Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pip


pip
aktív tag

Sziasztok,

egy csendes kis MicroATX-es gepet szeretnek osszerakni, de egy csomo kerdesbe utkoztem, egy kis segitsegre lenne szuksegem. A gep filmnezesre, zenere, digitalis kepfeldolgozasra kellene, de neha azert jatszani is szeretnek rajta. Az anyagiak miatt kimondottan AMD vonalon gondolkodom, ne is probaljon senki eltantoritani, mert nem engedi a zsebem. A formatum micro ATX es nem Flex ATX kellene legyen, mert ugy latom nem hemzsegnek a feles meretu kartyak. Kerdesek:

1. A m-ATX-es hazakat elnezve altalaban 180 - 230 W-os tappal vannak szerelve. Mire eleg egy ilyen tap? Elkepzeleseim szerint a gepben egy 1.8 Duron vagy max egy belepo XP muzsikalna, 1 db. 7200-as merevlemez, 1 db. DVD/CD-iro combo, egy TV-tuner, egy 5.1 hangkartya, kezdetben 256 RAM tarsasagaban. Indulasbol az integralt videovezerlovel szeretnem hasznalni, de majd a kesobbiekben bovitenem egy rendes VGA-val (egyelore varom az S3 kartyait :)). Mindenkepp a videokartya is valami takarekos tipus lene, nem valami energiafalo. Eleg minderre 200W? Ha nem, akkor mennyi kellene? Gozom nincs a komponensek aramfogyasztasarol :(

2. Szinten tapos kerdes: sok helyen olvastam, hogy microatx tap, pentium 4-re. Van valami kulonbseg a tapok kozott? A PIV valami kulon szabvanyt hasznal? Azt hittem azert van az ATX kitalalva, hogy minden menjen mindennel. Szoval ha valaki tobbet tud errol, ne sajnalja a billentyuzetet.

3. Alaplapos kerdes: sajna eleg keveset talaltam, ami idaig a legjobbnak tunik az Via KM400 chipsettel van szerelve. Mit tudhat egy ilyen alaplap, teljesitmenyben hova teheto? En a szam szerint egy KT400 melle sorolnam be, tesztet sehol nem talaltam rola. Tudom, hogy letezik mar KM400a-s lap is, de ilyet nem talalok az arlistakon. Ha tudtok jobbat, akkor ajanljatok batran. Alaplaptipusra gondolok es nem beszerzesi helyekre, mert nem Mo-n elek. Szoval eddig egy ASUS A7V8X-MX KM400-nal tartok, FSB 333, Via Unichrome VGA.

4. CD-romos kerdes: mivel egy lapos allitott hazzal szemezek, a CD-rom fuggolegesen lesz benne. Mukodnek igy is a CD-romok? Esetleg csak nehany tipus? Honnan lehet megtudni? Masik kerdes, bocs ha stupid: a DVD irok tudnak CD-t is irni? Mert lattam olcson egy Toshiba DVD irot, igaz, hogy csak a -R/RW formatumot tamogatja. Ez azt jelenti, hogy olvasni is csak ezeket tudja?

egyelore ennyi lenne, de meg biztosan eszembe jut nehany dolog.
udv: pip


[Szerkesztve]

(#2) rATdrAgOn válasza pip (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ize, az en velemenyem sajnos nem tul mervado, de azert elmondom :)

Na, akkor szepen sorjaban:

1. Elegseges, csak ne hasznaljal 7200-es diszket, VGA-bol meg neked eleg egy 9200-es Radegyon (nincs rajta aktiv hutes, oleg csumpin nez ki, nem is nagyon melexik). Valassz inkabb valami 5400-es diszket, azzal el is fog indulni meg stabil is lesz. Ui, indulaskor lesz szivas, mert akkor lehet hogy mar sok lesz az a plusz 10-15A amit a diszk megprobal kipumpalni a tapbol.

2. Annyi a kulonbseg, hogy a P4-nek kell extra tapcsati. Atlony nem hasznalja, szoval tokmindegy. :)

3. Leginkabb fogalmam sincs, az igazat megvallva nem is erdekel addig ameddig mukodik :DDD

4. Mukodik, csak kicsit kenyelmetlen ugy hasznalni. DVD irok pedig tudnak CD-t is irni/olvasni (tudod, a visszafele kompatibilitas reme ;])

Na, remelem segitett valamit...

