Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Játék neve: Kingdoms of Amalur: Reckoning
Fejlesztő: 38 Studios (Big Huge Games)
Kiadó: Electronic Arts
Műfaj: Nyílt világú, egyszemélyes szerepjáték
Megjelenés: Valamikor 2012-ben
Platformok: PC, PlayStation 3, XBOX360

Az RPG szerelmesei dörzsölhetik a markukat, ugyanis a Kingdoms of Amalur: Reckoning egy epikus, nyitott világú szerepjáték lesz, amely Amalur földjén játszódik. Ezt a misztikus és mágikus fantáziavilágot a Forgotten Realms atyja, R. A. Salvatore álmodta meg, aki a New York Times bestseller írója. A játék történetét teljesen ő alkotta meg, mellette pedig olyan, szintén nagy nevek szerepelnek a készítők között, mint például a The Elder Scrolls: Morrowind és Oblivion játékok dizájnjáért felelős Ken Rolston, aki itt is ebben a szerepkörben tevékenykedik, vagy éppenséggel a Spawn képregények alkotója, Todd McFarlane, aki a játék művészeti- és látványvilágért lesz felelős.

A sztori a halál és az élet egyensúlyának fenntartásáról fog szólni, a harc pedig igencsak dinamikus, bár sok helyről vesz kölcsön elemeket. Amik viszont nagyon ígéretessé teszik a Kingdoms of Amalur című játékot, azok a teljes világra kiható eredettörténetek lesznek. A gyakorlatban ez annyit jelent, hogy a Dragon Age: Origins-hez hasonlóan itt is kihatással lesz választott karakterünk faja és kasztja a történetre. Azonban míg ott ez a sztori elejére korlátozódott, addig itt az egész játék történetét befolyásolja majd.

A játékban minden benne lesz, amire egy szerepjáték-rajongó vágyik: epikus sztori, kalandozás-felfedezés, szabad karakteralkotás-fejlesztés, valamint olyan pörgős, kemény, ugyanakkor könnyen irányítható összecsapások, melyek más hasonló fantasy-címekben eddig még nem voltak láthatóak.

A játékról egyelőre nem sok információ látott napvilágot, azonban a jövő évi megjelenésig még biztosan többet fogunk róla megtudni. Azonban annyi már biztos, hogy a The Elder Scrolls V: Skyrim után ez a játék lesz a legesélyesebb a legjobb szerepjáték címére.

Kingdoms of Amalur: Reckoning hivatalos oldal

Bemutatkozó videó (HD)

Magyar nyelvű előzetes (Gamepod)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) ldave


ldave
félisten

Kipróbáltam a PC-s demót, kb. fél órát játszottam vele. Ha belépünk az origin-es fiókkal, akkor már az elején megadja a Mass Effect 3-hoz a bónusz páncélt, meg saját magának is ad valami 2 cuccot, amit majd a teljes játékban lehet megkapni.
A gépemen simán futott max grafikán, nem egy Crysis 2 technikailag, de amúgy nekem tetszik a stílus, Todd McFarlane garancia. Az animáció nagyon jó, folyamatos minden mozgás.
Kapásból kipróbálhatunk több játékstílust, kapunk kardot, pajzsot, tőröket, íjat, varázsbotot és varázslatot már rögtön a legelején, szóval változatosság rendben. Amúgy egy egész jó kis akció RPG-nek ígérkezik, elsőre nekem a Heretic II-t juttatta eszembe. Felkeltette az érdeklődésem a demó, bár nem hiszem, hogy teljes áron meg fogom venni.

A Slime draws near! Command?

(#3) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Én is letöltöttem a Reckoning demóját, de mivel hamarosan mennem kell el, ezért majd csak délután tudom végigjátszani. Viszont egy problémám máris akadt a játékkal, valamiért nekem AMD kártyán a Post-Process effektek bekapcsolásakor nincs kép:

A menü szerencsére működik, így rá tudtam jönni a problémára. Már az elején gondoltam, hogy valami grafikus hiba lehet, hiszen elég régóta van AMD kártyám ahhoz, hogy tudjam, néha megesik az ilyesmi. Remélem, hogy a végleges játék kijöveteléig kiadnak egy új Catalyst meghajtót, amiben orvosolják ezt a hibát.

