hidd el, hogy az sem lesz
kényelmes, amikor bedurran a lábad a hajtástól, de nincs rásegítésed.

Szerk: én kettéválasztanám a közlekedést és a sportolást. Nem olyan
jó megizzadva megérkezni a munkahelyre. Persze, ha van zuhanyzó...

Szerk: és az a 32K szerintem egész jó ár. Az olcsóbbat nem ismerem.
(Az A5-öt sem tapasztalatból, csak innen a topikból, mint egy jó jelölt.)

[ Szerkesztve ]

(#5052) haruspex válasza DigitXT (#5047) üzenetére


haruspex
aktív tag

Persze, biztosan jobb, a motoros, de ahogy elképzeltem, hogy egy xiaomit rángatok fel egy régi vonatra, nem tűnik vonzónak... A kugoo-t nem láttam még élőben. Tudok zuhanyozni a munkahelyen, meg reggel hátra járok, azzal nem lesz gond...

Láma vagyok rákereshettem volna itt is a razorra.

Néztem máshol is az A5-ről tapasztalatokat, és arra panaszkodnak, hogy kicsit alacsony, könnyen leül, és nem a legkönnyebb hajtani.

[ Szerkesztve ]

(#5222) Dojt válasza DigitXT (#5218) üzenetére


Dojt
csendes tag

Köszi a tanácsokat.
Sajnos eddig úgy látom 2 együtt nem létezik :(
Ezek szerint akkor az Oxelo kiesett.
Amit ajánlottál csak elektromos van (én meg ugye hagyományosat keressek) és bőven 50 felett:
https://www.arukereso.hu/roller-c3008/hudora/big-wheel-air-205-dual-brake-p373372653/

Akkor ezek szerint amiket az előző hsz-emben írtam opciók közül a Razor A5 Air lenne a befutó?
A Micro Speed+-nál írt "szilikonágyas csapágyház kialakításnak köszönheti, mely segítséget nyújt a a vibráció elnyelésében és megszünteti a rázkódásból kialakuló fáradtságot" rázkódásvédelem szempontjából hogy viszonyul a levegős kerékhez? Melyik jobb?

(#5228) Dojt válasza DigitXT (#5224) üzenetére


Dojt
csendes tag

Értem, akkor Hudorát használtan kell néznem.
Akkor már csak az a kérdés hogy Hudora Big Wheel Air vagy Razor A5 Air?
Külföldi összehasonlíó oldalakon utóbbit ajánlották, mert alacsonyabb padlós ezért könnyebb hajtani.
Magyar véleményezők pedig pont hátrányként jelölték meg az alacsony padlóját, mert nagyobb úthibáknál megakadhat, megkarcolódhat az alja...

(#5233) Dojt válasza DigitXT (#5224) üzenetére


Dojt
csendes tag

Hát akkor szavazásra bocsátom a kérdést, ez és a tanácsaitok alapján döntenék:

Hudora Big Wheel Air vagy Razor A5 Air?

Ki mit mond és mi az indok?

Danke!

(#5988) Danex válasza petipetya (#5985) üzenetére


Danex
addikt

Én első rollernek most vettem egy Razor A5 air-t , barátnőmnek egy lidl-os roller van és hát elég vegyes felvágott a véleményünk.

A Lidl-os nagyon csörög, de jó a hasmagasság , van fékkar és 14e Ft.

A Razor-t azzal kezdtem hogy felfujtam 4.2barra, lényegesen csendesebb, igazából néma es a kormány se kotyog a tekerős rögzítés miatt.

A felfújható kerekek miatt meg a csillapítása is jobb mint az amugy rugós Lidl rolleré.

Viszont ami zavar, egyszer hogy sokkal nehezebb hajtani igy hogy viszonylag nagy a gördülési ellenállása a keréknek (nem gondolnám csapagynak egyből), de ez még rendben is lenne.

Azonban annyira alacsonyan van az alja, hogy gyakorlatilag mindenhol meg kell emelni, ami eléggé kivesz a ritmusból és lendületből, bar itt még lehet csak én vagyok amatőr.

(#5990) petipetya válasza Danex (#5988) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha jól értem, akkor a Razor A5 air esetén előny a felfújható kerék (lengéscsillapítás), de hátrány az alacsony állófelület? Ezek alapján egy magasabb felülettel rendelkező, szintén felfújható kerekű járgány lenne az ideális? Nem félsz a defekttől? Nálam például a minap ki volt rúgva a buszmegálló üvege a boltba vezető járdán.

"nincs rá lezsóidő"

(#6035) shifty85


shifty85
tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék egy rollert vásárolni, a kiszemelt Slamm Frenzy (205mm-es "hagyományos" külső gumis) a rossz utak, valamint az összecsukhatósága végett (Razor A5 Air az alacsony hasmagassága miatt kiesett). :)

Akárhol is keresek a neten hozzá való külső gumit ebben a méretben, sehol sem találok... :( Komplett kerék lenne kb 10000-ért, darabonként .... :F :F :F

Maga a méret 205 x 32 mm-es. 8"-os kategóriában sem találok ilyen méretűt, szélességre azok is 50 mm-esek.

Ötlet valakinek? :U

(#6148) Senais válasza petipetya (#6139) üzenetére


Senais
aktív tag

Kivettem, ugyanaz a hang csapágy nélkül is (az már más kérdés hogy visszarakni nem tudom mert amivel kiütöttem beleszorult a csapágyba...). Olyasmit olvastam hogy a keréken belül elkezdett levállni valami külső rész és annak a hangja lehet ez. Bárhogy is nem érzem biztonságban magam rajta és 205mm-s spartan kereket sehol sem találok. Ebből új vásár lesz :(
Razor A5 airnél csak az alacsony "fedélzet" a probléma? szemezek a levegős kerékkel (nemtudom mennyire lehet pótolni egy ilyet ha szétmenne), mert bicikliút így vagy úgy, odarakják a veserezegtetős utat oda is...

[ Szerkesztve ]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.