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#3) wipes válasza pip (#1) üzenetére


wipes
senior tag

a flex atx és a micro atx nem a magasságra, hanem az alaplap méretére vonatkozik, matx 19 - 24 x 24, a flex atz 17 x 19 cm.


A kis táp is viszonylag sok mindenre elég, nekem egy 165 vattos passzív táp
ezeket vitte (asus barebone) 2.4/533 p4, 512 ddr, tuner, ati 9600, 1 hdd, cd író,
dvd olvasó, 1 hdd - t. Azért érdemes 200w-osat nézni minimum.

A lapos matx házakba csak low profile kártya megy, ilyet újonnan 9200
v 9600 se, ill gef mx420 - 440-ben kapsz, mindegyik 64 bites :(

Low profile tuner pixelview és kworld kapható itthon.

A kicsi házak nagyon be tudnak melegedni, a házhűtés pedig nehezen megoldható, 4-6 centis vantihelyek vannak (ha vannak egyáltalán) ezekkel meg hangos lesz. Vagy barkácsolsz hűtést, vagy kész barebone cuccot veszel, ezeknél jól meg van oldva a hűtés, viszont drágák.

A cd- működnek állítva is, de még egyszer mondom, ezek a házak mind low profile kártyákat fogadnak csak. :(

[Szerkesztve]

(#4) pip válasza wipes (#3) üzenetére


pip
aktív tag

a flex atx és a micro atx nem a magasságra, hanem az alaplap méretére vonatkozik, matx 19 - 24 x 24, a flex atz 17 x 19 cm.

tudom, de arlistakon csak akkor tuntetik fel hogy egy haz flex meretu, ha csak feles kartya megy bele. Egyebkent azt irjak, hogy mATX, abba meg eppen befer a teljes meretu. Itt van nehany haz amit kineztem. Igazabol az utolso tetszene a 250-es tap miatt, csak elriasztott a P4 felirat, nem tudtam hogy a P4-es aram megfelel-e az AMD-nek is :D

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

ezek mar nem a legkisebb meretu hazak, remelem nem melegednek nagyon. Mi a legnagyobb hotermelo egy gepben? A proci, a videokartya vagy a vinyo? Nekem most egy oreg gepem van, amelyben a proci egy hoeromu, nem nagyon tudok viszonyitani.

olcso AMD procikbol melyek futenek kevesbe? Valahol olvastam hogy amelyek keves cache-el vannak szerelve. Akkor az en valasztasom a Duron?

[Szerkesztve]

(#5) pip válasza rATdrAgOn (#2) üzenetére


pip
aktív tag

2. kosz, megnyugtato amit a taprol irtal. Akkor batran nezhetek ''P4-es tapokat'' is :)

4. nekem egy slot-in CD-romom van, tudom, hogy muxik felallitva is. Nem tudom viszont elkepzelni, hogy a fiokosba hogy teszem be a CD-t merolegesen???

(#6) pip válasza rATdrAgOn (#2) üzenetére


pip
aktív tag

kimaradt: tenyleg sokkal tobbet fogyaszt egy 7200-es merevlemez? Ragaszkodnek hozza, hiszen sokkal gyorsabbak mint az 5400-asok, emellett eleg csendesek es nem is melegszenek nagyon. Mar ha mind igaz amit leirnak roluk a tesztelok.

[Szerkesztve]

(#7) pip


pip
aktív tag

up

(#8) Szaki


Szaki
tag

hm.. hat az a HDD-tol is fugg. Ilyen kicsi rendszerben a VIA EPIA lapokat hasznaltam..lok + egyedi fadoboz + ket venti hatulra egy be egy ki fuj.

Az ilyen tipusu lapokra szerelt CPU hutese szokott gondot okozni hely miatt. Nagy cumo nem alkalmazhato. A doboz izles kerdese, en inkabb csinalok hozza egyedi es olyan ami megfelel.