Úgyhogy akinek AMD kártyája van és a fenti hibajelenséggel szembesül, az próbálja meg kikapcsolni a Post-Process effekteket, nálam az megoldotta a problémát.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#4) Ilsyde válasza ldave (#2) üzenetére


Ilsyde
őstag

Steames demo meg innen toltheto

Egyebkent meg:

Pre-Purchase on Steam and receive three exclusive items in Team Fortress 2!

* Warsworn Helmet for the Demoman
* Bolgan Helmet for all classes
* Bolgan Family Crest for all classes

:DDD

(#5) ldave válasza Ilsyde (#4) üzenetére


ldave
félisten

EA játék a steamen? Valami gyanús :DDD

A Slime draws near! Command?

(#6) Ilsyde válasza ldave (#5) üzenetére


Ilsyde
őstag

Furcsa is, mert kiadonak a 38 Studios van feltuntetve. Az Origines meg ugyebar EA.

Valoszinuleg ket verzio lesz a jatekbol. Ezt az is bizonyitja hogy a Steames demo bugosabb (ergo nem ugyanarrol a termekrol van szo).

(#7) Sonja válasza Ilsyde (#6) üzenetére


Sonja
veterán

Akkor kétszeresen is jó, hogy az Originről töltöttem! :D Az első, hogy 5MiB-al szedte! :DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8) persil


persil
nagyúr

Annyira borzasztó ez a "szaggatás" harc közben.

Most szedtem le a demot steam-ről és iszonyatosan tetszik a játék, viszont borzasztó gagyi az az akadozás csata közben, pont ugyanolyan, mint a force unleashed 2-ben. Ki van akadva 60 fps-en a játék, és tök folyamatos is, de amikor csatában üt az ember, akkor a találat pillanatában egy századmásodpercre megáll az egész.

A force unleashed-et is e miatt hagytam abba 20 perc játék után. Ha hiba, akkor annál a játéknál már illett volna javítani itt meg elő sem szabadna fordulnia ha meg feature, akkor elég szánalmas, nem tudom melyik baromnak tetszik ez, miközben minden fórumon szidják.

A másik meg, hogy "jó" konzolos játékhoz méltóan 50 kióméterre kell a kamerának elkóborolni ha egynél több ellenféllel küzdesz.... fantasztikus...

Bocs a vesszők hiánya miatt, flexi billentyűzetet vettem és életem legrosszabb döntése volt...

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#9) Zoli133


Zoli133
őstag

Én is kipróbáltam a demót. Most csak gyorsan végig futottam rajta de kellően ígéretesnek tűnik. Be kell valljam ha nincs ez a Mass Effect-es "akció" akkor elsiklok a játék felett, legalábbis eddig nem halottam róla, minden esetre hiba lett volna kihagyni jónak ígérkezik, élveztem a demo-t. Az Ati VGA-s probléma nálam is előjött de megoldható, grafika szép bár néha akad amit nem igazán tudok hova tenni. Játékmenet megpróbál egyensúlyozni az akció és az RPG között a demo alapján jól csinálja, jobban mint a DA2. Valószínű előbb-utóbb beszerzem bár nem valószínű hogy a megjelenés környékén lesz ez de még bármi történhet.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#10) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Végigvittem a demót, majd játszottam 25 percet a megengedett 45-ből. Pár küldetést megoldottam, némelyiknél már ki is írta hogy csak a teljes játékban végigvihető. A véleményem szerint a Reckoning egy újabb tipikus példája a mai konzol-orientált játékkészítésnek. Behatárolt területek, akcióközpontú, hack & slash játékmenet, meg azok az idegesítő "felvillan a gomb, ekkor nyomogasd, mint állat és másodperceken keresztül bámulod, ahogy karóba húzza karaktered az ellenfelet" típusú akciók.

Alapvetően nincs problémám az akciójátékokkal, viszont egy RPG-ben engem kimondottan zavar, ha Diablo-szerű hack & slash mintájára kell küzdenem az ellenfeleimmel. Majd amikor megtelik a "csapkodás-mérőm", akkor egy billentyű lenyomásával Rambóvá válok és felaprítok mindenkit, persze azért ügyelve arra is, hogy mielőtt lejár az idő, véghezvigyek egy látványos kivégzést is, mely után fél percig kell azt bámulnom, ahogy kardélre hányom vagy egyéb látványos módon darabolom fel ellenfeleimet. Majd miután ez sikerült, elölről kell kezdenem az egészet.

