Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Travelos


Travelos
őstag

Koponya CT-re megyek, és valami festékanyaggal festik meg az ereket a vizsgálat előtt.
Ez nem valami szar radioaktív anyag? Mert előtte aláíratnak az emberrel egy papírt is.
Mennyire veszélyes ez?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#2) adalbert1 válasza Travelos (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem egy éve volt ct-m, annyi volt, hogy kaptam egy injekciót előtte (lehet hogy keverem a pajzsmirigy vizsgálattal, mert azon is voltam előtte, ott inni kellett valami folyadékot, ami olyan volt, mint a víz,de mégse az volt.),de nem volt semmi vészes, nyugton kell feküdni egy darabig, és már kész is. Szerintem meg nem vészes, de kérdezz meg egy dokit inkább.

(#3) zfarkas válasza Travelos (#1) üzenetére


zfarkas
senior tag

Én már voltam koponya ct-n, de nekem nem festettek semmit sem. Előre megmondták, hogy fognak?
Hogy mennyire veszélyes nem tudom, de az biztos, hogy nem tesz jót a szervezetnek. :(

Raw Dark Pure

(#4) micro válasza Travelos (#1) üzenetére


micro
addikt

A kontraszt anyag arra való, hogy a ct-vel készült képeken az ereid rajzolatát lássák.
Tudomásom szerint ez egy enyhe sugárzású rádióaktív anyag. Gyors felezési idővel: néhány óra.
Amikor beadják, akkor érzed, hogy szétterül a meleg a testedben.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#5) zfarkas válasza micro (#4) üzenetére


zfarkas
senior tag

Amikor beadják, akkor érzed, hogy szétterül a meleg a testedben.
Azt a ..., ez komoly?

Raw Dark Pure

(#6) micro válasza zfarkas (#5) üzenetére


micro
addikt

Amikor nekem volt (kb 10 éve), akkor éreztem.
De lehet, hogy manapság már más fajta kontraszt anyagot alkalmaznak.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#7) escie válasza zfarkas (#5) üzenetére


escie
őstag

persze nem a radioaktivitás miatt, hanem mert idegen anyag a vérben...
gondolom...

I'm back, baby!

(#8) Batman


Batman
őstag

én 3-4havonta szoktam jarni ct-re , itt nem fecskendeznek belőd semmi sugarzo anyagot, tiszta uncsi volt amikor szinte elaludtam.
Az Mr az mar valami ott rendes izotpokat fecskendeznek beléd és napokig sugárzol, mérőműszerrel ki is lehet mutatni nagyon állat, szoktam is vele jatszani mikor dokinal vagyok!:DD

[Szerkesztve]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#9) Batman


Batman
őstag

A fő különbség a ct és az r között hogy ct-n a gép tapogat végig nem tudom pontosan milyen sugarzással és a kontraszt anyag miatt jobban latszanak bizonyos dolgok mert azon masképp hatol at az az enyhe kis sugarzas amit a gép ad.
De az mr-en ott pont fordítva van a te tested bocsát ki sugárzást és a gép csak detektálja azt.
Ct-től egyáltalán nem kell félni.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#10) luciferc válasza micro (#4) üzenetére


luciferc
őstag

a CT esetében nincs szó sugárzó anyagról, ugyanis a CT aktív eszköz, vagyis saját sugárzást, mégpedig röntgen sugárzást használ. A CT nem más mint egy röntgenkészülék ami képes 3D képet alkotni azáltal, hogy különböző irányokból fényképezi a testet. A kontrasztanyag lényege, hogy nagy rendszámú komponense legyen, ugyanis a röntgensugárzás elnyelődése a rendszámtól erősen függ. Ha az ereidben ilyen anyag van, akkor az erek jól fognak látszani, ha valahol egy ér meg van pattanva, rögtön látni fogják hogy hol van a baj.

(#11) luciferc válasza Batman (#9) üzenetére


luciferc
őstag

egyiktől sem kell félni, de egyik sem egészséges túl gyakran. persze ha kell akkor kell.