(#9) pip válasza Szaki (#8) üzenetére


pip
aktív tag

Az Epia lapokrol lemondtam, mert attol felek nem elegendo a teljesitmenyuk. Igazabol nem tudom mennyire jok, de az 1 Ghz-es Nehemiah gondolom jol elmarad teljesitmenyben az altalam megcelozott 1.8-as Duron mellett.

A hazak amelyeket nezegetek 135x355x370 mm szel/magas/hossz meretuek, szerintem a hutes el fog ferni.

(#10) wipes válasza pip (#5) üzenetére


wipes
senior tag

a tálcásban vannak kis ''karmok'' nem esik ki a cd, használtam így

ezekbe a házakba bemegy a rendes kártya, igazad van (másra gondoltam,
nekem a matx kisebb :) )

ahogy néztem, ezekbe a házakba lehet normál házhűtőt tenni, így nem lesz gond a melegedéssel.

(#11) pip válasza wipes (#10) üzenetére


pip
aktív tag

a tálcásban vannak kis ''karmok'' nem esik ki a cd, használtam így

ertem mar, kozben en is megvizsgaltam egyet kozelebbrol :)

ezekbe a házakba bemegy a rendes kártya, igazad van (másra gondoltam,
nekem a matx kisebb )


az igaz hogy ezek a hazak valamivel nagyobbak, de azt hiszem karpotol erte az, hogy tudok bele tenni rendes kartyakat es hogy nem is lesz tul meleg. Inkabb az zavar, hogy utananeztem a taphutesnek, altalaban 8 cm-es hutovel vannak ellatva, ami talan zajos. Ha plusz hazhutest teszek, akkor altalaban 6 cm-es helyek vannak hagyva, ami ismet csak nem biztato. Lehet, hogy nem lesz csendes a gep?? Fontos lenne. Talan az alkatreszek okos osszevalogatasa fog segiteni: hideg HDD, passziv hutesu VGA stb...

(#12) wipes válasza pip (#11) üzenetére


wipes
senior tag

passzív vga nagyon melegszik, ha nincs megfelelő légáramlás a házban

kicsit mindenképp hangosabb lesz, mint egy ''nagy'' gép :(

Van egy kis gépem ilyen házzal, sajnos ennek csak 150W a tápja:


Bár nem a legszebb, de jó a belső kialakítása, halk a tápja, és hátulra
be lehet tenni egy 8 centis ventit (ez nekem egy zalman 5 volton)

Ez van benne: asrock ge ht pro, celeron 1,7, 256 ddr
maxtor 30Gb ata 100 5400rpm, gef3ti200, pinnacle tuner, plextor író, floppy

táp bírja, nem melegszik, a gyári intel hűtő és a gef3 ventije hangos csak benne

(#13) pip válasza wipes (#12) üzenetére


pip
aktív tag

En is ilyesmit szeretnek, csak keskenyebb kiadasban, hogy desktopkent is lehessen hasznalni, ha megunom felallitva :) Bar lehet hogy a 16 kg-os monitoromat nem birja el....
Meg tajekozodom egy picit, hogy mi mennyi hot termel, menyire zajos. Ha neked a 150 W-os tap ezt mind viszi, akkor at hiszem egy 200-asba belefer a 7200-as merevlemez is. Igaz, ott van meg a Philips hangkartyam is, jo meleg Thunderbird chippel a hatan, az is melegit, es nem szivesen hagynam ki mert nagyon szepen szol:(

(#14) pip


pip
aktív tag

Eddig ket alaplapot talaltam, amibe AMD proci megy es micro-atx formatumu. Az egyik az Abit VA-10, a masik pedig az Asus A7V8X-MX. Mindketto Via KM400-as chippel van szerelve, integralt Unichrome VGA es arban eleg kozel vannak egymashoz (a helyi uzletben 68 illetve 60 euroert vesztegetik). Valaki ismeri ezeket a lapokat? Lehet hogy lama kerdes, de ezeken is lehet allitgatni az FSB-t? Mert ugye ha mar Duront vesz az ember, megprobalja huzni.

Lehet ket ennyire egyforma alaplap kozott jelentos kulonbseg? Melyik lapot erdemesebb megvenni?