A másik nagyon bosszantó dolog a játék linearitása. Néha kénytelen vagy egy csőben haladni, még a nyílt terepen is határok közé vagy szorítva. Miért nem lehet szabadon bejárni a terepet? A gombokat ráadásul még testre sem lehet szabni, néhol kellemetlen volt így az irányítás is.

Szóval engem a demó nem győzött meg. Vagyis meggyőzött: arról, hogy nekem ez a játék nem ér meg 10K-t. Majd ha esetleg lejjebb megy az ára legalább a felére, akkor lehet hogy kipróbálom, de most inkább megspórolok rajta 10K-t és megveszem a Mass Effect 3 CE-t, ugyanis így már futni fogja arra is. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Jaj nekem, ez a játék... :( Az ingyenes MMORPG-ket juttatja eszembe, azzal a kulonbséggel hogy ez nem ingyenes és nincs benne tobbjátékos mód. Viszont az igénytelenség az megvan.

(#12) Sonja


Sonja
veterán

Szerintem meg nagyon jó lett! :K Grafika rendben van, ráadásul FullHD-n stabil 60fps vsync-el! Vannak benne (még?!) bugok, pl. nem látszik a feje az illetőnek, meg a sisak hiába van feltéve, csak az inventoryban látszik, játékban már nincs rajta. Ami még zavaró, hogy kis kövekben is eladkad. :( Ha ezek javítva lesznek, akkor nem lesz itt gond! :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#13) persil válasza Vistaboy (#10) üzenetére


persil
nagyúr

"A másik nagyon bosszantó dolog a játék linearitása. Néha kénytelen vagy egy csőben haladni, még a nyílt terepen is határok közé vagy szorítva. Miért nem lehet szabadon bejárni a terepet? A gombokat ráadásul még testre sem lehet szabni, néhol kellemetlen volt így az irányítás is."

Azért, mert ez egy demo, de ezt külön írták is. Amúgy majdnem sandbox.
A gombokat meg tökéletesen át lehet állítani, szánhattál volna egy-két percet a menük áttekintésére, mielőtt messzemenő következtetéseket vonsz le.

Az én személyes véleményem, hogy néhány apró hülyeeséget leszámítva 50x jobb, mint a skyrim, és tudva, hogy kik közreműködtek a készítésben, a történettel sem lesz gond. Nem mellesleg pont azért jó a játék, mert talán ez az eső akkció játék, ami eléggé rpg és ez az első rpg, ami eléggé akció.
A skyrim/oblivion vérgagyi csatáit pedig ne is hozza fel senki:D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14) persil válasza Sonja (#12) üzenetére


persil
nagyúr

A karakter fején azért nem látszik nálad a sisak, mert be van nálad állítva, ezt ki lehet kapcsolni.
MMORPG játékokra jellemző ez a beállítás.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#15) Sonja válasza persil (#14) üzenetére


Sonja
veterán

Na, azt látod nem is néztem. :R

Szerk.: "A skyrim/oblivion vérgagyi csatáit pedig ne is hozza fel senki" - Ezzel egyet értek, szerintem sem az igazi! :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Kozben találtam arra választ hogy miért hasonlít annyira az ingyenes MMORPG-kre:

"38 Studios, owned by former Red Sox Pitcher, Curt Schilling, originally began developing the Amalur universe for use in an MMO, codenamed 'Copernicus'. After acquiring Big Huge Games in 2009, the studio decided to transform the project into a single-player RPG."

lol, hogy beletenyereltem :DDD

(#17) persil válasza Ilsyde (#16) üzenetére


persil
nagyúr

Nekem talán pont azért tetszik, mert ez egy mmorpg, amit egyedül játszol offline, nem kell tartani a login problémáktól, nem kell mérgelődni, hogy lemaradsz, meg idegeskedni az idióta agyontápolt tizenévesektől... :D
De szerintem az igénytelen jelző nagyon nem illik rá.

