Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DS39


DS39
nagyúr

Ezzel a nagy kivágással is kezdhetne valamit az Apple, és nem szoftveresen, hanem fizikailag. Videós tartalom-fogyasztás során zavaró lehet.

(#2) sfdrakex válasza DS39 (#1) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Viszont a 3D arcfelismeréshez kell.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3) cH1 válasza DS39 (#1) üzenetére


cH1
aktív tag

Jelenleg azt a célt tűztem ki, hogy akkor váltok 13PM-ról újra, ha sikerül mindent a kijelző mögé rejteni. Ez ebben a fejlődési tempóban kezd szép álom lenni.

(#4) sfdrakex válasza cH1 (#3) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az a baj akik eddig próbálkoztak kijelző mögötti kamerákkal, azok se tartanak vele még sehol.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5) Hallosz


Hallosz
senior tag

Valójában már ott sincs igazán hová fejlődni, ezért csepegtetik az "újdonságokat"
Kíváncsian várom a híreket a Type C port sebességéről. Ha hinni lehet a pletykáknak, a "kicsikben" ugyan olyan lassú lesz mint a jelenlegiekben a Lighting csati.
(nesze neked EU :DD ,i..)

Mert lakni, muszáj.

(#6) sfdrakex válasza Hallosz (#5) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van jelentősége a csatlakozó sebességének? Nem emlékszem mikor dugtam össze telefont géppel utoljára, talán 8-10 éve.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#7) ddaydome válasza sfdrakex (#6) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hát attól, hogy te.nem dugsz, attó még más igen😀!

Pl. Családi képeket én nem rakok felhőbe, csak fizikai tárolóra.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#8) RobbyJr válasza sfdrakex (#6) üzenetére


RobbyJr
őstag

Havi szinten csatlakoztatom a gépre, akár filmek, zenék másolásakor, vagy éppen képet lementeni a gépre, amit jómagam sem rakok a felhőre.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#9) sfdrakex válasza ddaydome (#7) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs olyan képem amit féltenék ha kikerülne, így mehet minden felhőbe. Viszont ha valaki ezt nem szereti, vannak olyan appok, amikkel WiFin lehet szinkronizálni otthoni gépre. Szóval ehhez se használnék kábelt, de megértem ha más igen. Nem vagyunk egyformák.

Sokkal durvább, hogy sokan még sehova nem szinkronizálnak/mentenek és minden telefonhoz új mail címet regisztrálnak… 😁

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10) sfdrakex válasza RobbyJr (#8) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Filmet nem nézek telefonon, ha mégis néznék ott a streaming, zenét streamingen hallgatok. Egyébként ezeket is lehet Wifin átnyomni telefonra akár gigabites sebességgel is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#11) DS39 válasza sfdrakex (#2) üzenetére


DS39
nagyúr

Igazából a megoldás egyszerű, kell egy diszkrét káva felül egyenletesen végig, amiben az összes szenzor, hangszóró elfér.
(S8 vagy S9 design)
Tök felesleges ez a full kijelző fétis a gyártók részéről, amikor csak lyukasztással tudják ezt megoldani.

Androidos telefon esetén is gagyi a punch hole de legalább kevés hasznos területet vesz el.

[ Szerkesztve ]

(#12) sfdrakex válasza DS39 (#11) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, nekem is jobban bejönne a kicsi felsőkáva a notch és mindenféle lyukak helyett.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13) A.K. válasza DS39 (#11) üzenetére


A.K.
tag

akkor már nem egyszerűbb ha a káva helyén is kijelző van ahová ki lehet pakolni a térerőt, töltöttséget stb ahogy az most van?

(#14) DS39 válasza A.K. (#13) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem, hiszen nem csak az kerül oda, hanem az appok tartalma is.
Ez az alap probléma, hogy full screenben egy videó, egy játék, stb képébe bele fog lógni a kivágás.
Ha OS szinten meg lenne oldva, mint anno a Huawei-nál hogy tényleg semmi ne terjedjen ki oda, akkor oké. Most csak egyes appok esetén kapcsolható, de hol jó, hol nem. (Androidon)
Pont ezért gondolom jobbnak a fizikai sávot. (Kis káva)

iOS-en meg őszintén, mi értelme, hogy a kapszula felett van egy kis résznyi kijelző? Csak oldal irányban jobban belelóg a kivágás a tartalomba. (Videó, játék, stb vízszintes nézetben)

[ Szerkesztve ]

(#15) Ádám16


Ádám16
addikt

Kicsit bánt, hogy lyuknak, kivágásnak nevezitek a Dinamikus Szigetet.
Pedig nagyon hasznos szerintem a mindennapokban!

ohwait

(#16) szekra válasza ddaydome (#7) üzenetére


szekra
őstag

Nincs is annál szebb amikor a fizikai tárolód tönkre megy és oda a családi képek. :)

(#17) Felesbandi válasza cH1 (#3) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Masik oldalrol megkozelitve viszont ezzel a fejlodesi tempoval egy darabig nem is nagyon lesz szukseges, vagy indokolt valtanod. :)) 13PM meg jo ideig jo telonak fog szamitani.