Ja es mire jo 6 db. USB????

link a lapokrol:
Asus> Bővebben: link
Abit> Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#15) salazol


salazol
őstag

Megerősítem azt a hozzászólást, hogy a mikro és flex csakis az alaplap méretére vonatkozik, nincs köze a kártya magasságához.
Létezik mATX-es doboz normál és low profile kártyákhoz és létezik flex-atx ház is normál és lowprofile kártyákhoz.
A flex alaplap annyivel kisebb, hogy a flexATX-en már nem fér el a 4 kártyahely, csak 2.
Éppen most rakok össze egy mATX gépet, és ebbe a házba csak low profile kártyák férnek bele. Ez egy Antec Minuet ház, mATX-es.

(#16) salazol válasza pip (#14) üzenetére


salazol
őstag

Sajnos sok bolt árlistájában nem tüntetik fel az alaplap méretét.
Találtam olyan mATX alaplapot nagyon-nagyon kedvező áron, amin még a firewire is rajta volt, természetesen LAN, audio, meg egyebek is.
Az ECS valamelyik típusa volt, és nagyon olcsón szerepelt a kékhal listájában, természetesen a mATX voltának feltüntetése nélkül.
Nem tegnap volt ez, tehát nem tudom, kapható-e éppen most is.

(#17) salazol válasza pip (#14) üzenetére


salazol
őstag

Bővebben: link
Ez hogy tetszik?
Ennél a cégnél van még vagy 10 féle mATX-es, ez a legfullosabb.
Úgy nézem ez bartont is tud, hatcsatornás hang, integrált VGA de vanrajta 8x-os AGP csati.

(#18) pip válasza salazol (#16) üzenetére


pip
aktív tag

de ha nem tuntetik fel a meretet az arlistan, akkor a kedves vevo honnan a francbol kellene rajojjon hogy eppen mekkora laprol van szo? Az Abitra is csak veletlenul bukkantam ra, meglattam hogy ugyanazzal a chipszettel van mint az Asus, gondoltam ez is kismeretu lesz.

az ECS honlapjan lattam, hogy mar van VIA KM400a chipes lapjuk is, de meg nem talaltam arlistakon

(#19) pip válasza salazol (#17) üzenetére


pip
aktív tag

tetszik, gondolom olcsobb is mint nevesebb tarsai, csak eppen talaljak valami helyi arlistan ilyet. Nem konnyu feladat :(

(#20) salazol


salazol
őstag

Bővebben: link
Még egy jelölt.
Különösen tetszik nekem rajta a ''szabályozott ventillátorcsatlakozók''.
Bár lehet, hogy a többin is van, nekem ez új.

(#21) pip válasza salazol (#20) üzenetére


pip
aktív tag

megtalaltam az ECS-tol ezt Bővebben: link a modellt, de nem annyira olcso mint kepzeltem (54 euro szemben a hasonlo Asus 60 euros araval, pont 10%)

[Szerkesztve]

(#22) pip


pip
aktív tag

amugy mit takar a ''szabalyozott ventillatorcsatlakozok'' kifejezes? Allitgatja a fordulatszamot ha meleg van?

(#23) salazol válasza pip (#22) üzenetére


salazol
őstag

Úgy gondolom én is.
Ez egy jó dolog, ha tényleg azt jelenti. Nem kell potikat csavargatni.

(#24) salazol


salazol
őstag

Tudom, hogy nem könnyű a döntés.
Fél évig kerestem alaplapot a gyönyörű és halk mATX házamba.
Mondjuk nekem túl speciális igényeim voltak, socket370-es alaplapot kerestem 3db RAM foglalattal és NEM INTEL csipszettel. Ilyen viszont a világon csak egy típus készült, régen kapható volt MO-n, de most már sehol sem találtam.
Végül itt a fórumon csereberéltem egy alaplapot, amin sajna csak 2 memfoglalat van, de mind1, majd veszek 512-es SDRAM-okat.
PIII 866/133/256 van benne.
Most telepítgetem rá a szoftvereket.
ígynéz ki:
Bővebben: link
Érdekesség: a képen a procihűtő forog! Engem is meglepett a fotómasinám zársebessége.