Szerk.: most nézem, hogy milyen hibákat vétek írás közben. Vettem egy flexi billentyűzetet, amivel kb annyira lehet írni, mint egy vasalóval... vérgáz, életem legrosszabb döntése volt:D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#18) Sonja


Sonja
veterán

Akinek AMD kártyája van, az elvileg tudja postprocess bekapcsolása mellett is normálisan futtatni, ha a Catalyst-ban AA-t erőltet rá (elég a 2xAA is)! :K AMD kártya tulajok próbálják ki!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19) Ilsyde válasza persil (#17) üzenetére


Ilsyde
őstag

Tényleg olyan! :D Azokhoz képest nem rossz, csak éppenséggel pénzbe kerul.
Az igénytelenséget foleg az animációk, dialógusok és hangok minoségére értettem. Mondjuk a játékelemek se semmik: láthatatlan falak mindenhol, ellenfelek passzivitása, verd szét a dobozokat, autoaim nyilazás meg varázslás, hopp pajzs elohúzódik a seggedbol mikor védekezel stb.

Végulis mindegy, lényeg hogy neked tetszik :)

(#20) persil válasza Ilsyde (#19) üzenetére


persil
nagyúr

Én összesen két dolgot utálok benne.

Az elsőt kicsit nehéz leírni. Amikor harcolsz, akkor utés pillanatában, amikor "becsapódik" a fegyver, az egész játék megakad a másodperc tört részére, pont, mint a force unleashed 2-ben. Ha a levegőbe csapkodsz, akkkor nincs ilyen, csak ha valamibe beleütsz ténylegesen.
Ha ez direkt, márpedig elég valószínű, mivel a force unleashed 2-ben ugyanez van, akkor vérgáz, teljesen szánalmas.

A másik, hogy csatában saját életet él a kamera, ha akarja, akkor hatszáz méterre távolodik el a karaktertől. Miért kell ez?! Gyűlölöm az ilyen konzolos szarságokat:(

Ezeket leszámítva imádom, teljesen must have a játék, végre egy igazi akció rpg, amiben mindkét műfaj ténylegesen, igazán jelen van.
Pörgős látványos komoly akciódús harcok, és valós szerepjáték elemek egyszerre, teljesen jó. Sokkal jobb, mint az agyonhype-olt skyrim példának okádék. R. A. Salvatore pedig... :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#21) persil válasza Sonja (#18) üzenetére


persil
nagyúr

Gyakorlatilag is, viszont a post process nem néz ki annyira jól, hogy megérje a lassulást, amit esetleg okoz az antialias.

Bár így is úgy nagyon jól megy, nem arról van szó, elég szerény motor, mondjuk nekem tetszik, szeretem ezt a képregényes/rajzfilmszerű grafikát, ráadásul sokkal "szebbnek" hat, mint ami a valóságra szeretne hasonlítani. Úgy értem, ezen sokkal kevésébé látszik egy gyenge textúra, míg mondjuk egy crysis-nél, vagy rage-nél az első dolog, amit kiszúrsz az egy elmosott, elnagyolt textúra tud lenni. Néha kell ez is :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#22) Ilsyde válasza persil (#20) üzenetére


Ilsyde
őstag

Az akció beakadásáról olyat olvastam hogy ez direkt van így, hogy konnyebben tudj kombózni. Olyan illúziót hivatott kelteni mintha nagyobb súlya lenne az utéseknek.
Engem speciel nem zavart, rengetegszer találkoztam már ezzel kulonbozo játékokban :)

Skyrim harcrendszere sem zavar, soha nem otlott fel bennem hogy rossz mert belso nézetes játékban soha nem láttam még más/jobb harcrendszert. Szerintem nem is lehet máshogy megoldani.

Ennek a játéknak a készítését egyébként Ken Rolston felugyelte - ahogy a Morrowindét és az Oblivionét is! :D Oszintén szólva sokkal komolyabb alkotásra számítottam tole ha már teljes áron adják a stuffot, de ez van...

(#23) ldave


ldave
félisten

Megnéztem ma PS3-on is a demót, nekem így gamepaddel jobban kézre az irányítás mint pc-n, meg a kamerakezelés is talán jobb. Viszont elég sok grafikai bug jött elő, főleg a vizes részeknél, néha pedig a karakter "teleportált" egyet a képernyőn egy kicsit arrébb, remélem ezeket azért javítják. Mindenesetre most így végigjátszva a 45 percet jó kis játéknak tűnik ez.

A Slime draws near! Command?