(#18) Felesbandi válasza DS39 (#14) üzenetére


Felesbandi
senior tag

A legjobb megoldas talan (ha mar a szigetnek maradnia kell) a keparany minimalis valtoztatasa lehetne. Ha picit hosszabb lenne a telo, ugyanugy megmaradhatna a kivagas es mellette az ikonok kava nelkul, dontott allapotban meg nem logna bele a videokba.

Mondjuk en nem szeretnek Sony modra hosszabb keparanyt, szoval magam ellen beszelek. :U

(#19) joey04 válasza Hallosz (#5) üzenetére


joey04
titán

de az eu nem a sebesség miatt nyomatja az usb c-t. mondjuk amúgy is bullshit, de nekem mindegy melyik van.

-----

de akkor most tényleg az lesz, hogy a normál kamera után az 5x jön mint a pixelben? az nem valami jó... vagy legyen akkor egy köztes zoomkamera is, vagy legyen egy find x6 pro féle zoom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Cecevok


Cecevok
tag

Normális Pro/manuális kameramód igazán lehetne már bennük, meg Raw formátumban fotózás a Pro modeleken kívül is...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#21) Orcsi válasza ddaydome (#7) üzenetére


Orcsi
aktív tag

En se dugok semmit sehova feleslegesen regota, :U es en is szeretem otthon latni a fotokat … erre van a NAS meg a DS Photo…. Jo WIFIvel nem egy nagy problema eszrevetlenul teszi a dolgat… mondjuk Synolgy NAs kell hozza… de hat az meg van … hat akkor hasznaljuk :C

Same shit, different day!

(#22) Orcsi válasza szekra (#16) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Azert egy jo NASnal ez viszonylag kicsi riziko … ok ha radzakad az ego haz akkor bukta …. Szoval itt is ott is van mentes es akkor unokaink is latni fogjak …

Same shit, different day!

(#23) A.K. válasza DS39 (#14) üzenetére


A.K.
tag

Ez a fejlesztők hülyesége, hogy oda is tartalmat raknak de ez egy update-tel bármikor módosítható. A káva jó része viszont fixen kihasználatlan területként foglalja a helyet.

(#24) hegedus001 válasza RobbyJr (#8) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Ember 2023 van! ki tesz zenét a telefonjára?! :D ott a sok streaming lehetőség, offlineba is le lehet menteni őket.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#25) p2pp válasza sfdrakex (#10) üzenetére


p2pp
őstag

Lassan 1 hónapja van meg az Iphone.
Előtte sosem volt még.
Még 1x sem csatlakoztattam a PC-re.
Pedig a Droid időkben naponta többször is.
Torrent a mobilon amikor szükség volt rá.
Minden is a felhőben van most.
HDD sem bírta, SSD sem, Blu-ray lemez a
szekrényben 5 év után annyi.
Senki sem bántotta. Mégsem olvasta
be 5 év után semmi! Volt 2 különböző márka is pedig.
Ez van. Van 3 felhőm az égen. 😀

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#26) BoneDragon válasza hegedus001 (#24) üzenetére


BoneDragon
veterán

ájfon mellé már nem telik ilyenekre, ott az enkór

(#27) xsjado93 válasza hegedus001 (#24) üzenetére


xsjado93
senior tag

Ember 2023-ban is léteznek eltérő felhasználói igények :U és ha mondjuk fontos a hangminőség, akkor pl egy USB Audioplayer Prot használ az ember, ott meg hiába van pl TIDAL implementáció, nem lehet offline-ba menteni a zenéket, ha nincs net, abból tudsz gazdálkodni ami a telefonodon van.
Tény, ha iPhone-od van és nem vagy mazochista, akkor kerülöd a zene másolást (főleg, ha az állományod nagy része flac-ben van :DDD

Your life is a lie.

(#28) hegedus001 válasza xsjado93 (#27) üzenetére


hegedus001
aktív tag

bevallom őszintén, nem vagyok vájt fülű (szerencsére) így nem igazaán hallok egetverő különbségeket a különböző formátumok esetén.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#29) xsjado93 válasza hegedus001 (#28) üzenetére


xsjado93
senior tag

Az sem mindegy, hogy milyen setuppal hallgatod :)

Your life is a lie.

(#30) RJoe válasza hegedus001 (#24) üzenetére


RJoe
lelkes újonc

Pl én....