(#25) gerlaip válasza pip (#1) üzenetére


gerlaip
addikt

Csak az alaplaphoz tudok mérvadóan segítséggel járulni. Nagyon jó a KT400, csak ne Mercury microatx alaplapot vagyél, hanem valami márkásabb kt400-ast. Nem nagyon szerette a barátom gépében a párhuzamosan zajló munkákat, meg egyáltalán semmit sem... Pedig egy 2400+-os XP volt benne..

lámavakond

(#26) gerlaip válasza pip (#21) üzenetére


gerlaip
addikt

Inkább fizesd meg a kicsivel többet az Asusért. Hidd el megéri... Egy év vacak alaplap használat után hihetetlenül megnyugtató volt egy jó, megbízható alaplap a konfigom alatt.

lámavakond

(#27) pip válasza salazol (#24) üzenetére


pip
aktív tag

szerencsere nem surgos a dontes, ezen a heten jottem ra, hogy Microatx-es gepet akarok, mert szebbek a hazak, kevesebb helyet foglal stb. Jelenleg ennel a haznal tartok, de meg keresgelek: Bővebben: link
Majd csak jovo honapban vagy azutan lesz penzem gepre, addig is van idom keresgelni.

ugy lenne igazi, hogy kismeretu, szep es csendes legyen, de azert legyen benne kakao... :( lehet hogy tul sokat akarok?

Jol nez ki a geped. Ez a slim format? Feles kartyak jarnak bele? Vagy csak felulrol nezve egy kicsit csaloka a kep?

Amugy nem a zarsebesseg fagyasztotta le a kepet, hanem a vaku (kb 1/1000 s a villanas idotartama, de lehet hogy kevesebb). A zar ennel joval hosszabban nyitva van.

(#28) pip válasza gerlaip (#26) üzenetére


pip
aktív tag

ez a KM400 tulajdonkeppen egy KT400 csak micro valtozatban???

en is inkabb az Asusra szavazok, ha nem talalok olcsobb ECS-et. A kulonbseg nagyon keves, mint mar irtam. Emlekeim szerint az ECS joval olcsobb alaplapokat gyartott regen, mondhatni felarban voltak mas lapokhoz kepest.

(#29) salazol válasza pip (#27) üzenetére


salazol
őstag

Tényleg szép a házam, de amit te kinéztél, az se semmi.
Éppen most szopok egy jókorát.
Kiderült, hogy az alaplap amit beszereltem nem csinálja a ''State after power failure: On'' beállítást. Valószínűleg BIOS hiba, de nincs hozzá új BIOS, csak egyet csinált hozzá a cég (Kobian). :O
Úgyhogymost lesz egyfelesleges alaplapom, kereshetek másikat (megint fél év? :O:O )
Ugyanis ez webszerver lett volna, fontos, hogy áramkimaradás után induljon újra.
:O :O :O :O :O

(#30) gerlaip válasza pip (#28) üzenetére


gerlaip
addikt

Igen. És általában gyengébben teljesítenek az ECS alaplapok, bár láttam kivételt. (Asus p4S8x-x vs. Ecs nemtommi ugyanazzal a sis chipsettel gyorsabb volt 3DMarkban, viszont az Asus stabilabb volt)

lámavakond

(#31) gerlaip válasza salazol (#29) üzenetére


gerlaip
addikt

Kobian = Mercury. Ettől a márkától az Isten óvjon mindenkit. Eldurrant táp, f@szoló alaplap stb, stb...

lámavakond

(#32) pip válasza gerlaip (#30) üzenetére


pip
aktív tag

Pont azert jon az ember a forumra, hogy az ilyesmit masok megmondjak neki, ha mar egyedul nem tud eleg okos lenni.
Azert a hozzaszolasok szamat elnezve ugy latom, hogy nincs tul sok tapasztalatuk a forumozoknak sem mATX-es alaplapok teren, ha mas lapokrol kerdez az ember, azt nev szerint ismerik es ha kell azonnali 3Dmark pontszammal is szolgalnak :)