(#12) Batman válasza luciferc (#10) üzenetére


Batman
őstag

pontosan csak nem tudtam ilyen szépen leírni:U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#13) Batman válasza luciferc (#11) üzenetére


Batman
őstag

az mr azért kicsit ütősebb , mar voltam 2vagy 3szor , mikor előszőr közölte a doki hogy ezután ugy 2 napig ne legyek huzamosabb ideig gyerekek közelébe akkor kicsit meglepődtem!:)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#14) Sárpac válasza Batman (#8) üzenetére


Sárpac
nagyúr

''Az Mr az mar valami ott rendes izotpokat fecskendeznek beléd és napokig sugárzol, mérőműszerrel ki is lehet mutatni nagyon állat, szoktam is vele jatszani mikor dokinal vagyok!''

Batman!:DDD :DDD

Vagy mondjam úgy Mr szárnyakat ad!!!:DD

[Szerkesztve]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#15) luciferc válasza Batman (#13) üzenetére


luciferc
őstag

persze különbözőek a kockázatok, különböző a megengedhető gyakoriság, de félni nem kell, mert mindig (legtöbbször... :( ) kisebb a vizsgálat kockázata, mint a betegségé, amit keresnek

(#16) Batman válasza luciferc (#15) üzenetére


Batman
őstag

ebben teljesen igazad van, nincs is hozzáfűzni valóm

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#17) Batman válasza Sárpac (#14) üzenetére


Batman
őstag

:DDD

egyszer mindent ki kell próbálni...........
érdekes latni ahogy a műszer felfogja a belőled aradó sugárzást és minden becsapodasnal egyet csippan

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#18) micro válasza luciferc (#10) üzenetére


micro
addikt

Nekem anno azt mondták, hogy rádióaktív, de ettől még lehet, hogy neked van igazad!

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#19) ody42


ody42
senior tag

szerintem oka van, hogy megcsinálják a ct-t, hogy mondjuk kizárjanak egy komolyabb bajt, egy kis radioaktivitás meg még jól is jöhet :)

(#20) luciferc válasza micro (#18) üzenetére


luciferc
őstag

a sima CT az röntgensugárzásal működik, a kontrasztanyag itt biztos nem rádioaktív . ellenben vannak egyéb tomografikus képalkotó eljárások, amiknél bizony rádioaktív anyag kell. ezek passzív eljárások, ugyanis itt a műszer csak detektál, a sugárzás a testből jön.

(#21) Cardinella válasza Travelos (#1) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Ez kontrasztanyag; és nem izotóp, tehát nem kell félni tőle, nem sugároz semmit.
A papírt pedig azért íratják alá, hogy beleegyezel a vizsgálatba és nincs tudomásod kontrasztanyag allergiáról, gondolom én...

(#22) tiv83us válasza Travelos (#1) üzenetére


tiv83us
veterán

En kb egy eve voltam koponya CT-n, semmi kulonos rafekszel egy padra, a fejed folott zug meg porog egy ilyen gyuru feleseg es kozben a noverke adagolja be a karodba a festekanyagot. Semmi karoshatasa nincs /legalabbis en meg nem vagyok rakos tudtom szerint .../ max utana egy kicsit szedulsz vagy hanyingered lesz. Azt a papirt altalaban mindenkivel alairatjak, akin barmifele beavatkozast hajtanak vegre /mandula kiveteltol az abortuszon at az agymutetig.../

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#23) azzio válasza Travelos (#1) üzenetére


azzio
aktív tag

2x voltam koponyact-n, első alkalommal én is kaptam kontrasztanyagot érfestéshez. Jó sokat, de nem kell megijedni, kb. annyira érzed, mint egy vérvételt, csak itt nem kivesznek, hanem beraknak :)
Szóval nem fáj, nem kell parázni, nem radioaktív, csak ct-n ettől jobban kivehető a vér áramlása, látszik, nincs-e valahol elzáródás. Aztán kipisiled...
Az egyetlen ''mellékhatása'', hogy meleget érzel a torkodban tőle. De tényleg. Az doki (vagyis asszem asszisztens volt), aki a vizsgálatot csinálta, mondta, hogy az ettől van, de nem kell tőle parázni.