(#24) Vistaboy válasza persil (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen, lehet állítani pár billentyűt, de például nekem pont az egér gombjait nem engedte hozzárendelni semmihez, csak amihez alapban voltak. Márpedig nekem a pajzzsal való védekezést jobb gombbal, varázslatok használatát pedig a hüvelykujjamnál lévő gombbal lett volna optimális irányítanom. :)

Lehet hogy picit félreérthetően fogalmaztam. :B A lényeg: nem írtam még le teljesen a játékot, pusztán a demót kipróbálva arra a tényállásra jutottam, hogy visszamondom az előrendelést. :K Annak idején a DA2-vel is beszoptam emiatt, hogy nagyon hack & slash akciónak találtam a játékmenetet a demóban, mégis bíztam a fejlesztőkben, mondván hogy elvégre mégiscsak az eddigi legjobb RPG játék folytatása, talán egy kicsit akciódúsabb lett, de mégiscsak DA. Tévedtem. :( Nem akarok ismét úgy járni. :N

Összegezve: Nekem a látottak alapján 10K-t nem ér. Viszont amennyiben kapunk belőle tesztpéldányt, akkor a teljes játékot végigjátszva objektívebb tesztet tudok majd róla írni. Amennyiben azonban nem - az EA sajnos nem nagyon szokott adni tesztelésre játékot, de ki tudja -, úgy egyelőre a Gamepodon nem lesz teszt a Reckoningból, csak majd akkor, ha lemegy 5K alá a játék ára, mert akkor talán már én is meg tudom venni. :K

MOD: De egyelőre spórolok amin csak lehet, mert márciusban jön a Mass Effect 3, azt mindenképpen megveszem, akármilyen is lesz. :R Arról nem is beszélve, hogy talán a Diablo III is becsúszik még a tavasz folyamán, így mindenképp kell rá picit félretennem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#25) persil válasza Vistaboy (#24) üzenetére


persil
nagyúr

Szerintem a dragon age 2 is nagyon jó játék, csak másra számítottunk, én is.

A dragon age egy remek rpg, a 2 viszont inkább hack'n slash, ettől független nagyon jó az is:)

Az árát tekintve egyet értek veled, a mass effect-et mondjuk kihagyom, az első kettő sem rossz, de nálam csak ennyi, ráadásul a diablo-t mindenképp szeretném begyűjteni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#27) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Kipróbáltam a Demo-t. :K

Igazából nem tudom, "hova tegyem" ezt a játékot. Az tény, hogy egy jó erős közepes játékról beszélünk. Mégis vannak olyan tulajdonságai a cuccnak, hogy vastagon felemeli a jó játékok közé. (tudom kicsit saját magamnak mondok ellent, de másképp nem tudom megfogalmazni a gondolataimat).

Ami nagyon fontos: az idegbeteg "egér-rángást" sürgősen orvosolják. :Y :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#28) zsolthee


zsolthee
senior tag

Már egy jó ideje keresek magamnak való RPG-t és ez már a trailer első fél percében megtetszett. Este ki is próbálom a "demot"

(#30) goku_sama válasza ldave (#2) üzenetére


goku_sama
tag

Kapcsold ki a V-Syncet, hátha úgy jobb lesz. :DD

(#31) ollie


ollie
MODERÁTOR

28 GBP / 34 EUR a RECKN-GMGLO-VESYA voucher kóddal!

Origin kell hozzá.

***

(#32) Sonja


Sonja
veterán

CD Galaxis-ban már kapható, viszont még játszani nem lehet vele.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#33) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, dacára a demó során szerzett negatív benyomásoknak, a többi oldalon és topikban olvasott pozitív beszámolók alapján úgy döntöttem, mégis megveszem a játékot.

Ma meg is jött, le is töltöttem, péntek reggel elkezdődhet a teszt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#34) ollie válasza Vistaboy (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Welcome to the dark side! ;]

***

(#35) persil


persil
nagyúr

Ha ezt a nyomorult "dinamikus csata kamerát" - ami abból áll, hogy harcokban ötezer kilóméterre kolbászol el a kamera a karaktertől, minden értelmet nélkülözve - kiszedték volna, vagy legalább patch/mod formájában lenne egy kapcsoló, hogy akinek nem kell, az ne szenvedjen tőle, akkor imádnám, 10/10 simán, óriási a hangulata, a grafikát imádom, a harc óriási, párbeszédek, questek, minden... de így nekem gyenge közepes, talán vagy 6 pont.