(#33) pip válasza salazol (#29) üzenetére


pip
aktív tag

Talaltam nehany pofas hazat, a baj inkabb az arukkal van: 60 - 150 euro kozott mozognak, tappal es 1-3 beepitett ventillatorral. Rohej, hogy ugyanazt az 50 USD-s hazat 90 euroert (tobb mint ketszerese!!!!) tudod megvenni Europaban. Meg az is, hogy a haz tobbe kerul a processzornal:(((

a shuttle alaplap amit ajanlottal kiesett, mert csak 2 PCI csatlakozo van rajta, nekem meg harom kell (TV-kartya).

nem talaltam olyan mATX-es alaplapot kereskedelmi forgalomban, ami SATA interfesszel lenne ellatva. Pedig nem artana a kis hazba a vekony csatlakozo, jobb lenne a legaramlas.

(#34) #25954560 válasza salazol (#29) üzenetére


#25954560
törölt tag

legvegso esetben csinaltatnek ra kapcsolot. az otlet vmi ilyesmi:
aramkor, ami log a tapbol kijovo 5V-on (ami ATX-nel mindig van, ha aram van). amikor az aram visszajon, toltodne mondjuk 5sec-ig (hogy a pillanatra visszakapcsolt aramnal meg ne akarjon elindulni) es egy pillanatra zarna a pwr_btn csatlakozot a lapon (ha meg nincs pwr_good-ja a tapnak).
esetleg a kutyu nezhetne a 230V-ot is, mert a tap 5V-ja lassan esik le es ha csak 1sec-es az aramszunet, akkor nem kapcsolna vissza.

[Szerkesztve]

(#35) pip


pip
aktív tag

talaltam nforce-os micro lapokat is, pl ez>Bővebben: link

sajna ezek majdnem duplajaba kerulnek a via chipsetes megoldasoknak. Nem ketelkedem abban, hogy nagyobb teljesitmenyre kepesek (fokent az integralt grafikus chip teren), de indokolatlanul nagynak tunik az arkulonbseg.

Ugy latom, hogy ossze lehetne allitani egy kismeretu izomgepet, csupan a tap, no meg a penztarca :( szab hatart.

(#36) pip


pip
aktív tag

van itt valaki okos, aki meg tudna mondani ugy kb. mennyit fogyasztanak a PC alkatreszei? Nem kell az osszes alkatresz, egy mikroATX-es alaplap, memoriak, 7200-as merevlemez, DVDROM, TV-tuner, videokartya (mondjuk egy kozepkategorias). A processzorrol talaltam adatokat, a hangkartyarol ugy kepzelem, hogy nem fogyaszthat tul sokat, tekinetettel arra, hogy a kimenete csupan nehany wattos.

erdekelne, hogy mi tortenik, ha az alkatreszek bizonyos helyzetben tobbet fogyasztanak mint amit a tap kepes leadni. Olvastam par helyen, hogy meghal a tap es magaval rantja az alaplapot meg esetleg nehany mas dolgot, vagy hogy valami elfustol a lapon, de konkretan erdekelne, mi mit rant magaval es hogy mi a legrosszabb ami bekovetkezhet. Es az is, hogy garanciat ez esetben lehet-e ervenyesiteni.

(#37) Polesz válasza pip (#36) üzenetére


Polesz
addikt

Második részre reagálva:

Ha a táp meghal nem feltétlenül ránt magával semmit (tapasztalat), persze itt nem a vargánya tápra gondolj, mert az gondolkodás nélkül hazavágja a cuccodat :(
Tehát a lényeg a táp csendben elhal és semmi nem sérül ez a jobbik eset. Rosszabik esetben a 220 átszalad a tápon és minden kiég szó szerint. Az IC-k felrobbanak és vége a dalnak. Ilyen alkatrészekre amin látható sérülés van gari sajnos nem jár.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#38) Polesz válasza Polesz (#37) üzenetére


Polesz
addikt

Jah és igen. Az általad megadott cucc fogyasztása szerintem olyan 150-200W körül mozoghat terheléstől függően.


[Szerkesztve]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#39) pip válasza Polesz (#38) üzenetére


pip
aktív tag

Kosz szepen, gondolom rendes tap lesz a hazban, ha mar dragaert aruljak.
Tudom hogy az ar nem egyenlo a minoseggel, de tobbe kevesbe tukrozi. Majd ha megtudom milyen nevre hallagat a tap, akkor jovok pehazni es ujra velemenyt kerek.