[Szerkesztve]

(#24) tiv83us válasza zfarkas (#5) üzenetére


tiv83us
veterán

En ilyet nem erzetem...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#25) szekreny válasza Batman (#13) üzenetére


szekreny
tag

Én is voltam egyszer mr-en, de nekem nem adtak semmiféle sugárzó anyagot.Csak befeküdtem, csörgött, zörgött a gép(NAGYON hangos), negyed óra múlva meg kihúztak, aztán szevasz.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#26) tiv83us válasza szekreny (#25) üzenetére


tiv83us
veterán

negyed óra múlva meg kihúztak

Ez olyan biztatoan hangzik...:DDD

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#27) Batman válasza szekreny (#25) üzenetére


Batman
őstag

:Y én segg
bővebben , igazad van
sajnos egy betegség miatt annyiszor voltam mar mindegyiken hogy össze keverem oket, bocsi mindenkitől amikor mr-t írtam valahova azalatt izotóp labort értettem.
megegyszer bocsika
amugy mr-en is voltam

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#28) Den válasza Travelos (#1) üzenetére


Den
veterán

amit beadnak, az jód izotóp, és tudomásom szerint nem radioaktív, hanem, elnyeli a röntgensugarakat (márcsak azért is mert a rtg képen feketének látszik). én már többször kaéptam ilyet, semmi gáz, meleget érzel mikor beadják, leginkább a melkasban azt annyi. azért iratják alá a papírt mert van akinél durva alergiás reakciót váélt ki, amibe elméletileg bele is lehet halni, de ettől nem kell parázni, mert eléször csak egy egész kis adagot adnak be és figyelik a hatést, és fel vannak készülve rá hogy ''rossz válasz'' esetén beavatkozzanak.
Haq az orvos előírta akkor az eljárás álltal kimutatandó dolog jüval nagyobb kockázatot jelenthet számodra mingt a vizsgálat maga

www.simson4t.hu

(#29) Den válasza Batman (#27) üzenetére


Den
veterán

igen az mr az más, az mágneses rezonancia segítségével működik, egyébként ott is előfordsul hogy adnak kontrasztanyagot, bár természetesen mást mint röntgennél

www.simson4t.hu

(#30) Travelos


Travelos
őstag

ok, köszönöm a sok segitséget, meg infot

bár tutti rosszul leszek, mert már a korház szagát sem birom,

de muszáj lesz elmennem, mert másfél hónapja fáj a fejem a bal oldalon, és nem találtak semmit, se a szemész, se a fül-orr-gégész, se a fogorvos

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#31) micro válasza Den (#28) üzenetére


micro
addikt

Inkább törlöm, nem akarok flamet!

[Szerkesztve]

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#32) Den válasza micro (#31) üzenetére


Den
veterán

melyik része nem igaz szted?:)

www.simson4t.hu

(#33) micro válasza Den (#32) üzenetére


micro
addikt

Nem!
Egy történetet írtam le... , de kitöröltem, nehogy flame legyen.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#34) Den válasza micro (#33) üzenetére


Den
veterán

oké, te tudod :)

www.simson4t.hu

(#35) micro válasza Den (#34) üzenetére


micro
addikt


Ti moderátorok nem látjátok, hogy mi volt ott a szerkesztés elött?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#36) Fred23 válasza Travelos (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Veszélyes dolog,ember ! Impotenciát okozhat 90 év felett ! :DDD :)

(#37) Den válasza micro (#35) üzenetére


Den
veterán

nem, ugyanazt látjuk mint bárki más

www.simson4t.hu

(#38) eziskamu


eziskamu
addikt

Ja mi tanultunk is az mr-ről, igaz nagyon érintőlegesen, és be lehet állítani, hogy milyen atomokra legyen érzékeny, valamint maga az eszköz nagyon érzékeny, és ezért marhára nem mindegy hol helyezik el az épületben, mert különben egy kint parkoló teherautó is bezavarhatja, most ennyire emlékszem, valamint arra hogy hogy néz ki a tanár agya, mert behozott pár felvételt. Sztaricskai inside rulez :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.