Ezekkel a tipikus konzolos baromállatságokkal tönkre kell tenni egy jó játékot... De legalább egy nyavajás kapcsoló lenne az options-ben elrejtve, hogy aki nem akarja, az ne legyen rákényszerítve. Komolyan ezeket a játékokat nem tesztelik? Ilyenkor sírni tudnék... méghozzá vért.

Alapból túl közel van, csatánál iszonyat távol, zoom nincs, a karakter meg mindenhol van, csak középen nem...
Miért nem lehetett olyan kamerát belerakni, mint mondjuk a darksiders-ben, vagy a skyrimben?(vagy bármelyik másik normális third person rpg-ben...) Az tökéletes lett volna, ez meg - mondjuk ki - szar.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#36) Ilsyde válasza persil (#35) üzenetére


Ilsyde
őstag

10/10, de a kamera miatt 6/10? Eleg komolytalanul pontozol :)

(#37) ollie válasza persil (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még meg sem jelent, de már patch/mod kell neked hozzá. :)

***

(#38) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Ma reggel végre elindult a játék, úgyhogy bele is vetem magam a tesztelésbe. ;)

Egyébként durva, hogy még épphogy kijött, de már 3 DLC pakkot is kínál megvételre: Harcos, Tolvaj és Mágus felszerelést. Hát én ezekből nem kérek, majd inkább a ME3-hoz veszek DLC-ket, mint ehhez. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#39) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nálatok is ezt csinálja, ha bekapcsoljátok az élsimítást? :F

A demóból ismerős post-process hiba itt nem jelentkezik, viszont az AA bekapcsolásakor furcsa csíkok jelennek meg a karakteren. Érdekes. Legújabb WHQL Catalyst van telepítve.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#40) Vistaboy válasza Vistaboy (#39) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megoldódott. :DDD

Úgy tűnik, hogy a post-process effektekkel együtt engedélyezésre került az AA is, ezért akadt össze a driverből erőltetettel. :) Most már jó. Sebesség: stabil 60 FPS 1920x1200-ban mindent kimaxolva.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#41) ollie válasza Vistaboy (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, várjuk a beszámolót napközben. :D

Én majd késő este tudok leülni a gépe elé elindítani.

***

(#42) Vistaboy válasza ollie (#41) üzenetére


Vistaboy
veterán

Sajnos én sem tudok előtte egész nap ülni, mert mennem kell el, de annyit már most látok hogy nem volt kidobott pénz a játék. :N A grafika tetszik, kicsit meseszerű, pláne ha bekapcsoljuk a post-process effekteket és minden fényárban úszik. :DDD A küldetések is jók, bár azt érezni rajtuk hogy nem erőltetik rá az emberre a háttértörténet és információk megszerzését.

Régen még extra küldetéseket és tárgyakat kaphattunk, ha elbeszélgettünk a falusiakkal és sikerült információkra szert tettünk, most meg gyakorlatilag van egy kékkel jelölt válasz, ami viszi előre a történetet, mellette néha-néha zölddel előjön egy megfélemlítés/meggyőzés által elérhető válaszlehetőség, de nem sok értelme van, mert harccal mindent elérhetünk.

A harc egyébként az elején nagyon szájbarágós, addig nem enged mást csinálni, amíg meg nem nyomod azt a billentyűt, amit épp meg akar tanítani neked. Kezdőknek hasznos, de aki végigvitte már a demót, annak igazán nem kellene megint mindent elölről kezdenie.

A karakterfejlesztés is egyszerű, mindössze 4 pontot kell elosztanunk, úgy látszik a régi módszer - amikor még a statokat is mi osztottuk el - lassan kimegy a divatból. Viszont az jó megoldás, hogy nem kell leragadnunk egy kaszt mellett, kombinálhatjuk és váltogathatjuk menet közben, amennyiben nem jön be az adott stílus.

Én például harcosként indultam, majd utána váltottam tolvajra (Rogue), mert a lopakodás és távolról nyilazás mellett a csapdák és rejtett kincsek felderítésével sok extra XP-hez és pénzhez juthatunk. A nyilazásnál érdemes figyelni arra, hogy amikor újra kell tölteni a tegzet, kell pár másodperc neki, ilyenkor ne engedjük magunkhoz közel az ellenfelet.