(#40) salazol válasza #25954560 (#34) üzenetére


salazol
őstag

Az ötlet kiváló, megcsinálom.
Köszönöm.

[Szerkesztve]

(#41) pip


pip
aktív tag

Nos most erett igazan aktualissa a tema, ugyanis rovidesen nem lesz szamitogepem igy gyorsan dontenem kell milyen konfiguracioban kondolkodjam a tovabbiakban. Tovabbra is egy koltseghatekony micro-ATX kis gep van megcelozva, AMD vonalon. A jelenlegi helyzet valahogy igy all:

1. Egy olcso Sempron (2400+, processzorhutovel egyutt 68 euro) egy VIA KM400 chipset kore epulo alaplap (ami itt elerheto: Abit VA-10, 56 euro; Asus A7V400MX, 60 euro; ECS KM400-M2, 44 euro - ez utobbiban csak 2 PCI csatolo van). VGA maradna egyelore az alaplapi Unichrome, majd kesobb ha lesz penz kap jobbat

2. Egy olcso Socket 754-es konfiguracio. Itt a 3100+ Sempron johet szoba (mifelenk 137 euro hutovel ellatva) avgy egy 3000+ A64 (167 euro). Csalafinta modon A64 2800+ nincs forgalomban.... Ehhez egy VIA k8M800 chipsetes lap johet (Abit KV80, Gigabyte K8VM800M 80-85 euros aron) vagy a SIS760GX chipre epulo Asus K8S-MX, amit 77 euroert vesztegetnek. Az elobbi esteben az Unichrome Pro alaplapi VGA kellene ellasa a feladatot egy ideig, az utobbinal meg a Mirage nevu grafikus motor. Sajnos alig van informacio a neten a masodikrol.

Nos a ket megoldas kozott jelentos arbeli elteres van, nem tudom ez teljesitmenyben megmutatkozik-e. Barmifele indoklast szivesen latok. A penz sajnos szamit, de hajlando lennek azt a 100 euro kulonbseget kifizetni, ha tudom, hogy sokkal jobban jarok a masodik esetben. Ha valaki tudna valamifele informacioval/teszttel szolgalni az Asus K8S-MX lapjaval kapcsolatban, sokat segitene.

(#42) pip


pip
aktív tag

Kifelejtettem, hogy ugyanazok az elvarasok ervenyesek most is mint az eredeti kerdesben, szoval 200W-os tap lesz. Vajon elbir ez egy A64 3000+ procit? Csak egy DVD iro, egy 7200-as HD meg egy hangkartya lesz mellette. Ha kicsi a tap ehhez, akkor nem is gondolkodom tovabb es marad a 2400+ legolcsobb verzio. Igy a kaposzta is megmaradna :))

(#43) Don Vittorio válasza pip (#42) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Shuttle XPC-ben ilyesmi vagy kisebb táppal fut tökéletesen egy A64-3000 + 1 GB RAM + SATA HDD + ATI 9600Pro + Pio107 DVDRW

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#44) pip válasza Don Vittorio (#43) üzenetére


pip
aktív tag

Kosz, ez megnyugatato, igy nem kell lemondanom semmirol. Ugyanakkor nehezebb lesz donteni :(

nagyon zavar hogy egy Sempron 2400+ legolcsobb alaplappal egyutt belefer 120 euroba, mig egy legolcsobb Socket 754-es lap + Sempron 3100+ mar szinte 220 penz. Majdnem duplaja, pedig nem hiszem hogy teljesitmenyben is ketszerese lenne... Meg ''64''-et sem tud, hogy egy picit idotallobb lenne.

