Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Fagy a gépem mint aszar de nem tom mért. Kb 1-1.5 unrealozás után 59 fok körüli a proci. 60 foknál már kifagy, pedig nem lenne szabad még ettől fagynia. Sőtt multkor már 49 fok alatt kifagyott. Fagyás után meg osszebaszhat egy-két dolgot a biosban mert (a normál 1400 helyett)1050Mhz-s lesz a proci (5.25*200), pedig a soft menuIII-ba az 1600+ van beállítva, meg alapbol 10.5*133. Ezt marhára nem értem! Mi a fene van a gépemmel, pls segítség.
Először azt hittem a hütés rossz (cool111) de nem , mondom már 48 fokon is fagyott!
(u.i.:én nem tudok fizetni a segítségért, de bízok az emberek jószándékában)

prohardver vendég

(#2) Den válasza guest (#1) üzenetére


Den
veterán

Újabb topic amit abit tulaj indít. Gáz ez az abit, valaki írta hogy mi a problemák gyökere, de a lényeg hogy sok gond van velük.
Szerintem ha lehet akkor a fő paramétereket ne softmenu-vel állítsd be, hanem jumperekkel.

www.simson4t.hu

(#3) BadGe válasza guest (#1) üzenetére


BadGe
aktív tag

lényegében ugyan azt a konfigot használom mint te, volt benne már 1.2-es TB-től kezdve 1600-as XP-n keresztül minden. Most egy 1800-as XP van benne. A hőmérséklettől talán nem kellene fagynia ilyen alacsonyan :)

tipp: gfx kártya.

tipp #2

nálam az 1600-os XP-ről végül kiderült, hogy valami gond volt vele ugyanis nagyon sok memóriahibát generált. (meg blue screen-t) Egy memória teszter progival néztük, volt egy bizonyos teszt (blokkmozgatás) ami a teljes memóriatartományban mindenhol hibát jelzett. Nálam végülis a proci volt a ludas, de lélekben rákészültünk egy alaplap cserére is.

Ge.

(#4) guest


guest
veterán

nálam is volr ilyesmi (Abit KG7-RAID + XP 1600+)
eleinte annyi volt a fagyás mint a fene. Azt hittem hogy összeszerelésnél vmit elrontottam vagy megsértettem. De aztán kiderült hogy az egyik memória modul szegment hibás. kicseréltem másra és a fagyások száma drasztikusan lecsokent. DE még vmikor fagyott. Ezuttal a hálókártya volt a felelős (SMC 1211TX - az abit meg más alaplapokkal mindig összeveszik).
Az ABIT-ról csak annyit, hogy szerintem nem rossz alaplap de nem annyira csúcs. Az abit még semmi ahoz képest mennyi baj van az ASUS-szal!

prohardver vendég

(#5) Márk válasza guest (#4) üzenetére


Márk
senior tag

Guest!

Ezt határozottan visszautasítom, ugyanis nekem egy Asus A7V266-E tip alaplapom van (Via KT266A chipset) egy Athlon XP 1700+ procival, amivel az égvilágon semmi gondom sincsen. Szerintem egyébként az Asus jobb alaplapokat gyárt, mint az Abit. Hangsúlyozom, hogy ez egy magánvélemény!

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#6) mzperx válasza guest (#4) üzenetére


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Talán ez az ASUS-ra vonatkozó kijelentés kicsit felelőtlen volt...

Nálam a többedik ASUS lap megy, nuku probléma.

ASUS A7V266-e Raid + XP1800 4ever!!!!

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#7) guest


guest
veterán

Na szoval még mindig nem tudom mi a frász hiba van, illetve, hogy mi szarakodik a RAM kicserélésével még nem próbálkoztam, lehet, hogy az lenne a hiba ?

prohardver vendég

(#8) guest


guest
veterán

Hajaja... Visszavittem a gépem a boltba, ahol vettem, de azt mondják náluk nem fagyott ki nincs semmi hibája a gépemnek, mondtam nekik, hogy majd én kifagyasztom, de azt mondták ez szerviz ide nem mehet be senki rajtuk kivül, mondtam csak egy konektort adjanak és egy órán belül kifagyasztom a gépet, azt mondták itt nincs hely nem lehet, majd ők tesztelik (másodszorra is).
Már arra gondolok, hogy tudják a szervízben, hogy mi a hiba csak nem akarják, hogy kiderüljön, ezért nem engedték, hogy kifagyasszam a gépem, igy meg mondhatják azt, hogy jó, mert kb 1-2-óra mulva fagy csak ki.
Nagyon ideges vagyok, kb 3 hónapja vettem a gépem, de úgy látszik nem akarják a garanciát teljesíteni. TI mit tennétek az én helyemben, ez rohadtul bosszant, már két éve erre a gépre gyűjtöttem.

prohardver vendég

(#9) guest


guest
veterán

Adjatok tanácsot pls.....

prohardver vendég

(#10) guest válasza guest (#8) üzenetére


guest
veterán

egyben vetted a gepet?
mikor?

prohardver vendég

(#11) guest


guest
veterán

nem alkatrészenként, kb 3 hónapja

prohardver vendég

(#12) Den


Den
veterán

Nem ismerem ezt az alaplapot, de ha élehet próbáld meg jumperekkel beállítani a fő paramétereket.

www.simson4t.hu

(#13) guest


guest
veterán

Most tesztelik a gépet, de Soft menu III-as, csak a bios-resetre van jumper, a feszültségeket meg inkább nem álligatom mert nem értek hozzá, majd a szervizesek...
Csak attól tartok megin azt mondják nem fagy ki náluk.
Jogilag is érdekelne a dolog, hogy ilyenkor mit tehet egy szg.tulaj, a garanci 1 év.

prohardver vendég

(#14) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Milyen hkártyád vad? A KG7 nem túlzottan szereti az SB-ket (főleg az Audigy-t és néhány Live!-ot).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#15) guest


guest
veterán

SB PCI 128, de próbáltam hangkártya nélkül is ugyis fagyott, videokartyat(geforce2 TI) is probaltam a haveroméval voodoo3 úgy is pont ugyanúgy fagyott. Egyedül a RAM, proci, alaplap, winyót nem próbáltam még másikkal.
A szervizben meg nem hiszik el hogy fagy, mert ők csak nyitott házzal hajlandók tesztelni, úgy meg kb 1hétig általában nem fagy
Először hőmérséklet gondokra gyanakodtam, mert mindig halálpontosan 60 C fok-nál fagyott ki, de multkor mar 48 C foknal kifagyott a gép, ekkor vittem el a szervizbe, de nem hajlandók segíteni, hiába van garanciám.
Szerintetek miben lehet a hiba?
Ill szerintetek, mit lehet ilyenkor tenni ? (garanci...)

prohardver vendég

(#16) bali79


bali79
tag

Írd csak ide szépen a bolt nevét, hadd tudjuk meg mi is, hol nem szabad vásárolni!!!

Mindenre van félmegoldás!

(#17) bali79


bali79
tag

Bár ez lehet, hogy nem fog javítani a szevizesek munkamorálján, pláne, ha olvassák :)

Mindenre van félmegoldás!

(#18) guest


guest
veterán

Nem a szervizesekkel meg a bolttal van bajom, hanem a gépemmel, hogy kifagy, rohadtul idegesít !!!
Te mit tennél ?

prohardver vendég

(#19) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Lehet hogy az alaplappal van vmi bibi... Érdemes lenne azt kicseréltetni, vagy letesztelni valahol...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#20) guest


guest
veterán

Az Abit KG7 hajlamos fagyni az AthlonXPvel. Ez tapasztalatból mondom. Van néhány tipp, hogy mit lehet kipróbálni, de a legtutibb a lapcsere, mondjuk kr7re. tipp halmaz:
1. legujabb Via 4in1 drivert fel

2. bios update

3. memoria modul csere

4. Bios állitgatás pl. cpu feszt emelni max 1,8 V-ig! i/o feszt emelni , DDr Ramok feszét emelni v csökkenteni, ez ram függő.
Agp 4x levenni 2x-re

Ha tovább keresgélsz a neten találsz jópár fóumot ahol volt ez a téma. Sok sikert :)

prohardver vendég

(#21) Tomcat


Tomcat
őstag

Gyerekek felejtsétek már el a jumpert!
A KG-7-en a BIOS kisütőn kívül egy szál jumper sincs. Már a BX6 v2.0-n sem volt. Azért van a SoftMenuIII hogy mindent onnan lehessen állítani. Láttatok már egyáltalán KG-7-et?
Pont az benne a király hogy mindent a SoftMenu-ből állíthatsz.
Nekem 2db van RAID-es, és mindkettő fagyás nélkül tökéletesen megy XP1600+ al akár XP2000+ ként is!
A kezdő témához visszakanyarodva vagy a RAM vagy a proci rossz. Velem előfodult már olyan többször is hogy visszavittem egy hibás alkatrészt hogy nem működik rendesen és kaptam egy ugyan olyan de szintén hibásat. Folyamatos alkatrész cserélgetéssel jöttem rá végül hogy mi a rossz.
Azt aláírom hogy a KG-7 sem szereti az újabb SB hangkártyákat így én is visszaraktam az SB128-at.
Egyébként semmi gond velük.

Tomcat

(#22) guest


guest
veterán

Nem járt valaki hasonló cipőben mint én ?

prohardver vendég

(#23) guest


guest
veterán

Nem tudja véletlenül valaki, hogy az Athlon XP-ben mit jelent a túlmelegedés elleni védelem, mert nálam 60foknál stabilan lefagy a gép, ez lenne a védelem ??? (vagy ez valami hiba nálam?)

prohardver vendég

(#24) guest


guest
veterán

Én két hete szenvedek az én konfigurációmmal.
Abit KR7, XP1600, GeForce2 TI, SB128, Win98SE.
Nálam nem fagy le, hanem bármely 3D-t használó program néhány perc működés után egyszerűen kilép. Nyomtalanul, mintha el se indítottam volna. Se hibaüzenet, se semmi. Ezt követően teljes értékűen használható a gép, szörfözhetek vagy szoftvert fejleszthetek órákon át. Próbáltam vagy húsz játékot, 3DMark 2000-et, a jelenség ugyanaz. Kértem kölcsön egy GeForce2 MX-400-at, jelenség ugyanaz. A Titaniummal kapott driver a legfrissebb, ez tölthető le az inno3D oldaláról is. Sok mindent próbáltam, a BIOS-ban AGP 2X, FastWrite tiltása, várakozási ciklusok beiktatása, alaplapi AGP driver 'turbo' helyett 'normal' módban telepítése, win98, directX újratelepítése. A Titanium kártya egy Asus+Celeron800 rendszerben egyébként kifogástalanul üzemel órákon át...
Attól félek, hogy kifejezetten az AMD-vel vagy a KR7-el van gond, mert a boltban szívesen adnak akárhány másikat cserébe, de akkor ez sem lesz megoldás.
Akinek sikerült tehát egy ilyen konfigon végigfuttatnia mondjuk a 3DMarkot, kérem segítsen!

prohardver vendég

(#25) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

Közben kutakodtunk a hálón és sok okos dolgot olvastam a www.viahardware.com oldalon a fagyással kapcsolatban. Nézd meg!

prohardver vendég

(#26) guest


guest
veterán

Ha a videokártyád Geforce2 Ti akkor az a ludas !
Nálam is fagyott.

prohardver vendég

(#27) guest


guest
veterán

csak nem a Mistralban vetted guest#8 ?

prohardver vendég

(#28) guest


guest
veterán

Esetleg a táppal is lehet probléma.
Minimum 300 W legyen, de a lényeg, hogy +3,3 V-nál 20A-t, +5V nál 30 A-t adjon le.

prohardver vendég

(#29) Hege


Hege
tag

Hali!

Sajnos segiteni nem tudok,de a tapasztalataim leírnám. Szerintem a probléma egyedinek tekinthető.Memória, lap, proci. Mindet ki kellene próbálni más, működő rendszerben. Persze erre nincs mindenkinek lehetősége de szerintem csak így deríthető ki,hogy mivel van a baj. Nekem 1500+ XP-m és Gf2 Ti-m van. Semmi bajuk egymással, sem a programokkal.Minden ugy fut ahogy annak egy ilyen konfigon menni kell.Na persze nem Abit lapom van hanem GigaByte :o) De ugy hittem, hogy az Abit jó lapokat gyárt. Lehet ezzel a szériával van valami gáz?

Udv.:Hege

(#30) guest


guest
veterán

A tápom 300W
és GeForce 2 TI -om van, de a haverom Voodoo3-assával is fagyott, úgyhogy nem hiszem, hogy a videokártyával lenne probléma.
A fagyások szinte véletlenszerűek, kivéve azt, hogy ha a procihő a 60 fokot eléri , akkor mindig egyből kifagy a gép. (Nyitott házzal nem éri el, de zárttal órán belül eléri)
A venti cool111

prohardver vendég

(#31) guest


guest
veterán

A www.viahardware.com -on pontosan hol olvastál a fagyásokról???

prohardver vendég

(#32) guest


guest
veterán

Huuuuu !!!!!! Találtam valamit, talán ez lenne a megoldás? Segítene valaki lefordítani, mert elég gyenge az angol tudásom:

A few KG7-RAID owners have reported that Athlon XP processors on the KG7 motherboard are unstable when using a FSB of 133, but stable if the BIOS settings are changed to ''underclock'' the FSB to 100. This can be resolved by increasing the CPU slew rate (Control CPU P/N value) in Advanced Chipset Features to the faster setting (6 or 7). Downgrading to BIOS 5E also resolves this issue. Some also need to reduce the DDR Vcc voltage to 2.52v.
The KG7-RAID runs the memory at 2.65v by default. Is your memory rated at 2.5v? If so, try lowering the DDR Vcc voltage. If this doesn't help, try increasing DDR Vcc voltage to 2.7v or 2.75v in SoftMenuIII!


Előre is thx.

prohardver vendég

(#33) Eyeball


Eyeball
csendes tag

Na sziasztok!

Látjátok-látjátok..............
Az alaplap nem igazán High end, főleg ha Abitekről van szó.
Nálam Epox 8 KHA+ van és higgyétek el, az Epoxoktól jobb nem is kell AMD prociknál.

Nekem legalábbis bevált.
És ami számít, nem fagy.

(#34) guest


guest
veterán

Hi!

Szerintem is az lesz a legjobb, ha kicserélteted az alaplapot. Ez a KG7 még egy elég régi chipsettel rendelkezik (AMD 761), ami csak BIOS-frissítgetések után kompatíbilis az XP-vel. Vegyél egy olyan lapot, amit már eleve ehhez a procihoz csináltak (pl. KT266A chipes). Ezekből sok van, úgyhogy lehet válogatni. Egy másik alternatívaként az ECS K7S5A-t tudom javasolni a maga 20.000 + ÁFA árával, tuningra ugyan nem a legjobb, de nagyon gyors és atomstabil az Athlon Xp-kkel. Nekem is ez van :))
Üdv.

ui: de előtte mindenképp próbálkozz RAM-cserével!

prohardver vendég

(#35) Den válasza guest (#32) üzenetére


Den
veterán

Hevenyészet fordítás, bocs, de nekem sem perfekt az angolom.
Szóval azt mondja ha 100-as fsb-vel stabil 133-al nem, akkor állítani kell a biosban, az Advanced Chipset Features-ben a Cpu valamilyen slew rate-jét (ez a slew valami tekeredés, de hogy itt mit jelent?? ) 6-ra vagy 7-re, vagy vissza kell tenni az 5E verziójú biost. Lehet még gond hogy a memória moduljaid csak 2.5 v-osak akkor csökkenteni kell a ddr vcc-t 2.52v-ra, ha nem segít a csökkentés akkor növelni kell 2.7-re vagy 2,75-re.

De mint mondtam angolból nem vagyok perfekt, meg abitból sem, úgyhogy jó lenne ha még rábólintana valaki aki jobb ezekben nálam.

www.simson4t.hu

(#36) guest


guest
veterán

Thx Den !
Valaki meg tudja mondani mi a slew rate (Control CPU P/N value) ? Sokat segítene.

prohardver vendég

(#37) guest


guest
veterán

Én vagyok, a #24-es.
A www.viahardware.com oldal jobb oldalán van egy 'VH Forums' feliratú plecsni, az alatt pedig alaplaponként egy-egy link. Ha kiválasztod valamelyiket, egy olyan oldalra jutsz, ahol az összerakástól a felpörgetésig sok mindenről, elég szakavatottnak tűnő minőségben írnak. Ennek az oldalnak az 'Instabilities' linkje alatt olvastam a fagyásokról.
A GeForce2 Ti kártyámat kicseréltem, de a második példány ugyanúgy viselkedik. Nem is vártam mást az MX-400 vendégeskedése után.
Az alaplapcserét javaslóknak mesélem, hogy a Ge2Ti ismerősöm KG7-es alaplapjában is jól megy, az enyémben pedig a fentebb javasolt KT266A chipszett van, úgyhogy ezeket a variációkat kizárhatjuk, nem fognak megoldást hozni.
Én elkezdtem végrehajtani a viahardware.com-on tanácsoltakat és mindjárt az első hozott is eredményt, ha nem is teljeset. A BIOSban böktem a proci IO feszültségén 2,5V-ról 2,65V-ra. A 3DMark a 20-40 másodperc helyett most már négy órán át simán futott végtelenített ciklusban és a végén én untam meg a tesztet. Egy-két játékból viszont ukmukkfukk kilép egy óra után... A fene vigye el. Azt hiszem, most egy kis gépházhűtés következik illetve az alaplapról fogom táplálni a GeForce hűtését, hogy ne adódjon hozzá a foglalat terheléséhez.

prohardver vendég

(#38) guest


guest
veterán

Thx #24, a gépem pont ugyanazt csinálja amit a instabilities-ben leírtak, a megoldás amit írtak hozzá (hogy állítsam át a CPU slew rate-jet) még sem segített ugyanúgy fagyott a gép csak másfél óra helyett kb három óra (unrealozás) után.
A szervízben nem tudom nekik bebizonyítani, hogy fagy, mert ahhoz ott kellene lennem 2-3órát, de elküldtek a szervizesek, hogy nem érnek rá majd ők tesztelik, ők csak azt nézik, hogy b ekapcsolás után 10percig nem fagy a gép =>lehet vinni nincs semmi baja.
Na mindegy már nem idegesítem rajta magam, belenyugszok, hogy vettem egy szar gépet (amúgy tök jó lenne, ha nem fagyna). Hogy mással ne fordulhasson elő ilyen, mindenki figyelmét felhívnám, hogy jól gondolja meg, hogy hol vesz gépet, mert ha garanciális gondok vannak, lehet, hogy nem tudja érvényesíteni a jogait.
Ahol vettem a gépem azt is leírom, ott szerintem ne vegyetek gépet, mert rohadt szemetek:

TP Comp Kft. Számítástechnikai Kis- és Nagyker.
7623 PÉCS, Garai u. 31

u.i.: Ha valaki hasonlót átélt szivesen meghalgatnám...

prohardver vendég

(#39) guest


guest
veterán

KG7-nél nálam is volt hasonló hiba. Alaplap csere után, proci, és táp csere után semmi változás. Ezután tovább próbálkoztam. Cseréltem a gf2mx 32 MB abit silurót egy inno 3d gf2ti 64!!! mb kártyára. Az ilyen problémák megszüntek. Persze ez nem a videókártya hibája lehetett, mert az máshol jól ment. Szerintem inkább a rendszer memória okozta a problémát. Még mindíg problémáim vannak, mert most még nfs5-ben fagy, és ha túl sok iexplorert nyitok, akkor szétesik a windows. Nálad is a memória modulok a szarok, mert a kilépés, és az általad leírt probléma erre utal.

prohardver vendég

(#40) guest


guest
veterán

Na szóval, nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki megoldódott a problémám,

A CPU slew rate -t átálllítottam 7 re (igy még fagyott )

A Ram(256MB DDR elixir) feszültségét megemeltem 2.65-röl 2.7V -ra
Felraktam az új via 4in1-et.
És csodák csodja eddig még nem fagyott...(kop-kop-kop)
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, segítséget.

AMD For Ever !

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.