Elöljáróban ennyit, az eddig látottak alapján - a kamera nem tudom, miért zavar egyeseket, nekem nincs vele bajom - azt mondhatom, hogy egy olyan 8/10 környékén lesz, persze majd a végigjátszás után derül ki pontosan, mennyit adok rá.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#43) Ducati916


Ducati916
csendes tag

Sziasztok.Az szeretném kérdezni hol lehet venni potikat?Vagy csak mob dropból meg virágokból jön?.Válaszokat előre is köszönöm.

(#44) persil válasza Ilsyde (#36) üzenetére


persil
nagyúr

Nem nem, ha nálam egy alapból jó játékot valami banális rontanak el, az sokkal rosszabb, mintha eleve nem lenne olyan jó a játék.

Ráadásul, mivel a harcról szól, ezért a harcbeli kamera folyamatosan jelen vvan.

Az addig oké, hogy sokaknak pont ez jön be, de sokaknak nem, és betenni egy kapcsolót, hogy ne legyen dinamikus, hanem sima tps, kb 3 perces meló lett volna. Ezért remélem, hogy lesz egy mod/patch, vagy valami userhack.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#45) persil válasza Ducati916 (#43) üzenetére


persil
nagyúr

Rögtön az első kis faluban van egy alkimista, nála is lehet például.
(meg persze hozzávalókat is, hogy készíthess)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#46) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Hát, egyvalamit már kijelenthetünk a játékkal kapcsolatban: kegyetlenül addiktív. :DDD Alig tud szabadulni az ember előle. Igaz, azért akadnak benne hibák. Például egyszer egy legyőzött ellenfél karaktere maradt ott mozdulatlanul, mint valami szobor és simán átmehettem rajta:

Máskor a küldetéseket nem tudom felvenni csak akkor, ha kimentem és újra betöltöm az állást, ugyanis hiába kattintok - pl. egy hirdetőtáblára - nem tudom aktiválni azokat, mindig visszaugrik a karakterre.

Mindezeket félretéve azonban tényleg nagyon le tud kötni a küldetések tömkelege, amit ráadásul teljesen szabadon oldhatsz meg. Ha nem figyelünk, egyhamar annyira tele lesz a térképünk feladatokkal, hogy csak győzzük megoldani őket. :K

Ami nekem így hiányzott. pár órányi újabb játék után, hogy igazán kiválaszthatóvá tehették volna az aktív küldetéseket a térképről is. Igaz, hogy ha új küldetést kapsz, akkor ENTER-rel alapértelmezetté teheted egyből, de kényelmesebb lett volna, ha közvetlenül a térképen rákattintva egy feladat körére, az aktívvá válna (Akár a Sacred 2-ben).

Persze ez csak apró hiányosság, akármelyik feladatunkat aktívvá tehetjük a küldetések között, így eltévedni nem nagyon fogunk. :) Csak arra figyeljünk, hogy amennyiben fontos dolgunk van, ne felejtsük el beállítani a vekkert, mert könnyen odaragadhatunk a monitor elé és csak arra eszmélnénk, hogy már este van és nem mentünk el oda, ahová készültünk. ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#47) persil válasza Vistaboy (#46) üzenetére


persil
nagyúr

Végre valaki egyet ért velem, a játék remek:) (leszámítva a kamerát)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#48) Departed válasza persil (#47) üzenetére


Departed
őstag

A véglegessel kapcsolatban senki sem mondta hogy ne lenne remek a játék ;)
Osztom egyébként, én nagyon bírom a színeit, a változatosságát, a karaktereit, a harcokat, meg kábé úgy mindent. Kivéve talán ez a skyrim-style inventory és egyéb rendszert, MMO-któl kéne lopni a jó kis négyzetalapút. Egyébként szerintem sokkal inkább Fable 1 (amit nagyon imádtam és végig is játszottam), mint Skyrim, ami ugyancsak remek amúgy, leszámítva a kicsit szenvedős harcokat.
Hajrá mindenki, irány Amalur! :R

(#49) ollie válasza Departed (#48) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A konzolok miatt olyan az inventory, amilyen, mert a négyzet alapú ott nem működik (túl kicsi a felbontás hozzá).

***

(#50) Departed válasza ollie (#49) üzenetére


Departed
őstag

Na erre nem is gondoltam. :R
Mindenkinek PC-n kéne játszania, szebb világ lenne :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.