Nincs olyan informaciod vagy megerzesed, hogy mikorra varhato arcsokkentes az AMD reszerol? Hogy ezek a nyamvadt A-64 -esek mikor esnek mar az en lelektani 100 euros hatarom ala? Mar eleg regen csigalepesben mennek lefele az arak, egy evvel ezelott, amikor nyitottam a topikot, egy 2400+ Sempronnak megfelelo proci ugyanennyibe kerult mint most :(

[Szerkesztve]

(#45) pip


pip
aktív tag

Nos, dontes szuletett: socket 754-es konfiguracio lesz, Asus K8S-MX nevre hallgato alaplappal es A64 2800+ processzorral. Lehet a processzor dobozos valtozataval erkezo hutorol tudni valamit? Jo minosegu hutokkel adja a processzorait az AMD? Vajon halkan vegzi a dolgat? Erdemes nem dobozolt verziot venni es tetszes szerint valasztani egy hutot? A kulonbseg 10 euro a dobozos es OEM valtozat kozott, egy rendesebb huto ebbe nem fer bele.

(#46) ReJim válasza pip (#1) üzenetére


ReJim
őstag

most én is írnám a véleményem:
nekem egy p3as konfigom van.... játékra ritkán használom mert integrált, s nincs agp.... :(
szóval egy 145wattos táp hajt egy cédéírot egy 5400 seagateet és egy 7200es slim maxtort.... egy fénycső inverter.... cdírót.... és egy 12v->9v (átalakítot a hangfalaknak)
ez mAtxes lap, sajna kondipús:(
eddig a táppal nem volt problémám... csak hangos....
videókártya... nem csak 2d!! a q3a-t 800*600-ba viszi!
én mivel a tuninghoz, gyos géphez nem értek ezért az alaplapo kérdést kihagyom...:)
a cd-meghajtó az attól függ... ha van valami ojan, amin van kihajtható pöcök akkor igen, úgy is tud!!! vagy egy tálca nélküli.. ami kiköpi, meg beszijja a cd-t:DDD csak ez kicsit régi, és nincs olyan sebességű, mint a maiak...
2es tápos kérdés:
igen, a kettő annyiba különbözik, hogy az egyiken, van egy 4es csati, amit pluszba az alaplapra kell kötni.. de nem tom melyik ez... :(

és igen a dvdírok többsége tud cd-t is írni...


lehet hogy nem mész sokra ezzel a hozzászólással, de azért upnak is jó! :DD

</end.?>

(#47) _Volkovy_ válasza pip (#45) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

nagyon helyes.

nekem dobozos 3000+ procim van,gyári hűtővel.
a hűtőt nem lehet meghallani menet közben,tuningra is jó.nálam 2500mhz környékén is megfogja a procit,emelt feszültséggel.

(#48) pip válasza ReJim (#46) üzenetére


pip
aktív tag

ezekre mar nagyreszt kaptam valaszt, de upnak nagyon jo volt :))
Ha neked egy PIII a ket vinyoval meg CD-iroval belefer 145 W-ba, akkor en sem aggodom.
A vidkari meg ezen is turheto kell legyen, lattam valami tesztet egy masik sis760gx chipes laprol, a Quake nagyon szepen elfutott rajta, de meg a 3dmark2003-ban is sikerult szereznie nehany pottyot. Sajnos nem talalom sehol a tesztet, hogy belinkeljem.
Ja es ezen van AGP 8x, szoval kesobb ha lesz ra penzem, vehetek bele egy rendesebb VGA-t

(#49) pip válasza _Volkovy_ (#47) üzenetére


pip
aktív tag

ez jo hir, akkor nem bajlodom mas hutovel. Most olvasom az alaplap speckoi kozott, hogy tud cool'n'quiet-et is, igy biztosan minden rendben lesz.

(#50) pip


pip
aktív tag

Nos, most jutottam a hard disk kerdeshez. Egy olyan kellene, ami a leheto leghuvosebben mukodik, serial-ata csatlakozosban gondolkodom. Persze fontos az is hogy halk, gyors es kurva olcso legyen. Ami az itteni boltokban elerheto: Maxtor, WD, Hitachi es Samsung. A maxtorbol van a legnagyobb valasztek es ez a legolcsobb is, de nagyon fontos lenne, hogy ne melegedjen es azt olvastam, hogy nem jeleskednek ezen a teruleten. Mit valasszak?

Ami mellett dolgozni fog egy micro-atx-es kis hazban:
A64 2800+
Asus K8S-MX
512 RAM (noname)
Samsung DVD-CDRW combo
Philips Seismic edge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.