Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) KAMELOT válasza Rowon (#49) üzenetére


KAMELOT
titán

BQ SW4 35€/db az se olcsó cucc :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#52) RVR400 válasza Busterftw (#33) üzenetére


RVR400
veterán

Meg nem is ennyire fullosan csicsa.
Ha ennyire analóg módon kezelünk mindent, akkor az Arctic LF szérát kell csak gáyrtani, és minden gépbe az kell, mert ár/teljesítmény arányban nem találsz jobbat. Csak ugye nem mindenkinek erről szól az élete.
Szóval a H150i is már egy következő értelmetlen lépés, ez meg még egy értelmetlen. Nem Te vagy a célközönség, nem is Neked készült, de ettől függetlenül lesz, aki megveszi, mert ahogy látszik is, egy hűtésnek nem feltételnül csak annyi a dolga, hogy hűtsön, ahogy a számítógépházaknak sem annyi már a dolga, hogy bele lehessen tenni a hardverelemeket, és ugye a hardverelemek sem egy zöld nyákon figyelnek már...

(#53) Kobe válasza Rowon (#49) üzenetére


Kobe
veterán

Nem megvaltoztattak a mintazatot, hanem a gyarto offspec gyartotta le a teljes elso szeriat…..
Bergyartokkal dolgoznak es kb nulla quality control van.
Normalis manufakturaban ez ugy megy hogy a megbizo odamegy es megnezi az elso legordulo 10-20 darabot es ha nem log ki a lolab, akkor raengedik az 1000es nagysagrendu darabokat a gepsorra. Itt mire eszrevettek hogy szar van a gazban, mar el is ment az elso szeria a retail kereskedokig…… :D

(#54) Varázslóó válasza Kobe (#53) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Sok esetben az első széria a legjobb. Mert ott nem spórolnak... v2 nél màr jön a hogyan legyen költseg hatékonyabb. :DDD tàpoknàl is làttam ilyet. Sok màsnàl. ;]

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#55) Busterftw válasza RVR400 (#52) üzenetére


Busterftw
veterán

A gond nem ezzel van, mindenki arra kolti a penzet amire akarja.
A gond a felrevezeto hozzaszolasokkal van, masnak allitjak be reszlet informaciokkal a termeket, mint ami.

Nekem amugy teljesen oke lenne egy ilyen AIO opcio, vastagabb raddal, de ahhoz legyen annyival jobb hutesi teljesitmeny is, hogy megerje.
Itt nem ezt latjuk.

(#56) Rowon válasza KAMELOT (#51) üzenetére


Rowon
veterán

Én most ott tartok, hogy az Arctic PWM PST szériájánál jobb ventilátor nincs, pedig atya világ, mennyit vitatkoztam a ventis topikban másokkal, hogy az egy bóvli f*s... tévedtem... Ha nincs valami speckó igényed, akkor az fölé nem tartom reálisnak többet költeni ventilátorra.

Ha meg 1-2 év múlva megadja magát a csapágy, még mindig jobban jársz, ha veszel egy másikat, mint egyből 10k+ forintos ventivel indítani. Én vettem Noctua A14-eket, abból az egyik MÁR hibás kb. 2 év használat után... számlát természetesen eldobtam. :W Úgy voltam vele, hogy drága ventilátor, örök élet! Meg a nagy lóf***t...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57) Rowon válasza Kobe (#53) üzenetére


Rowon
veterán

Ja ez így már érdekes történet... Nesze neked prémium gépház... :))

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#58) RVR400 válasza Busterftw (#55) üzenetére


RVR400
veterán

Továbbra sem a hűtési teljesítmény miatt kerül többe, mint ahogy rávilágítottam az előbb, mert akkor továbbra is az Arctic helyett mást nem lenne értelme gyártani. Másrészt jobban tud hűteni Intelt, mint az említett H150i Elite cucc, pedig az ugye 360-as radival van szerelve. Szóval még mindig ugyanott vagyunk, hogy CSAK A HŰTÉSI TELJESÍTMÉNY alapján akarunk valamit beárazni, amiről egyértelműen tudjuk, hogy nem ezt az igényt kívánja kielégíteni, és attól jóval több benne foglalt "extrát" tartalmaz, ami ez alapján 0-ra van értékelve.

[ Szerkesztve ]

(#59) Busterftw válasza RVR400 (#58) üzenetére


Busterftw
veterán

Noise normalised tesztben mar nincs kiemelkedo helyen, inkabb H150i szint.
(Ami eleve nem egy legjobb AIO, de legalabb draga)

Teljesen mindegy miert arazod, be ez egy draga gimmick, ami perf/dollar viszonyban is utolso helyen vegzett a fenti tesztben.

A vita mellesleg epp, hogy az objektiv teljesitmenyrol szolt (hutes, zajszint), erre reagalt omfgk, majd jottek a ferditesek. Senki nem beszelt a blingrol.

(#60) Forestgreen válasza 4nick8 (#18) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Hát ja. Van egy weboldalam, gyakran mutatok be hűtéseket, néha próbálok egy kis pluszt hozzátenni, de az átlagosból még soha nem csináltam kiemelkedőt. Egyébként pozitívumnak beírni a memória kompatibilitást egy vízhűtésnél olyan, mint egy több autós tesztnél a tesztelt autóhoz beírni Pro-nak azt, hogy ha nyomod a gázt akkor megy, mert ugye a biciklit hajtani kell...

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.