Coffee... because murder is wrong.

(#32) neopeti


neopeti
tag

Különbséget nem is fogsz hallani, mivel az apple csak egyetlen , az SBC nevű kodeket támogatja.
Tehát az apple fülese a legprimitiveb ebben a tekintetben (is)

(#37) Zsolt,72 válasza neopeti (#32) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Első bekezdéshez:
Amint azt az imént A Molyember megírta, a valóság nem találkozik az elképzeléseddel.

Második bekezdéshez:
Nincs azzal baj, hogy te a felmásolás híve vagy. (A stílusod más kérdés, az bizony nem állja meg a helyét ezen a fórumon.) Megmondóemberként praktikus volna, ha hozzászólás előtt tájékozódnál, és nem írnál valótlant.
A Windows alatt van lehetőség felhasználó-barát módon, könnyedén másolni zenét, képet, videót az iPhone-ra, ehhez csupán a 3uTools nevű kis program szükséges.
Elfogadom, hogy te a másolás pártján állsz, én pedig operációs rendszertől, gyártótól függetlenül korábban is inkább a stream-et kedveltem. Egyik ilyen szolgáltatás díja sem mellbevágó, szerintem érdemes előfizetni. Plusz érdemes kulturált módon kifejezni magadat.

(#38) hankock


hankock
tag

Csak sikerült a torrenezést és a lopást összekapcsolni. :C
Mindezt úgy, hogy Magyarországon a torrent egyáltalán nem bűncselekmény, és fizetsz Artisjus-t díjat is minden adathordozó után. (pl. a külső vinyora is, amin a családi fotókat tartod)

(#39) A Molyember válasza sfdrakex (#36) üzenetére


A Molyember
tag

Nem is ertem, en szeretnem, ha a kedvenc egyutteseim tovabbra is csapatnak, ahhoz meg ugye penz kell nekik, amit en nem sajnalok odaadni nekik. :F

(#40) kakuk.tamas válasza hankock (#38) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

“Magyarországon a torrent egyáltalán nem bűncselekmény”
Ezt a baromságot mégis honnan vetted? :DDD :C

Amint egy bájtot is visszatöltesz, már törvényt sértettél.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#41) sfdrakex válasza hankock (#38) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A Letöltés nem illegális MO-n, ha már visszatöltesz az illegális. Ha jogdíjas tartalomért nem fizetsz, az lopás.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#42) hankock


hankock
tag

A baromságot onnan vettem, hogy a torrentezés legális, illegális dolgokat feltölteni/letölteni nem legális.
Tudod olvasni, megérteni, nem kifordítani, megcsócsálni. :R

(#43) sfdrakex válasza hankock (#42) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A torrentezést te hoztad fel, senki más.

Én csak nem értem miért kell lehülyézni, ha valaki előfizet egy streaming szolgáltatásra. Igen, letölthetné ingyen is, de a boltban is fizetsz ha kell valami, nem?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44) p2pp válasza hegedus001 (#28) üzenetére


p2pp
őstag

Az esetek 99.99%-ában bizonyítottan nincs hallható különbség FLAC és MP3 között
Aki ezt mondta csak sajnálni tudom.
Akkor csak az Én fülem nem jó, mert nem véletlen van mindenem Flac-ben.
Csak 1x kellett meghallgatnom 1 számot Flac-ben.
Azóta az mp3 részemről kuka.
Ahogy Hofi mondaná: - Ég és Föld a különbség (számomra)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#46) DS39 válasza p2pp (#44) üzenetére


DS39
nagyúr

+1
Abszolút van különbség.
FLAC formátumban sokkal jobb zenét hallgatni. :K

[ Szerkesztve ]

(#47) Felesbandi válasza neopeti (#32) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Emlekszem amikor mindenfele speckokra meg technikai dolgokra hivatkozva mondták korábban itt nekem, hogy a Galaxy Buds-om hiába olcsóbb, jobb hangminőséget tud majd mint a berendelt AirPods-om... Aztán azóta nem is használom, mert az AirPods (nyilvan joval dragabban, de papiron rosszabb speckokkal, akarmik is legyenek azok mert fingom nincs az ilyenekrol) korberohogi a Buds-om.

Keves ember fule hallja ki a kodekeket...

(#48) A Molyember válasza Felesbandi (#47) üzenetére


A Molyember
tag

Plane, hogy ebben is baromsagot beszel, az SBC kodek magasan az Apple altal hasznalt AAC felett jar, de ez a teny sem zavarja ot.

(#49) lajos82 válasza ddaydome (#7) üzenetére


lajos82
tag

És te kábelen másolod fizikai tárolóra, "mint az állatok"?
Nekem otomatikusan bekápol wifin a szerverre, amíg dugunk ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.