Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
.mf
veterán
Hadd homályosítsalak fel. A másoló kínai cégek nem azért előznek be nyugati cégeket, mert annyira innovatívak lennének, hanem azért, mert az állam beáll mögéjük és megtolja őket vissza nem térítendő támogatásokkal, kedvezményes hitelekkel, adókedvezményekkel, stb, ezért sokkal olcsóbbak a termékeik (dömping), és le tudják tarolni a piacot. Miért jó ez a kínai államnak? Mert miután az összes erősebb konkurenst kiütötték és/vagy felvásároltak és monopol-helyzetben vannak, már ők diktálnak, megemelik az árakat, a nekik nem szimpatikus országokat még zsarolhatják is, hogy nem adnak. Ezt eljátszották már a ritkaföldfém-bányászatban egy évtizeddel ezelőtt (miután dömping-árakkkal monopolhelyzetbe kerültek, sokszorosára emelték az árakat, és országokat zsaroltak, hogy nem adnak, ha nem teszik ezt és azt), és máshol is erre hajtanak.
Szóval mint fogyasztó, az olcsóbb kínai termékekkel egy ideig nyersz, de miután leuralták a piacot és vége a versenynek, többet vesztesz, mert drágábbak lesznek a termékek és az innováció is megszűnik. Az államilag támogatott kínai termék sem a te érdekedben olcsó.Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/
-
GhanBuri Ghan
őstag
válasz Héraklész #26 üzenetére
Tegyük hozzá azt is, hogy a szabad piacot mindig az erőlteti, akinek ez a hasznot hozza, tehát akinek a legnagyobb termelési kapacitása és hozzá a legfejlettebb technológiái vannak. Volt, amikor a hollandok képviselték ezt, és az angolok védték a saját piacukat (navigation act, 1651), utána már az angolok várták el mondjuk a kínaiaktól, hogy feltételek nélkül engedjék be a kereskedőiket a saját piacukra (ennek része volt az ópiumháborúk és az egyébként lakatlan angol Hongkong kereskedőbázissá alakítása), hogy a XX. században már az amerikaiak képviseljék ugyanezt.
Hát, most a kínaiaknak hozná a legnagyobb előnyt a szabad kereskedelem, persze, hogy ők mondják ezt, a nyugati országok meg védnék a piacukat.
A protekcionizmus egyébként érthető és (ésszel használva) segítheti az egy ország fejlődését, viszont a nyugati országok lelassulását pont a cégek nagyra növekedése, és a közöttük lévő verseny lecsökkenése (magyarul: a piac felosztása) okozta. Ugye az utolsó amerikai trösztellenes lépés az AT&T feldarabolása volt 1982-ben, pedig nem lehet mondani, hogy az volt az utolsó, méretével visszaélő monopólium... -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Lexus, Toyota topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Ezekben a változatokban lesz elérhető a OnePlus 13 Kínán kívül
- Formula-1
- Battlefield 2042
- Hálózatokról alaposan
- LEGO klub
- Projektor topic
- Az USA is versenyellenesség miatt készül vizsgálni a Microsoft felhőjét
- Bestbuy játékok
- További aktív témák...
- HP EliteBook 845 G8 Tartós Fémházas Laptop 14" -60% Ryzen 5 Pro 5650U 6mag 16/512 FHD IPS Matt LTE
- HP EliteBook 845 G7 Fémházas Laptop 14" -45%Ryzen 5 PRO 4650U 16/512 FHD IPS SURE VIEW
- HP Elitebook 840 G8 i5 1145G7 / 32GB / 512GB / hibátlan!
- Nethome Plus, klíma wifi modul
- LG OLED55C12LA 2 ÉV GYÁRI GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest