Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kézilabda vb-döntő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) emvy


emvy
nagyúr

Vazz, 3 perccel a vége előtt 3 pont, most meg hosszabbítás...hát komolyan :((

while (!sleep) sheep++;

(#2) csudri


csudri
őstag

Most akartam én is nyitni egy ilyen topikot! Agybajt kapok bazd meg! Hogy lehet ennyi hibával játszani?

(#3) Bash válasza emvy (#1) üzenetére


Bash
őstag

Gyere az OFF TOPIC 8-ba, már javában megy a téma.

http://bashtravel.com/

(#4) divot válasza emvy (#1) üzenetére


divot
veterán

Átkapcsoltam a Surdára, mert nem bírtam tovább. Ezt a fajta magyar végkifejletet már annyiféle sportban, annyiszor végiggörcsöltem. Öreg vagyok már ehhez.

(#5) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Rohadék bírók! Ilyen nincs ááá , már megint! :O :O :O

Forza Rossoneri!

(#6) Som@


Som@
őstag

Nah. Szóval sajnos hosszabbításban kikaptunk 32-29re. :O

Azt kell hogy mondjam: magunkat vertük meg.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#7) Som@ válasza Doviziozo (#5) üzenetére


Som@
őstag

Nem a bírók tehetnek arról, hogy kikaptunk. Hanem mi magunk. :(

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#8) boygo


boygo
aktív tag

Szép eredmény a második hely.
Tudtommal senki nem várta el tőlük, hogy döntőt játszanak.
Mindenki titokban arra számított, hogy kiharcolják az olimpiai kijutást.
Ez az eredmény tehát erőn felüli teljesítmény volt és lesz még fényesebb érem is.
:))

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#9) Som@ válasza boygo (#8) üzenetére


Som@
őstag

Ezt teljesen jól láttod.
Csakhát ugye a meccset látva nekem kicsit más a véleményem.
Ez a meccs meg volt! Meg volt! Csak a végjátékot elrontották lányaink. :(

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#10) Flashcash válasza Som@ (#7) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A bírók egy szabályos gólt nem adtak meg, ezzel nyertük volna a vb-t.
Tehát a bírók a hibásak, ez tény.

Ezek után lehet ráfogni arra hogy rosszul játszottak, rossz végjáték stb., de ez nem érdekel senkit, megnyerték nálam a vb-t a Magyarok, csak az igen nagy tapasztalatokkal rendelkező izlandi bírók szerint nem. :))
Mindez bírói segítség nélkül nem jöhetett volna létre.
Sportdiplomáciában is sokat kell még fejlődni.

(#11) MaUser válasza boygo (#8) üzenetére


MaUser
addikt

Igen benne volt, hogy az oroszokkal összefutunk és nem tudtuk, hogy a dánok ilyen tartalékosak lesznek. Az ukránok nagyon sokat fejlődtek, de nincsenek előttünk. A románok fiatalok, de még nem az igaziak. Persze ennek ellenére szép az ezüst, fiatal a csapat. Bojana újra nagyszerű. De talán ami a legfontosabb: az olimpiára kijutott csapatoknál jobbak vagyunk.:P

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#12) q0w1e2 válasza boygo (#8) üzenetére


q0w1e2
tag

aki a kézilabdában otthon van az csak győzelmet várhatott tőlük!
a döntő a ferdeszeműek ellen volt tegnap!
3 perc alatt 5 eladott labda nem rossz a Görbicztől...



Ha nem gond, kijavítottam a kedves kézilabdás lány nevét. - Som@ :P

(#13) Som@ válasza Flashcash (#10) üzenetére


Som@
őstag

Ebbe ne menjünk bele. Igazad van, nem adtak meg egy gólt! Ők is emberek, tévedhetnek. (Nem ezen múlott a meccs. Te is láthattad. Mindig milyen könnyű egy harmadik felet okolni a vereségek miatt. :( )

De könyörgöm. Az utolsó 5 percben még 6tal vezettünk. Nekem ne mondja senki, hogy 5 percet nem lehet kihúzni. Én is kézilabdáztam sokáig.
Ilyenkor a passzív támadársa kellet volna játszani. Ehelyett mi 10 másodpercig támadtunk és a végén mellé/fölé/kapusnak dobtuk a labdát!
Miért kapkodtunk? Miért nem játszottuk ki végig a támadást? Erről nem a bírók tehetnek. Csak a lányok!

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#14) q0w1e2


q0w1e2
tag

kicsit túl kéne lépni azon, hogy mindig a következő világversenyre kell kijutni!

(#15) Flashcash válasza Som@ (#13) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem ez sport és nem ilyen egyszerű.
Gondold el hogy mekkora különbség, hogy mint játékos egy megnyert meccs után egy nem megadott gól miatt mész hosszabbításra, vagy úgy hogy megfelelő bírók által irányított meccs után kell még egy csomót játszanod.
ez a teljes hosszabbítás alatt jól látszott.

Egy döntőre nem szabad engedni hogy ilyen bírók menjenek.
Amit a Francia kapitány előadott az is vicces volt, amikor gondolta odarohant a zsűripulthoz és megállította a meccset időkérés nélkül is, az izlandi bíró meg igen erélyesen odament és 2-3 percig győzködte hogy ugyan engedje már folytatni egy sportág vb döntőjét. Asszem ilyenkor kellett volna felmutatni neki a piros lapot és megkérni hogy hagyja el a csarnokot.

Nem a csapat a hibás, ezzel a teljesítménnyel sem.

(#16) Márk


Márk
senior tag

Ezt a meccset nem a franciák nyerték meg, hanem mi vesztettük el. :(

5 perccel a vége előtt vezetünk 6 góllal, majd a 2×5 perc hosszabbítás után kikapunk 3-mal..... Hihetetlen :(

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#17) q0w1e2


q0w1e2
tag

miért adták volna meg a gólt?
tudjátok hányat lehet lépni a kézilabdában? na az több volt.

(#18) q0w1e2


q0w1e2
tag

ja köszi a javítást. (Görbicz)

(#19) Som@ válasza Flashcash (#15) üzenetére


Som@
őstag

Te sportolsz, vagy sportoltál valamit?
Na mindegy.
Akkor sem értünk egyet. Elbeszélünk egymás mellett!

Amúgy pedig nem egy meg nem adott gól miatt lett hosszabítás, hanem mert 5 másodpercel a vége előtt képtelenek voltunk megtartani a labdát és eladtuk. Ilyenkor mondjuk kijön a kapus és vele passzolgatunk a félpályánál. Ilyen egyszerű. Nem pedig felmegyek ész nélkül támadni. :(

''Nem a csapat a hibás, ezzel a teljesítménnyel sem''

Akkor mégis kicsoda? A bírók, hogy nem adtak meg egy gólt? Ugyan, ne nevettes már! Ezt te sem gondolhatod komolyan. :(
A bírók szerintem nem voltak rosszak. Érdekes. Ha nyertünk volna, mindenki tök elégedett lett volna a bírokkal. Így viszont hogy kikaptunk, egyből bennük keresitek a hibát.
A francia edző pedig ilyen vérmérsékletű. De hasonlóan ugrál meccs alatt Mocsai Lajos is. Ő is előszeretettel szokta begyűjteni a piros lapokat.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#20) q0w1e2 válasza Som@ (#19) üzenetére


q0w1e2
tag

végre valaki, akinek van fogalma a sportról!

(#21) Som@ válasza q0w1e2 (#20) üzenetére


Som@
őstag

Köszi. :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#22) Flashcash válasza Som@ (#19) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kézilabdáztam. :)

Akkor másképp látjuk, ez a bíró csak sodródott az események után, egy profi vb döntőt nem így kell irányítani.

Mocsai be szokta gyűjteni a pirosat? Igen a francia is begyűjtötte, és befolyásolta a meccset, mégse mutatták fel neki.

Ha 1 góllal nyerünk egy semleges néző szemponjából akkor is rosszak lettek volna a bírók hidd el.

(#23) Flashcash válasza q0w1e2 (#20) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha nálad egy sportág vb döntőjében ez a kaotikus izé, a sport akkor gratulálok neked.

Szép lesz a kézilabda jövője. :))

(#24) q0w1e2 válasza Som@ (#21) üzenetére


q0w1e2
tag

akkor kollégák vagyunk.

(#25) q0w1e2 válasza Flashcash (#23) üzenetére


q0w1e2
tag

ez nem csak a kézilabdában van így, hanem általában a sportban.
de ezt csak az tudja aki ilyen magas szinten csinálja, vagy csinálta.

(#26) q0w1e2


q0w1e2
tag

ahol nagy a tét, ott nagyok az indulatok. ha a bírók ellenünk fújnak volna az utolsó 5 percben, akkor sem veszthettük volna.

(#27) Flashcash válasza q0w1e2 (#25) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nyilván nem a rohanásra stb. gondoltam, hanem arra ahogy a bíró kezelte ezt a meccset.
Ugyanezt el fogja mondani a Mocsai is biztos vagyok benne.
Persze tudom a szakértő/sértegető úr azt mondta:
''de ezt csak az tudja aki ilyen magas szinten csinálja, vagy csinálta.''

(#28) q0w1e2


q0w1e2
tag

hidd el nekem, hogy nem fogja a bírókat szidni (olvasd majd holnap a Sportot)!
de ha azt is teszi, akkor mi van? sokan csináljuk ezt, de a legtöbbször tudja aki mondja, hogy nem az a legfontosabb. tehát sokszor levédik magukat a nyilatkozattal az edzők, de nem hinném, hogy most ez lesz.

(#29) Som@


Som@
őstag

Mocsai a meccs végén egy mondatban megemlítette a meg nem adott gólt. De nem szapult a bírókat!

Amúgy annyit kérdeznék Flashcashtől: normális, hogy 5 perc alatt elveszítünk egy 6 gólós előnyt egy világbajnoki döntőben?! Valamint értékeld már légyszi a rendes játékidő utolsó perceit!

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#30) Flashcash válasza q0w1e2 (#28) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egyébként ha nem vetted észre ez egy vitafórum, ahol mások sértegetése nélkül elmondhatnád a saját érveidet is.
Persze tudom az utóbbi egyszerűbb. :))

Megjelentek az első nyilatkozatok:

Mocsai Lajos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
''Egy nagyszerű mérkőzésen, amikor már megnyugtató volt az előnyünk, a bírók érthetetlen módon minket sújtottak az ítéleteikkel, hogy izgalmas legyen a végjáték. A franciák éltek a lehetőséggel, ráadásul döntőnek bizonyult, hogy a hosszabbítást kettős emberhátrányban kezdtük. Azt gondolom, hogy amikor egy csapat a hajrában több góllal vezet, akkor is kell egy kis rizikót vállalnia. Óriási lehetőséget szalasztottunk el.''

Tudom te szakértő vagy és Mocsai Lajos nem elég magas szintű hozzád képest. :))

(#31) Flashcash válasza Som@ (#29) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem mert nem szeretem ha sértegetnek.
Részemről a téma lezárva, értelmes párbeszéd keretei között szivesen vitatkoztam volna erről.

(#32) Som@ válasza Flashcash (#30) üzenetére


Som@
őstag

Ez egy érdekes nyilatkozat. :U
Kiváncsi vagyok azért a későbbi, higgadtabb véleményére is.
Valamint a lányok kommentárjaira is.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#33) Som@ válasza Flashcash (#31) üzenetére


Som@
őstag

Most ti tulajdonképpen min kaptatok össze? :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#34) q0w1e2


q0w1e2
tag

egy kicsit el vagy tévedve.
Zsiga Gyula mellett a legjobb edzőnek tartom, és minden elismerésem az ővé.
csak azt mondtam, hogy ha valaki nem volt még ilyen kiélezett meccsen a pályán az nem tudja, hogy milyen.
a kettős emberhátrány nem lett volna ha ne rántja le a Görbicz teljesen fölöslegesen ziccerben. persze most mondhatod, hogy mi van, ha megfogja a hetest.

(#35) q0w1e2


q0w1e2
tag

te kezdtél el vitatkozni, mi (Som@ + én) csak a véleményünket mondtuk. nem tudom mi ez az idegeskedés. ?

(#36) Flashcash válasza q0w1e2 (#34) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Tényleg utoljára szólok hozzá:
''egy kicsit el vagy tévedve.
Zsiga Gyula mellett a legjobb edzőnek tartom, és minden elismerésem az ővé.
csak azt mondtam, hogy ha valaki nem volt még ilyen kiélezett meccsen a pályán az nem tudja, hogy milyen.''

Az amit láttál a hosszabbítás előtt, a több gólos előny elvesztése,a Görbicz féle lerántás emiatt van. Ha te egy ilyen meccsen játszol, az utolsó kritikus pillanatban nem azon gondolkozol hogy mi lesz ha, hanem elvenni a labdát megakadályozni a kapura lövést a kapura törő francia játékosnál és nyerni.

Hogy tőled idézzek:
''ha valaki nem volt még ilyen kiélezett meccsen a pályán az nem tudja, hogy milyen''
Itt Görbicz nem gondolkodott, hogy mi lesz majd ha estleg belövi/nemlövi és kettős emberhátrányban, irányító nélkül..........

(#37) q0w1e2


q0w1e2
tag

utolsó hozzászólás.
20 éves a Görbicz. ezt nevezik rutintalanságnak, ha a Farkas, Németh, Radulovics, Siti B. van ott akkor nem csinál ilyet.

(#38) q0w1e2


q0w1e2
tag

a legutolsó.
pontosan azért mondtam, mert már voltam ilyen helyzetben, és döntöttem is rosszul, de később egyre többször jól.

(#39) Mazlee válasza q0w1e2 (#37) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Szerintem is Anita rutintalansága okozta az utolsó 3 perc eseményeit. 3-4 eladott labda, rohanás... meg kellett volna állni lassitani és kihúzni az időt.

csak azt sajnálom hogy ilyen dolgok miatt nem lett még Farkas Ági vb arany tulajdonos.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#40) bLaCkDoGoNe válasza Mazlee (#39) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Háát... ezen a vb-n ő sem tündökölt, és a döntőn eladott labdákból jócskán köszönhetnek neki is néhányat a franciák. Nagyon szép, hogy betegen is elvállalta a játékot, de én a 2-3. hibája után lehoztam volna.

Nem kellett volna idegesen, kapkodva támadásokat vezetni, és ez bizony nagyrészt Mocsai Lajos hibája is, meg kellett volna fognia a lányokat, hogy nyugi, van 5 perc és vezetünk hattal, úgyhogy dugjuk el a labdát meg ilyenek. Nem támadni, pláne, hogy a franciák kijöttek letámadásra...

Ez a tipikus magyar mentalitás, elcseszünk valamit, aztán másra mutogatunk. Nem a bírókon úszott el a meccs, de ezt már többen leírták előttem.

Szegény Görbicz helyében nem lennék, igencsak szar érzés lehet, hogy miatta úszott el az arany... :(

Ui: És igenis dühítő, főleg azután, hogy a (talán) norvégoktól időn túli szabaddobással kaptunk ki anno. History repeats istself...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#41) simonzé


simonzé
addikt

SZÉGYEN - GYALÁZAT!

A hosszabbítással együtt az utolsó 13-14 percben 10:1-re kikaptunk. Ilyen hajrával senki nem érdemel világbajnoki címet.

Persze az ezüst is szépen csillog, de a zsebünkben lévő aranyat cseréltük le erre. :((
Azert gratula.

I don't fit in. I fit out.

(#42) bLaCkDoGoNe válasza simonzé (#41) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

És ezzel (azon kívül, hogy egy országnak okoztak csalódást) azok is nagyot szívtak, akik pedig mindent megtettek a győzelemért. Radulovics vagy Pálinger megérdemelte volna, hogy a dobogó tetejére állhasson...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#43) ebx


ebx
aktív tag

Nyugi.
A sportolók is emberek. Ezt elvesztettük, nem lehet megváltoztatni. Előre kell nézni.

Vb előtt ha borítékolta volna valaki a második helyet, akkor hányan morogtak volna?

De az tény, hogy ha egy csapat mentálisan a csúcson van, akkor ilyen ritkábban fordulhat elő.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#44) bLaCkDoGoNe válasza ebx (#43) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igaz.

Csakhogy és de. Idézet az Indexről:
''Mocsai a dél-koreai győztes találkozó után úgy vélekedett, amikor a sydneyi döntő szóba került, hogy a sors vette el tőlük azt a győzelmet, mert két húzóembere fáradt el a fontos pillanatokra. Talán egyetlen ember sem volt most Zágrábban, akiben ne merültek volna fel az akkori pillanatok. A könnyeivel küszködő kapitány ezúttal a játékvezetésben látta a vereség elsődleges okát.''

Ne is haragudjon a világ, de ez nevetséges! Tipikus magyar hozzáállás, hogy mindig keresni kell valakit, akit hibáztathatunk. Valaki mindig hibás, csak saját magunk nem... Hát nem! Ezt a meccset a lányok adták el, nem a bírók vették el tőlünk. Ok, nem adtak meg egy (szerintük) jogos gólt... És?! Nem kellett volna rohanni, kapkodni, eladogatni a labdákat, akkor ez az egy gól meg sem kottyant volna. Szerintem Mocsaival ez a baj, hogy mentálisan nem tudja felkészíteni a játékosait. Felkészíteni arra, hogy amígy nincs lefújva a meccs, addig nincs vége. Akkor sem, ha 5 perccel a vége előtt 6 góllal vezetünk. A legutolsó másodpercig 100%-os összpontosítás kell!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Mégi csak hozzá kell szólnom mégegyszer.

Mocsai: A bírók vették el az aranyunkat

''''Érthetetlen, miért vették el Görbicz szabályos gólját az utolsó percben'' - mondta a világbajnokság második helyén végző magyar női kézilabda-válogatott kapitánya a döntő után. Mocsai Lajos az Indexnek elmondta még, hogy a nemzetközi szövetség francia főtitkára üvöltözött a szünetben, és nyomást gyakorolt a bírókra.''

[L]http://index.hu/sport/kezilabda03/mocsai1215[/L]


Én meg azt nem értem hogy ilyen gagyi birói vezetés miért nem tűnik fel senkinek.
senki nem állította hogy a Magyar csapat jól játszott, de a legkönnyebb csak őket okolni.
Biztos hogy ti a Magyaroknak szurkoltatok? Mert nekem nem úgy tűnik.


q0w1e2
''utolsó hozzászólás.
20 éves a Görbicz. ezt nevezik rutintalanságnak, ha a Farkas, Németh, Radulovics, Siti B. van ott akkor nem csinál ilyet.


q0w1e2
(lelkes újonc) a legutolsó.
pontosan azért mondtam, mert már voltam ilyen helyzetben, és döntöttem is rosszul, de később egyre többször jól.''

Görbicz-nél tapasztaltabb játékosok jóval kevésbé kiélezett szituációban is idegesen kapkodva adták oda a labdát az ellenfélnek. Nem tudom honnan veszed hogy egy jóval kiélezetteb helyzetben majd pont jobban döntenek. Az adott szituáció nem tapasztalat kérdése volt.




(#46) Kígyó


Kígyó
senior tag

Nincs meg valakinek véletlenül a meccs? Ha igen szeretném, ha bedigizné Görbicz ''győztes'' gólját, és felrakná valahova! Nagyon szeretném megnézni!
Mellesleg szerintem Flashcash-nek teljesen igaza van, az én szememben nyertünk, és még szvsz sokak sokak szemében, akik látták a meccset! A kedves Som@ moderátort és q-betűs fórumtársunkat pedig egyszerűen nem is értem.

(#47) Thom!


Thom!
veterán

Aki még nem kézizett éltebén az nem is tudja milyen nehéz 6 gólt megőrizni főleg a döntőben, óriási izgalom lelkiállapot és kapkodás közepette bizony benne van a pakliban minden. EZ NEM FOCI.

Pick Szeged>Waterloo
Magyar válogatott>Mohács

Sydney után nem is gondoltam volna VB döntőt is így ellehet bukni, kár érte...

Mocsai érdekes figura: bíró hibáztatása (köze nem volt a vereséghez), utccsó 8 percben 9ből 8×eladtuk a labdát még kapura se lőttünk, könnyen lehet hogy szövetségi-kapitány csere lesz a vége.

Pálinger brutáslisan védett, és az ALL STAR csapatba meg csak Radulovics és Görbicz került be. :U

(#48) Kígyó válasza Thom! (#47) üzenetére


Kígyó
senior tag

''Mocsai érdekes figura: bíró hibáztatása (köze nem volt a vereséghez''
Te melyik meccset nézted?

(#49) Thom! válasza Kígyó (#48) üzenetére


Thom!
veterán

Boccs az útccsó Görbicz gól az tényleg szabájos volt, itt lehetne hibáztatni a bírókat, de 6 gólos előnyből kikapni az már tényleg csúnya.

(#50) Kígyó válasza Thom! (#49) üzenetére


Kígyó
senior tag

Igazad van, tényleg csúnya, és nem is azt mondom, hogy nem voltak gyengék az utolsó 5 percben, csak azt, hogy még ezzel együtt sem vesztettek volna, ha a bírók nem csinálták volna, amit csináltak. És itt nem csak a Görbicz-gólról beszélek.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kézilabda vb-döntő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.